Vypije 150ml denne. Ako ju mám naučiť piť?

dena76
3. dec 2007

Maminy, prosim o radu... keby sa dalo moje zufalstvo vyjadrit mnozstvom smutnych smajlikov ☹ tak by mi asi nestacila cela strana... Moja 13 mesacna dcera, okrem toho ze je strasne slaby jedak, vobec nechce pit. Mlieko nepije asi tak od 7 mesiaca ( nahradzam to aspon jogurtami a mliecnou kasou) tak vobec nechce pit tekutiny... Vypije asi 150 ml denne co je straaasne malo. 😒 😒 😒
Skusala som asi uz vsetko vodu, caj granulovaný, porciovany, sypany, ovocny, bylinkový, teply, studeny, vsetky mozne dzusy, riedene, neriedene, sirupovu malinovku...a stale skusam aj to mlieko, granko, bananove mlieko... nic. Nechce pit ani z flase z cumlom, ani z hrnceka s pitkom, ani slamkou, ani z pohara...nic. Vzdy jej dam po kazdom jedla lyzickou trochu caju a to je vsetko. Samozrejme som to hovorila aj lekarke, ale vzdy mi povie - skusajte... Sakra, ale skusam kazdy den, cely den, cely rok...
Niekto mi hovori, ze to velmi riesim, ze si to pripustam, ale mam to riesit az ked bude neskoro?
S tym ze je slaby jedak som sa uz scasti zmierila (mimochodom ma aj dost citlivy zaludok a dost casto vracia, cize dalsia strata vody) ale aspon keby som ju pit nevidela. pri pohlade na ine deti s flasami alebo hrncekmi v rukach mi je normalka do placu..
Ako ju naucit pit? Celkovo ona jesta pit povazuje za stratu casu...vobec si nic nepyta.
No, tak som si vyliala srdce, ale nejako mi to nepomohlo... ☹ stale mi je z toho smutno..

asitka
1. okt 2008

ahojte...my máme niečo cez 5 mesiacov...a čajík mi nevypije žiadny...vyskúšala som už asi 6 druhov, ak nie viac...aj čistú vodičku....aj cez flašu...aj po lyžičkách a nič...mliečka mi vypije tak 180 ml každé 4 hodiny...ale niekedy sa stane, že ani toľko nie...keď ju prebalujem, má pocikanú plienku...ale vyzerá to tak, že cikala asi len raz za tie 4 hodiny...alebo dva krát...no proste neviem čo mám robiť, aby som do nej čajík, či viac tekutín dostala dostala... 😲 😝 🙄

gucz
2. okt 2008

ahojte, máme podobný problém s pitím.
Moja dcérka do jedného roku nevypila absolútne nič okrem mlieka. Nechcela vodu, čaje, nič. Tak som si hovorila, však keď bude cez leto horko, snáď sa naučí, ale nejak jej nevadilo ani to teplo. Mliečko mi pije ráno, po obede a večer jej robím riedku kašu do fľaše. Lepšie piť začala až teraz, aj to len čistú vodu a málo. Piť si pýta hlavne pri jedle, zapíja každé druhé sústo, aj keď nie vždy. Pije mi z hrnčeka avent, aj kým sa z neho naučila vysať vodu, dlho jej to trvalo. V lete dostala hrnček so sosákom a vnútri hrnčeka bola slamka, takže to veľmi ľahko tieklo, tak sa naučila sať z hrnčeka, ale bola stále komplet mokrá lebo jej to tieklo z pusy. Tak som jej začala ponúkať ten avent a teraz mi pije len z neho. Sem tam jej dám aj z pohára upiť môjho čaju, ale ten chce len preto, že to pijem ja a glgne si len raz a ostatné vypľuje. Maminky vydržte 🙂, detičky sa rozpijú, samy na to prídu, ak im budete tekutiny nútiť, budú mať k tomu odpor. Svokra malej nútila čaj v malej fľaške nasilu a doteraz tú flašku neznáša.

