Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

andelka
13. sep 2010

@dagina Zajímavé, já mám zrovna Imse Vimse a Thristies a absolutně žádný problém. 😕

danae
15. sep 2010

@andika10 To asi spis nez plenky, tak zkus treninkove kalhotky. Ja pouzivala Imse Vimse a Baby Lucy. Imse Vimse jsou dobre a pekne, ale maji uvnitr frote, ktere nekdy uschne tak, ze jsou kahotky pak hrube. Kalhotky od Baby Lucy nemaji sice obrazky, ale jsou o pulku levnejsi nez Imse Vimse a maji uvnitr jersey, ktery pri prani netvrdne. V pohode jsem je susila na topeni a jsou porad ve skvelem stavu - uz je nekdy pouzivam u mladsiho ditete.

@dagina - to je zvlastni, Imse Vimse, ani Thirsties jsem svrchnacky nezkousela, ale myslim, ze to jsou dobre znacky. Ja mam svrchnacky Haipa-Daipa a natahovaci od Baby Lucy a nemame sebemensi problem.

andika10
15. sep 2010

@danae dik, aj ja som tak myslela že si kupim radšej teningové,. a dajú sa do tych tréningových dať aj vkladacie plienky pre väcsiu savosť,

dagina
16. sep 2010

@andelka no opravdu 🙂. Jedině který nám vyhovovaly jsou Kikko gaťky, které jsou celé podšité bavlnou. Jedny jsem si nechala (ty největší) až budu malou odnaučovat od plenek, aby cítila více mokro v látkovkách 🙂.
holky, ty treninkové opravdu nepročurají????

believe2
14. dec 2010

maminy, chcem sa vas opytat navase skusenosti - pampers sleep and play (tie oranzove, co maju vnutri taku zelenu "vlozku", su kamilkove a "smrdia"). mam ich, lebo sme ich dostali, no ten zapach je az prisilny a zakazdym, ked sa k nim po case vratim, aby som minula zasoby, tak mame cervenu ritulu. no laka ma vyskusat zlavove kupony na pampersky - premium care alebo active baby - su tiez take aromaticke a maju v sebe tu vlozku? nechcem zase kupovat len tak naslepo :(

exupery
14. dec 2010

@believe2 no neviem mne slip-ky celkom vonaju...ale kvalitou,nic moc,bez gumicky vzadu a na bokoch napevno,zle sa bali babo.Lepsie su activky,tie pouzivame stale,aj vydrzia celu noc neprecikane.Premium som nemala este,tak neviem...a alergiu sme z nich zatial nemali,striedam s druhymi plienkami-babylove,tie davam tiez na noc.

kristiluky
14. dec 2010

@believe2 tie kamilkové mi teda vyslovene nesmrdeli ale je fakt že boli prevonané, mali sme ich len raz a malý bol z nich tiež pekne vyhádzaný. Bežne kupujeme tie klasické modré-aktive baby, tie premium sú tiež super ale sú drahšie. My sme ich používali hned po narodení bo malý mal strašne citlivú prcku a to boli jediné plienky z ktorých sa vtedy nevyhádzal. Tie neboli myslím ani navonané, tie aktive sú trocha ale my sme s nimi spokojný

piacere
22. dec 2010

prosím vás.... mnohými ospevované plienky z Tesca... ako vyzerajú? Pýtam sa, lebo v plienkovej torte (darovanej) sme mali plienky, ktoré boli zvonku potiahnuté fóliou... sú aj tie z Tesca také? Alebo majú zvonku povrch ako napr. pampers, babylove....

