Huggies plienky, ich výhody a nevýhody

sisulik
19. jan 2008

ahojte babenky..mozete mi tu napisat vase pozitivne a negativne skusenosti s tymito plienkami a jej druhmi? dakujem..

aknaj
14. máj 2010

nikolkaaa
látkové plienky si môžeš zobrať, nie síce na zabalenie, ale keď budeš niečo utierať, alebo prikrývať bábatko, alebo keď bude grckať, vždy sa ti zídu
naširoko baliť, to ti potom poradí detská doktorka pri prvej návšteve doma, keď sa vrátiš z pôrodnice
hlavne si ju už vyber, aby si to vedela nahlásiť v pôrodnici, aspoň odo mňa to chceli vedieť

parvitas
14. máj 2010

nikolkaaa, skúsim ti odpovedať aj ja, ak sa nenahneváš 🙂
do pôrodnice som mala Huggies Newborn 1, ale nestačili mi (bola som tam viac dní). počítaj cca 6-8 plienok na deň
(konktrétne som mala to 28 ks balenie Huggies Newborn Starter Kit (28 ks Huggies Newborn MINI, 72 ks vlhčených ubrousků Huggies® Pure, 1 pár ponožek) veľkosť
skúsili sme aj plienky zn. Bella Happy plienky pre novorodencov od 2 do 5kg 42ks. tie mali tiež vykrojený pupček. len boli trochu trvdšie. ale dali sa.
pampersky nám nesedeli, teda, boli zo všetkých najmäkkšie a najtenšie, ale mali sme z nich červenú , podráždenú pokožku. ani premium care, ani sleep and play... možno to bolo tým, že boli napustené niečím, na čo je malá alergická...
takže sme sa vrátili späť k Huggies. ale classic si určite nekupuj, tie pretekajú. lepšie sú Premium,lebo majú pásik vzadu na chrbátiku s pružnou gumkou. jo, a lepšie sú Mega Pack-y. vychádza to lacnejšie 🙂
veľkosť od 2-5 kg ti prvé týždne postačia (ak nebude mať bábo cez 5 kg pri narodení 🙂), tie väčšie, Hughies 3-6 však určite využiješ tiež,
teda, ak ti značka bude vyhovovať.
s tými látkovými plienkami závisí kde budeš rodiť. niektoré pôrodnice majú plienky aj oblečenie pre bábo erárne. inde si máš doniesť všetko. ja som si zobrala len pre istotu 3 plienky, ale nepotrebovala som ich. naširoko sa ešte balí stále.

nikolkaaa
15. máj 2010

parvitas,jasne že sa nenahnevam praveže som rada,že si mi poradila,yskušat si teda kupiť tie huggies lebo som nad nimi uvažovala..pampers su zbytočne drahe...a tie premium tak tie sa daju kupiť aj od 2-5kg alebo to su už trošku večšie?a čo sa tyka tych latkovych plienok ak ich nebudem použivať ako plienky ale iba na utieranie maleho tak ake velkosti si mam kupiť?70x70 alebo večšie?a tušim sa da kupiť aj plienkova osuška aku velkosť budem potrebovať?viem že tento blok je venovany plienkam ale chcela by som sa osobne spytať na to teba aj by si mi vedela poradiť ohladom kozmetiky že aku použivaš pre babetko lebo ja uvažujem kupiť sebamed lebo je bez parfumov ale chcela by som aby maly vonal mne napriklad vonia hipp ale neviem či by malemu neškodil..večšinou mamičky kupuju na začiatok olivovy olej pre babo a tym ho natieraju ale podla mna to asi najlepšie vonať nebude..tak by som chcela aspon nejaky vonavy olejček kupiť..budem velmi rada ak mi v tomto pomožeš aspon poradiš ..vopred moc dakujem..

