Aké vlhčené obrúsky používate na zapareniny bábätiek?

susik77
25. jan 2008

ahojte, ake mate vlhcene obrusky?my sme do 5.mesiaca v pohode vyuzivali pampers sensitive, ale teraz sa mi mala 1.krat zaparila ☹ tak som kupila balik sebamedu vlhc.obruskov a strasne sa to zlepsilo.ked som sa znovu vratila k tym pampers. znovu sa zhorsuje.myslite, ze moze zacat byt na ne alergicka po 5.mesiacoch pouzivania?

sonica
4. júl 2010

kammko chapu ale my mame tak blby umyvadlo ze je to problem 😒 a rikam ji se to nelibilo a rvala jak tigr, tak nebudu preci trapit 😅 a tohle je fakt supr 😅

andelka
4. júl 2010

@gilmorka Možná by se ti hodilo tohlem jsou to ubrousky, dají se prát: http://www.branakdetem.cz/plenkove-ubrousky-15k...
Já jsem malého myla nad umyvadlem jen párkrát, ale máme malou koupelnu, málo místa, blbě se mi tam s ním manipuluje. Tak mám ze starého bavlněného trička nastříhané čtverečky a ty močím do teplé vody a utírám ho tím. Vlhčené ubrousky (nejlépe sensitive) používám málo, jen na návštěvy nebo když přebaluju venku.

ivika18
4. júl 2010

@gilmorka taky jsem bojovala s manipulací nad umývadlem, ale pak jsem "objevila" toto: http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?..., ten tygřík na umývání zadečku je super 😉

kammka
4. júl 2010

@ivika18 jj, tak nějak!!! 😀

laada
4. júl 2010

Ahoj, koukam, ze si chvalite huggies me prijde, ze po utreni zmolkati.. malej ma z toho pak na zadecku takovy kousky z toho ubrousku 😕

Nejlepsi jsou Hipp vozim si je z nemecka za 5,6 eur 4 baleni v jednom baliku a naprosta spokojenost. Ostani mi bud smrdi, ze jsou hodne navonene, nebo jsou moc mokre atd. 😉

hexi
6. júl 2010

ja som dlho pouzivala Tesco modrobiele ale rok ale uz sa mi zdaju moc tenke a rychlo vyschynaju tak skusam od Lidlu v takom bledomodrom obale. Mala som aj Linteo tie tiez neboli zle , a hrozne boli Pampers oranzove velmi boli parfumovane a moc mokre. 🙂 Chcela by som este vyskusat tie babylove ake by ste mi poradili??

crca
7. júl 2010

Od začátku používám od Nivei a nemůžu si je vynachválit,když jsem koupila ty levnější,tak to nešlo tahat z balíku,nebo jsem jich vytáhla deset 😠 ,ještě občas z DM Babylove a Pampers,ale Nivea vedou 😀

gilmorka
7. júl 2010

Ja pouzivam babylove, a zdaju sa mi fajn, aj ked zatial nemam s cim porovnavat.

hexi
26. júl 2010

babylove su perfektne milujem ich , vsetko ostatne su moc parfumovane a mala je s nich zbytocne vyhadzana 😖

hanka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zivika
21. apr 2011

ahojte, chcem sa opytat, ze ktore obrusky vam najkrajsie vonaju? zatial fungujeme na tecucej vodicke a vsetko ja ok, ale kedze "drobec" 🙂 sa blizi k 7 kilam, zacina mi byt dost tazky do jednej ruky 🙂 a tiez sa zacina krasne pocasie a chcela by som chodit von na co najdlhsie a neviem sa rozhodnut, ze ake utierky by som mala kupit... este po porode som kupila niveu senzitive, ale nemozem si pomoct, cely rad tejto kozmetiky mi smrdi ☹ a tiez nechcem riskovat johnson, lebo maly sa mi cely vyhadzal z ich olejceka...

kvojtanikova
21. apr 2011

@zivika ja mam rada z lidla - toujours sensitive. Su hrube, dost mokre a mne pekne vonaju. Ale to ti je tazko radit ked neviem co vonia tebe, musis vyskusat sama.

zivika
21. apr 2011

@kvojtanikova ja viem, len mi je luto vyhadzovat korunky, ked to potom nepouzijem ☹ no, ale co uz, budem musiet poskusat, ked sa mi nebudu pacit, niekomu darujem 🙂

nady
21. apr 2011

Tak já musím říct že jsme ani jednou neřešili zapařený ,opruzený zadeček ,ani u mimi ,ani u většího už dítěte ,a ubrousky vlhčené jsem používala opravdu jen příležitostně,hlavně na cestách.Kupovala jsem v DM takové vatové čtvercové ubrousky,bohužel už nevím název ,ty byly super,navlhčily se ve vodě ,trochu vyždímaly a hotovo. Ani jsem nikdy nepoužívala příliš nějaké krémy,nebylo potřeba.Za mně voda je nejlepší a když se podívám na to složení chemických ubrousků ,at jsou jakkoli "senzitiv " pořád je to chemie a přes kůži se dostává do tělíčka a působí na játra miminek ,jak jsem se později dozvěděla a když si vezmeme kolikrát za den takovému miminku otřeme zadeček ,myslím že toho je dost,co se přes tenkou kůži vstřebává do tělíčka. 😒
Za mně je nejlepší voda a tyto čistící ubrousky jen příležitostně. 🙂

