Aké vlhčené obrúsky používate na zapareniny bábätiek?

susik77
25. jan 2008

ahojte, ake mate vlhcene obrusky?my sme do 5.mesiaca v pohode vyuzivali pampers sensitive, ale teraz sa mi mala 1.krat zaparila ☹ tak som kupila balik sebamedu vlhc.obruskov a strasne sa to zlepsilo.ked som sa znovu vratila k tym pampers. znovu sa zhorsuje.myslite, ze moze zacat byt na ne alergicka po 5.mesiacoch pouzivania?

manuelala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domculik
15. nov 2015

Ak su problemy so zapareninami tak co najcastejsie pouzivat iba cistu vodu

manuelala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darja12
10. dec 2015

ja mám takú otázku.. mám 2,5 mesačné dieťa a vlhčené obrúsky používam pri každom prebalovaní.. najskôr jej tým obrúskom utriem záhyby a pipulu od nečistôt (hlavne ked sa pokajdí, lebo to vlezie všade) a potom jej ešte zadok osprchujem vo vode.. mám teda otázku, ako to robíte, ked nepoužívate vlhčené obrúsky? lebo ja ju sprchujem tak, že ju len prehnem a tou vodu jej umyjem zadok, jasné, že rukou sa jej snažím aj pipulu ale to tak dôkladne nejde a už vobec nie záhyby.. ako teda vaše deti umývate pri prebalovaní? mňa takto naučili v pôrodnici a takto to robím. utierate dieťa tam dole pred sprchoaním ešte obyčajnou servítkou, či len ledabolo utriete do zakajdenej plienky a šup pod vodu? čo potom tie záhyby? ps: kupeme raz za dva dni.. diky.

daniela8887
25. mar 2016

Konopne latkove plienky, bambusova vlozka, cista voda a ziadny problem so zapareninami

akirlu
26. mar 2016

Ja zijem v Amerike a pouzivam utietky Water Wipes, ktore obsahuju len vodu a extrakt z hroznovych jadierok. Ale ked bola dcerka mensia, tak sme pouzivali len vodu a take bavlnene zinky. Teraz ked je vacsia, tak ju umujeme tymi vlhcenymi utierkami a potom ju postavime do umyvadla a este ju umyjeme jemnym bio mydlom bez parfemu.

stastnablcha
26. mar 2016

ahoj, my sme pouzivali vicero znaciek (vacsinou tie co boli v akcii 😉 ) ale po comkolvek som vedela ze ritka bude svietit prestrasne na červeno :( takze uz len cista voda, v lete sa dalo, to som pooblievala zadoček kdekolvek, ale teraz v zime sme nuteny byt na obrúskoch... pouzivam viac menej čokolvek, lebo mi je jasne ze aj tak sa bez dexpanthenolu nepohnem z domu ani na krok.. raz som skusala aj tu penu co sa dava starym ludom ked nemozu do sprchy, ale to som bezala hned pod sprchu bo sa mi to nezdalo :(

jatva
26. mar 2016

@darja12 miesto vlhcenych pouzivam perlan (posluzi aj nastrihana klasicka plienka) a olejovu emulziu medvidek. Ked je na ritke viac, tak najskor umyjem a potom docistim tym medvidkom.

tobnuf
26. mar 2016

Myslim si ze pre malinke babatka ako aj pre deticky.vlhcene obrusku vobec nie su vhodne na dlhodobe pouzivanie.. je to chemikalia ktora drazdi jemnu babatkovsku pokozku a dietatko s citlivou pokozkou sa moze vyhadza .. alebo zaparit.. ja by som volila cistu vodu.. a vlhcene obrusku iba sem tam ked sa ide na prechadzku

akirlu
27. mar 2016

@darja12 Na tie zahyby mozes kludne pouzit zinku, ktoru navlhcis vo vode. A ak sa Ti nechce vela prat, tak dostat aj jednorazove utierky v DM. Ked ich namocis do vody, tak mi pripadaju ako vlhcene utierky, akurat ze si mozes byt ista, ze babatko neumyvas chemiou ale len cistou vodou. Potom ked jej poumyvas zahyby tou navlhcenou utierkou ju mozes umyt este pod tecucou vodou. Znama inak na zahyby pouziva mokre vatove tampony.

milota164
29. mar 2016

ja som tiez pouzivala vatove tampony namocene vo vode, ale najlepsie je umyt pod tecucou vodou a jemne poutierat a ponatierat. Pre deticky do roka je dobra od Bepanthenu Extra mast.pomaha chranit ich nedozretu pokozku a regeneruje.Staci jej pouzivat velmi male mnozstvo, kedze sa dobre roztiera.

stastnablcha
7. apr 2016

ahoj
my pouzivame tie tesco utierky teraz, lebo som aj tak zistila že je jedno čím utriem zadoček, zo všetkého má problém.. takže ak sa dá tak pod sprchu alebo vatove mokre tampony.. aj ked ani to nieje uplna dokonalost. a ked bola zima tak sme boli odkázaný len na utierky :( raz to bolo tak zle ze sme museli ist pocas nákupov rovno do lekarne co mala tak červenu ritušu... celkom sa mi vtedy osvedčil z dr. maxu dexpanthenol.. 🙂 inak som skusala aj tu penu čo sa dava starym ludom namisto sprchy, ale vôbec to nebolo dobre ....

chovancova122
21. máj 2016
darja12
22. máj 2016

🙂 keby som mala používať len tampony na utretie, tak na jedno utretie miniem aj 10.. naša kajdí riadne.. teraz má 8 mes a uplne sa mi to osvedčuje ďalej, tak ako to robíme.. že jej to najskôr utrieme vlhčeným obrúskom, niekedy na jeden krát potrebujeme aj tri a potom jej to ešte umyjeme pod tečúcou čistou vodou a ked ju akurát v ten den nekupeme, tak jej večer ešte zadok osprchujeme aj s gelom.. kupeme len 1x za 2-3 dni.. niekedy jej pupulu ešte vytrieme pre istotu aj s namočeným pleťovým tamponom..

lilu7
25. mar 2017

Z dmka babylove vlhčené, najlepšie je však po stolici umyť bábatku zadoček, nakrémovať masťou najlepšia podĺa mňa je bepanthen care, zabaliť do plienočky a hotovo.

darja12
25. mar 2017

tak malá má už 1 a pol roka a všimla som si, že, ked jej aj umyjem zadok po stolici ale nenakrémujem, tak sa jej zaparí a tiež aj ked neumyjem a utriem len vlhčenou a nakrémujem sudoremom, tak tiež sa jej trošku zaparí, ale nie je to až také hrozné.. a vždy umývam aj s gelom teraz, ked kajdí cca 1-2x denne, ked kajdila častejšie, tak som jej nie vždy s gelom.

lubka3232
30. jún 2017

my používame pampers vlhčené obrúsky, ale po pravde sa to snažím redukovať a keď sme doma, tak ho radšej umyjem pod vodou. tie vlhčenky máme skôr na cesty. a na prípadné zapareniny sa nám osvedčil bepanthen care.

kikuska1010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pmoricova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikuska1010
17. nov 2020

Nivea
Papmer fresh a sensitive
Babylove senstive