asitka
2. okt 2008

gucz...len sa bojím...aby mi neostala dehydrovaná...... 😕

gucz
2. okt 2008

asitka sleduj plienky. Ak zbadáš tmavý moč, alebo ak moč moc smrdí, tak treba ísť k lekárke. Moja ciká aj z toho mála dosť, tak sa nebojím. No ale pije mliečko nie? Dieťa, ktorého prevažnú stravu tvorí mlieko nepotrebuje zvlášť tekutiny, teda ak nie sú horúčavy. Chodila som s malou do poradne pre rizikových novorodencov (narodila sa predčasne) a tam mi lekárka povedala, že do desiatich mesiacov života netreba dávať ani vodu ak dieťatko nechce. Tak neviem, skús ponúkať, a ak nechce, tak si z toho nerob veľkú hlavu, dieťatko samo vie, čo potrebuje.

asitka
2. okt 2008

tmavý moč nie je...len tie plienky sú fakt málo precikané....a tým, že máme pampers, tie sú čimsy napustené...tak ani ho necítim...lebo je to taká zmiešanina....ideme deviateho do poradne...tak sa opýtam...mliečko pije...síce to občas lajdá...ale pije...dnes mi vypila 170, 160, 170 a uvidíme, čo kol desiatej vycucne...potom už spinká doána....ináč je pokojná, prospieva...vitálna...pretáčame sa...už sa začína odrážať...no ináč je v pohode...len keď vidím skoro neprecikanú plienku...tak ma chytá bolesť hlavy...syn tiež toho čaju moc nepopil...ale plienku prečúrané mal hodne...

michaela31
16. nov 2008

ivankaalanka kolkoste mali tu sondu, myslím ako dlho to aj doma?

martavlckova
20. nov 2008

Ahoj Deni,
ani môj malý nechcel nič piť, iba mlieko, detská lekárka mi poradila, aby som mu začala jemne soliť jedlo a zafungovalo to. Malý začal piť detský čaj z DM (a žiadny iný, len tento vypije). Čajík trošku osladím medom, denne už vypije 750 ml čaju....

angelik
20. nov 2008

ani moja mala nechcela dlho pit nic ine iba MM
az na 10-11 mesiacov sa to zmenilo a bola ochotna prijat par lyziciek vody

ale prospievala a nemala ziadne problemy
avsak je pravda, ze dost curala

keby som mala obavy asi aj ja by som skocila za lekarkou

lilyk
20. nov 2008

moj Majko nepil nic do jedneho roka, len rano kasu s UM a vecer kasu s UM. Uplne zacal odmietat akukolvek flasu takze sme zacali lyzickovat od 8 mesiaca a to uplne vsetko. Tak som zacala lyzickovat aj cajik, tak vypije aj 2 deci ale sam ani za svet. Ani v lete a tiez som si myslela ze bude teplo tak si bude pytat. Pred mesiacom sa nam narodil Tomasko a Majko vidi ako mu davam feniklovy cajik a zrazu ked mu dam flasku s cajikom tak ju celu vypije 😉 a inac neriesila som to predtym, vyskusali sm snad kazdu jednu flasku, od slamky po sosacik, proste vsetko a nic. Lekarka nam tiez povedala nech si z toho nic nerobim, vyzeral vzdy dobre a odpoved od nej bola vzdy ze to co popapa mu asi staci. len dodnes nechapem, ze ked videl ako mu do flasky nalievam stavu(fenikel,harmancek) a potom sme to lyzickovali tak sa za tym uplne triasol ako to strasne chcel. Akonahle som to preliala do flase, nechcel 😅

martina46
19. dec 2008

tak sa pridavam k zufalym maminam nepijucich deti. dnes par lyziciek caju s troskou sunaru, iba to mi totiz je ochotna TROCHU po lyzickach. inac rano kasa, redsia a moje mlieko, ktoreho nemam moc, ale snad od smadu bude. obed tiez redsia polievka. doteraz aspon zo slamky si potahala, aj z lyzicky bola ochotna cistu vode a zrazu nic. moc ma ale svetly. aj tak mam z toho ale cudny pocit. chcela som uz odstavovat, ale takto nemozem.
v nejakom fore som citala o mamine, co jej mysli syn nechcel nie len ze ziadne tekutiny, ale ani redsie prikrmy, akonahle zistil, ze je tam nejaka voda, bol koniec. cize iba hustejsie jedlo. a prezili to myslim 😅 tak dufam, ze aj my budeme ok a spravi sa to casom.