zivika
21. apr 2011

@nady tiez najradsej umyvam vodou, preto sme aj presunuli prebalovaci pult z izby do kupelne, aby som mala umyvadlo po ruke a nemusela chodit s teplou vodou 🙂 len tie obrusky budem potrebovat, lebo na prechadzke v prirode si asi inaksie neporadim...tie vatove stvorceky mam doma, su super, akurat, ze ja ich kupujem v tescu 🙂

nady
21. apr 2011

@zivika Ahojka ,mě jinak asi vyhovovaly Hugiess-nevím jak se to píše 😀 ..že nejsou tak tenké ,netrhají se ,nežmolkatí a s jedním přeloženým na víckrát se na jeden zátah zvládne dost 😀 Jinak i ty mě jednou došly ,zrovna jsme měli odjet ,tak jsem si pár těch vatových navlhčila ,a dala do sáčku ,krabičky a dalo se taky.Ale na cesty ,na otření ruček u většího,na takovou příležitostnou dezinfekci madla v obchodě u košíku ,jsou k nezaplacení ty vlhčené 😎

lencika
5. okt 2012

Ahojte baby ja si nemyslim, ze je velmi dolezita znacka obruskov, ale hlavne aby bola dobra starostlivost o ritku, ja som pouzivala bepanthen masticku a obrusky som si kupovala v tescu a malej nikdy nic nebolo 🙂

ducci
23. okt 2012

my pouzivame znacku utierok babylove sensitive a ked ma mala trochu zaparenu ritku, tak nam vzdy zafungoval krem bepanthen, pouzivam aj ako prevenciutak raz za den 🙂

wikin27
26. okt 2012

Ja nedám dopustiť na zn. Babylove z dm-ky. Ale keď sa malý veľmi zakaká tak ho automaticky dávam pod vodu a samozrejme každý večer sa pekne okúpkame. 🙂

nanulik
26. okt 2012

ked zapareniny tak žiadne!!! vlhčené utierky, ale ak sa nedá dieťa umyť pod vodou tak si namočím obyčajnu latkovu plienku do teplej vody a tým ho jemne utieram

matej815
31. okt 2013

nám sa stalo iba raz že mala bola zaparena preto lebo sme nenašli preaalovaci kútik tak sme ju prebalili až doma 😢 už sme račej začali riťulu natierať kremom proti zapareninám

stellamaris
31. okt 2013

na zapareniny nepatria ziadne vlhcene obrusky,vtedy utieram mokrou bavlnenou plienkou a po osuseni davam na cervene miesta Bepanthen,pripadne mast od doktora alebo Sudokrem.

jessi03
9. dec 2013

Ahojte.My pouzivame vlh.utierky znacky wickies z kauflandu su naozaj dobre ako tu uz bolo pisane a aj cenovo vyhodne my ich kupujeme za 0.75 centov🙂Dobra cena a je ich tam dost🙂Turks dietatka sa moze saparit aj ztych najkvalitnejsich je to normalene🙂Ale aj tak najviac schvalujem Pampers fresh baby v modrom obale:🙂Tie vonaju najlepsie zo vsetkych a aj kvalita je dobra.

migely
3. feb 2014

@stellamaris ja dávam bepanten po každom prebalení

jankaba1
3. feb 2014

Ahoj, ak mozem poradit: my sme malu casto pri prebalovani oplachovali vodou, osprchovali ritku a nemala zapareniny.

mariuskaa
3. feb 2014

@susuik77
Presne ako @jankaba1 hovori
Môj maly nikdy nemal.
Po každom kakani utriet (ja som používala pampers/huggies ale bez vône a farieb)
A potom vždy umyla zadoček jemným mydlom a vodou v umyvadle. Nikdy nic.

xabri
3. feb 2014

Ja som po každom prebaľovaní dávala z DM Weledu.

matkamirko
3. feb 2014

Ak ma dieta caste zapareniny, je potrebne obrusky uplne vylucit. Ja som pri malom nikdy ziadne nepouzivala, vzdy oplachujem vodou. Robte dietatu to, co je prijemne vam, pripadne po com sa citite prijemne vy-logicky 😉
Vlhcene obrusky by som, co sa tyka deti, uplne zrusila. Maximalne utriet spinave ruky 🙂

zita19
3. feb 2014

Suhkasim s @matkamirko a @stellamaris . Vlhcene obrusky su na situacie, ked nie je pristup k cistej vode.
Pri kazdom prebaleni utriet zinkou namocenou v cistej vode. Pokakanu ritku oplachnut pod tecucou (da sa to v pohode zvaldnut aj v umyvadle) a dokladne vysusut. Obzvlast pri zaparenej ritke je dolezite sa vyhnut akaejkolvek chemii, tej v obruskoch obzvlast Ked uz sa ritka zapari, tak sa treba vyhnut kremom a pouzivat pripravky s mastovym zakladom, ked si teda myslite, ze treba niecim mastit. Ale sucha pokozka sa zahoji rychlejsie ako mastena. Dolezite je casto prebalovat.
Ku kremom: Krem je emulzia vody a tuku a emulguje sa emulgatormi a tie drazdia. Spomente si mamicky, co vam spravi krem s nosom, ked je vydrety do ziveho z nadchy. A zaparena ritke je presne to iste.
K vlhcenym obruskom: Vlhcene obrusky su okrem vody, olejov a nejakych stopovych mnozstiev liecivych latok este obohatene aj kadejakymi konzervantami. Keby neboli, tak by za ten cas od vyroby po pouzitie zhnili.

stellamaris
3. feb 2014

@migely preco nie,ja davam iba na cervene miesta,ked je zadocek pekny a bez cervenych miest,tak nedavam spravidla nic.Bepanten je super mast,aj pre dospelych,zahojil mi jazvu po sekcii.