Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

karomal
6. jún 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat...
Koupila jsem poprvé plenky Huggies premium, ale nepřijdou mi ok. Nemají obrázek po celé plíně, jak je psáno na obalu... Není to špatný obal? Nejedná se jen o pleny classic, které jsou o dost levnější?
Máte někdo tyto pleny, jak vypadají?
Děkuju moc!

mischelin
8. jún 2010

huggies premium maju obrazky po celej plienke, classic len vpredu na pase, kde sa zapinaju...

kimy
9. jún 2010

Holky, používám Pampersky a jsem s nima maximáně spokojená 🙂 . Používám je od narození maličkýho a nemůžu si stěžovat! V porodnici nám říkali, že jako jediný mají otestované to, že jsou dobré pro vývoj kyčlí. Je možný, že i nějaké jiné plenky podporují vývoj kyčlí, ale nemají to otestované. Zřejmě je to dost drahá záležitost. Navíc na tyhle pleny jsou často různé akce v Tescu, Globusu nebo Kauflandu.

kimy
9. jún 2010

Zapomněla jsem napsat - jsou to Pampers Sleep&Play 😉

ivanka85
11. júl 2010

my sme ako prve kupili Huggies Premium, s nimi velka spokojnost, potom sme chceli vyskusat aj Pampersky, ale veli nas sklamali, cize uz nikdy viac, len cakam kedy sa minu a uz mam pripravene balenie Huggiesiek..

katrinka8
10. sep 2010

My sme do porodnice kupovali plienky Pampers Newborn, pouzivali sme ich aj potom doma - a to obe velkosti (1 aj 2). Boli sme s nimi absolutne spokojni. Vydrzali primerane dlho, nemali sme problemy s nejakou alergickou reakciou, neboli precikane, nikdy nam nepospinili oblecenie a pekne sadli.
Kedze momentalne uz potrebujeme velkost 3, kupili sme v akcii plienky Huggies (neviem presne nazov, ale je na nich ten obrazok Macka Pooh). Kedze svagrina ma o 4 mesiace starsieho synceka, vyratali sme podla nich, dokedy asi budeme pouzivat velkost 3. A tak sme v akcii kupili aj Pampers Active baby. Musim vsak skonstatovat, ze s nimi nie sme absolutne spokojni. Pampers sme zacali nasej babulke davat ako prve preto, ze su o kusok mensie ako tie Huggies (asi o centimeter - aj co sa kilogramov tyka su vari od 5 - 9 kg, Huggies su vari od 6 - 9 kg), ktore jej boli dost velke, ale zase tie Newborn ju uz velmi otlacali. Pampers Active baby c. 3, co sa velkosti tyka, jej sadli lepsie.
Lenze "mile" pampersky 1) napriek tomu, ze su "active" baby a nasa babula ma 3 mesiace a az taka "active" ako tie deti v reklame nie je, vzdy ich tak prekaka, ze ma spinave aj body a vsetko ma az do pol bruska a chrbatika. A to aj napriek tomu, ze lezi, viem, ze kaka a hned ju len zoberiem prebalit. 2) su napustene nejakou vonou (to som pri ich kupe nevedela, lebo tie newborn neboli), ktora mi nejak stale smrdi a zaroven mi vadi ta chemia. No naco je v plienke parfum? Ked je plienka pocikana, omnoho viac mi smrdi ten parfum z nej. 3) precika ich velmi rychlo. Treba jej ich menit cca kazde 2-3 hodiny (niezeby mi to vadilo, ale cakala som od nich viac) 4) asi 2 - 3x sa mi stalo, ze mala mala na zadocku pri pocikanejj plienke take malilinke (asi 0,5 milimetrove) biele chumaciky (nemyslim ako alergiu, ale nejaku hmotu, ako ked sa zmolkuje pulover). A to jej tieto plienky naozaj dost casto vymienam. Nemala zadocek ani cerveny, ani zapareny, ani nic, len mi to bolo divne... Kedze jej nerobia ziadnu alergicku reakciu, dopouzivame ich, ale uz sa tesim, ked sa ich zbavime!
Preto sme sa rozhodli jej na noc davat Huggies, pomaly uz do nich dorasta, tak jej aj lepsie sedia ako na zaciatku. Zatial sme s nimi spokojni. Plienka jej vydrzi celu noc, dokonca ked sa zobudi, bola by schopna v nej vydrzat aj nadalej, vobec neplace (jasne, ze jej ju vymenim hned, ako sa zobudi - to len pre ilustraciu). Prekakana do pol chrbatika bola len raz - este na zaciatku, ale predpokladam, ze to preto, ze jej bola este trosku velka. Oblecenie vsak nezaspinila. Jedine, co ma na tychto plienkach trochu prekvapilo je, ze ked mala na nich bavlnenu plienku (kvoli sirokemu baleniu), vzdy sa ten obrazok pretlacil na tu plienku - resp. ostali na miestach, kde je Macko Pooh take flaky z toho obrazka. A pritom je tam len takou jemnuckou farbou natlaceny. Ale pri prani to bez problemov zislo.
Ospravedlnujem sa za dlhy prispevok, ale nedalo mi nenapisat o nasej skusenosti. Mozno to pomoze inym mamickam pri rozhodovani 😉

