Zarábate čaje podľa návodu?

katka13122
30. dec 2007

Manicky,zarabate caje podla navodu? lebo faniklocy caj od hippu na 1ml vody jedna cajova lyzicka,to sa mi zda vela,ci nie??

evinkaa
1. sep 2009

Holky, my jsme teda pořád na jednom druhu - kupuju fenyklový dětský čaj v sáčcích. Chtěla bych už taky zkusit něco jiného, ale ty granulované čaje nechci. Já nějak nevím... Jsou nějaký další čaje pro mrňata v sáčcích? Já se ptala u nás v lékárně a nabídli mi pouze dětský fenyklový nebo pak už granulované, tak nevím.

mauska
1. sep 2009

Mě ty granulované čaje taky připadají jako chemie a né čaj. Kupuju fenyklový BIO a měly jsme už i Leros, bylinkový dětský, oba malé chutnají 🙂

evinkaa
1. sep 2009

mauska: Zkusím se ještě poptat na ten jiný sáčkový. Kdes ho kupovala, taky v lékárně?

mauska
1. sep 2009

ano, Leros mají v lékárně. Alle viděla jsem ho i v DM a v některých supermarketech. Je rozšířený 🙂

evinkaa
1. sep 2009

mauska: OK, vyrazím brzy z vesnice do města na nákupy! 😉

tynushqa
1. sep 2009

Skuste caje Babio - v granulovanych je iba mliecny cukor - laktoza a je to prirodne bez chem. objednavam z internetovje lekarne a tiez maju sackove caje, vsetky malej chutia.

bibi78
2. sep 2009

mne v nemocnici o cajikoch nic nehovorili, vraj mliecko je aj od smadu, tak neviem, ci je mozne davat caje alebo prevarenu vodu aj tym najmensim, moj ma len 10 dni...??? maly ma totiz obcas riadnu stikutku, ktora trva aj 15 minut a par glgov by mu mozno pomohlo... vdaka!

macka23
2. sep 2009

Bibi,
ked ho len dojcis, tak mu staci len tvoje mliecko 🙂
Nas tiez maval stikutku, ale to vzdy prejde a ked trvala dlho, dala som mu mliecko.
Podla mna dojcene babatka nepotrebuju nic ine len mliecko, teda ak nie su nejake extremne horucavy, vtedy sa dava prevarena dojcenska voda po lyzickach 😉
Ja som nasho dojcila takmer do 6 mesiacov a az teraz cez leto ked mal asi 4-5mesiacov som mu davala vodu ked bolo teplo...cajik mu davam zhruba mesiac a to sackovy BIO detsky, a aj to kazdy druhy den...ma rad totiz vodu 😅

bibi78
2. sep 2009

macka, dakujem za rady! nebola som si ista, ci nahodou popri mliecku nepotrebuje aj vodu/caj koli hydratacii, ale zrejme mliecko postacuje na vsetko 😉 .

jeudi
2. sep 2009

makijana:jestli ji nechces zvykat na sladke dej ji kojeneckou vodu...ty gran.caje jsou fakt sladke ale kdyz bys ji dala mensi davku nez je psano tak si myslim ze to jen mirne ochuti a tal sladke to nebude

magdulenka
2. sep 2009

my máme od Lerosu dětský čaj s heřmánkem - sáčkový - složení: heřmánek, fenykl, máta, proskurník ostružiník, jitrocel, chmel, mateřídouška, bez, lékořice. můžou i kojenci. pak máme ještě od Hippu instantní čajík pro spokojené bříško fenykl, anýz, heřmánek a pak ještě sáčkový čaj samotný heřmánek.

přislazuju trošičku glukopurem.

starší dceru jsem plně kojila 9 měsíců a nikdy jsem jí žádný čajík nebo vodu nedala, fakt stačí jen kojit! vydržela tak v pohodě i v létě ve velkých vedrech.

juja
3. sep 2009

Ahojte kočky
Bibi mne naša pediatrička povedala, že čajíky nemám dávať vôbec do 6m, vraj kôli tomu, že je veľa alergií a astmatikov, takže ako prevenciu radšej nečajíkujeme. Bábätku úplne stačí mliečko a aj je naozaj veľmi teplo môžeme dať bábätku 1-2 lyžičky prevarenej kojeneckej vody, ale stačí mu úplne mliečko a najlepšie je materské, ale zase ak je málo materského netreba sa brániť prírmom umelým mliečkom hlavne v prvých týždňoch ja dôležité, aby pekne priberal . Tak Vám Bibi držím palce, nech pekne papáte a priberáte, maminka nech má dosť mliečka a ste zdravučkí a Dominik Vám robí radosť 🙂

jeudi
3. sep 2009

me doktorka rikala ze i kdyz je na UM tak to zalezi na me ze muzu i nemusim..ale ja chtela protoze malej je fakt ziznivej vzdycky hlta jak blazen a kolikrat place jen proto ze ma zizen..akorat ten cajik mu nemuzu nicim zahustit tak ho zvraci 😒

xzaje01
3. sep 2009

Ahoj maminky, prosim o radu!

Koupila jsem dnes synovi (4m) sackovy caj s fenyklem, neni to ale "detsky caj", pan v bylinkarstvi mi rekl ze kdyz to vyluhuju ve 2x mnozstvi vody, muzu mu to dat. Ma to slozeni: fenykl, anyz, kmin, hermanek a je to bio. Co mysite, je to neskodne? Syn je doted plne kojen, chci mu dat trochu vecer pred spanim, nebot posledni dny trpi na prdiky a vnoci se mi na to budi..

Diky!!

macka23
3. sep 2009

xzaje,
skus ten caj pit ty, ked ho stale dojcis 😉
Ja ked som len plne dojcila, pila som Bio caj pre kojace matky a bio fenyklovy caj 2x denne a malinkemu som tym padom nemusela davat nic 😉
Ale pozor, nie vsetkym detickam to pomoze, niektore deticky moze brusko bolet prave odtoho 🙂

mousunek
3. sep 2009

xzaje01 - nevydim v tgom problem mam caj bylinkovy primo pro kojence a ma to same slozeni, otazkou jestli ti ho bude pit, malej ho uz ted moc nechce

xzaje01
3. sep 2009

macko, ja ho (nebo jine typy) piju od zacatku, min. 2x denne, ale nejak uz to asi nezabira, nevim ☹
Ted jsem si cetla v knizce o detske vyzive, proti bylinkovym cajikum tam nic nemaji, pry se to nema davat kazdy den "na zizen" ale jen v pripade obtizi. Tak jdu na to, snad to bude pit, sladit to totiz nebudu.. Diky za rady!

nesa12
6. feb 2013

@katka13122 nie kazdemu dietatku feniklove cajiky robia dobre...my sme mali velke bolesti bruska a ked sme dali feniklovy alebo harmancekovy bolo to este horsie. Co sa tyka zarabania,tak vsade vacsinou uvadzaju na 100ml jednu lyzicku.