Kde skladovať plienky?

lul
9. júl 2009

ahojte,

neviem, ci tu uz je taka tema, ak ano, presunte ma prosim 🙂

som v radostnom ocakavani a premyslam nad tym, ze by som si uz popredu po troche kupila plienky, ktore su momentalne za vyhodnejsie ceny. znakca ma trapi tiez, ale na to som tu uz temu nasla. ale kde ich skladovat? na toalete je to hygienicke? mame maly byt, netusim, kam budem davat zasoby 😕 poradte, ako to mate vymyslene vy, nechcem mat vyplienkovany cely byt. dik 🙂

lul
autor
9. júl 2009

a do latkovky ti necika 3 hod? ved to zavisi od toho, ako casto dieta prebalujes a to mas jedno, ci ho prebalujes v latkovke alebo v pamperske, nie? 😉

bihan
9. júl 2009

myslím, že toto nie je úplne vhodná téma, ale petruci, tvoje (ale samozrejme nie len tvoje) názory sú len prežitky. Aj v látke je zadok v suchu a práve sa nimi veľa mamín zaparenín zbavuje. A tak isto sa už nežehlia.
Keby to niekoho zaujímalo, nech sa páči http://nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/

lul
autor
9. júl 2009

ja nemam ani balkon a mam spominany maly byt, kam ich budem vesat?

petruci6
9. júl 2009

prezitky???
ved som napisala 100 ludi 100 chuti
ja nikoho nepresviecam,hovorim svoj nazor a preco ich nemam ja
to je vsetko

okrem toho aj medzi jednorazovymi su rozdiely a velke

brinzulka
9. júl 2009

lul...a co chces zehlit? ved latkovky ...nemusis...pozri si stranku plienocky, latkoveplienky, latkovky....a uvidis....ze o com tocime...
Ak nakupis jednorazovky..moze sa stat, ze babatko bude mat na ne alergiu...a nevies, aka znacka Ti vobec bude vyhovovat...Ked sme fungovali na jednorazovkach...vreckar..policka..kumbal pivnica-tam sme skladovali

teraz ideme na latkovkach a stacia mi dva suple...Pozri album..o com hovorim...

lul
autor
9. júl 2009

brinzulka - uz citam tu stranku, co dala bihan 🙂 ale vesat ich treba. a trochu mi vadi, ze sa peru raz za tri dni, kde ich budem pokakane skladovat? a co je to ta separacna vlozka?

lul
autor
9. júl 2009

a kolko stoja jedny plienky?

lul
autor
9. júl 2009

brinzulka - precitam si, ale vyse 10.000 prispevkov je dost, vies mi tu cenu povedat aspon priblizne aj takto?

zajo79
9. júl 2009

pockajte baby..chcete mi povedat,ze v latkovkach maju ritku v suchu?

vladkaz1
9. júl 2009

kocky ved sa nesoptite bolo to myslele v dobrom moje dieta v latovke nieje v mokrom 😉 sto ludi sto chuti jasne .. odbocujeme od tem .. mozno ja som zacala ze? 🙂 drzme sa tem 😀 oki ?

zajo79
9. júl 2009

nee, ja to chcem vediet..to vazne v latkovke je rit v suchu?

luciabah
9. júl 2009

lul... takze moja skusenost... nasa mala bola v porodnici najvacsi srajdo akeho mali a tak sme tam museli mat 2 baliky newborn, 1 si povinne musis doniest asi do kazdej nemocnice na slovensku a uvidis, ako bude tvoje malicke cikat a kolko budes potrebovat. ale myslim, ze 2 baliky stacia na zaciatok. a potom uvidis, ake velke bude miminko, ved 4 kilove do newborn natlacis velmi tazko.
skladovanie... no mne wc nepride az take nevhodne, ved ten obal v ktorom su balene je aj tak dost nechutny a aj tak je spinavy, ved to hadzu po skladoch.
nekupuj vela z jednej znacky, ak budes chciet zmenit za lacnejsie, najprv kup mensie balenie, hoci trochu drahsie, ale ked kupis mega balik a miminko bude mat alergiu, tak bude problem co s nimi.
a tema latkove plienky... vdaka nim nemame ekzem a zapareny zadocek. trapilo nas to skoro pri vsetkych znackach jednorazovych plienok a to sme prebalovali skoro kazde 2 hodiny / a je pre mna nepochopitelne, ako niekto moze pouzit 3 plienky za den/. a naozaj treba si najprv prestudovat a potom posudzovat. nic sa nezehli, my skladujeme napr. v 2 boxoch z ikei a je to nadherny doplnok ku satockam 😉
ale kazdy musi vediet, ci ano alebo nie. a ak to niekoho zaujme, kuk do temy latkove plienky