quika
15. máj 2010

nikolkaaa, ja mam pocit ze tu velkost 2-5kg deticky velmi rychlo vyrastu, priblizne za prve 2-4 tyzdne, takze tych urcite nekupuj vela, take 3-6kg sa daju pouzit uz na 2tyzdnove babatko a vydrzia dlhsie, vacsinou do 2-4 mesiacov, podla toho ake velke dietatko mas. na kazdy den potrebujes asi 6-8 plienok, ale ked budes mat fajnovku alebo bude casto kakat, tak aj viac, ale ved to sa lahko dokupi. ked mas plienku vacsiu, da sa pekne zalozit na brusku a vobec to nevadi ze je kusok vacsia. mne sa velmi osvedcili babylove a huggies premium, maly ma atopicky ekzem a z tychto sa nevyhadzal, ostatne znacky mu skodili.
latkove su fajn na podkladanie pod hlavicku, aby sa hned nezaspinila perinka, aj pri kojeni mlieko tecie vselikade, na utieranie a pod., aj do nemocky sa mi osvedcilo zobrat si par (asi 4-5ks), lebo nemali na poziciavanie, ale to je vsade inac. na taketo ucely je uplne jedno aka velkost, ani nemusia byt super kvalitne, kludne nejake najlacnejsie 70cm. siroke balenie sa v nemocniciach nerobi, vacsinou to ukazuju pri prepustani domov, alebo potom sestricka ked pride ku vam prvykrat skontrolovat dietatko, ale pre istotu sa spytaj na priprave v porodnici, tam ti urcite daju zoznam co si mas priniest.
osusky tie plienkove byvaju z hrubsej latky nez plienky, takze na utieranie si radsej kup tie, aj rozmery su lepsie (90x90cm, alebo vacsie). ale nemusis pouzivat take, kludne moze byt aj frote osuska, najma bambusove su uzasne hebke oproti bavlnenym. alebo tie speci babatkovske osusky, co maju taku "kapucku" na hlavicku, su tiez prakticke...
kremiky je lepsie nepouzivat, iba ak by malo dietatko suchu pokozku, to iste plati aj o olejoch, nam to vdaka tomu ekzemu vzdy koziarka zdoraznovala. navyse pri akomkolvek kreme je riziko alergickej reakcie. mozes si byt ista, ze tvoje babatko ti bude nadherne vonat a vobec nepotrebujes kremovat, od toho mame hormony aby sme sa do tej vone zamilovali na prvy sup 😵 takisto zadocek nie je dobre preventivne kremovat, iba ked uz su zapareniny, ale v porodnici kym dietatku odchadza smolka, je dobre mu natriet zadocek trochu olejcekom aby sa to lahsie umyvalo. v porodnici vacsinou davaju male flasticky liehu na pupok a olejceka, ten na to mozes pouzit, ale pre istotu sa spytaj ci to davaju aj v tej tvojej.

parvitas
15. máj 2010

quika ti poradila perfektne. 🙂
sa s ňou úplne stotožňujem. keď sa zariadiš podľa jej rád, nič nepokazíš.

akurát len pridám vlastné skúsenosti. 😉
mala som len jednu veľkosť látkových plienok (tie vačšie rozmery), obyčajné biele zdedené . mamina ich schovávala pre vnúča, ale ja som si pokúpil aja také pekné s farebnou potlačou. využila som ich aj na široké balenie, aj na odgrgnutie. a používame ich doteraz po jedle, či pod hlávku, do kočíka, na utieranie sliniek, na hranie, pri zaspávaní...
inak, niekedy v lekárňach majú plienky lacnejšie ako v špecializovaných baby obchodoch. ale to si musíš pobehať a pozisťovať vo svojom okolí.
tie bambusové sú perfektné ako osušky. lepšie sajú a sú omnoho mäkšie. ale zase tie normálne bavlnené plienkové osušky sú pevnejšie a najmä väčšie.
froté, alebo také obyčajné osušky s "vreckom" sme využili lepšie až teraz, keď malá narástla, lebo doteraz v nich mala skrytú celú hlávku až po bradu. 😉 veľkosti sú však rôzne (napr. nechaj si ich rozbaliť v obchode a porovnaj) - ja mám jednu "univerzálnu" veľkosť z tesca - froté - a jednu veľkú, z jednej str. bavlna, z druhej froté - z detského obchodu. okrem nich 2 bambusové (som ich využívala prvé dva mesiace, lebo ostatné sa mi zdali byť hrozne tvrdé) a asi 4 plienkové. ale ja som asi extrém v tom počte 😀. (sa mi nechcelo tak často prať...)

na začiatok som používala na zadoček Sudokrém (krajšie mi voňal, bol takú tuhší a netopil sa - je to v plastovom poháriku, tak bacha na dlhé nechty, lebo sa ti dostane pod ne), ale aj Bepanthen (v tube, mastnejší, ale lepšie sa vstrebával). Rybaciu mastičku/ Rybilku alebo ako sa to volá... no, niečo podobné mám doteraz, vadí mi ten pach, tak nepoužívam...
(mala by si dostať obe vzorky Sudokrém aj Bepanthen s kufríkom a s ešte ďalšími vzorkami pri odchode z pôrodnice)