katrinka8
10. sep 2010

Bola som sa specialne na tie plienky este pozriet, tak su to Huggies premium a su to pre 5 - 9 kg. Tie Pampers active baby su pre 4 - 9 kg 🙂

katka888
10. sep 2010

@katrinka8
a nerozmyslala si nad modernymi latkovymi plienkami?

tinika
10. sep 2010

my sme ako prve mali pampers tie biele, neviem aky maju nazov, sme dostali a boli fajn, potom sme presli na babylove a boli sme spokojni az do "4" lebo "3" uz boli male a 4 este trocha velke a teda sa parkrat precikal, tak sme presli na pampers a doteraz ich mame, som s nimi spokojna a tak uz sme sa k babylove nevratili ani ked by uz boli dobre, (este par kusov som mala, tak som vyskusala a uz nebol problem, takze to bolo velkostou) .huggies sme tiez dostali le smrdia mi neviem prečo a strasne gelove sa mi zdali, ze troska pocikal a uz veelmi plna, ale kazda mamina ma ine skusenosti, svagrina pouziva len huggies a je spokojna

bobket
10. sep 2010

Ahojte!
No my pouzivame Huggies aj pamper active baby a nie som spokojna ani s jednymi! Tolko penazi a vzdy je otlaceny a ci ma jedny alebo truhe vzdy ich prekaka. Kamaratka mi odporuca skusit Babylove tak skusim. Inak my pouzivame pamers 4 a mam pocit ze sa nam z nich zacali robit na zadocku vyrazky, to bude asi z toho parfumu 😠 len dufam ze aspon tie baby love budu dobre 😉

neumisa
10. sep 2010

my teď používáme babylove 5 (tmavě modré) a jsme spokojeni - vydrží celou noc, neprotečou ... jinak jsme babylove používali skoro pořád, pampersky active byly na nic, ještě tak občas huggies, ale babylove jasně vedou.

krasnulka
10. sep 2010

Ja mam overene plienky z Lidlu-Softino-vydrzia celu noc,inak mi rocna dcera precurala vsetky. Kopec penazi a vsetky boli na hov.. ale z lidlu su super.

andelka
10. sep 2010

Tak my jsme měli do porodnice a na prvních asi 14 dní Happy Bella 2-5kg a fajn byly. Potom jsme měli Pampers active 2 na 3-6kg, ty vydržely 2 měsíce a pak jsme dávali Pampers active 3 (4-9kg) a Sleep&Play 3, oboje jsem dostala. Se Sleep&Play nejsem až tak spokojená, často protečou na zádech, nemají elastické zapínání a jsou hrozně voňavé. S active spokojená docela jsem, dají se koupit v akcích za dobrou cenu. Ještě jsem zkoušela Babylove a Babydream, ty mi přišly stejné - byly fajn, nenavoněné, ale několikrát se mi stalo, že se prckovi k plínce přilepila kůžička. 😒
No ale taky od 5 týdne látkujeme, klasické bavlněné plínky na snapku + pul kalhotky, takže nemusím kupovat hodně papírovek 🙂 Pamperska dost často proteče, hlavně po ranní náloži, látkovka ne, max. se ušpiní svrchní kalhotky, ale ne oblečení. Takže já využívám výhody obou možností 🙂

desszi
10. sep 2010

@katrinka8 s pampers mam prakticky rovnaku skusenost ako ty, vyskusali sme huggies - tie su ok, ale zdaju sa mi hrubsie a tvrdsie a uz dlhsie pouzivame babylove z DMka a som s nimi velmi spokojna - aj cena aj kvalita je ok.

lucyliu77
10. sep 2010

My pouzivame Baby love a pampersky active baby.

katrinka8
10. sep 2010

@katka888 - no, premyslala, len akosi neviem najst na to v sebe odvahu...

