Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

sssimi
9. dec 2009

Pampers na noc a cez deň Pilo, Helen Harper, Tescové , Baby Love a teraz som kúpila Hugisky... Všetky sú v pohode, len prvý mesiac mala problémy s Pamperskami.

nanika
10. dec 2009

beruska, to je len oznacenie velkosti, postupne: newborn, mini, midi, maxi, maxi plus, junior, extra large. Medzi sebou to robi asi centimetrik rozdiel v dlzke a v sirke.

zuzkagonos
3. jan 2010

Môžte mi poradiť aké dobré a aj lacné plienky sa dajú zohnať cez internet? Pomaly by som si mala robiť zásoby 🙂

kaktusik007
3. jan 2010

heh, mi este nepouzivame ziadne, ale zrovna sa chystam v najblizsich dnoch poobjednavat z netu vybavicku modernych latkovych plienok... a tak nebudeme vyhadzovat peniazky von oknom do kosa, a budeme mat nachystane aj pre druhe babatko, ak sa niekedy zadari :D

a pre tie, co maju argument prania a zehlenia - plienky sa nezehlia, len sa hodia do pracky na 40 ci 60 stupnov, vyvesaju, a zlozia do komody... raz za 2 - 3 dni.... tak to hadam zvladnem, takuto pracu navyse, co mi usetri korunky... teda pardon, eurace 😀

etuska
4. jan 2010

Pri prvej dcerke som pouzivala obycajne Tesco plienky-nikdy nemala z nich ziadne vyrazky,zapareniny...-ale to je pri kazdom babatku individualne.

Teraz cakame 2-he babatko a som rozhodnuta podobne ako Kaktusik vyskusat latkove plienky.Najmensie mi pozicala kamaratka,ja zase dokupim vacsie a takto ich mozeme "tocit" 😅 .

Pri dcerke sme totiz vyhodili neskutocne mnozstvo plienok 😒 -a teda aj penazi do koša...

nanika
4. jan 2010

Zuskagonos, zasoby si radsej nerob, lebo ako na potvoru sa ti babo vyhadze akurat z tych, co si z nich tie zasoby narobis :(

salonka77
2. feb 2010

Ahojte maminy, potrebujem poradit ohladom plienok. V prispevkoch venovane plienkam som bola spokojna s pamperskami, boli vyborne a neskodili. Len teraz zacal ich nenormalne precikavat, ja ho prezliekam rano na komplet a este stihne pocas dna sa precikat! Minule bol rekord trikrat precikany!!! Nie je to v tom, ze by som to nevedela spravne dat, davam si bacha ako to zapinam. Tak som po pamperskach vyskusala huggiesky, to iste... Potom nasledovali toujours z lidla, najprv fajn, a vcera mal z nich zaparenu ritulku. Kamoska mi dala na vyskusanie par tescovych plienok a cely sa rano precikal a pred chvilou prekakal!!! ☹ ☹ ☹ A praveze tekutiny pije akurat, neprelievam ho cajom.... Uz ma to nebavi, kupovat cele balenia plienok a pri piatej pienke zistim, ze mu vlastne skodia ☹ ☹ ☹ 😨 Poradte mi, ze ake este plienky by som vyskusala a by boli dobre. Hoci kazde dieta je ine. Len mna uz nebavi kazdy den prat, niekedy dva razy. Dakujem.

ivika18
2. feb 2010

salonka, myslím, že je tu diskuse přímo o tom pročurávání a hodně si tam chválili Fixies. Taky se je chystám zkusit, malý je taky skoro každý ráno mokrý, jak spí na zádech, tak ne, ale když spí na bříšku a stihne se vyčurat, tak je celý mokrý 😖.

salonka77
2. feb 2010

Ivika, ja som fixies v obchode nevidela. Kde ich kupujes?

