Jednorázové plienky a skúsenosti s jednotlivými druhmi

siouxsie
27. júl 2009

Ahojte mamicky. Moja otazka smeruje na Vas, ktore uz mate prakticke skusenosti s jednorazovymi plienockami. O mesiac a pol nas caka prichod noveho clena do rodiny a ja nemam absolutne jasno v tom, ake plienocky (myslim druh) budeme pouzivat. Privitala by som preto Vase prakticke skusenosti. Taktiez by bolo zrejme dobre z casu na cas sa navzajom poinformovat o pripadnych akciovych cenach tych - ktorych plienociek v obchodoch. Tiez by ma zaijimalo, ci nakupujete jednorazovky vo velkom do zasoby alebo dokupujete iba na zaklade potreby po jednom baleni a kde plienocky nakupujete - ci v hypermarketoch alebo mensich obchodoch s drogistickym tovarom. Dakujem Vam moc za Vase rady.

nanika
12. feb 2011

@abbey1 Myslis tie Alnatura? Ja som ich kupovala pred par rokmi, pre prve dieta, boli celkom ok, take papierove. Potom som uz len citala kocky, co pisali, ze sa zmenili k lepsiemu, ze lepsie sedia, sa viac priblizili tym babylove dm. Keby som mala dieta s problemovou pokozkou, tak by som ich skusila, ale inak nie, su drahe a aj tak sa nemozu kompostovat, len sa proste v komunalnom odpade skor rozlozia, tot vsjo 🙂

nanika
12. feb 2011

@abbey1 teraz budu v akcii lidlacke, tie boli tiez fajn 🙂 A su za dobru cenu 🙂

maggiess
24. máj 2011

@pepsyna ja som vystriedala tri druhy plienok, Tesco (modro-biele balenie), Gaga a Pampers Sleep and play. Tesco boli hruza, take šušťave, zle zapinanie, lepiaci pasik, plienky nesli poriadne odopnuť, skoro vzdy som ich poskodila a aj ich mala hned precikala kedze nemaju absorbcnu vrstvu a su neparfumovane. Gaga celkom fajn ale take obycajne mi prisli, tiez nemaju absorbcnu vrstvu. S Pampers Sleep and play som spokojna, iked sklamalo ma ze do č. 2 bol pasik elasticky a pri 3kach uz nie, nechapem preco. Toto je asi jedina nevyhoda. Inak tieto pamersky su najlacnejsie plienky. Cena je necelych 14 centov za kus 🙂 Vela ludi si mysli ze Pampers su najdrahsie, no prave opak je pravdou...

zuzikkaa
25. máj 2011

@maggiess mozu byt najlacnejsie ale ten elasticky pasik tam rozhodne chyba!!! a mne tieto plienky pridu ze su o cislo mensie...ja mam tie z DMky a som spokojna 😉

martuska75
23. sep 2011

Skúsim sa aj v tejto téme opýtať aj ked témy o plienkach nie sú ktovieako aktívne snáď sa niekto nájde kto mi poradí☹
Mám dosť problém - dcéra mi v noci preciká plienku a je celkom mokrá. Bojím sa aby mi už teraz neprechladla. Požívame pampers premium care a tiež huggies premium, ale preciká mi obidve. Už neviem čo vyskúšať. A to ju v noci 3-4 krát prebalujem. Čo používate? REsp. tiež má niekto podobný problém?

kisasonka83
23. sep 2011

@martuska75 ahoj martuska,tak ja mam stejny problem.Kupila som Huggies premium a maly je stale mokry a musim prezliekat,pampersky mi tiez precural a zatial co som spokojna su plienky z Teska baby esenciale je to ich znacka a som spokojna,neprecura ich a je v suchu.Docela dobre plienky su aj z drogerie DM tiez ich znacka babylove.

