Aké vlhčené obrúsky používate na zapareniny bábätiek?

susik77
25. jan 2008

ahojte, ake mate vlhcene obrusky?my sme do 5.mesiaca v pohode vyuzivali pampers sensitive, ale teraz sa mi mala 1.krat zaparila ☹ tak som kupila balik sebamedu vlhc.obruskov a strasne sa to zlepsilo.ked som sa znovu vratila k tym pampers. znovu sa zhorsuje.myslite, ze moze zacat byt na ne alergicka po 5.mesiacoch pouzivania?

elise
25. jan 2008

papers obrúsky nepoužívam, ja používam huggys stým maslom, je to fajn a krémujem riťku krémikom proti zapareninám od sebamedu alebo sudokrém a nikdy nemal zaparenú riťku 😉

susik77
autor
25. jan 2008

elise: tie som mala ale priadali mi moc mokre a hrube, zle sa mi s nimi pracovalo ☹

jana.m.
25. jan 2008

tak to nevim nesetkala jsem se sti použivam johnson,helen harper, nebo pampers a zatim žadna reakce

elise
25. jan 2008

pampers obrúsky som dostala ako darček ale tiež to malému nerobilo dobré ani tesco obrúsky, ani johnson (a johnson úplne všetky výrobky), iba huggys, mala som aj niveu boli tiež 😉 fajn

susik77
autor
25. jan 2008

tesco som ani nekupovala, ked som pozrela na zlozenie 😒 nivea boli fajn 😉 inak, sudocrem nam tiez pomohol.
skoda, ze weleda nerobi obrusky...vsetko pouz.od weledy a super nam vyhovuje...

elise
25. jan 2008

možno weleda začne vyrábať aj obrúsky, aj sebamed najskôr obrúsky nerobil

zusma
25. jan 2008

Když se mi malá trochu oprudila tak jsem raději vynechala jakékoliv ubrousky a otírala jen mokrou plenou.

lada82
25. jan 2008

ja mam take nejradeji Huggies, aloe nebo s tim maslem 🙂

monkula
25. jan 2008

Ja obrúsky nepoužívam, z pokakanej plienky putuje rovno pod sprchu...
Aj ja som používala pampers sensitive levanduľové, aj tie obyčajné z Lidlu, alebo Billy, ale bez ohľadu na značku, vždy sa mi zaparila, tak sme obrúsky dopoužívali a sprchujeme sa, po sprche jej natriem riťku sudocremom, alebo nieveou proti zapareninám a je to v pohode...
susik, skús tie obrúsky obmedziť, predsa len, sensitive, nesensitive, je to chémia...

susik77
autor
25. jan 2008

ja len nechapem, preco doteraz uplne v poho a naraz sa mi zac. zaparovat...pritom sme nic nemenili a inak je zdrava

zanetka82
25. jan 2008

taky nepoužívam ubrousky na zadeček jen na ruce a pusinku, když jsme třeba mimi domov....jinak vše zvladne voda a zadeček je jak z alabastru 😀

monkula
25. jan 2008

susik, nerastú jej zúbky? Vtedy vraj býva stolica "iná", to mi povedala lekárka, keď som jej ukazovala, aká je malá zaparená a ona predtým videla ,že jej rastie zúbok..
Alebo si nezačala prikrmovať? Inás trava, iná stolica, možno...

zanet, ahoj kolegyňa bez obrúskov... 😀 😀

elise
25. jan 2008

susik pokožka sa mení aj vekom možno to malej prestalo vyhovovať 😉

susik77
autor
25. jan 2008

monkula: ja sa dost bojim zobrat malu pod sprchu, ze mi spadne 😒 este nemam taku istotu a ona to citi...raz som ju zobrala a cely cas mi prerevala ☹ my ju kupeme v kybliku, ale uz zacina byt maly ☹

schnek
25. jan 2008

susik, Ondra se po nich prudil jak blázen. Zůstávala mu po nich docela navlhlá prdelka a celkově nic moc. Skvěle nám sedí Huggies pure 😉

zanetka82
25. jan 2008

ahoj monkula....no ja měla před porodem nakoupene ubrousky ale pak sem je použivala jen malo...v porodnici mi ukazali jak umyt a uchopit tak maleho tvorečka a myt ho pod tekoucí vodou,že je to pro ně lepší 😀 tak sem u toho zustala a byla jsem spokojena 😉