ivika18
2. feb 2010

salonka my jsme je ještě neměli, ale určitě jsem je viděla na netu, v obchodech jsem se ještě nedívala - ale jsou pěkně drahý. I když to věčný praní taky není levný, že 😉

salonka77
2. feb 2010

Dikiy za radu 🙂

salonka77
2. feb 2010

Veru, prave to pranie mi lezie na nervy, teraz zima,vsetko musim susit na susiaku, plne radiatory handier. Je to strasne, stale ho len prezliekat. Uz keby som konecne nasla plienku, ktora by vyhovovala. 😨

ivika18
2. feb 2010

salonka a zkoušela jsi koupit větší velikost plinek?

salonka77
2. feb 2010

Predtym som pouzivala midi, ale teraz kupujem maxi, maly ma cez desat kilov, je to riadny papkac.

salonka77
2. feb 2010

Ivika, prave som kukla ceny fixiesiek na nete, no hroza. 22kusov iba za 6eur!!! Strasne.... asi ich skusim objednat, vyskusat, uvidi sa.... Su drahsie nez pampersky, ale keby mu sadli, tak tie peniazky donho obetujeme.

ivika18
2. feb 2010

tak to už je kus chlapa 😉 . Ještě mě napadlo, že jsme jednu dobu kupovali Happy, z těch se sice nikdy neprokadil, ale pak občas pročural i je, a jsou takový větší, ne tak tenký jak třeba Pampers.

emmka3
2. feb 2010

fixiesky maju len v lekarnach a zdravotnickych potrebach

salonka77
2. feb 2010

Fixisky som videla v zdravotnickych e-shopoch, v obycajnych nie. Ivika, ja som aj nad tymi Happy uvazovala, mozno ich vyskusam a este kupim aj Babylove... Nic mi ine nezostava, len momentalne peniazky vrazat do plienok a skusat a skusat...... 😔

salonka77
2. feb 2010

Dakujem este raz za rady. 🙂 🙂 😉

ivika18
2. feb 2010

sal, tak pak dej vědět 😉

salonka77
2. feb 2010

Dam echo a prajem pekny dnik 😉

salonka77
3. feb 2010

Ivika - No takze Happy precikal rano jedna radost, takze idem objednat fixies, su strasne drahe, jeden paklik stoji 6eur!!! 🙄 🙄 🙄 Ideme na Fixies, vyskusame... V jednom baleni je ich 22 kuskov, takze keby mu skodili, tak to nie je take, ako ked mam mega pack...

ivika18
3. feb 2010

Sal, poslala jsem ti IP

petkula
3. feb 2010

salonka, my jsme spokojení s Babylove z DM...

salonka77
3. feb 2010

Petkula - najprv som bola aj ja s nimi spokojna /ked mal asi 3mesiace/, no neskor sa mu zaparila a zcervenala ritka. Potom sme presli na Pampers a tak.... Hoci uz je starsi, neviem ci mam ist znovu do Babylove, ked mu predtym skodili. 😒

ilijanka
3. feb 2010

my používame moderné látkovky- kuk do tejto témy, pri synovi sme používali Pampersky..

cimlik
3. feb 2010

salonka, nevím jestli máte na Slovensku Billu nebo Penny market, pokud ano, zkus ty jejich plínky. Nejsou drahé a vydrží hodně. Stejně tak Helen Harper.

bajnokova
5. feb 2010

Ahojte já ted zkusila Helen Harper a jsou atrašný malá je zachvilku pročurá tak jsem se opět vrátila k Tesco plínkán
Jak tu někdo psal o Fixískách taky jsem je nikde neviděla kdysi jsem je používala pro tu starší dceru ale to je už 7 let

tymothy
5. feb 2010

Fixies dneska prodávají v lékárnách, v normálních obchodech už ne.

cimlik
5. feb 2010

Jé, tak já mám s Helen Harper dobré zkušenosti, ale je fakt, že my jsme měli ještě ty s červeným obalem