Zarábate čaje podľa návodu?

katka13122
30. dec 2007

Manicky,zarabate caje podla navodu? lebo faniklocy caj od hippu na 1ml vody jedna cajova lyzicka,to sa mi zda vela,ci nie??

magdulenka
30. aug 2009

holky, a kolik čajíku vám vypijou? mě dr. říkala, dávat max. 10 až 20 ml, ale to je jak nic přece 😒

aponchie
30. aug 2009

jeudi urcite to neni tim aby si nezvykl detatko..vse ma sve opodstatneni..medunka je bylinka prece ikdyz pro nas uklidnujici pro novorozene se naprosto nehodi ..vzdyt nema vyvinuty travici system a to je dostatecny duvod ke vsemu ne? 😎

evinkaa
30. aug 2009

magdulenka: Pokud kojíš, tak čaje myslím vůbec dávat nemusíš. Mně dr doporučila fenyklový když jsem jen kojila a to jen v případě, že mi malá delší dobu nekakala a byla nafouklá. Čaje dávám až od doby, co jsem přestala kojit a přešli jsme na Nutrilon. Vypije mi asi těch 200 ml za den.

moda08
30. aug 2009

mě vypije tak těch 100ml, někdy méně,ale ještě kojím

keckemet
30. aug 2009

Ahojte, ja jsem cetla zajimavou vec....pry plne kojene dite opravdu caje ani jine tekutiny nepotrebuje.....Byl delany pruzkum u matek v Africe a i v poustnich oazach, kde je nezridkakdy teplota i okolo 50-60st. a tam deti caje taky nedostavaji....Jednak zadne nemaji a jednak by pro kojence v techto podminkach znamenal prijem tamnejsi vody smrt........Zajimave, ze? asi na tom neco bude........

magdulenka
30. aug 2009

my jsme už jen na um.
mě by vypila klidně stovku najednou, ale bojím se blinkání a aby pak mila mlíčko. ale má problémy s kakáním, tak proto jí ten čajík chci dávat.

moda08
30. aug 2009

já jsem teda taky do 6M žádný čaj nedávala, až když jsme začali s příkrmama

magdulenka
30. aug 2009

mousunek: díky za odkaz, mrkla jsem na to. ale mě jde o výměnu konkrétních zkušeností, jak to dělají ostatní maminky. na netu hledat příslušné články a texty snad umí každý 😎

mousunek
30. aug 2009

ne kazda zkusenost je zkusenost a rada je prospesna 😉

Me napriklad prijde hloupost nedavat ditku napit caje vubec, melo by si zvykat uz od malicka, pak kdyz vice tekutin potrebuje tak to odmita. Kdyz jsem se ptala dr kolik by mela malej vypit rekla mi ze pred litr jen caje.

evinkaa
30. aug 2009

No, já když jsem teda malé dávala jen jako kojené čaj a jen třeba 20 ml, tak ji to tak prohánělo, že z toho měla průjem, tedy aspoň z toho fenyklového. Kdybych jen kojila, čaj bych já osobně nedávala. Můj názor.
magdulenka: Tak zkoušej, když Ti vypije třeba 100 ml čajíku a nebude blinkat, tak je to v pohodě. Moje malá dá někdy i víc jak 200 ml, třeba když je horko, a vůbec neblinká. Mlíčka vypije tak akorát, my jsme měly vždycky s mlíčkem trochu problémy... 😉 A s kakáním je to, pravda, trochu lepší. Když jsem začala s příkrmy, tak mi vůbec nepila, ale tlačení byl třeba hodinový boj se slzičkama v očích. UM miminka většinou zacpává, takže čajem nic nepokazíš. 😉

xzaje01
30. aug 2009

mousunek: hloupost?? Tak to je dle tebe vetsina kojicich maminek co znam vc. me hloupych. 🙄 A to nemluvim o lekarich, co hlasaji, ze jine tekutiny pred 6M netreba.