elise
25. jan 2008

susik ja malého tiež umývam vo vani a tak že si preložím nohu cez vaňu a malého si chytím pod ľavú pazušku a oprem si no o nohu, ktorú mám cz vaňudole bruškom umyjem riťku po kakaní

petular
25. jan 2008

My jsme používali Nivea, Pampers Snsitive, jednou Tesco - ty ale nejsou vůbec kvalitní a podle mě dost suché, jednou taky Linteo - ty zase vůbec nevoněly a byly taky sušší, momentálně používám Clever z Billy, jsou dost vlhké, pěkně voní a jsou pevné - střídám je s ubrousky Nivea. Možná mám štěstí, že se malý ještě vůbec nikdy neoprudil, takže si vybírám spíš podle toho, jak se s nimi pracuje. Od narození jsem mu zadeček mazala Bepanthenem a co je opruzenina vůbec nevíme 🙂 Kamarádka používá ubrousky z DM a nemůže si je vynachválit, tak zkusím ještě ty.

susik77: myslím, že malá opravdu může být citlivější na nějakou složku v těch ubrouscích, na tvém místě bych prozkoumala složení a raději zkusila chvíli používat jiné, nejlépe si vybrat pár dobrých značek a střídat je.

monkula
25. jan 2008

Susik, tak si napusti do umývadla vodu a tam ju posaď, neboj sa, po čase získaš istotu... Ja to mám ľahšie, postavím malú o vae, ona sa chytí okraja a sprchujem ju, len mi stále odlieza, raz za šampónom, potom za hračkou...

kazdovci
25. jan 2008

ja si tiez neviem vynachvalit obrusky babylove z DM. su skvele. a obdivujem vsetky maminky ktore pouzivaju cistu vodicku. ja som to robila casto kym sa mi maly nevedel prevalit na brusko a mohla som ho nechat na prebalovacej podlozke. odkedy sa uz vrti, su mi obrusky pohodlnejsie, lebo vzdy zabudnem pripravit si vodu dopredu 😵

monkula
25. jan 2008

Pre mňa je hotovým bojom len dať plienku, neviem si predstaviť, že by mi ostala ležať a čakala, kým ju vyutieram... 😀 😀 Tak sme bojovali denodenne, až so msi povedala dosť, pri sprchovaníritky sa smeje, keď jej nastriekam na bruško, alebo na stehienka...

zuz11
25. jan 2008
kometka5
25. jan 2008

Tak my používáme Pampers sensitive od narození. Zkoušela jsem i normální Pampers, ale ty se mi zdály málo vlhké, takže jsem musela zadeček skoro drhnout. Bylo to nepříjemné jak mě, tak malý. Ale jiný jsem ještě nepoužila, takže nemůžu moc radit.
😒

susik77
autor
25. jan 2008

zuz: mne skor ide o obrusky...my sme totiz za 3 dni to zaparenie vyliecili-zac.som pouz.sudocrem a tie obrusky sebamed a teraz, ked sa mi minuli som presla k tym pampers sensitive a hned sa to vratilo ☹

andy.a
25. jan 2008

nám sa osvedčili Nivea baby Sensitive.. 😉

zuz11
25. jan 2008

temu sme po dohode so zakladatelkou premenovali na nieco neutralnejsie 😉 😀

aponchie
25. jan 2008

pouzivali sme helen harper,johnson,DM ubrousky a ruzove linteo zadny problem ale v roce uz to byl prezitek,takze vlha hubka vysusit rucnikem ribylka na zadek a pipku a dobre ted mam jeste jedny pohotovostni ale jen kdyz nekam jedeme vyjimecne ja bych z toho vedu nedelala nejlepsi je podle me voda 😎

burina111
25. jan 2008

nám sa osvečili fialové vlhčené obrúsky z tesca

hanzuli
25. jan 2008

Já taky používám raději čistou vodu. Je to pohodlné, jenom malé nachystám dupku, ohnus ji ji přes ruku (jakoby trošku na tygra, ale držím za paži) a myju ji v umyvadle, buď přímo pod tekoucí vodou, nebo si oplachuju jenom ruku (záleží, jak moc je posr.... 😀 ). Prdelku má krásnou, bez problémů.
Ale abych se přiznala - občas sáhnu i po ubrouzcích, ale ne moc často. A klidně používám i úplně obyč. 😎

revayova
25. jan 2008

my sme mali pempers a som bola spokojna.Tesco su velmi suche.mam darovane Nivea, tak som zvedava, ale na pampers nemozem vobec nic povedat.