čo sa týka kozmetiky, najlepšia je čistá voda.... ale. 😅 ale mne to nedalo a tiež som párkrát malú okúpala v Sebamede. aj natrela. keď som fľašku minula, tak som pokračovala v čistej vode, ale keď som sa k nej znovu vrátila, tak sa mi malá vyhádzala. to bolo v tom čase, keď sme skúšali aj inú zn. plienok. takže asi zle reagovala na harmanček. myslím, že aj v Sebamede je... odvtedy sa čomukoľvek s harmančekom vyhýbam a máme krásnu pokožku...
inak, dostala som veľa detskej kozmetiky od známych :/ ale nevyužila som to.
ale johnson and johnson zelený (mali to aj v pôrodnici) áno.
z fialového sú vraj tiež alergické reakcie. ten som neskúšala
hipp sa mi nepáčil. a olej som nemala rada všeobecne... nemám rada mastnú pokožku. (ani tie olejové fľaky na oblečení...)
ale ak chceš nejakú kozmetiku vyskúšať, tak ja nedám teraz dopustiť na Biodermu. Majú absolútne všetko, krém na tvár, okolo pusinky, proti slnku, na kúpanie... už asi pri nej ostaneme.
nie je to až taká intenzívna bábätkovská vôňa...
ale čisté bábatko, to budeš krásne cítiť aj bez voňavej chémie... stačí opraté a ožehlené oblečenie, mliečko... vlastne sa to ani popísať nedá... 🙂

aknaj
15. máj 2010

ja som používala NIVEA Baby, celú sadu, nemali sme žiadnu alergickú reakciu
ale čo sa vône týka, krásne budete voňať po Johnson´s baby soothing naturals, je to taká pekná zelenkavá sada, naozaj mi krásne voňala a aj bola účinná
ja som ale moje deti veľmi málo krémovala a mastila, nechala som to na prirodzenú schopnosť pokožky mastiť sa, nie som toho názoru, aby sme na deti cápali všetko možné, samozrejme ak nie sú problémy
dávala som len tie prísady do kúpeľa, veď aj tie sú už s mastiacimi zložkami
verím tomu, že aj sama prídeš na to, čo bude tebe a bábatku vyhovovať

nikolkaaa
16. máj 2010

parvitas,dakujem pekne za rady moc ste mi pomohli..som sa rozhodla že čo sa tika plienok tak kupim malemu huggies na skušku tie od 2-5kg a potom vyskušam premium..ak by boli zle teda by mu nevihovovali tak mu kupim niečo ine kamoška mi radila si kupiť z dm babylove ževraj dobre saju..čo sa tyka tych latkovych si kupim len par rozmer 70cm a take večšie na uteiranie a osušky vyskušam aj tu babusovu ked ju tak odporučate a bavlnene alebo frote...a v akom pracom prašku perete detske vecičky a latkove plienky?ja som rozmyšlala nad lovelou a treba použivať aj avivaž?a ta kozmetika vtom sa stale neviem ozhodnuť asi budem len v čistej vode kupať a mozem ho aspon natrieť telovym mliečkom?a ked sa robi masaž telička tak s čim a ked sa vyčesavaju šupinky s vlaskov?tak sa použiva nejaky olejček?a prečo sa ti nepači hipp?sposobuje ekemiky?lebo mne krasne vonia..a na johnson som počula dosť zle komenty,ale že v porodnici kupu s johnson.a stym sudokremikom sa natiera ryťka po každom prebalovani?to je proti zapareninam alebo na zapareniny treba kupiť niečo zvlašť?ja viem že sa pytam na vela veci ale som mlada a neskusena tak nechcem aby som v niečm zlihala..dakujem za odpovede..

