Vypije 150ml denne. Ako ju mám naučiť piť?

dena76
3. dec 2007

Maminy, prosim o radu... keby sa dalo moje zufalstvo vyjadrit mnozstvom smutnych smajlikov ☹ tak by mi asi nestacila cela strana... Moja 13 mesacna dcera, okrem toho ze je strasne slaby jedak, vobec nechce pit. Mlieko nepije asi tak od 7 mesiaca ( nahradzam to aspon jogurtami a mliecnou kasou) tak vobec nechce pit tekutiny... Vypije asi 150 ml denne co je straaasne malo. 😒 😒 😒
Skusala som asi uz vsetko vodu, caj granulovaný, porciovany, sypany, ovocny, bylinkový, teply, studeny, vsetky mozne dzusy, riedene, neriedene, sirupovu malinovku...a stale skusam aj to mlieko, granko, bananove mlieko... nic. Nechce pit ani z flase z cumlom, ani z hrnceka s pitkom, ani slamkou, ani z pohara...nic. Vzdy jej dam po kazdom jedla lyzickou trochu caju a to je vsetko. Samozrejme som to hovorila aj lekarke, ale vzdy mi povie - skusajte... Sakra, ale skusam kazdy den, cely den, cely rok...
Niekto mi hovori, ze to velmi riesim, ze si to pripustam, ale mam to riesit az ked bude neskoro?
S tym ze je slaby jedak som sa uz scasti zmierila (mimochodom ma aj dost citlivy zaludok a dost casto vracia, cize dalsia strata vody) ale aspon keby som ju pit nevidela. pri pohlade na ine deti s flasami alebo hrncekmi v rukach mi je normalka do placu..
Ako ju naucit pit? Celkovo ona jesta pit povazuje za stratu casu...vobec si nic nepyta.
No, tak som si vyliala srdce, ale nejako mi to nepomohlo... ☹ stale mi je z toho smutno..

monika_82
21. dec 2007

susanah, máme rovnaký názor, na tú nemocku, len si ma predbehla, teraz to vyzerá, že opisujem 😕 😕 😀 😀

susanh
21. dec 2007

Ale čo teda treba robiť? Radšej nepiť, keď to bez dzusov nejde? Alebo ako u nás, dat mlieko a potom zas nejesť? ☹

monika_82
21. dec 2007

susanah, ja si myslím, že tie džúsy sú menšie zlo, než nechať dieťa smädné s tým, že veď niečo vypije...

zoya1
21. dec 2007

Ahojte maminy! My máme presne opačný problém. Malá dokáže len počas noci vypiť 0,5 l čaju. Nevieme ju to odučiť - a už sa nám začínajú objavovať aj tzv. medové zuby. No hrôza.
😝

susanh
21. dec 2007

No veď. Ale aj tak jej dzusy davam len obcas, a po tie ostatne dni na to myslim, ze keby mala dzus, isto by ho vypila. A este som zabudla na nieco. Minule mi mamina priniesla detsky sackovy caj, ziadne granule, a z toho mi dnes vypila skoro deci za cely den. Striedam jej ho s vodou. Caj v salke, voda v pohari. Aby mala zmenu 😉

zoya1
21. dec 2007

Susanah - kedy sa narodila tvoja dcérka?

susanh
21. dec 2007

Nata sa narodila 20.9. A tvoja?

zoya1
21. dec 2007

2.9.

deniskajakubko
21. dec 2007

Ahojte holky ak môžem poradiť mlieko sa považuje za potravu a nie pitie. A vyskúšajte džús zriediť s vodou. Väčšiu polovicu vody a len pre tú džúsovú chuť doliať ten džús.

julia225
22. dec 2007

alebo skuste apolu odstavovat pomarance alebo jablcka... mozno bude chciet 😒
to s tym strasenim, pouzila som to len raz... uz sme v nemocke boli a nepacilo sa jej 😒 ako to je jasne, ale teraz mala brat ATB a nechcela tak som jej povedala, ze pojdeme do nemocky ak nebude chciet jest ATB a myslim ze to hrozi aj im ak nebude mala dostatocne pit a odvodni sa takze mila monika82 moc by som to strasenim nenazyvala, ide o krutu realitu...

monkula
22. dec 2007

jasné, julia, ide o realitu, ale mne sa zdá nevhodné, strašiť deti nemocnicou a lekármi všeobecne, videla som mnoho cirkusov, ktoré deti urobili v čakárni pri bežnej návšteve lekára, keď sa hádzali o zem a vykrikovali, že oni dnu nepôjdu, pretože dostanú injekciu... 😒 😒 😒

julia225
23. dec 2007

tak to si ja mozem dovolit.. sme doktorska rodina, cize s nami nikdy nemali problem ze sme sa bali, alebo co..... vyrastame aj moja mala medzi bielimi plastami, takze jej to nic nerobi 😉 ale vyhrazka nemocnicou,..... podla mna ju pouziva kazdy druhi rodic 😅
a injekcie... tym sa nestrasi, ale ked sa s detmi vela rozpravas, chapu.... mala vzdy vie ked ju idu pichat, takze som ju nikdy neklamala.