mata_murkova
11. jan 2011

@piacere ja mam plienky z tesca zelene ale tie nemaju foliu, je to taky matros ako pampers

piacere
11. jan 2011

@mata_murkova super, ďakujem za info.... my kupujeme z DM babylove... ale čítala som na ne dosť negatív, keď začne bábo loziť, že sa "šúľa to vnútro" 😕 tak mapujem nejakú cenovo primeranú alternatívu.... k narodeniu malého sme dostali plienkovú tortu a tam boli také potiahnuté zvonku fóliou, ale značka na nich nebola, tak som nevedela, či to náhodou nie sú tie tesco... ináč tá fólia... humus.... 🙄

kristiluky
11. jan 2011

@piacere hej tie modré z tesca sú tie foliové-fakt humus ja som ich musela včera vytiahnut bo malý nám vyrastol z pampersiek č.3 a našla som zahádzané tie tesco čo nám kedysi ktosi daroval ešte ked sa malý narodil ale po dvoch som mu dala radšej tie malé a valím kupit o číslo vačšie pampersky. ale tie zelené tesco sú ok, taká tá klasika ako babylove, my ich kupujeme spolu s pamperskami

marecek4
11. jan 2011

tak my momentálně máme plínky z Alberta a jsou celkem v pohodě,a Lidlový jsme taky vyzkoušeli-srovnání-asi jako zelený Tecový,jen cena je o něco přijatelnější než z Tesca-139,- stálá cena za 50ks,ale u nás dost dlouho vydrží,protože přes den látkujem

danae
28. jan 2011

@dagina - Ne, nepročůrají. Záleží teda určitě na značce. Některé jsou hodně tenké, zachytí opravdu jen pár kapek a jsou spíš takové parádnější. Já mám zkušenost s Baby Lucy a ty zachytí v podstatě stejně jako flanelová plenka.
@andika10 - jojo, vkládačka do nich dát jde.

Jen nám ty kalhotky Imse Vimse teď už protékají. Začala jsem je zrovna nedávno používat na druhé dítě. Asi nevydržela ta nepromokavá vrstva uvnitř. Tak to jen, co se mi neosvědčilo... Baby Lucy jsou jednoduché, bez obrázků, levné, ale v pohodě nám slouží i na druhé dítě, což IV mne zklamaly.

storm07
28. jan 2011

@believe2 activky používáme a bez problémů a premium care taky. Play and slip nám nevyhovovali a malá se prudila

annie13
29. jan 2011

len pampers tie modre
sleep - play nam nevyhovuju
ale ani tesco nie su zle tie gaga ale to len cez den 1 -2 alebo toujorus z lidla

jankah77
6. mar 2011

Ahojte, my sme pouzivali fialove tesco plienky, kym sa vyrabali/predavali (hrubka sa mi zdala akurat, a vyborne bolo, ze mali pruzne zapinanie a aj na chrbatiku mali taku gumicku, takze mi pri leziacom babatku nevytiekli). Tie zelene, co ich nahradili, tie ma trosku sklamali, pretoze nemali na chrbate gumicku a aj cena bola vyssia. Malemu uz treba plienku iba na spanie, najma na noc, dost cika, hoci vecer mlieko uz nepije. Minule som kupila Pampers Sleep and Play (oranzove balenie), a bola som zhrozena, len co som otvorila balik - plienka uplne tenucka, bez pruzneho pasu...davam mu ich na denny spanok, ale aj to sa mi 2x precikal (resp. moc vytiekol cez pas, kedze maly spava na brusku), hoci pred spanim mlieko nepije a spi max 2h.
Chcem sa vas preto opytat, na plienky Toujours, Tesco Gaga, Babylove, prip Wickies - ci maju pruzny pas, prip. aj pruzenie na chrbatiku. A ci su hrubsie (to preferujem), prip. v akej cenovej relacii sa pohybuju a kolko kusov je v baliku (velkost 5, tusim od 12 -20 kg, maly ma sice 15 kg, ale velkost 4 su mu akesi tesne). U nas nemame ani Lidl, ani DM drogerie a pod., musim sa vypravit do KE, a nechem zbytocne minat na benzin, ak ma vyjdu rovnako ako zelene tesco.
Dakujem

nenullienka
10. mar 2011

Ahojte, chcem sa spýtať akú značku plienok sa používali pri novorodeniatku, aké si mám kúpiť do pôrodnice a na prvé dni života. Keď budeme už doma chcem používať aj bavlnené. 🙂 😉

brnka
10. mar 2011

@nenullienka , ja som mala Fixies z lekarne, myslim, ze boli dobre, len drahe.....

