Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

kubinkov
18. jún 2011

@dlabinecka Přes den jsem jen výjimečně nechala plenku přes 3 hodiny, ale v noci jsem přebalovala jen dokud kadil.

mmaattuuss
18. jún 2011

Ďakujem Vám za rady. Nechcem, aby to vyznievalo tak, že malého často neprebaľujem že chcem šetriť, ale dakedy sa mi totiž stalo, že sme boli mimo domu a aj za hodinu sa mi prečúral. Počula som, že niektoré ženy kľudne nechajú aj 4 - 5 hodín plienku a že bez problémov nepretečie. Samozrejme viem, že byť dlhodobo s mokrou plienkou na zadočku podporuje vznik zaparenín, nie je to príjemné ani zdravé. Malého už aj odúčam od plienok. Už sa pekne pýtal na nočník sám, ale teraz sa vrátil do štádia, že kričí až keď má mokré gate.

dlabinecka
19. jún 2011

@kubinkov A plenky nevydrží? Dcera hodně pijë( 1,5litru denně cca), takže i hodně čurá a když na to přijde, tak i těch 5hodin plenka přes den vydrží ( mluvím stále o látkovkách...)

jerryjanka
19. jún 2011

@mmaattuuss skus pampers premium care, tie biele, su drahšie ale stoja za to, a potom som ja ešte bola spokojna s tymi babylove z DM. 😉

kubinkov
20. jún 2011

@dlabinecka Plenka by samozřejmě vydržela, ale přijde mi nefér nechávat mimino v pomočené plence. ( Mluvím o obojím látce i papíru.)

dlabinecka
20. jún 2011

@kubinkov No, tak když v tom může být v noci?!? Samozřejmě asi dost záleží na tom, jak je dítě citlvé, ale moje dcerka byla zatím opruzená jednou asi dva dny, když měla průjem, to jsem jí přebalovala samozřejmě častěji, ale jinak k tomu opravdu nevidím důvod...

exupery
20. jún 2011

Ja malej kupujem podla akcii-papmers activky alebo babylobe,s oboma som spokojna...

adrianiiita
20. jún 2011

Ahojte chcem sa spýtať či máte skúsenosť s plienkami pampers new baby ... čakáme prvé bábätko a teda neviem ale zdajú sa mi dosť tenké ... ak by niekto vedel poradiť tak vdaka ... 🙂

kubinkov
20. jún 2011

@dlabinecka Myslím, že pokud to není nezbytné, nemá se přebalování odkládat. V noci ,alespoň moje děti, čůrají málo, tak delší interval, tolik nevadí. Ale pokud jsem v noci našla mokrou plenku, tak jsem ji vyměnila.

dlabinecka
20. jún 2011

@kubinkov Tak samozřejmě já taky nenechává dceru v plence dokud není skrz, ale pokud jsme někde venku nebo tak, tak se určitě nebojím jí nechat v plence dýl. V noci sice určitě čurají méně, ale pořád je moč a jsou v ní dlouhé hodiny...

velvet26
28. aug 2011

@adrianiiita pampers new baby neboli podla mna moc dobre, lebo maju velmi kratku tu absorbcnu cast zelenu na plienke, konci uz tam,ked zacina ritka a mala sa velmi casto precikala, lebo pampersky su tenke plienky..musela som prat oblecko aj zavinovacku na ktorej lezala..ale pampers active baby, tie su dobre...tie maju tu absorbcnu cast uz dlhsiu a mala sa mi este ani raz neprecikala..len neviem ci su tieto active baby aj pre novorodencov..nasa ma 3 a pol mesiaca a uz nosi velkost 4..taka je velka..rychlo rastie potvorka. 🙂
teraz ma napadlo, ze ako novorodeniatkovi sme jej davali pampers premium care, take biele balenie a tie boli super..ale pacia sa nam aj z dm babylove..

snehulienka
28. aug 2011

@alinka76 prve mesiace som davala pampers newbron co najdlhsie, lebo su neparfemovane, potom babylove - tie maxi balenia, s DM zlavou vyjdu dost lacno

petrisia1
28. aug 2011

my sme uz vyskusali pampers, huggies, babylove a najviac mi vyhovuju toujours z lidlu

kralicica
28. aug 2011

my pampers sleep and play a gaga z tesca a zo začiatku keď bola malá ritka tak huggies... ale už nebývajú tak v akcii 🙂

