Aké plienky pre bábätko s veľkým zadočkom?

moniqe3
14. sep 2008

Ahojte prosím poradte tie, ktoré majú ten istý problém. Moja 7.mesačná dcérka má zlatú veľkú ritulku ale máme problém s plienkami, lebo všetky plienky sú nám na ritke tak akurát a ona sa mi precikáva.
Ide mi o to, že aby tie patenty neboli v polke ritky, ale až za ritkou... keď kúpim väčšie plienky tak patenty sú rovnako veľké..len zapínanie je vyššie a dcérka má plienku až na prsiach. 😅 😨

caruzo19
14. sep 2008

ake pouzivas?skus lidlacke,alebo pampers tie s tym cervom na obrazku 😀 -tie co teraz tak reklamuju

cartmanko
14. sep 2008

tie maju ale sirsie boky to zname ze ak by mala mala sirsi pas, nie? neviem si predstavit ako sa precikava. ved aj ked to ma v polke zadocku tak tie gumicky by mali prilnut ku kozi, nie?

moniqe3
autor
15. sep 2008

caruzo19: momentálne použivam Billacke lebo som s nimi bola maximálne spokojná... oni sú super... prešla som na ne z Tesco plienok... Tesco plienky mi vyhovovali dovtedy dokým sa dcérka ešte málo hýbala..ale pak sa mi vždy precikala alebo prekakala... pampersky som vyskúšala tiež ale tie sa mi zdajú strašne labilné..absolútne sú hrozné..keď ich malá mala tak aj na chrbte bola dokakaná...
cartmanko: totiž iné je prebaľovať 1-2 mesačné dieťaťo ako 7. mesačné alebo staršie... totiž ju len prebaliť a každé takto staré dieťa už protestuje a prebaľovaie je boj.. vystiera sa, snaží sa pretočiť na bruško len nie a nie plienku..a to nehovorím, že m ju trhá z ruky 😀 ....

jednoducho tie plienky kedže má v polke zadočku a pritom sa stále hmýri... plazí sa a tak tak potom je jedno čí ma v polke zadočka patenty..keď bola maličká patenty mala normálne ..mala celýýýý zadoček v plienke... nechcem aby mala polotangáče... to si myslím, že takto plienky nemajú vyzerať.. 😀 😕

Asi vyskúšam ešte lidlacke... cartmanko, caruzo19: veľmi pekne ďakujem za rady... 😉

bashka
15. sep 2008

moni, ja som vyskusala vselico, ale pampersky uz nevymenim...fakt...v tomto pripade mozem povedat, ze drahsie, ale kvalitne...nikdy sa mi neprecikala ani neprekakala a to mi ona v noci vela papa aj pije a neprebalujem...a na tie plienky su vzdy nejake akcie...momentalne aj v Bille 100 kusove za 499 🙂. A mne sa zdaju dost vysoke...ved skus 🙂

bashka
15. sep 2008

ani cez den nemala nehodu este...a to je ona riadne sidlo 🙂

sisa88
15. sep 2008

ahojte mam podobny problem, ked sa narodila daval som jej fixies, mala 3kg, ale rychlo priberala ( dnes ma cez 9kg a 5,5 m) , potom som presla na huggies a ked bola vacsia, tak uz ani tie, proste vsetky sa mi zdaju site na chude deticky, neviem..zatial sa mi osvedcili len tescove, ale teraz ich nemam, vcera som kupla nejake helen harpers, som zvedava ze co su zac...mate s nimi skusenost?neviem ci su v SK, ale asi hej, ja som v CZ

moniqe3
autor
15. sep 2008

sisa: hej helen harpers máme aj tu... kamoška ich skúsila ale sú strašne zle.. lebo sú veľmi nestabilné pre veľmi pohybujúce sa deti.. teda aspoň ona je s nimi veľmi nespokojná. A že sú strašne vatové...ale ja som ich ešte nevidela tak neviem povedať...