jarunka111
10. mar 2011

@nenullienka pre nás boli aj sú stále najlepšie pampersky 😉 všetky ostatné plienky sú na môj vkus hrubé, pevné, málo poddajné 😒

ivka82
5. apr 2011

ja za seba možem odporučiť baby love v dm drogerii new born, výborné, lepšie ako pampers, tie mi malý precikal. ( boli to tuším neaké 3-6 kg) a tie newborn od babylowe sú fakt dobré, sajú dobre a ked prebalujem vobec necitim moc zato pri pamperskách ano..

sareenah
6. apr 2011

mne sa zdadu pampersky neucinne, staci ze nedam pozor, sup je z plienky guca a vypadavaju krystaliky...mam pocit, ze su malo ucinne..bezne sa nam to stalo rano, ze mal krystaliky vsade...DM su dobre, vysoke, neprecikal sa maly nikdy a pacia sa mi aj zelene tesco plienky, su dobre natahovacie, vysoke, bola som spokojna...ine nic nepouzivam...z lidlackych sa strasne vyhadzal, riesili sme to mesiac, kym to zmizlo...a huggies, nemali okolo gumicky, proste to sa precikal a prekakal jedna radost...

dlabinecka
6. apr 2011

Za nás látkovky 😅 K babičce nebo tak máme huggies. ale malá snese víceméně všechno, jen hodně pije, tudíž i čůrá, takže je pro mě důležitá savost

lennikka
8. apr 2011

@marecek4 ahoj holky, chtela jsem se zeptat na ty latkove plenky? Proc je treba pouzivate? Je to z duvodu toho, ze je to pro miminko lepsi? Nebo, ze je to levnejsi?

marecek4
8. apr 2011

@lennikka řekla bych že je to levnější i lepší,ať ze zdravotního tak z ekologického hlediska-za prvé není malý v umělotině a za druhé látkovku vyperu a použiju znovu,kdežto papírovka se rozkládá x let

nanulik
9. apr 2011

ahojte maminy chcem sa spýtať aké plienky dávate na noc? my máme hugies premium a som spokojná ale v noci malý dosť vela ciká. večer o desiatej ho ešte prebalím a potom až ráno okolo piatej a plienka je taká nasiaknutá ako keby som ju do vody hodila
inak celkovo nemáme problémy s hocijakými plienkami, len v noci

mmaattuuss
17. jún 2011

Ahojte. Ja som už tiež z plienok dosť nešťastná, lebo som už vyskúšala dosť a mám pocit, že všetko preciká do troch hodín. Vyskúšala som pampers oranžové, modrozelené - z tých mal dosť červený zadoček, bella happy - tie boli dobré, ale po opatovnom zalepení už neboli dosť pevné, helen harpers - precikal, tojours - po celej noci sa mu plienka dokonca odlepila, buď na jednej alebo aj na oboch stranách. Tesco plienky zelené mám pocit sa kvalitatívne zhoršili - kedysi neprecikal, teraz sa mi zdajú o dosť tenšie aj sú možno preto lacnejšie a tak už fakt neviem, ktoré by som mu mala dať, aby ich neprecikal. Poradíte? Vďaka.

kubinkov
18. jún 2011

@mmaattuuss Ale dítko se má přebalovat, nemůže být v plence půl dne. 😝 Tři hodiny je podle mě maximum, ať je plínka jakákoli, moč v ní je a nezmizí a ležet v moči není moc hygienické. 😉 A asi ani příjemné.

luciferova
18. jún 2011

@mmaattuuss to neviem, ci take najdes😅 ja prebalujem o dost castejsie a niekedy je ta plienka riadna 😅

dlabinecka
18. jún 2011

@kubinkov Ty přebaluješ i v noci?!? My máme látkovky a dcera v nich vydrží celou noc (tj cca 12hodin) a přes den tak 3-4hodiny...

kaja73
18. jún 2011

@mmaattuuss Babylove aktiv plus,ja mam cislo 6 XXL.cez den už plienky nema vyse mesiaca,ale na noc použivam tieto a su super-nikdy nepretiekli.Maly važi necelych 14 kil ,plienky su od 16kil,ciže vačšie ako potrebuje,ale su mu dobre a vydržia celu noc.