nikolkaaa
16. máj 2010

a ešte by ma zaujimalo že či použivate odsavačku na sopliky a na mliečko či to neni zbytočna investicia..dakujem

aknaj
16. máj 2010

ja som prala v hocijakom prášku, len aby bol sensitive a tak isto aj aviváž, len si vyber jeden typ, keby bol nejaký problém, aby si vedela z čoho
pokiaľ som aviváž nedala, všetko mi elektrizovalo
šupinky z vláskov sa vyčesávajú tak, že naolejuješ hlavičku a vlásky, necháš trošku odstáť a potom vyčešeš, ja som to robila vždy pred kúpaním, aby som potom tú mastnotu umyla
krém proti zapareninám má každá kozmetika, takže ktorúkoľvek si vyberieš, mal by tam byť aj krém na riťku
ten sudokrem je na zapareniny, zo začiatku som natierala vždy pri prebaľovaní, ale neskôr len keď sa mi zdalo, že je riťka začervenaná, lebo to dosť vysušuje
osobne si myslím, že ak nebudedeš bábatko nechávať dlho v pocikanej plienke, nemali by zapareniny hroziť
odsávačku na soplíky som mala úplne jednoduchú, z lekárne, dve hadičky, jedna do nosa a druhou ťaháš ústami, vraj je dobrá aj tá na vysávač, ale mne by sa nechcelo zakaždým ho vyťahovať, a syn sa aj tak bál toho zvuku
odsávačku na mlieko som nemala, nebolo treba, ale asi by som ju kúpila až keby bolo treba, nie dopredu, nie je to nedostatkový tovar, takže s kúpou by si nemala mať problém

parvitas
17. máj 2010

nikolkaaa, nemáš za čo.
plieky Babylove sú v pohode. tiež sme ich používali istý čas. celkovo tie veci z DM sú fajn...
Lovela mi vonia pekne. ja som si vybrala práve lovelu, lebo bola tekutá. A mali k nej aj aviváž. Používam aj tú, tiež kvôli elektrizovaniu. Ale sama uvidíš, či vôbec budeš potrebovať aviváž a ako ti na ňu bude bábo reagovať
A Batole som videla vtedy len v prášku. Inak, aj to vonia pekne. Tak bábätkovsky 🙂.
Ale hocičo so zn. sensitive by si mohla používať.
V pôrodnici, keď som sa pýtala, tak povedali, že na najnovšom seminári pre detské sestry im už neodporúčali používať olejček, lebo je veľmi mastný a pokožka nemôže dobre dýchať, ale skôr len niečo na jemnú hydratáciu pokožky - takže nejaké telové mliečko. značku však nepovedali, vraj mám vyskúšať, lebo každé bábo je iné. alebo nepoužívať nič. prípadne sa poradiť s pediatrom. však keď si pôjdeš dohodnúť pediatrčku, tak sa popýtaj jej.
a aknaj to povedala dobre, žer sudokrém je na zapareniny. takže keď budeš častejšie meniť plienočky, tak ani žiaden krémik nepotrebuješ. zadoček (pocikaný aj pokakaný) umyješ pod tečúcou vodou a dôkladne osušíš. ja natireram vo veľmi tenučkej vrstve, doteraz. so zapareninou sme mali problém len raz, tiež kvôli zmene plienok.

aj máme dve odsávačky. jednu hadičkovú, ale tou sa ťažko vycucnú hlboké alebo príliš husté soplíky. lenže ja som vysávačovú nechcela, táto bola spočiatku perfektná, kým neprišla taká zlá nádcha. tak sme kúpili aj vysávačovú, tak tá bola perfektná, malej sa hneď uľavilo.
na začiatok ti podľa mňa úplne postačí aj tá hadičková. tú s balónikom nepoznám.
pákovú odsávačku na mlieko (Avent)som si kúpila po dlhom zvažovaní asi týždeň pred pôrodom. a som bola aj rada, lebo som ju hneď mohla aj používať. a odsať si zvyšné mliečko, alebo odstriekať do zásoby. rukou ma to príliš bolelo a malá spočiatku málo ťahala.
ale v pôrodnici ti odsávačku kľudne požičajú, tak si môžeš vyskúšať, mávajú rôzne značky... niektoré žienky ju však vôbec nepotrebovali... dokúpiť si ju môžeš kedykoľvek.

ešte mi napadlo, že čo sa týka kozmetiky, na radu kamošky som kúpila aj taký emulgél na bruško, proti kolikám - Pupík - sa to volá. natieram pri každom prebaľovaní, masúrujem v smere hodinových ručičiek. a koliky sme nemali ani raz!

na tie šupinky - keď sa objavia, môže ti detská lekárka prepísať Salicilový olejček. ale nám nezabral, malej sa to dokonca zhoršilo... tak som jej hlávku namastila Infandolan masťou. cca 1-2 hodiny počkala a kefkou, alebo hrebienkom jemne vyčesala. to pred kúpaním. a na druhý deň zopakovala a bolo po starostiach 🙂
ale aj tuším Bioderma má niečo podobné.