cartmanko
15. sep 2008

no my mame zatial pampersky dvojky, zacinali sme s s huggies a potom pampersky jednotky. teraz mame ako vravim dvojky a dva mesiace a pomalicky pojdeme na trojky lebo dvojky su do sest kil a mame 5390g. ja si davam pri prebalovani pozor aby som vnutorne gumicky vyhol a neboli prilepene na plienke, dalej aby plienka bola rovno a pekne gumicky obopinali stehienko, aby plienka koncila v rovnakej vyske aj na brusku aj na chrbte. a nakoniec aby sa boky prekryvali a zapinanie koncilo v rovnakej vzdialenocti od stredneho obrazku. este sa nam neprekakala medzi nohami a ibcas ked ma riedke a nosim ju tek jej to vytlacim cez vrchny okraj 🙂 ale to asi iba dvakrat a bol to zvyseny objem a redsia konzistencia. hehe
ale faktom zostava ze ma zadocek v plienke cely a na prebalovanie 6-7 mesacneho miminka si pockam tak 4-5 mesiacov. ale skus kontrolovat tie gumicky na vnutornej strane stehien, ci ich vyklopis a nie su prilepene na plienke, lebo snad len tade sa da precikat.

amarelka
15. sep 2008

Ahoj moniqe3, tiež myslím, že pampers sú najlepšie, len treba zvoliť vhodnú velkosť, oni sa delia nie len podla čisel, ale aj plusko je tam za ním pridané, tak skús. *moj malý má tri mesiace a trojky sme mali velmi krátko, len jedno balenie som kúpila a už hned 4 potom, lebo ho gumičky tlačili okolo stehienok 😅

caruzo19
15. sep 2008

monique,teraz pozeram na vek a musim povedat,ze v 7 mesiacoch sa tiez prekakala a perecikala vo vsetkych plienkach,hlavne ked dvihla nozicky a ta kaka povtierana do ceeeeeleeeeho matraca... preslo to same.my sme davali cez den tesco a vnoci huggies,ale tie zelenomodre,cervene su o nicom.tie lidlacke a babylove su take sirsie

moniqe3
autor
16. sep 2008

cartmanko: si zlatá...ale 😀 😀 ja si neviem predstaviť, že by som dcérke, ktorá sa v jednom kuse hýbe takto dávala plienku... ona už nie je to malé nehybné bábenko..ale riadna šibalka... 😉 takže mám problém ju vôbec prebaliť nie to ešte sledovať kde je obrázok..po prebalení skontrolujem vždy patenty na oboch nožičkách..ale to už mi uteká dcérka spod rúk a chytám ju po posteli.. 😉

dnes som kúpila pampersky active baby..som zvedavá ale zdajú sa mi strašne tenké.... no neviem neviem pritom čo naloží tak či to nebude mať až na krku.. 😀 😀

ďakujem za rady ste zlaté.. dám vedieť ako sme dopadli.. 🙂

cartmanko
16. sep 2008

no nasa sa melie tiez a kope ma do bruska. ale tak samozrejem nahanat ju nemusim 🙂

spathiger
16. sep 2008

Pampersky active baby sú super, nevadí, že sú tenké, práve naopak. Môj malý ich ešte neprecikal, ani nič podobné 😀 , len ja zas pri prebaľovaní musím dávať pozor na jeho šikovné pršteky. On si totiž stále odliepa suchý zips na pravej strane plienky. Ja zalepím, on odlepí... zalepím, odlepí...a takto aj 10 x. Niekedy mám fakt problém ho zabaliť a rýchlo poobliekať. Aj mu dám hračku do ručičky, aj tak ma dostane. Tatka už takto nachytal a potom sa mu celý "pretoto" 😀 .

cartmanko
17. sep 2008

trosku odveci ale podobny princip. znameho syn odpozoroval ako sa vypina telka priamo na telke a tak ked ju zapnu on vystreli pribehne k telke a vypne ju, a takto dokola. ovladac nezaberie ked je telka vypnuta priamo na pristroji. a nevedie ho to oducit. hehe

spathiger
17. sep 2008

Však nech ho to ani neodúčajú. Nech teraz, pre zmenu, malého naučia telku zapínať.... A ja zas toho môjho naučím zapínať pampersy...

moniqe3
autor
17. sep 2008

Ahojte...tak som teda vyskúšala... a zatiaľ sme spokojné ... asi využijem akciu v Bille idem kúpiť ešte jedno balenie..teraz tam stojá...tie Active baby 4+ 50ks 329,- takže to je super cena...

kaskya
17. sep 2008

my kupujeme lidlacke. som s nimi spokojna 🙂