junovka
19. dec 2008

Do roka som u Nelinky s tym problem nemala.Ked mi vypije pocas dna 260 ml cajiku, tak .....Inac, boli sme minuly tyzden hospitalizovany na infekcnom, tak tam mi dokina vravela, ze aspon 1200 ml by malo vypit take 18-20 mesacne babo.Ked som jej povedala, ze v sirokom okoli nepznam ziadne dieta, ktore by vypilo pocas dna 1200 ml caju za cely den, tak sa zasmiala a povedala, ze je to myslene tak, ze v 1200 ml je zaratane aj mlieko, caj a polievka za 24 hodin.Tak, mi odlahlo, nakolko ked to vsetko zratam, tak dokopy by sme to aj mali, aj ked z odretymi usami 😝 😒 😉

martina46
20. dec 2008

Junovka, a ako dostaneš do Nelinky ten čaj, to málo čo vypije, pije dobrovoľne? Ako často núkaš?
Ja keď zrátam náš príjem tekutín za včera, je to dokopy aj s príkrmom, ktorý mala veľmi riedky, asi 700ml a to je super! Viac ani za svet. Keď mala polroka, pila tak isto. My sme boli vždy veľmi pod spodnou hranicou tabuliek. Tie ma vždy iba stresovali.

junovka
20. dec 2008

Mata, rano jej urobim asi 50-100 ml caj Hami Pre celkovu pohodu/ten je trocha sladsi 😅 / a potom jej urobim 260 ml klasicky ovoc.cajik bez cukru....no, a ten nam pije do vecera 😅 .Mam ho vo flaske Avent na sosacik, stale kde sa nachadza, tak stale tam jej davam tu flasku pred nu 😀 , dakedy sa stane, ze si vezme aj sama a pije.Inak, ked papa, tak stale za kazdym sustom jej vravim, ze treba zapit....snazi sa pocuvnut 😅 Potom za celych 24 hodin mi vypije asi 3x mlieko 210 ml/pije aj v noci 😝 /.No, a zvysok to asi cca robi polievka 😉

krista
27. dec 2008

katkakkk • 1d • 23. dec 2008 o 14:57
Moj ročný synček nechce nič pit ani s flaše ani z poharika. Nechce vodu ani detsky čaj len sušene mlieko.Čo mam podniknut.

fifinna • 1d • 23. dec 2008 o 15:12
katka a to od narodenia alebo az teraz ?

katkakkk • 1d • 23. dec 2008 o 15:18
prave že teraz ked bol menši pil 200ml až 300ml čaju.

asitka • 2d • 23. dec 2008 o 21:22
možno, že má len také obdobie.... 😒 asi treba len skúšať

danuska24 • 1d • 23. dec 2008 o 22:01
moja tiez nechce pit, maximalne par lyziciek vody, ale potom zacne fukat do lyzicky...
z flase neexistuje a do pohara mi tiez fuka.. 😒

kisska • 1d • 23. dec 2008 o 22:08
my tiez mavame take obdobia. Adam nefuka, ale preplachuje si usta - naplni ich vodou a potom vypluje. Velky uspech ma u neho PET flasa so sosacikom (maly Rajec ma tieto flase), lebo vydava smiesne zvuky, ked z nej odpije a nabera vzduch. Alebo sa napije zo striekacky z Nurofenu, tych stiahne aj 6 za sebou a pod. Vymysla, tak mama experimentuje... Skus mozno redsie mlieko, nech ma aspon nejake tekutiny...

martina46 • 1d • 23. dec 2008 o 22:42
nasa mala tiez vypije iba zo 20ml denne 😒 a skusali sme velmi riedky sunar, lebo ten jej chuti. este kojim, ale nechcem jej uz davat od smadu kazdu chvilu.

amatula • 2d • 23. dec 2008 o 22:50
ahoj,myslim ze to az tak nevadi.pokial pije aspon mliecko,spapa ovocie a polievocku.......... 😉 moj starsi od narodenia malo pije.obcas ma dni ze mu zachuti cajik ale inak...............