ujo
25. dec 2007

ja taky problem nastastie nemam, ale ked sme chori, tak u nas plati, cim vyssia teploty, tym menej tekutin a tak sme vymysleli normalny skleneny poldecak, ktory si nasa Zuzka oblepila takymi samolepkami na sklo a davame jej vtedy trebars aj kofolu, tu miluje, inak tiez pije len caje a Rajec Medovka. Skuste sa zahrat na casnika hosta. Drzim palce.

mata78
26. dec 2007

Ahojte.dakujem za rady. ale ja sa tých džúsov už nemusím báť, lebo za posledné dva dni už nechce ani tie. a dokonca už ani moje mlieko. a dnes mi už ani nechcela jest. som uplne z toho hotova. neviem či je to koli zúbkom, lebo je veľmi uplakaná. ale poviem vam, že ma to stoji veľa síl, aby som dokázala stále dookola v klude núkať malej čajík, alebo iné tekutiny.niekedy mám hroznú chuť zvýšiť hlas. som z toho dosť vystresovaná.

olinko
28. dec 2007

ahoj Deni, môj sym má vyše 14mesiacov a za celý deň vypije tak 200ml granulovaného čaju a aj to som rada lebo doteraz nevypil ani toľko.Všetci mi hovoria,že keby bol smädný tak si bude pýtať.Tak mu stále ponúkam a spolieham sa na jeho pocity

dena76
autor
29. dec 2007

Olinko, ale pijete aspon mliecko, alebo kojis ci nie? my mlieko vobec nepijeme... keby si aspon deci mlieka dala, ale mozem snivat...

susanh
9. jan 2008

Dnes sme boi u Dr. a mam najnovsie info. Dietatku v nasom veku staci okolo 50 ml tekutin na kilo vahy denne. Takze nasa ma do 9 kg, co je asi pol litra tekutin na den. Tak som spokojna, to vypije. A ze aj jogurty, kase nie su tuha strava, tam je tiez dost tekutiny. A ze vraj ked dame detom pokoj na 1-2 tyzdne a nebudeme ich nahanat s poharikom ci flasou, zacnu si aj same pytat.
Tak tolko dnesne novinky 🙂
A co ma prekvapilo, ze uz moze aj plnotucne kravske mlieko! 🙂

milhaus
12. jan 2008

tak moja toho pol litra denne nevypije, ona si uchlipne iba 1 - 2 razy a viac nechce

susanh
13. jan 2008

Milhaus, musi mat 5 pocikanych plienok za den.

mata78
18. jan 2008

susanah to si ma potešila s tým množstvom tekutín, lebo ak to zratam tak tolko vypije. aj ja som bola u Dr a tiež som sa pitala na to naše slávne pitie. a predstavte si čo mi povedala. vraj mám kupiť malej vineu . odbublinkovať zriediť s vodou a dať jej ju piť. myslím, že tie džusi sú predsa len lepšie. a najnovšie už malej nedavam odsaté mliečko, lebo ho uplne odmieta. ale aspon viem, že to môže byť aj koli tomu, že som zase tehotná. tak teraz mám už o problém viac. ako ju naučiť na umelé mlieko. 😀 🙄

susanh
18. jan 2008

jej Mata tak blahozelam k buducemu babatku. No my sme v 6 mesiacoch bez problemov presli na UM, ale to bola este malinka. Aj ma to trosku zamrzelo, ze ci jej to moje mlieko nechutilo viac 🙂 ale ona akoby ani nezbadala rozdiel. Vineu by sa mi nechcelo jej davat, ved to je ako hroznovy dzus.

mata78
19. jan 2008

ja neviem čo je dobre. prave som sa vratila z kramarov, kde som nechala na infekčnom malu aj manžela. a to iba preto, že dostala hnačky a bola dehydrovaná. za celý deň mi vypila 2 dcl. čo je nič. najviac ma trapi, že som tam nemohla zastať ja, lebo je na infekčnom a ja som tehotná. tak mi susanah povedz čo je dobre? ja som teraz rozhodnutá už urobiť čokoľvek nech len pije. je to hrozné ked som ju počula plakať až na chodbu a nemohla som ju nijak utíšiť, lebo ma k nej nepustili.

susanh
20. jan 2008

To mi je luto, ze je malinka v nemocke ☹ Musi to byt strasne. Z coho mala hnacky? Dufam ze ju coskoro prepustia zdravu.

mata78
20. jan 2008

neviem z čoho to je, ale asi sme sa nakazili od kamaratky, ktorá ma chorého synčeka. aj ked malý s nou nebol, tak si myslím či ona nebola nosič. neviem. ale najhoršie bolo ked som ju pocula na chodbu plakať. a to izbu mali uplne v zadu. nemohla som ju ani len utíšiť. manžel sa mi smeje, že ja to preživam horsie ako kristínka. nechcem vidiet ten učet za telefon. manžel dokonca zašiel až tak daleko, že mi dvihne telefon iba rano, naobed a vecer. ja za to nemôžem , že musím vedieť čo robí, či neplače a či a kolko vypije. najhoršie je , že ani dnes nevypila veľa. večer jej dali zase infuzku. za deň musí vypiť pol litra a potom ju pustia. ale ona tolko nevypije ani ked je zdrava. asi tam stravia večnosť.

