Aké plienky používate? Ktoré sa oplatia?

alinka76
17. júl 2007

Ahojte,
rada by som si začala chystať výbavičku pre bábätko a neviem, aké plienky teraz letia. Pred 7 rokmi som si kupovala hlavne baby love, alebo Huggies, ale viem ze teraz sú kvalitné aj v hypermarketoch. Aké máte s nimi skúsenosti? ktoré sa oplatia a nie sú z nich alergie? Díky za každú odpoveď.

anitrams
10. feb 2010

My používáme Pamper Sleep & play a jsem max. spokojena. No a taky huggies nam vyhovuji (jak obyc. tak premium).

petrahudacka
10. feb 2010

Ahojte, aj moje skusenosti s plienkami. Pri synovi sme pouzivali fialove Tesco plienky a bolo to bez problemov. Narodila sa nam dcera a ta dostala v 10 mesiacoch na ne alergiu, taktiez na Pampersky. Teraz ma 22 mesiacov, cika ako prietok z vodnej elektrarne. Pouzivame teraz plienky babylove z DM a bez problemov. ziadne alergicke reakcie. Podla mna Huggies premium su male, treba kupovat o cislo vacsie. Este sa nam osvedcili z Carefouru Happy baby, a tie su aj dost velke. Idem teraz vyskusat tie z lidla. Od zajtra su v akcii, tak som zvedava.

susik77
11. feb 2010

Ahojte, my sme mali alergiu na pampersky-mala sa vyhadzala. aj na obrusky pampers sensitive. Dlho sme bez problemov pouzivali fialove tesco a babylove plienky. Ale teraz pred vianocmi mala dostala skaredy ekzem okolo pasu. A opakuje sa to. Co myslite, z kt. to bude? Z babylove al. z tych tesco? Tie tesco teraz menili obal na zeleny, neviem ci nie aj material?

nanika
11. feb 2010

Susik, maly dostal na babylove ekzem tiez, ale kedze sme sa toho nedokazali potom zbavit nicim, u nas to bolo akurat cez leto, tak som mu z bavlnenej plienky nastrihala obdlznicky na chrbat a tak sme fungovali par mesiacov... Bol pokoj, mal to z potu. Potom dostal ekzem aj na nacvicne gatky babylove na jednom boku, co ma dost mrzelo, lebo boli najlepsie, co som vyskusala a tak mame teraz huggies, aj ked lepsie boli z DM :(

rainee
13. feb 2010

My pouzivame Babylove z DMky, Wickies modre z Kauflandu a Tesco pleny zelene. Pampers neboli zle, ale ta cena... Ja to striedam, casto prebalujem a zatial ziadne zapareniny ani ekzemy nemame.
Ako ste spokojne s lidlackymi plienkami, su tiez papierove, s gumickami?

gabrielkap
17. feb 2010

ahojte, ake plienky poradite pre novorodenca a kolko ich potrebujem?
viem, ze netreba vela kupovat tie newborn najmensie 2-5 kg a zavisi to aj od toho ci ich v nemocnici davaju, ale aby som aspon priblizne vedela kolko kupit.. alebo rovno kupit tie newborn 3-6 kg vacsie balenie?

uankab
17. feb 2010

gabriel, vsetko zalezi od toho ake velke babo sa narodi... ale urcite si kup newborn1 aspon par balikov (aby si mala cca 100-150 plienociek), my sme ich pouzivali asi mesiac a az potom sme presli na 2... malinka mala 3,7 ked sa narodila, a 2-ky plienocky by nam boli obrovske... na zaciatku pribera babo dost rychlo, cca 800g za mesiac, tak si radsej dokupis ak ti bude chybat..

maly_prcek
17. feb 2010

My měli Newborn akorát v porodnici (takže jeden pakl) a pak už jsme jeli 3-6kg a v pohodě, i s por. váhou 3kg... Jsou větší akorát o tu gumičku a cenově vyjdou líp. My pak stejně jeli už spíš látkovky.
V porodnici jsme dostali cca 6ks plínek, pak už každý svoje a pak nám dávali sem tam jejich, když byl malý na fototerapii se žloutenkou...