"litr caje", to je asi preklep, ze?

xzaje01
30. aug 2009

keckemet - s tou Afrikou mi vrta hlavou vic veci, jak to tam vsechno ty miminka prezijou! 😨

Ja jsem ted cetla ze ty cajicky s bylinkami neni dobre davat detem pravidelne na zizen, ale nechat si to kdyz bude treba aby ta ktera bylinka zabrala. Ja zatim pouze kojim, ale doufam, ze s prikrmy zacne maly pit cistou vodu. Po cajikach jsem posilhavala, hlavne ted v tech vedrech maly hodne pil, ale nakonec jsem to nekoupila.

macka23
30. aug 2009

Tak nas bol plne kojeny takmer 6mesiacov, nedavala som mu nic ine, len ked boli velke horucavy, tak som skusila prevarenu dojcensku vodu...moc nechcel na zaciatku...ale potom mi vypil tak 10-20ml 🙂
Teraz mu davam cez den vodicku a kazdy druhy den detsky cajik (bio, kupujem ho v DM a je velmi chutny, taka zmes byliniek na prdiky 😀 ) Teraz ho kojim len rano, vecer a v noci a cez den uz ficime na prikrmoch a ovoci 🙂 a vypije mi za cely den zhruba 200ml...niekedy rozmyslam ci to nie je malo, ale zasa si poviem ze ked tak to dozenie v noci a dostane MM

mousunek
30. aug 2009

xzaje01 - ne to neni preklep 10mesicni dite ma vypit litr a pul tekutin pocita se to podle veku + vahy
a nerikam ze jsou maminky hloupe jen mi prijde hloupost nedat prckum ani trochu a pak si stezovat ze deti maji zacpu a ze caj a nic jineho pit nechteji

macka23
30. aug 2009

mousunek,
ale tekutin celkovo predpokladam, cize sa rataju aj tekutiny v strave (polievky, kase), lebo bolo obdobie ked som ani ja ako dospela osoba nevypila liter a pol tekutin denne, nie to este 10mesacne babatko.

xzaje01
30. aug 2009

mousunek - ale to si nevyberes, kazde dite je jine a zatimco jedno basti prikrmy napoprve bez problemu, jinemu to zabere cas, nez se odhodla jidlo spolknout. Totez s tekutinami - ja si nemyslim ze je hloupe nedat nic nez MM, myslim si naopak, ze je nesetrne davat miminkum odmala granulovane slazene caje.

mousunek
30. aug 2009

xzaje01 - a kdo pise o granulovanych cajich jsou od 1. tydne caje sackove na kterych neni nic spatneho

macka23 - zeptej se dr sve kolik bys mela jako dospela vypit rekne ti alespon 2.5litru. A asi ti to tedy divne bude ale znam spousty deti z okoli ktere piji v tech 10 mesicih litr

klazdy si to stejne dela jak chce a jak mu to vyhovuje. Jen vim ze prckovi ta tekutina navic v zadnem pripade nemuze uskodit tot vse

soanpe
30. aug 2009

mousunek
ano 10m dítě má přijmou toto množství tekutin,ale ne pouze v nápojích. Počítají se do toho tekutiny obsažené v ovoci, zelenině, kaších, příkrmech atd.
při nadměrném příjmu vody hrozí odplavení minerálů atd. z těla

tanitta
30. aug 2009

ahojky...
mam problem ze maly mi odmieta tekutiny.. caje, prevarenu vodu.. stavy...za cely den vypije mozno 50ml caju aj to tepleho iba... stavy skusam ohrievat, aj vodu.. nechceani teple ani studene...skusame aj z poharikom, striekackou.. vypluva...rano ma MM(100ml) pobede UM(60ml).. vecer MM(100ml)...+ kasa100ml... zdaleka nedsiahneme tabulkovych 900-1000ml... ide aj o to ze posledne 3dni ma zapchu..ponukam stale ale akosi to nejde.. neviem co ako dalej...takze aj ked stale sa snazime nejde to ☹ ak mate nejake finty ako do dietatka dostat vodu budem vdacna a popritom ako sa vysporiadat so zapchou...