maca793 • 3d • 23. dec 2008 o 23:38
u nás niekedy malá nevypije za celý deň ani kvapku vody, čaju, a na druhý deň je ako keby prišla zo sahary 😵
pije celý deň, nič si z toho nerob, ani ty niekedy nepiješ vodu celý deň, nemáš potrebu, a ak ti vypije aspoň mlieko, tak je to dobré. neboj sa ničoho.

mukky • 1d • 24. dec 2008 o 01:14
Ahojte,tym detickam ktore su kojene nie je potrebne podavat ine tekutiny,ja obcas dam prevarenu vodu,a neodporucaju sa ani cajiky,tu vodu dam ked sa mu velmi cka,po umelych mlieckach su deti viac smadne tam sa tekutinky odporucaju ale tiez len prevarena voda,nezacat s cajikmy...no iste je rozdiel aj vo veku dietatka,aj dlzka intervalu po kojeni,ja kojim asi kazde 3 az 4hod a prikrmujem nutrilonom,ked sa mu velmi cka dam vodu,alebo niekedy len tak didu na par hltov od smedu...ahojte a pekna sviatky

anet1 • 25. dec 2008 o 19:45
ahojte supermaminy ja mam taky podobny problem mam 3,5 mesacnu dcerku nechce mi ani caj /zn HIPP/ani prevarenu vodu. je to problem a ak ano ako donutit toto dieta pit tekutiny. Nechce ani cez lyzicku ani z flase. Resp. kedy jej ponuknut??? Papame UM NUTRILON 1.Dakujeme a prajeme pekne sviatky

amatula • 2d • 25. dec 2008 o 20:38
ahoj ja si myslim ze take babatko ked spravne pije mliecko nepotrebuje cajik 😵

junovka • 2d • 25. dec 2008 o 21:49
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mukky • 1d • 25. dec 2008 o 23:55
anet1,ako som uz vyssie pisala,deticky co nie su kojene a neprijimaju este tuhu stravu,potrebuju tekutiny,skusila by som jej vodicku podat v striekacke,skus jej chytit pusu tak,ze prstami jej ju naspulis ako kaprikovi 😀 ,no ak by mala plakala tak samozrejme nenutit,alebo po prestavke nejakou hravou formou skusit opat,ona si urcite nieco casom osvoji.....a skor ako za hodinu po papani nutr.by som jej tekutinky nedavala,nutr,je o dost tazsie travitelny ako mater.mliecko,potom napis ako to dopadlo,ahoj

mirica • 3d, snž • Včera o 07:45
babuľky - môj maťko bol od 1mesiaca na sunare .....do dvoch rokov nevypil ani kvapôčku vody, čaju ,šťavy - skrátka vôbec nič ...je to ok , ak pije mlieko (kým je maličký) a nomálne papá a pije mlieko(keď je väčší) - stačí to - netreba ho nútiť .

asitka • 2d • Včera o 09:28
anet...ja som mala podobný problém u dcéry...keď bola menšia...ked som sa na to pýtala našej pediatričky...povedala mi....aby som ju nenútila, že zrejme nemá potrebu doplnať tekutiny...a mliečko jej stačí.......pila mi pekne mliečko...a priberala ...prospievala....takžeak ti mliečko papá...nemáš sa čoho obávať.....

siska78
1. jan 2009

Tak aj ja sa bridavam k vam vsetkym ktorym deti nechcu pit. nasa nechce pit ani jest a ani nechce spat. ja som to prechodne vyriesila tak ze jej popri kojeni, teda len sa asi dudka striakackou davam cajik. Inak pit nebude, ale tiez uz som zufala.

kubko
3. jan 2009

Ahojte, moja rocna dcerka zacala ovela viac pit, ked ju manzel naucil strngat si s poharikom. Ked ma manzel nieco na pitie v pohari, tak da malej flasu a strngnu si, obaja sa napiju a urobia aaaaa.
Strngaju si viac krat a mala pije jedna radost, naozaj najviac pije, ked je manzel doma

martina46
4. jan 2009

kubko, toto sme skusali, ale zatial sa nechytila, ale verim, ze to pride.
prajem vsetkym maminam nepijucich deticiek do noveho roku bohatu fantaziu 😉