nikolkaaa
1. jún 2010

ahojte maminy viem že toto je tema na pluienky ale nevedela som najsť kde možem zaradiť tuto temu chcela som sa spytať na prebalovaciu podložku chcela som vedieť či je lepšia meka alebo radsej tvrdsia..dakujem

nanika
2. jún 2010

Nikolkaaa, podla mna to mas suma fuk, len hlavne nech sa da utriet s handrou, alebo oprat...

aknaj
2. jún 2010

@nikolkaaa
ak si kúpiš prebaľovaciu tašku alebo kočík /vačšinou aj s taškou/, tak tam vždy býva vložená aj prebaľovacia podložka
ja som mala v prebaľovacej taške ku kočíku, bola makká, obalená pogumovanou látkou, takže aj keď sa zašpinila, dala sa namokro v pohode utierať
ale vždy ti pomôže normálna, klasická, látková plienka. tú položíš na hocičo a hotovo. ak sa zašpiní, operieš na 90tke, to je asi najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie

nikolkaaa
2. jún 2010

aknaj, dakujem ti za radu ja som nemala ku kočiku podložku iba tašku obyč...už som dnes kupila podložku je taka meka s vyvyšenymi okrajmi tak hadam bude dobra,chcem si dokupiť ešte nejaky prebalovaci pultik lebo si myslim že je to dobra vec kedže nechcem prebalovať naposteli..

parvitas
2. jún 2010

prebalovaci pult je skvela vec, zachranis si tym krize 🙂
na pulte mam doma tvrdsiu podlozku s vyvysenymi okrajmi do 3 stran (po bokoch a pri stene), hladala som ho dlhsie, ale stalo mi to za ten cas, lebo si aspon mala neudrela hlavku.

a na cesty so sebou nosim jednorazove prebalovacie podlozky z DM - su spratne, ked ich precika alebo inak zaspini, mozem vyhodit. teda, ja ich ak nie su spinave, pouzivam viac krat.
aj plienka je super, ale ja som ich zase tolko nemala... a malá grckala a cikala a kakala a bolo jej jedno kde - takze ked som bola sama, v pohode som si jednou rukou mohla vymenit podlozku a nemusela utierat este aj co ostalo pod plienkou.
sama zistis, co je pre teba vyhodne. 🙂

aknaj
2. jún 2010

@nikolkaaa - ja som mala prebaľovací pult spolu s vaničkou a poličkami, všetko tam môžeš naukladať, aby si to mala po ruke, ale ak si si kúpila takú podložku ako myslím, tak tú v pohode položíš aj na nejakú skrinku alebo komodu, hlavne niečo vyvýšené, aby si sa nemusela zohýnať
ja som ti v podstate písala hlavne o cestovných podložkách, myslela som, že máš takú na mysli, ale teraz som pochopila, že to chceš na doma

pegie
9. júl 2010

caute. ja pouzivam huggies a som velmi spokojna, nastriedacku kupujem aj z Dm babylove. Skusala som aj pampers a nebola som spokojna, su dost tenke a maly ich aj precural.

majamat
9. feb 2011

ahojte, ja som skusala zatial len plienky newborn - pampers, huggies, babylove, ale na pampers a huggies mame alergiu. su vonave a niecim napustene. babylove su bez vone a to nam vyhovuje.

katarina.banska
12. feb 2011

ahojte, my pouzivame pampers active baby, som s nimi velmi spokojna. tesco, huggies, dm babylove a nejake kauflandace sa nam nepacili. vsetky boli take tvrde, papierove, no a asi aj nepohodlne... 🙂
ale to je vec nazoru... 🙂

hamimami
21. mar 2011

ja som dcerke kupovala niekedy huggies ked boli v akcii, ale to bola este babatko a nemala som s nimi problem.....ale minuly tyzden som ich kupila v akcii, su to tie premium, a som nieze sklamana ale doslova nahnevana 😠 mala si raz cvrkne do plienky a uz je mokra.....to vnutro plienky ked namokne urobia sa z toho take hrckya pomedzi ne to asi povyteka....robi sa to aj vam alebo sme iba trafili na nejake nepodarene balenie??? inak pouzivame pampersky modre tie su najlesie aj biele su dobre a na noc su vynikajuce plienky bella happy, som z nich nadsena...tie huggisky teraz uz davam iba cez den nadoma, ked mala chodi aj na nocnik ze sa neprecika 😒

romanecka
26. jún 2011

Ahojte! Chcem sa opýtať, aký je rozdiel medzi plienkami huggies premium a classic? Ďakujem.