nanika
17. feb 2010

My sme nedostali ziadne, pouzivali sme ovplyvneny reklamou 1 pampersky, cisto len v nemocnici, potom sme presli na 2, narodili sme sa cez 4 kg. Kedze sa ocakava rovnaka nadielka, dnes ma uz cakaju dva baliky 2 z DM, su malinkate, makkulinke a velmi sa mi pozdavaju a 3 baliky co boli teraz lidlacke v akcii od 4 kg. Takze na nemocnicu a po nej na nejaky cas mam postarane, keby bol muz mimo, aby som nemusela s niekolkodnovym babom po obchodoch.

Gabriel, ak ste obaja vyssieho vzrastu, ale to by ti aj mali priblizne povedat pri utz, ze bude babo vacsie, kupila by som do porodnice kludne balik 1 a potom sa uvidi, kludne aj 2 unosi, ale lepsie kupit radsej menej z najmensej velkosti, potom dokupit, ako kupit a neobleciete.

katy2
17. feb 2010

ja som pleinky newborn 1 nepouzivala vobec - ani v nemocnici... od zaciatku mala rovno 2.... a narodila sa s vahou 3650g.... podla mna 1 su pre uplne malinkate babenka... inak uplne postacuju 2....

babullka1
17. feb 2010

My sme pouzivali hlavne pampers activ baby,ale zacal sa hrozne v nich precikavat 😠 teraz pouzivam DM a su uplne skvele,su sice hrubsie ako pampers,ale vyborne saju a su dost vysoke vzadu na chrbatiku. a velmi sa v dm-ke oplatia,ked mate zlavove kupony 😉

gabrielkap
18. feb 2010

dakujem pekne za vase skusenosti a rady..

zamilovana
18. feb 2010

Babenky tak ako mám kupovať aj tie Pampers 1 alebo stačí 2? ☹

nanika
19. feb 2010

Zamilovana, kolko toho chces kupovat? Kupenim jedneho balika do nemocnice 1 nic nepokazis, ak budete mat babo mensie okolo troch kg, tak mozes kupit kludne aj viac. Ak ocakavate babo okolo 4 kg, zalezi na tebe, bud rovno 2, alebo len jeden balik 1 a zvysok 2. Jednotky aj dvojky su co do vyroby identicke, obe maju sietku, aj u DM to tak je, takze su oboje novorodenecke.

gabrielkap
19. feb 2010

ja kupim zatial jeden balik 1 (keby bolo malo, manzel dokupi) a potom 2, zrejme z DM..

noone
19. feb 2010

gabrielka, kup po 1 baliku, kdyby se ti po nich mimco opruzovalo, at zbytecne nevyhodis penize 😉
ja jela prvni tyden nez nam upadl pupek v MoltexEko, pripadne bych sla do tech eko z DM. a od druheho tydne latkovky 🙂
jo a k tem vlhcenym ubrouskum, ja myslim ze na zadek nejsou vubec potreba, je to zbytecne dalsi chemie, staci omyvat vodou, pripadne necim maznout...
na zacatku jsem si delala svoje vlhceny ubrousky a ted mejeme Medvidkem (voda+mazani v jednom) 🙂

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Já měla pro malou při narození ty plenky z DM a pak jsem přešla na tesco, ty nám vyhovují, vyzkoušla jsem HUggis a Pampers ale neseděli nám , a teď manžel koupil v Lídli a jsou skoro stejné jako ty tesco, ale my je používáme jen když jdeme ven a na noc jinak látkuji 🙂 Ubrousky mám jen na ven a to tesco zelené , a jinak jen voda a ručník a mýdlo pokud je potřeba jinak nic 😉

salvinka
20. feb 2010

ahoj kocky, ktore mate skusenosti so sleep and play?? dosiel nam kupon z tesca 1+1balik gratis tak rozmyslame ci ich kupime 😀

laada
20. feb 2010

salvinko nám trochu smrdí když je malej pročůrá 😅 jak je to napuštěný nějakým tím heřmánkem nebo aloa ....
nám se nejvíc osvědčili Hugies pro novorozence jsou Newborn a pak premium hlavně né klasik ty sou na pytel 🙄