@desszi - ano, aj mne sa zdaju tie huggies trosku hrubsie, ale to nam nevadi - zatial sme spokojni (teda aspon co sa noci tyka - cez den este ficime na pamperskach). A aj babylove mame na skusku, tiez celkom OK - vidia sa mi vsak este hrubsie a tvrdsie ako huggies. Ale v podstate OK, hoc pocitovo by som na noc do nich nesla. Nasa babula sa v noci nerada prebaluje - ona sa ledva raz preberie, ked sa ma najest, aj to dojeda uz spiaca 😀 Pampersku sme v noci museli menit, ale to bola nespokojna aj s nou a aj pri vymienani 😒

andelka
10. sep 2010

@katrinka8 na to nepotřebuješ odvahu 😉 Já to kombinuju podle potřeby. Přes den látkuju a na návštěvy a na noc mám Pampersky. Teď potřebuju nějaké dobrat, tak látkuju trochu míň než bych chtěla, ale jak mi 3x po sobě papírovky protekly a musela jsem všechno prát, tak už jsem myslela, že ten balík hodím z okna 😅 Zjistila jsem, že přebalování do papírovek mě nebaví, do látky jo - můžu měnit snapky, svrchňáčky... 🙂

tinika
10. sep 2010

@bobket vidis to ma ale nenapadlo, moj ma poslednu dobu červenu dupu a mal dvakrat uz aj vyrazky a to nikdy ked sme mali babylove nemal, ale ani pri pampers az teraz tak asi skusim jednu varku babylove

tinika
10. sep 2010

@andelka ake latkove pouzivate? my sme pouzivali zo začiatku tiez ale často cura a ked bol vačši uz mu to začalo vadit ze je v mokrom a mozno jediny dovod teraz ze som sa k babylove nevratila je ze sa mi zdaju hrubsie ako pampersky a som si na ne zvykla

katrinka8
10. sep 2010

@andelka - no, musim si to lepsie nastudovat, je pravda, ze tak, ako si to predstavujem, sa mi to vidi komplikovanejsie a tiez ma odradza to, ze som citala, ze treba naraz do toho vela investovat. Ale ako vravim, neviem vela o latkovani, takze predpokladam, ze to nebude az take zlozite 😀

katka888
10. sep 2010

@andelka
plne suhlasim, odkedy latkujeme, je to pre mna vacsia zabava. mam pocit, ze aj s malou sa pri tom viac "zahram 🙂

katka888
10. sep 2010

@katrinka8
je to veeeelmi jednoduche / ako pri jednorazovkach, len nehadzes do smetneho kosa, ale do kosa, ktory raz za dva tri dni prehodis do pracky / a ani pociatocne naklady nie su velke. a najma, je to ovela zdravsie.
staci, aby si do temy latkovanie napisala a baby ti hned vsetko jednoducho vysvetlia. 🙂

katka888
10. sep 2010

@tinika
my mame na doma klasicke socikovske stvorce, ale na vonku, navstevy uz modernejsie varianty, ktore su aj savejsie. na noc vyhradne bambusky, lebo po bambuse ma krasny jemny a "zdravy" zadocek

tinika
10. sep 2010

@katka888 no preto sa pytam či normalne abo tie "moderne" ja som pouzivala tiez tie socikovske 🙂) aj by som chcela tie bambusove a tie vselijakove nohavicky, ale ked som videla ceny ... a to uz maly by mohol časom aj začat zvykat bez plienok tak sa to asi uz neoplati, jedine kvoli dalsiemu babu

katka888
10. sep 2010

@tinika
ano, my sme zacali na 6 mesiacov, prva obj bola mensia, lebo som to kombinovala s jednoraz na noc a socikmi na den, a ked boli peniazky, doobjednala som a teraz sme na tom tak, ze na doma socik stvorce a kade tade a na noc tie moderne. chcem si ale usit z tych latok nejake vkladacky do plienok miesto socik stvorcov. a naklady som mala dokopy cca 250 eur na nasu "vybavu" , ked vezmeme, ze sme kupovali pampersi vylucne v akciach / vysli lacnejsie ako dmkacke / a to bolo 40 eur , tak latkovanie mi pride vyhodnejsie. a kedze planujeme druhe babo, tak verim,ze usetrime aj potom. najprv mi slo o usporu, ale ked som sa obula do studovania, ´teraz je pre mna dolezite, ze je to pre babo zdravsia alternativa.

ak planujete druhe, mozno by som odporucila bambusky na noc, tie maju aj nejake / neviem spravny vyraz / " hojive" ucinky. a inac, baby si normalne aj medzi sebou plienocky predavaju, takze nebol by problem ich niekomu aj posunut, ked nebudete piskat do plienocky. uz.

