Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

bajnokova
5. feb 2010

No mi měli asi už ty větší ale je fakt že malá hodně pije na noc jí je vubec dávat nemužu už kolikrát se stalo že třeba v noci ráno ve 3h byla uplne pročuraná.Taky je pravda že v našem věku by už jsme měli být bez plín ale ne ne ani si nechce sednout na nočník ani na záchod tak snad to do léta zvládnem

cimlik
5. feb 2010

Ne,já myslím, že jsme používali ještě ten starší typ 😉 . Ale třeba starší syn měl na noc plínku skoro do 4 let a tyhle nám vyhovovaly. Ale je jasný, že každýmu sedne něco jinýho.

monkotonko
5. feb 2010

ahojte babky,
chcem sa vas spytat na cenu plienok na slovensku, kedze omentalne zijeme v zahranici.
kolko asi stoja huggisky 2 (3-6kg) ??? tu ich kupujem 100ks ze 10 eur a ake su tesco plienky na slovensku??? sice som pouzivala len 1 (2-5kg) 28 ks za 2.5 eur a bola som spokojna. neviete mi povedat ci je to to iste???

nanika
6. feb 2010

Monkotonko, tu su tie ceny tak trocha inde. Napisem ti ceny z internetoveho obchodu, toto byvaju ceny, ked byvaju akcie po drogeriach... huggis 2 - midi 12,65 Eur/86 ks. Inak je ta cena este o dost viac. Tesco plienky by mali byt na obdobu pampersiek, teraz uz neviem, kolko ich tam bolo, ale cena nejakych 12 Eur za balik, ale my uz mame po plienkach, neviem, kolko ten balik bol pre mensie deti, niekto snad napise pocet kusov.

Tu sa pouzivaju dost ako lacne plienky z lidla, billa, dm, kazdy si nieco najde, ak su tie drahsie neunosne pre rodinnny rozpocet.

monkotonko
6. feb 2010

Nanika, dakujem za info. Ja som sice nasla na nete ceny na svk ale som myslela ze zle vidim 😉 no a to naozaj.
A to som myslela ze ked su platy doma podstate nizsie tak budu aj plienky ☹
a este sa chcem spytat ake su tie huggiesky maju cerveny obal alebo zeleny? tu su cervene s obrazkami macka pu a som s nimi dost spokojna a mala mi vobec neprecika, ale mi zasa jedna v porodnici hovorila ze tescove su velmy dobre a lacne, takze som skusala aj tie a aj tie boli dobre, ale kedze huggiesky 2 som uz mala nakupene ked boli v akcii tak pouzivame tie zatial. a prisiel mi aj balik zo vzorkami plienky Pampers 3 a porovnala som ju s Tesco plienkou cislo 3 tak je velky rozdiel tie tescove su o vela krajsie (obrazkove), aj ked na tom vobec nezalezi, a su podstatne hrubsie. Sice na 3 este niesme takze nomozem porovnavat ale myslim ze do tej hrubsej sa vmesti viac :D
A aky obal maju tie teskovky?
No tu je to asi vsetko rovnaka cena lebo vzdy maju nikde akciu, a daju sa tu kupit iba Huggies, pampers tesco a lidl plieky ine znacky tu nepoznaju :D takze mozno doma natrafime aj na nieco lepsie.

nanika
6. feb 2010

Teskovky sa zmenili za posledne mesiace, maju zeleny obal a su viac ako pampersky, ale co som pocula, nie je to len ako plus, vela mamin sa na ne stazuje, ze tie predtym boli lepsie. Huggies su tusim zelene, modre su taka lacnejsia verzia. Cervene som tu nevidela...

monkotonko
7. feb 2010

Ahojky dneska so bola na nakup a kukala plienky. v tescu maju aj zelene a aj fialove ktore su lepsie???

nanika
7. feb 2010

Monkotonko, neda sa povedat, obe su s gumkami na nohach a pruznymi pasmi, aj dost save, ale niekomu vyhovovali tie fialove a niekomu tieto nove zelene. Tie fialove tu uz skoro nepredavaju, len dopredavaju...

