Aké vlhčené obrúsky používate na zapareniny bábätiek?

susik77
25. jan 2008

ahojte, ake mate vlhcene obrusky?my sme do 5.mesiaca v pohode vyuzivali pampers sensitive, ale teraz sa mi mala 1.krat zaparila ☹ tak som kupila balik sebamedu vlhc.obruskov a strasne sa to zlepsilo.ked som sa znovu vratila k tym pampers. znovu sa zhorsuje.myslite, ze moze zacat byt na ne alergicka po 5.mesiacoch pouzivania?

migely
4. feb 2014

ja to dávam preventívne tak nám to poradila Dr.

m_ij_ka
4. feb 2014

na zapareniny je veľmi dobrý sudocrem, vlhčené obrúsky používam ak cestujeme alebo sme na dlhšej prechádzke

egiginka
17. feb 2014

Presne najlepsia je cista voda!!!! Najhorsie na zapareniny asi pampers utierky, z toho sa nasa mala vyhadzala este viac a strasne smrdia... ked uz utierky , tak nam velmi vyhovuju Hipp ( vraj aj babylove su dobre, ale my sme ich este nestihli vyskusat). A co sa tyka masticiek, tak nam vyhovovala, tamasticka co sa davala v porodnici - pasta jecoris , ale aj sudocrem je fajn, aj ten bepanten , ale asi ta masticka nam pri zaparenine pomohla najviac. ( mali sme zatial len raz zaperaneninu) A urcite nam pomohlo, ked sme vyhodili do kosa pampers obrusky a pravidelne umyvali ritku vo vode.

katusik19
17. feb 2014

najlepsie umyt ritku a natret sudocremom

egiginka
17. feb 2014

@veronika81 , aj Hipp z rakuska su super, odporucam vyskust ---- a za dalsie Rakusania maju uplne inu kvalitu vsetkeho, lebo u nas su plienky , utierky, prasky ...... atd... made in POland a v Rakusku made in Germany , alebo Austria,,, ,, neda sa porovnat v kvalite rovnaky vyrobok🙂)) takze ja len v Rakusku kupujem a hlavne je to aj lacnejsie🙂

stanulienkat
17. feb 2014

Na zaparenu ritku cista voda a detske mydlo. Vlhcene utierky su urcene na cesty. Je to zbytocna a drazdiva chemia.

terezapetrova
19. feb 2014

my jsme měli opruzeniny dosti velke bohužel a jedine co pomohlo bylo susit, susit, susit po Kazdem prebaleni klidne i fenem studeny vzduch nebo opatrne s teplym a krem Tanno hermal lotio, na velke opruzeniny nezabral ani Sudocrem, ani Bepanthen ani asi 8 dalších ruznych kremu na toto urcenych jen ten Tanno hermal, ale každému urco funguje něco trochu jiného, jinak uz takra 2,5 roku používáme bile ubrousky babylove z dm a jsme absolutne spokojeni s cenou, kvalitou a ucinkem

marika6
19. feb 2014

pri prvom bábatku som na vlhčené utierky nedala dopustiť, ale dalšie deti to už nezažili , je to chémia, tak u nás len čistá voda poprípade detské mydlo a bavlnené plienky, aj maličké mimi som strčila pod vodovod 🙂

migely
9. mar 2014

preventívne dávame

le4
10. mar 2014

@egiginka presne, aj mne najviac a vlastne jedine vyhovuju obrusky HIPP (okrem umytia zadku vodou🙂), babylove sensitive som vyskusala - zle, maly mal z nich zacervenany zadok, ktory som potom musela pretierat weleda kremom. weleda krem a hipp obruskupy mi jedine vyhovuju zlozenim a rovnako vysledkom pri pouzivani. Babylove obrusky obsahuju etylene glycol, ktory je vraj nevhodny pre ekzematikov.

migely
10. mar 2014

väšinou Lidlacke

egiginka
10. mar 2014

@le4 este velmi dobre, take ako hipp su z TESCA- Tesco loves baby v modrom obale s farebnymi srdieckami, su drahsie , ale su vyborne ako HIPP. Inak som chcela vyskusat babylove plienky, lebo si to strasne chvalia mamicky a pruser. PO 2 hodinach amla cerveny zadok , mokry chrbat a odtlacene bruchu- cervene zarezy az som sa bala.... tak som zvedava co budem robit s celym balikom.

kika831
10. mar 2014

My celu dobu umyvame zadocek len cistou vodou a detskym mydlom hipp, natrieme sudokremom a za celych 18 mesiacov sme mali malu zapareninku 2x, pri bolestivom prerezavani zubkov. Navlhcene obrusky du zbytocna chemia.