mousunek
30. aug 2009

soanpe - no kdyz to rikas, myslim ze dite kdyz ma zizen tak se napije kdyz to umi a kdyz ne tak nepije. malej ma flasku s pitim tak aby na ni dosahl a kdyz ma zizen vezme si ji a napije se. nereknu kdyz bych mu piti nutila, pije kolik sam chce, pisu tu pouze to co mi bylo recenou doktorkou a co mam vyzkouseneho.

soanpe
30. aug 2009

mousunek
jasně,každý mrně je jiný. ale třeba litr a půl čistě tekutin mi přijde fakt moc 😉

bubosek
30. aug 2009

Jeudi, protože to je první čajík od hippu, ketrý je slazený, celá řada předtím pro mladší děti je bez přídavku cukru a tento už je přislazován. Malý mi moc čajík nechtěl, tak hned ve 4 měsíci jsem mu dala tento, jakože pěkně voní a tak a vypil mi hned na poprvé 100ml, byla jsem překvapená a pak jsem se podívala na složení - no a ochutnal cukr 😉 To jsem právě nechtěla, ale co už, bez cukru už nechce.

keckemet
30. aug 2009

hmmm, to je jasne, deti maji zakodovanou sladkou chut od prirody, z materskeho mleka.......Me rikala nase dr., ze granulovane caje jsou uplne to nejhorsi..., ze z nich jsou ty obezity- dite v 11 letech vazici 70kg atp. U deti na UM je podavani caje nebo vody na snade, ale jsem presvedcena, ze pro plne kojene je to zbytecne, ostatne jak se prokazalo na pousti......

jola2
31. aug 2009

já dávám taky čajík od Hippu malinošípkový ale nedělám to podle návodu dám vodu a jen to trochu obarvím (na špičku žličky) ze začátku jsem dávala jen vodu a teď to je přeci jen jiná chuť a není to tak sladký.

katka13122:a ty děláš fenyklový čajík že máte problémy s bříškem že se to manžovy zdá moc slabé?? Mi jsme měli problémy s prdíkama a připadlo mi že to bylo po tom fenykl. čajíku ještě horší 😒

jeudi
31. aug 2009

keckemet ja nasemu filipkovi davala granulovane caje a zadnej tlustoch neni je akorat je pravda ze to asi neni nejlepsi davat z cukrem ..ted davam taky granulovany caj bylinkovy..v lekarne mi rekli ze obycejny pytlikovi caj pro tkhle male deti nemaji a taky si myslim ze dite by melo pit caj pokud neni kojene a kor kdyz ja jeste do mleka pridavam nutriton ze ho to zalepi a ma zizen

blandik
31. aug 2009

ahojte holky - jen má zkušenost - ke granulovaným čajům mám odpor. Malý moc pít nechce a tak jsem přišla na fintu - dávám mu zředěný rýžový nápoj (DM) s vodou - chutná to podobně jako mléko a malému to chutná. Ovocné štávy a ostatní čaje (krom Roibosu) nedáváme, protože malý měl atopický ekzém).

mousunek
31. aug 2009

blandik - ty davas takhle malemu diteti roibos? nerekla bych ze je vhodny. Je to kvalitni vyborny caj ale ne pro mimino

mikijana
31. aug 2009

poradíte prosím jaký dávat první čajík, začali jsme s příkrmy a už nekojím. koupila jsem od hippu maminčino pohlazení, ale to ji vůbec nejede, vypije tak 20 ml za den☹

suziad
31. aug 2009

my pijeme tiez granulove cajiky hami broskinovy to je cierny bez kofeinu a teraz hipp cucorietkovy jej zachutil. Som rada ze trusku pije mame problem s pitnym rezimom, nikedy vypije len 100ml za den ☹ nakupila som aj decke sackove asi 4 druhy a nemali vobec uspech aj ked som prisladila hroznovim cukrom,tak ich pijem ja 😀 .