bzuco
7. feb 2010

monko...no nám boli lepšie fialové, keby ich tu ešte mali, kupujem len tie, zelené sa nám neosvedčili, museli sme prejsť na pampers, ak som nechcela malého každú noc prezliekať, čo bol celý precikaný 😒

monkotonko
7. feb 2010

aha tak dakujem byby

aponchie
7. feb 2010

huggies premium ty drahe s medvidkem pu jsou vytecne!!!rano jsou na omak suche a to ta nas eplena vazi snad kilo a vic pac pije v noci i 4x 😎 zadna jina plena nam nevydruela sucha do rana ani pampers

monkotonko
7. feb 2010

aha takze v premium su s mackom pu?
a v cechach su za aku cenu? kedze byvam od hranic 3 km je lahsie zbehnut na plienky tam ak by boli lacnejsie 😉

cimlik
7. feb 2010

monkotonko - v akci se prodávají za 299 - 319 kč, což je myslím pekná cena. Často k nim v hypermarketech bývá i dáreček - vlhké ubrousky, nebo např. při koupi 3 balení osuška, župánek, boby, tréninkové kalhotky,...

dupinka
7. feb 2010

bud Huggies alebo z DM Babylove. Tie druhe su cenovo lacnejsie ale kvalitou sa vyrovnaju....

Prave sme skusali Pamper Sleep & play a sklamali na celej ciare. Maly ich lahko precikal, nedrzali 😖

narocna
7. feb 2010

Tak nám sa osvedčili Huggies tie zelené, Fixies a najnovšie sú úplne super CHicco

ivika18
8. feb 2010

narocna a ty Chicco se dají kde koupit?

salonka77
8. feb 2010

Co sa tyka chicco utierok na prdelku su perfektne, makke, kvalitne... Dost drahe, jeden balicek vyjde dvesto korun 😲 taaakze iba obcas 😀 co som poskusala rozne znacky, tak prave chicco utierky boli naj najnaj! 😵

salonka77
8. feb 2010

Skoda ze nevyrabaju chicco plienky 😀 ale asi pri cene by sme skrachovali, he he 😀 😀 😀

salonka77
8. feb 2010

Ivika, chicco utierky sa daju kupit v detskych kamennych obchodoch a aj na nete.

kubinkov
8. feb 2010

Před cca 15 lety se chicco plenky dali koupit i u nás a byly nejlepší ze všech. Ty jediné ddcera v noci nepročůrala. A při cene cca 8,- za kus jsme ušetřili, ptorže to nebylo 3x 6,- za Bobi 😉 😀 😀 😀

ivika18
8. feb 2010

Salonka, ubrousky jo, ale narocna psala o plinkách Chicco, tak proto se na ně ptám.

salonka77
8. feb 2010

Aha, tak o takych plienkach pocujem prvy raz 😅

uankab
8. feb 2010

monkotonko - a kde zijes v zahranici? my sme v UK, pouzivame huggies a nedam na ne dopustit (obal zalezi od druhu plienky - newborn, active fit su cervene, stay dry su modre, vyrobene su v UK...).. su s mackom pu a doma sa predavaju ako premium... teraz sme boli doma a kupili nam huggies classic, neda sa to s nimi porovnat, Magdalenka ich prekakala (podla obalu usudzujem ze su vyrobene niekde v Rusku), a fialove tesco plienky dopadli rovnako (nic som nerobila, len som ju prezliekala kedze kakame 2-3x denne)... a v porovnani s cenami tu su doma velmi drahe... poucenie do pre nas, ze nabuduce balime aj plienky, tiez vlhke obrusky... (my ich kupujeme za libru a doma sa predavaju za 3,5EUR)

monkotonko
8. feb 2010

Uankab a kde ich v uk predavaju za libru? v poundlande? my sme v irsku ale casom chodime aj do UK a pred par rokmy som aj ja robila v anglicku. A vy ake pouzivate activ fit alebo stay dry? a na kolkatkach ste vy?
My zatial na 2 a tie som nevidela este modre a mozno som si ich nevsimla. A tescove pouzivas a anglicku? nevies nahodou ci je to to iste ako slovenske?
Inak aj ja uvazujem nad tym ze si prinesiem domov kedze ideme asi na 3 tyzdne a mame 2 batoziny po 20 kg plus prirucne.

cimlik aspom dacy darcek, tuna som este take daco nevidela skor byva to ze cim viac kusov kupis tym lepsia cana. napr. teraz maju huggies 2 normalnu cenu 14,99 eur (100ks) ale ked si kupis 200 ks cena je 23 eur a vzdy sa najde daka akcia. tie male balicky som kupovala za 3,3 ale to boli v akcii inak stoja okoli 5.

etuska
8. feb 2010

Tak ja som uplne prepadla "latkovym plienkam" 😅

http://www.fill-your-pants.com/section/2/1/reus...

Par kusov uz mam nakupenych a tesim sa kedy ich zacneme pouzivat.