zuj
10. mar 2014

@egiginka tiez sme pred casom objavili bledomodre so srdieckami Tesco loves baby a su vyborne

alexandra1104
10. mar 2014

cista voda najlepsia a potom hrubo natret

lucianka222
10. mar 2014

my keď treba tak používame z Lidlu Toujours utierky, prípadne Pampers - modré, ale ak sme doma tak voda a detské mydlo, prípadne, keď začínal mať malý začervenaný zadoček tak som mu ho po každej stolici umyla antibakteriálnym mydlom, to nám stále zabralo, ked začal mať zaparený zadoček 🙂

majuska0
10. mar 2014

pravidelne umyvat ritku cistou vodou, utriet bavlnenou plienockou a natriet nejakym kremom, napr. sudocreamom

lubicajanoskova
10. mar 2014

My používame vlhčené obrúsky ALPA batole, sú perfektné a krásne voňajú a na zapareniny Imazol krémpastu.

egiginka
10. mar 2014

@zuj , ked nejdem do Rakuska, tak len tieto kupujem, ale napriklad tie tusim ruzove- pre Newborn, tak su otrasne, strasne napustene az sa penia a hlavne sa strasne lepia, tak sa neda vytiahnut len jedna vreckovka.

zuj
10. mar 2014

@egiginka my sme ine nemali, mala som stastie na prvy a dobry vyber🙂

egiginka
11. mar 2014

@zuj ja som tiez nemala vela, ale po Hipp, ktore milujem, tak som isla do tesca, nabrala klasicke tesco v bielom obale , Gaga v zltom obale a potom , tie ruzove a modre,,,, a z nich som spokojna jedine s tymito modrymi🙂 ostatne su malo vlhke, alebo moc vlhke, alebo sa lepia a co som mala najhorsie , tak to boli uteirky pampers premium care, tie neodporucam vobec🙂))

clare01
11. mar 2014

Já se přidávám k Sudocreamu, je to super věc. A čistá voda mýdlo. To se asi všichni shodnem. 🙂

weronyca
11. mar 2014

Na zapareniny urcite ZIADNE vlhcene obrusky

niki101988
11. mar 2014

@susik77 Na zaparený zadoček žiaden obrúsok vlhčený, umývať vodou čistou bez mydla, pokožku vysušiť poriadne a natriet unguentum jegoris, sudocrem a pod. Vlhčené utierky možete používať na zdravú riťku, z žiadnych sa dieťa nezaparí, pokial je tá koža zdravá, ošetrovaná, dostatočne suchá nezaparí sa.

dankamamka12
14. mar 2014

Niki, celkom sa stotoznujem. Az na jednu vec, preventivne vobec nie je treba osetrovat detsku prdelku roznymi zinkovymi mastami typu sudocrem alebo bepanthen, skor by som siahla po niakej bylinnnej (nie harmancekovej-ten tiez vysusa). ABC Derm change intensif pomaha istotne na velmi podrazdenu ritku, az zazracne.

cheveux
16. okt 2014

Ked nechcete aby mali vaše deti zapareniny, najlepšie je oplachnut ritku pod vodou. Utierky majú byt len ako núdzové riešenie!

zitaje
16. okt 2014

Len umyt vodou a nechat babo co najcastejsie a najdlhsie s holou ritkou 🙂 Ked je este uplne male, tak na nepremokavej podlozke (ja som mala pratelne, bavlnene) neskor ked uz chodi po styroch alebo aj po dvoch, aj za cenu mlacky 😉

modrofuzik11
1. máj 2015

pouzivame vlhcene utierky pampers. potom je potrebne ritku naozaj dosucha utriet. zapareniny vznikaju vtedy, ked sa ritka zapari🙂. a zapari sa vtedy, ked je v plienke vlhko aj z toho, ze zadocek nie je do sucha utrety. a nakoniec natriet bepanthenom, ktory pokozu ochrani a zvlacni. a ziadne zapareniny nehrozia 🙂

anicka_hanicka
12. nov 2015

ja už teda neviem ake obrusky kupit, jedny mi pridu prilis vlhcene, dalsie zase suche, dalsie prilis parfemovane ... tak ja neviem ci len ja mam zly vyber a som prilis narocna alebo je to fakt tymi obruskami

moschi77
12. nov 2015

Ked ma zaparenu ritku, tak jedine cistu vodu...ta je TOP. Obrusky mame Pampers, ale lepsie sa mi paci voda 🙂