Ale některé maminky sou s nima spokojený.
Neděj si moc zásoby dopředu ... nám sou v úterý měsíce a máme trojky takže balík dvojek sem dala dáál 😉

kudelovazuzana
21. feb 2010

ahoj holky,

salvinka, nám ty sleep and play docela vyhovujou, jsou sice takový tenký a když je měla malá (teda stalo se jednou) dlouho na sobě tak se jí na zadečku objevil ten gel z vnitřku. Ale myslím že nikdy neprotekli.
Já teda nejsem spokojená s HUgieskama premium, přijde mi že nějak blbě sedí na zadečku.

Taky se mi dneska stalo že malá pročůrala (teda je pravda že za celou noc, nějak jsem ji zapoměla přebalit ☹ ) plenku z DM babylove. HOlky co používáte na noc abyste neprotekli?
Já mám totiž malou zabelenou nadvarát v zavindě a než bych ji vybalila tak by začala řádit a nespala by. Takhle ji jen nakojím v zavindě a usne jak špalek a já samozřejmě taky 😀

holesov
21. feb 2010

Ahoj,mi používáme také sleep and play,jsem s něma spokojená,nikdy je dcerka neměla tak dlouho na sobě takže se nám ještě nestalo že by se nám objevil ten gel... ale možná je to tím že jsou tenčí a když jsou asi mooooc počurané tak se tam ten gel udělá,,, ale to i v jiných si myslím,byla jsem u kamarádky a ta používá několik roku ty pemprsky a syn plinku měl na sobě skoro celý dopoledne a měl tam také ten gel... s HUgieskama také nejsem spokojená,tak jak píše kudelovazuzana,,, nesedí na zadečku,na bokách také zdají se mi tam malé,dcerce to vždycky sjíždělo,,, 🙂

reni25
22. feb 2010

Ahojte , ak by ste niektor aali zaujem tak sa ozvite.... 😉 su to plienky z LIDLa.
predam plienky TOUJOURS MIDI air comfort velkost 3 (4-9kg) 56 ks/balenie, mam 3 balenia, dostali sme ale mi pouzivame ine...predam spolu 3balenia za 20eur plus postovne

salvinka
22. feb 2010

ked ono to musia predavat len po takych velkych baleniach 😠
ja by som najradsej odskusala z kazdeho druhu po par plienockach a pak sa rozhodla.. je to o prd takto zistovat co komu ako sedelo, pritom nam to vobec nemusi sediet rovnako 🙄
my mame zatial len dve balenia huggies po 28ks na prve dni, tak asi vyskusam tie sleep and play.. ak sa bude dat jeden balik zoberiem vacsi..

emmka3
22. feb 2010

salvi, na novoska su super aj Pampers Baby, take zlte ... co sa tyka sleep and play, tak od sestry viem, ze boli dobre kym sa maly moc nehybal kedze nemaju pruzne zapinanie, takze na novoska by mohli byt OK 😉

norikk
9. mar 2010

ahoj,mozem sa spytat,kolko € davate mesacne na plienky? 🙂

bzuco
9. mar 2010

norik - no to záleží aké plienky kto kupuje 😉 pampersky vyjdu oveľa drahšie ako napr. modré tesco, kde balík stojí niečo cez 5 eur

pandrholka
9. mar 2010

ahojte....rada by som sa spýtala, či tu niektorá z vás používala na začiatku aj klasické látkové plietky....dík za odpoveď

monr
10. mar 2010

pandrholka, kuk do témy látkové plienky, 😉

nanika
10. mar 2010

Norikk, zo zaciatku sme isli na pamperskach, pri velkej spotrebe, tusim to bolo 1200 sk este, potom sa znizila spotreba, boli sme uz aj na tescovych, no do tych 1000 sk sme sa zmestili a ked sme presli uz potom na dm plienky krabicove, 800 sk. Takze ono zalezi dost aj na spotrebe, aj na druhu...

zuziq
14. mar 2010