freezii
10. sep 2010

my sme sa narodili 2,8kg takže dva mesiace sme použivali veľkosť 1. Mala som aj pampersky(moc drahe) - tak sme skusili babylove - boli sme s nimi spokojny ale často ich v DM-ke nemali tak sme skusili žlté Tesco (vychadzali cenovo rovnako ako BL pkiaľ nepoužívaš kupóny v DM-ke). Potom sme dostali darček Pampersky č.3 a po prvom použití sme sa vyhádzali lebo sú parfumované - preto používame už len Babylove - kupujeme tie v krabici za 13,7eura - použijem 25%žolíka a zľavu na celý nákup a vyjdu ma pod 10eur (veľkosť.3 ich je v krabici100ks, veľkosť4 je84ks).
A hlavne nezabudni si vybaviť tehotenskú zľavovú knižku do DM-drogerie a potom babybonus knižku.
A na balenie na široko existuju (v sanitase) nastavovacie nohavičky SANDY alebo tak nejak cca15e - ale netreba už bavlnené plienky (my sme mali použvať až 3plienky - a toto na pomohlo)

andelka
11. sep 2010

@tinika já zatím používám čtvercovky klasické na novosklad s vkládačkou a na to pul gaťky. Babylove mi přišly dobré, jen že se dost často přilepovaly na kůži, jsou bytelnější, Pampersky jsou fakt "papírek". Dneska jsem ho musela zas celého převlíkat a koupat, protekly 😠

@katrinka8 No, jak jsem viděla, že holky kupovaly v akci několik balíků plínek naráz, tak tak velká investice to zas nebyla. Točím 20 čtvercovek (cca 500kč), dvě snapky (100kč) a troje pulky (cca 750kč - z bazaru, jak z nich vyroste, kupuju větší a co má malé prodám, takže se to dá). A separačky to je asi 170Kč na 2 měsíce. Separačky jsou to jediné, co se nedá použít třeba na druhé mimi nebo prodat. Ale dají se 3-4x vyprat, když jsou jen počůrané, takže to taky jde. A fakt mě to baví. A neprotíkají, malý nemá opruzený zadeček....
Mám taky dvoje kapsovky a teď jsem koupila jednu kalhotovou plínku, ale to budu používat, až nebude kadit vaječinu. člověk si musí udělat radost taky, jsou to úžasné materiály a krásné barvičky 🙂

katrinka8
11. sep 2010

@andelka , @katka888 - ale to sa potom babo musi dost casto prebalovat, nie? Vlastne vzdy, ked sa pocika, ci ako? Nasa mala teda ale cika dost, by som povedala 😎 Mozno to znie ako vyhovorka, ale zda sa mi okolo toho viac roboty a minania aj vody a energie, kedze tie plienky treba prat. A netreba ich aj zehlit? Niekde som citala, ze netreba. Asi by som bola nepokojna, keby som tie plienky nezehlila, ked sa navyse dotykaju pokozky takeho maleho baba. A ja som na to zehlenie a pranie dost leniva... 😀 Priznam sa, zatial asi ostavam pri jednorazovkach, aj ked to tvori dost velky odpad... 😢

andelka
11. sep 2010

@katrinka8 No tak jistěže ho přebaluju když to má mokré nebo pokakané - nesnáším ty kecy, jak jsou jednorázovky tak suchééé. Měním mu plínky stejně často i když náhodou jedeme den v papírovkách. Takže to vyjde nastejno.
Praní mi nevadí, protože stejně prát musím jiné věci, aspoň neperu poloprázdnou pračku. Žehlím, protože se mi pak zdají měkčí a líp se mi skládají, ale nutné to není, já si je poskládám na čtverec a přejedu, tak to jako spíš šolíchám, taky nerada žehlím 😅 Na novosklad dávám ještě separačku, takže plínka se dotýká jen kolem nožiček.

benne
11. sep 2010

@katrinka8 ja som teraz tiež kupila active baby pampersy a su nejaké divné. Síce su elastickejšie ako sleep&play-ky ale malému v nich smrdí zadoček. Kedže pampersy sú také drahé, nekupovala som ich. len vo výnimočnej akcii, ale ten pach mi pripomenul, ako som ich kupila staršej, kedysi dávno 😉 a presne tak jej v nich cikulka smrdela. Som sklamaná. Najčastejšie kupujem plienky v Lidli, tam sa mi osvedčili aj tie malé aj tie veľké balenia.