lindda
19. feb 2008

cafte aj nas Nino zrazu prestal pit aj mlieko uz len tak troska a aj caj prestal pit ☹ vobec tomu nerozumiem doteraz pit 3x denne mlieko 210 a vaj tak 1,5 deci a teraz zrazu nic iba 2 mlieka a aj to iba polku a caj nechce 😠

dobko
5. jún 2008

Ahoj zeny,este pred dvoma tyzdnami by som nepovedala ze budem pisat do tejto temy. Kojila som ju rano a vecer, obcas mala UM a hoci nechcela ani caj ani vodu davala som jej cistu jablkovu stavu(RIO) s vodickou a toho vypila 2 dcl. Ale akosi prestala pit moje mlecko a hoci ho mam malo vsetko nevypije. Potom sa jej odnechcelo UM hoci dovtedy ho pila a ked som jej spravila bananove tak sa isla zadrhnut a teraz zrazu nic. No a najnovsie od vcera nepije ani tie stavy. Pocmula cumel a flasku hodi prec. Ani mlecko nechce a teraz su este aj horucavy a mala by pit viac ako inokedy. Netusim co sa mohlo tak zrazu zmenit. Neviem ci to moze mat suvis s chorobami. V sobotu sa u nej prejavila alergia-sople, kychanie, slzenie. V nedelu v noci mala teplotu. Teraz papa mucosolvan, fenistil a ma spreje do nosa. Teplotu uz dva dni nema. MOze byt to odmietanie tekutin z liekov???

dobko
5. jún 2008

Juj ale som sa sekla. Mala som pisat k "babetkam". Tak idem zalozit novu temu. Ale keby niekto vedel poradit aj tu, tak napiste.

kasis
12. jún 2008

Ahojte,
ja uz to pomaly vzdavam s tym pitim, vyskusali sme snad vsetky druhy napojov a vsetky mozne prostriedky na pitie a aj tak nevypije Matko viac ako 100-150ml denne, aj to donho musim nasilu pomaly liat. Raz sice vypil skoro 3dcl, ale to mal polku na tricku, takze neviem kolko v nom skoncilo. Na prvy cuc, alebo log, neviem ako to mam nazvat, vypije hocico a z hocicoho a potom je to uz len nasilu a ponukam mu pitie pomaly kazdych 15 min a nic. Mrzi ma, ze ako zacali horucavy, nechce von vobec pit, akurat len doma a vecer, cez den nic, tak aspon polievky mu davam, hrozno a presnidavky,nech ma daco stavnate.
Zato cika svetlym, 3-4x do nocnika, rano je plienka sucha a cez den este asi 2-3 precikane,neviem ci je to dost. Kaka pravidelne kazde rano a nema s tym problem.
Inac je uplne v pohode, len to pitie ma trapi, ci to nechat tak

evaka
12. jún 2008

Kocky, pridavam sa k nepijakom, moja mala vypije denne decko vody al. caju, ked o cosi viac tak mame Vianoce + hustejsiu polievku na obed. No zufalstvo, trapime sa tak od narodenia, a fakt som vyskusala vsetko. Pije viac, ked je jej teplo, no ale co ju mam nechat naschval spotit sa ?!? A uplne najlepsie by pila vonku medzi detmi, ale nie zo svojej flase 😀 Ja som to uz akosi prijala ze to tak proste je, pit jej nukam stale a dufam ze sa coskoro umudri. Inak, este najviac mi vypije z flasky od Rajca al.Jupika Aquy / nie z toho normalneho z ktoreho sa vylieva/ ma slamkovy sosak a neobleje sa. S aventackym hrncekom je to totalna bieda ☹ .

mata78
14. jún 2008

ahojte. no my sme to už dufam šťastlivo prekonali. myslím to že nechcela piť. v januari ako sa malá vratila z nemocnice sme ju každých 10 min nutili piť. samozrejme že nechcela, tak sme ju nasilu nalievali striekačkou. poviem Vam, že zo začiatku to musel robiť manžel, lebo ja som nedokazala malej otvoriť usta a vstrieknuť jej ten čaj nasilu do pusy. veľmi pri tom plakala, ale nemohli sme robiť nič iné a verte či nie ani nie po týždni začala pekne piť sama. kupila som jej džusik vo fľaši so sosačikom (dzus som vypila ja ) a tam som jej davala čaj. jej sa to zapáčilo a začala pekne piť. aj teraz tak fungujeme. už pride aj sama, že chce piť. fľašu jej vždy dam tak aby ju videla a dočiahla na ňu. a robila som aj to, že počas spanku som jej dala fľašu s čajom.niekedy ked mam pocit, že malo vypila tak to robim aj teraz