danuska24
11. jan 2009

siska78 oprav si pas 😉
nasa konecne zacala pit - pije z tej flase co je v nej dzusik - Kubik - dovtedy neexistovalo.. najprv len po jednom glgu ale teraz si v pohode potiahne sama viac. u nas uspech - za jeden den vypila 200 ml 😉 😉

zzuzana2
12. jan 2009

rovnako sa pridavam k mamickam nepijucich deti. juli toho vypije skutocne malo, rano a vecer po 240ml mlieka a cez den asi deci vody alebo caju. polievky nevarim, ale snazim sa do nej dostat co najviac ovocia, teraz ficia mandarinky. vzdy to bolo tak a hoci som niekedy nestastna a stale jej nukam pit (ved aj krto a neviem kto pije), da si tak 2 glgy a povie stacilo! neviem, ci sa to teraz neprehana s pitim, vsade pisu, ake je to super a kolko vela by sa malo pit, ale aj dospeli su rozni, niekomu vyhovuje za den vypit 3l a niekomu staci iba 1l. podla mna ked dieta prospieva a nic mu nechyba, tak to netreba prilis riesit 😉

martina46
13. feb 2009

ahojte, tak sa zas po case ozyvam, malu som odstavila a myslela si, ze super, teraz sa rozpije. ale omyl!
su tomu 2 tyzdne. pije iba z lyyzicky (aj ranne a vecerne mlieko - hoci posledne 2 dni vypije aspon cast z poharika), a to len doma a zaa asistencie zaujimavych kniziek a hraciek. ak nie je nieco dostatocne zaujimave, odvracia hlavicku a odtlaca ruku s lyzickou. takze nemozme iste nikam na dlhsie ako hodinu, ona vonku nepije aj par hodin v pohode.....
no ale pozitivna zmena je to lyzickovanie, lebo predtym to neslo ani so zabavanim sa.
takto papala aj jedlo, teraz uz papa pomerne dobre aj bez hraciek a vonku sa tiez celkom ok napapa, toto nam ale trvalo par mesiacov. dufam, ze sa aj to lyzickovanie zmeni na normalne pitie.

sipcek
13. feb 2009

ahojte,viem,ze sa tu uz vela pisalo o piti,ale stale neviem kolko by malo babo vypit tekutin.My sme sa dnes vratili z nemocnice,kde dbali na to kolko vypije,no poviem vam,ze dostat do nej pol litra tekutin bolo hrozne.Neviem ani ci to bolo dost alebo nie,nechcela mi ani jest,chudatko bola asi prepita.Sice som sa doktorov pytala kedy ma babo dostatok tekutin,stale neviem kedy je hranica,ze je dieta dehydrovane.Schudla pol kila,tak neviem,ci je dolezitejsie aby mala dostatok tekutin na ukor jedla.

martina46
13. feb 2009

niekto tu raz pisal, ze 400ml na 10kg vahy. to su ciste tekutiny. plus automaticky prijima dieta aj u prikrmov. ovocie, polievky.
my mame cez 11kg a tych 400 do nej dam, ale mam pocit, ze je "prepita", vela cika. skusim sa o tyzden na to opytat doktorky, skor na jej skusenosti ako na tabulky.

sipcek
13. feb 2009

tak to som ju predavkovala tekutinou 🙂 Teraz ma 8 a pol kilecka a dnes mi napr.viac jedla ale zato menej pila.Beham za nou s flaskou caju alebo jedlom ako debil.Napis potom co na to tvoja doktorka 🙂

martina46
14. feb 2009

ok 🙂

martina46
19. feb 2009

tak sme sa vratili z kontroly, pytala som sa doktorky na to pitie, povedala mi, ze su tabulky - to asi vieme vsetci - rocne dieta 1150-1300ml za 24 hodin,
ale tabulky su tabulky, ale kazdy organizmus je iny, takze treba hladiet an to, ako dieta cika, ci je vitalne, to je tiez udaj, podla ktoreho sa da orientovat. mne mala teda vypije 4dl vody + tych 350 mlieka, nejaka ta voda v ovoci a polievkach, no dajme tomu. cika hodne, ked som len kojila a nevedela som inac do nej dostat ziadnu vodu, cikala menej a bola tiez ok, z vysetreni krvi nikdy nebol problem.
dalsia vec je, co pije, sladene napoje nie.
ja uvazujem, ci by sme to nenecheli tak, proste co si cez den da, to si da. zvysok bude mat v ovoci a nejakej tej polievke, raz to musi prist, kedy sama zacne pit a bude schopna pochopit, ze to treba obcas aj "silit"