parvitas
28. jún 2011

@romanecka ahoj, classic som nepoužívala preto, že nemali také nazberkané naťahovacie pásiky na zalepenie (neviem ako to inak opísať 🙂. priemium ich mali, tak sa pekne prispôsobili pásu (aj napr. keď sa malá vykakala, a zmenšilo sa jej tým bruško, tak jej to nevyšlo von na chrbátik)
skús sa pozrieť v tescu - zvyčajne majú rozbalené na ukázku 1 plienku z každej značky a každého druhu

trinity525
12. júl 2011

Huggies Premium sú tie najhoršie plienky aké som pre malého kúpila ... hned prvú precikal a okolo zapínania mal červené na koži a to ani nevravím o tom, aké sú tvrdé ... grc

lyongirl
23. júl 2011

Ahojte, používame plienky Huggies a sme spokojní, ale zaujímalo by ma, či najmenšie plienky pre novorodeniatko majú vzadu nad zadkom na chrbátiku tú nazberkanú gumičku, pretože skoro žiadne novorodenecké plienky to nemajú a ja by som to uprednostnila, aby kako nevytekalo na chrbát. Používame Huggies premium a pri tých by som aj zostala.
A ešte ma zaujíma, či vie niekto, aký je rozdiel v týchto baleniach, alebo to je len obal?
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2511...
http://www.nase-babetko.cz/huggies-premium/13-h...

cmulinko
23. júl 2011

@lyongirl pouzivala som pre novorodeniatko tie na prvom linku.od tych druhych sa lisia tym,ze maju v sebe bio bavlnu a su viac makke ako tie normalne na tom druhom linku....a nie su ani take hrube ako tie normalne.a skoro som zabudla...tie s tou bio bavlnou maju aj tu gumicku nazadu....ak sa dobre pamatam-vsak to bolo len nedavno co sme to pouzivali.

cmulinko
23. júl 2011

@lyongirl ale inak okrem tych pre novorodeniatka s tou bio bavlnou su vsetky ostatne Huggies u mna absolutne nekvatitne a kludne by som podpisala aj peticiu na zastavenie vyroby tychto plienok.

lyongirl
23. júl 2011

@cmulinko ďakujem za odpoveď, aspoň môžem vybrať to, čo uznám za vhodné 🙂
a teraz aké plienky používaš, keď Huggies sú nekvalitné? Lebo ja som zas veľmi spokojná, ale keď nie sú v akcii - kupujem v Tescu Giga balenie, tak kľudne používam Tesco zelené, aj Gaga, aj z Lidlovými sme boli spokojní, ja nie som spokojná s Pampers, lebo sú až moc tenké a dosť drahé, nejak mi nevyhovujú...

micka21
23. júl 2011

no vidíte, a ja som pri oboch detoch pouzivala iba huggies (tie zelene), lebo z ostatnych -akychkolvek inych, ktore som kupila, boli moje deti povyhadzovane - vzdy sa im vyypal cely zadocek. A neviem, ani s precikavanim som nemala problem - iba vtedy, ak som ich moc chytala pod zadocek, ked som ich drzala na rukach - tym padom sa ta plienocka stlacala a vtedy sa premocila, inak nikdy.

slovakia13
23. júl 2011

podobna skusenost ako @micka21 z ostatnych sa hned vyhadzala ,tak mozeme iba natural huggies

cmulinko
23. júl 2011

@lyongirl ja mam zas velmi dobru skusenost s pampers...uz treti krat.huggies mi pri vsetkych detoch robil problem...hlavne ten,ze ledva vydrzali byt suchy 2 hodiny.pampers su sice tenke,ale v nich sa moc meni na gel,ale huggies ak su plne,tak len opuchnu ako vata a jasne vidis zlty zapachajuci moc...pri pampers ak su plne,tak nezapachaju.skus si len spravit experiment s huggies a pampers a asi pol litra vody nalej na kazdu plienku....uvidis rozdiel...teda ja som ho videla.a k tej cene...tu v irsku su huggies za 15 eur a pampers za 10.45 obe balenia po 62kusov