nibiru
28. aug 2011

ked sa mala narodila huggies newborn s organickou bavlnou su uzasne no len do velkosti 2. potom pampers aktivbaby...no vyskusali sme tiez ked boli v akcii bella happy tie boli dost hrube,babylove sice tenke ale precikala huggies premium nikdy viac hnusny papier dokonca sa mi plienka v strede cela roztrhla,tesco esential zelene celkom ušli,pampers premium care mi prisli podobne ako babylove ale neprecikali sme ich mali sme 1 balenie vyhrali sme ich v sutazi... najradcej mame toujors z lidla nastaste mam mala super pokozku ziadne vyhadzanie nic takze na von mame pampers predca len nemaju konkurenciu a vzivote ju neprecikala a na doma z lidla vsetky plienky nakupujem v akciach po viac baleni potom mam aj 2m. pokoj.nastastie mi mala kaka len do nocnika a ked sme doma je bez plienky alebo max 1-2ks na den a 1ks na nocne spanie inak len nocnik 😀

lizatko1009
30. aug 2011

no nam tie tenucke plienky ako pampers a podobne pretiekli, aj mne najviac tie z lidlu, alebo happy a helen harper, sleap and play sa mozu schovat.

seminkads
5. sep 2011

ahojte mam jednu otazku,u malej sme pouzivali bela happy,potom sme v lete presli na pampers(boli tensie) a ked sme presli naspat na happy+asi 2 plienky huggies,tak sa mala cela na chrbte vyhadzala,z ktorych to moze podla vas byt?

ewana73
5. sep 2011

@seminkads my pouzivame len pampersky , davnejsie ked tu bola na navsteve svagrina nechala po svojom malom par plienok bela happy.maly sa po jednej plienke tak vyhadzal na zadocku,ze som mu to potom tyzden davala prec 😒 ...

seminkads
5. sep 2011

@ewana73 my sme vlastne od narodenia pouzivali tie bella happy a mala zadok nemala cerveny ani vysypany ani raz (a tonas na vsetky mozne kozne problemy upozornovalo viacero lekarok,kedze mala je blondava a ma uplne svetlu kozu) na leto sme presli na pampersky(su tensie) a teraz sme sa vratili naspat k bella happy,ale boli sme na navsteve,plienok nam pochybelo a v obchode mali len huggies,tie sme pouzili dve,ale v ten den sa mala vyhadzala(to sme pouzili oba druhy)tak neviem teraz z ktorych?

martuska75
23. sep 2011

Baby mám dosť problém, že mi dcéra v noci preciká plienku a je celkom mokrá. Bojím sa aby mi už teraz neprechladla. Požívame pampers premium care a tiež huggies premium, ale preciká mi obidve. Už neviem čo vyskúšať. A to ju v noci 3-4 krát prebalujem. Čo používate? REsp. tiež má niekto podobný problém?

hairline
14. nov 2011

@martuska75 a kolko ma mala? Nieje jej velka plienka? Moj maly mal p.premium 3 a precikal len ked mu bola este volnejsia ma 10 tyz. Prebalujem v noci len raz. Aj zelene tesco plienky su ok.

cukor
14. nov 2011

@martuska75 .....my používame happy bella a sme s týmito plienkami spokojné.ešte mi neprecikala žiadnu plienku.

graceful9
22. júl 2012

ženýýýý,,,,teraz majú v metre dobrú akciu na pampersky 🙂

shmoulinka
22. júl 2012

Od zajtra maju v Lidli akciu na Toujourky...

deni73
22. júl 2012

Zelené z Tesca 🙂

makupcik
22. júl 2012

Toujours z Lidlu, Gaga z Tesca, používali sme aj babylovky z DM ale tie teraz zmenili ...sú tenšie...nie sú zlé, ale boli lepšie, pevnejšie, a dcéra keď sa odúčala od nočníka a v noci používala jendu aj 5-6x potom ako ich zmenili sa nedalo viac ako 2x lebo sa trhali v mieste kde sa lepili...používali sme aj happy plienky, ale len keď boli v akcii 2 balíky za cenu jedného 😀 mali sme aj pampersky sleep and play..tie boli otrasné...rýchlo precikané...teda aspoň u nás...a obyčajné pampersky sa tiež neosvedčili...ale to je u každého bábätka individuálne 🙂

ducci
25. júl 2012

my sme pouzivali vselijake aj tesco aj babylove huggies a najcastejsie oranzove pampersky.. ale potom ich zacala mala precikavat v noci, tak som vymenila za pampers premium a tie su super aj ked drahsie :(

megan_
9. aug 2012

Používame plienky bella happy a sú naozaj super. sú ochotní vam poslať aj vzorku ked si ich najdete na fb. najvyhodnejšie ich dostanete v akciách 1+1. neprecikavajú sa, malá sa z nich nevyhadzuje lebo sú neparfumovane. Takže maximálna spokojnosť

klikklak
18. nov 2012

Caute Baby, ja mam taku otazku. Su tie fialove tesco plienky moc umele , ci su aj s tou gumickou okolo stehien, lebo prave s tymto mam zle skusenosti, mala mava okakane veci okolo noziciem. Teraz som kupila v kauflande a tie su ako keby ma foliovnik na zadku az tak sustia 😖

luciavan
18. nov 2012

látkové 😅 max.spokojnosť