paula80
19. feb 2009

Ahoj Maťa, tak pozerám, že vy ste na tom už celkom dobre s pitím. Chcela som ti napísať, či si už skúšala flašku plastovú 0,5l Lucka so sosákom - nevýlevným, náš Teo si dá z nej pár glgov, tečie to síce dosť, keď potiahne, ale sem-tam aj prehltne.ale aj tak vám to už ide dobre, a mliečko aké pije?
A ako sa ti podarilo zastaviť laktáciu, chcela som ti písať, že je by som neodstavovala, keď konečne pije aj za bdela, ale už si toho mala asi dosť.
A už bežkáte?My stále rovnako, čiže stále nanič.

martina46
19. feb 2009

ahoj paula, mrzi ma, ze stale sa trapite, pozrela som fotecky, maly je strasne zlaty 😵 ale sondu nema? ci ako kedy?
my sme na tom sice s pitim ok, ale nie je to ok zaroven, doma musi byt zabavan, aby sa napila a vonku slabota, takmer nic.
tu flasu sme skusali (aj jupikovu), kedy si dala par hltov, aj ked neviem, ci len tak napoly, ci nemala skor zaujem hryzt. manzel jej skusal aj vstrieknut do ust, par dni to slo, potom nic.
mam nachystanu pln igelitku rozmanitych flasie a poharov, pojde to na aukciu
😀
odstavit som uz vlastne musela, pila sice v bdelosti, ale neustale sa odtrhala, to by este slo, ale v poslednom case zacala tak blbnut, ze ked sa spustilo mlieko, vtedy sa odtrhla, vlastne uz vtedy asi nechcela a uplny vrchol bol (to som pochopila, ze uz nema zaujem), KED ZACALA IBA CMULAT, UZ NEBOLA ANI PRISATA, IBA "PRILOZENA", ZIADEN PODTLAK.
tak som ju teda odstavila a ani si to nevsimla 😀 😖 ☹ 😔
no co uz 😒
pije sunar a strasne jej chuti, tak sa tesim prevelmi, takze klud konecne nastal, aj ked chytam nervy, pri tom piti lyzickou to niekedy je horor. snad sa nam rozpije.

paula80
19. feb 2009

Maťa, no tak to je riaden pokrok, že jej sunar chutí, a to pitie ozaj príde asi časom, možeš si ozaj vydýchnuť, že aspoň jedlo spapá a že pri tom zabávaš, to je normálne, aj moj starší syn najradšej papával pri telke, pri reklamách, žiaľ Teodora to vobec nebaví, ale dnes sme mali jeden z lepších dní spapal aj čosi z obeda aj teraz kašu, tak snáď iba svetlá chvíľka a sondu má stále, ale fotím ho hlavne vtedy, keď máme prestávku bez sondy, vychutnávam si chvíľky, keď je pekný bez nej.
Inak aj my by sme mohli dať flaše a cumle na predaj, tiež sme vyskúšali všetky a zabrala trocha tá Lucková, takže sme mohli ušetriť hneď na začiatku, keby som vedela, že je to márne ☹ ☹ ☹
No ale dúfam stále, že vyrastie, snáď raz...............
Tak sa držte a hlavne pite, pite, pite....... 🙂

sipcek
19. feb 2009

martina-tak to my sme straaaaaaasne daleko od tabuliek.Ale nechavam to tak,kolko vypije aj tak dobre.Teraz sa rozjedla,furt ma nieco v ustach.Trosku ma trapi,ze je toho viac sladkeho ako "normalneho".Ale pokusam sa davat jej pit priebezne.Tak pol litra 😅 Drzim palce 🙂

martina46
19. feb 2009

paula, vyrastie, zas ta mozem len povzbudittttt vydrzat 😔
tak aj vam papanie a pitie s chutou!!!!!!! 😉