kvojtanikova
23. sep 2011

@martuska75 ahojky, my pouzivame plienky z Lidla - toujours, alebo tesco Baby essentials a neprecika sa. Vobec v noci neprebalujem. Niekedy pouzivam aj z DM-ka Babylove. Treba to len vyskusat, ved to zase nie je az taka polozka, jedno balenie. Lidlovska stoja normalne 8,19 E, v akcii byvaju za 6,99E. Tescovske tak podobne,

sakura77
23. sep 2011

ja som vyskusala vela druhov,jedmoznacne najlepsie mi vysli pre najmensie babo pampers preminum-tie biele a potom klasicke pampers active baby 😉 pri tych sme aj ostali,ten elasticky pasik je fakt "naj" 😉

@martuska75 a davas dobru velkost? ked su volne tak to moze "ujst" kde kade 🙂 inak neviem,moja pije vela,rano je plienka 10kilova ale vzdy drzi pokope.... 😕

martuska75
23. sep 2011

@sakura77 veľkosť by mala byť ok teda podľa informácie na balení. Snažím sa ju aj dobre pritiahnuť ale zase sa bjím aby ju veľmi neškrtila. Pri tých bielych pamperskách sa mi stáva že pretečú skôr na chrbte teda slabo ju dotiahnem pri tých huggieskach vždy na nžičkách tj. skôr chyba plienky.

sakura77
23. sep 2011

@martuska75 no,lebo nam su podla kil dobre aj 4 a aj 4+ ,ale 4+ked som jej dala,boli volne a vytieklo jej to cez nozicky,tak beriem tie mensie a tie su ok...tak ktovie,asi este treba nejake poskusat ine druhy,no...snad nieco sadne 🙂

martuska75
23. sep 2011

@sakura77 už som bola kúpiť na skúšanie plienky do DM_ ky, tak uvidíme. Tie huggiesky mám doteraz boli ok len teraz tak nejako blbnú ☹ Začala sa nejako viac krútiť.

mius.brcko
11. dec 2012

tiez sme uz vyskusali rozne, ale vzdy sme sa vratili k Pampers premium care (tie biele) - boli jednoznacne naj, precikana bola asi len dva krat na chrbate, ale to som jej zle zalepila tu plienku, mala to volnejsie (tiez som jej to nechcela velmi na pevno stahovat).. inak ziadna nehoda...
no teraz som presla uz na stvorku a tie su uplne ine ako predchadzajuce velkosti ☹ vnutri to nema tu sietku, posaje to sice vsetko co ma, ani sa neprecika, ale uz nie su take priedusne, ci co.. su tak parfemove (aj ked to na prvy "cuch" necitit), ze ked je pocikana, dokonca aj pokakana, tak to vobec necitim, aj ked jej nucham rovno pri zadku 😒 tak asi zacnem zas skusat nieco ine, lebo sa mi to uz tak nepaci...

renata1011
6. apr 2013

@petkaerdal tie fialove tesco su ktore ,co stoja

bleble
24. máj 2013

Vyskúšajt enové eko plienky Beaming Baby:

duriska15
29. máj 2013

Ahojte, má niekto vedomosti o tom , že by mohlo používanie jednorázových plienok poškodiť pohlavné orgány u dievčatok, myslím zrasty atď.?

stanislavao
1. okt 2013

Pouzivate niektora plienky jedorazove Clever z Billy? ako ste s nimi spokojne? kozne problemy, precikanie a pod?

tinav2
11. jan 2014

Ahojte.Chcem sa vas spytat na plienky babylove nature.Zacala som ich pouzivat a vsimla som si ze z plienky niekedy vypadava absorbent.Ake mate s tym susenosti. A este ci nepouzivate niektora fixies,akej kvality su.

katkaaa14
20. feb 2020

B

ninah1486
2. dec 2021

ja som skusala viacere plienky ale sadli mi len jedine od nappy

beahavala
3. dec 2021

ja som kupovala jednorazove na nete