Zaroven dakujem babam z temy o latkovkach za uzitocne rady 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

uankab
9. feb 2010

monko, my pouzivame uz velkost 3, najskor sme pouzivali 1,2 newborn, potom 3 newborn... teraz sme zacali super dry na noc a active fit na den.. ale tiez latkujem, jednorazovky davam len na noc aby som nemusela prebalovat, staci ze Magdalenka sa na kojenie budi kazde 2-3 hodiny... cez den dam jednorazovku len vtedy, ak ideme na cely den niekde prec...
tesco a tie huggies classic som skusala ked sme boli doma, lebo sme mali len jednu batozinu, tak som zobrala len par plienok, aby sme aspon na noc mali odskusane... cize ak budes mat miesto v kufri, plienky si naozaj nabal... a tiez mokre wipes, my pouzivame od huggies (tie modro-cervene nenapustene) a v ked su v akcii tak sa daju kupit za libru - Tesco, Sainsburies, Boots, teraz som ich videla v Asde (musis ale kupit 2 balenia po 4 kusy)... a pampers sensitive maju za libru tiez, tie maju po kusoch, ale ja mam radsej huggies a nevadi mi ked kupim viac kusov, schovam pod postielku 😉

etus, ktore latkovky pouzivas? my mame od mother-ease, imse-vimse a fuzzibunz...

martina05
9. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa poradiť...o pár týždňov čakáme mimi a chcela by som sa dať na látkovanie ... Žijeme zatiaľ v jednoizbáku, kde je trošku problém so sušením prádla, ale od leta sa sťahujeme, takže situácia by sa mala zlepšiť.
Zatiaľ som si objednala AIO Gro Baby s vkladačkami ale zvažujeme ešte kúpu nejakých ďalších látkových plienok ...

POzerala som na
BL organic S-M-L http://www.plienka.sk/product_info.php?products...
na AIO tohto typu http://www.plienka.sk/index.php?cPath=131_138
BL poppy http://www.plienka.sk/index.php?cPath=106_141
BL color http://www.plienka.sk/index.php?cPath=76
BL color velur http://www.plienka.sk/index.php?cPath=89_140

prípadne ma zaujali aj Itti Bitti ...len tie sú asi trošku drahšie ...

Nakoľko nemám žiadne skúsenosti, ktoré by ste mi odporúčili pre novorodenca?? Čo všetko by som si ešte mala k týmto plienkam dokúpiť /vrchné nohavičky, separačky/..
Chcela by som vyskúšať aj niečo iné ako Gro Baby, aby som mohla porovnať ... alebo to nemám radšej riskovať ??

A ešte jedna otázočka ... na úvod musím kúpiť aj nejaké jednorázovky... Ktoré by ste poradili?? Pampers.. Huggies alebo niečo iné ???

labutka
9. feb 2010

Blavacky, ak mate chut sa prist pozriet ake su to tie latkove plienky, tak vas pozyvam na prezentaciu:

http://www.latkovky.sk/index.php?akcia=prezenta...

ziadne zehlenie, ziadne zaparene ritky, ziadne precuravanie a prezliekanie veci. 🙂 a este k tomu vas vyjdu lacnejsie ako jednorazovky. dalsie infosky bud na prezentacii, alebo sup k nam do temy:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

natalia777
9. feb 2010

jednoznacne Huggies, sme totalne sklamani z pampersiek....

uankab
9. feb 2010

mati, urcite huggies... pampers sme vzdy prekakali... ale zasa kazdemu sedi nieco ine, ak chces kup po jednom baliku z kazdych a vyskusas ktore vam lepsie sedia...
my sme prvy mesiac pouzivali len jednorazovky, Magdalenka kakala do kazdej plienocky a to by bolo prania !!! teraz pouzivame latkovky cez den a jednorazovku na noc...
pri AIO (all in one) vrhne gatky nepotrebujes... inak hej, ja mam asi 3-4ks vrchnych gatiek z kazdej velkosti (male, stredne, velke)... ja mam napr. AIO len jednu, nepotrebujes sice na nu gatky, ale zasa su ovela drahsie ako tie na ktore potrebujes... a viac ti poradia baby z temy latkoviek, ja som zatial len zaciatocnik-stredne pokrocily 😀
vyskusaj viacero druhov plienok, kup len par kusov a uvidis co vam bude sediet... nam celkom sedia mother-ease, akurat ze to frote sa casom vyperie a zacinaju byt trosku tvrde 😝 .. ale to je vseobecne problem frote-plienociek... potom kapsove fuzzi-bunz su super, akurat su dost drahe, mam len 2 (kvetinkove 😉 ).. najnovsie som kupila flanelove imse-vimse, ale testom nepresli, Magdalenka mi ju prekakala (este ich len testujem, prisli mi len minuly tyzden)...