luciabah
9. júl 2009

zajo... zavisi od materialu... su take, ze ano, zadok v suchu. a vela spravi separacny papierik, ale to je naozaj v inej teme.
a lul, nemusis studovat 10000 stran, staci posledne 2 mesiace a spytaj sa co chces vediet a urcite ti odpovieme 😉

lul
autor
9. júl 2009

ja sa rada necham poucit a uy citam latkovkovu temu 😉

bihan
9. júl 2009

Zajo, "Moderné bavlnené plienky používajú materiály a technológie, ktoré odvádzajú vlhkosť smerom von z plienky. Použitie separačných vložiek pôsobí ako izolačná vrstva a neprepúšťa vlhkosť z plienky späť k zadočku. Pravidelné prebaľovanie min.5–6× denne zaručí, že vaše dieťa sa bude cítiť spokojne aj v bavlnenej plienke."

Separačky sú buď jednorázové (myslím celulózové?) alebo fleesové, fleesové fungujú lepšie, ale nedajú sa vyhodiť do záchodu.

vladkaz1
9. júl 2009

no ved aj ja nic nevravim z papierovych plienok som malej vypestovala silnu alergiu dermat. pokozky .. zlieza nam az vrchna koza na susurke , ako nahle som zacala pouzivat latkovky aj ked MM bol zasadne proti nemame ziadny problem vsetko je zahojene ,, ziadna reakcia na plienku .. nadhera nedam na ne dopustit aj ked este niesom az taka skusena latkarka ,ale vravim zo svojej skusenosti pre svoje dieta chce kazdy to najlepsie.. to ze vyvesam kazdy druhy den plieny mi zaberie 5 min 😀 takze aka robota? ked to ma pomoct malej preco nie .. ano!! moje dieta ma v latkovke ritku v suchu znie to neuveritelne ? ani nie ... flis odvadza pocit mokra z plienky ale nebudem sa hrat na mudru ani tu niekoho presviecat jednoducho za svojim nazorom si stojim ,len sa tu prosim vas nehadajme... 😉 Moj MM sam uznal po frflani ze latkovky pre nase dieta stoja za to ano .. minula som na plienky ale ked si zratam kolko miniem penazi za cele prebalovacie obdobie .. zhanat akcie kde su lacnejsie plienky nie dakujem neprosim si 🙂

baskaj
9. júl 2009

ja plienky hádžem do vstavanej skrine alebo do perináča (keď robíme zásoby - kupujeme v akcii)

wendy62
9. júl 2009

do nemocnice budes potrebovat jeden balik newborn a potom uvidis. akcie su furt, my ficime na latkovkach a ked sem-tam potrebujem kupit jednorazovky tak hned v prvom obchode stretnem nejaku akciu, to sa fakt neoplati dopredu kupovat, ked mas este aj problem s malym bytom. skladovanie (po porode) je najpraktickejsie blizko miesta kde budes prebalovat. vo wc to nevadi, kym to mas originalne zabalene tak je to vacsinou hruby nepriedusny igelitovy obal, tam sa nic nedostane.

petruci - prepac ale skutocne to tvoje "zabijanie casu pranim, zehlenim a vesanim" je prezitok. pranie neznamena to co u nasich starych materi, to ti vazne vadi 1 minuta co hadzes veci do pracky a stlacas tlacitka? zehlenie sa uz v pripade latkoviek absolutne neuznava za potrebne ani na novorodenca. a vesanie - pri nohavickovych plienkach ti 3dnova zasoba plienok zabije tolko casu co povesanie 10 parov ponoziek. naozaj je to tak hrozne vela, v porovnani s tym ze nemusis chodit kazdy den so smetiakom a kazdy mesiac zabit niekolko hodin nakupmi? okrem toho jednorazovky hlavne novorodencom tak brutalne pretekaju, ze vacsina mamiciek musi tak ci tak prat kazde 3 dni okakane oblecenie, potom naozaj nechapem kde chcu na tom setrit cas. a toto sa ti s modernymi latkovkami nestane.

zajo - moja skusenost je taka, ze vdaka spominanym separacnym plienkam ma syn v bavlne suchsi zadocek ako v jednorazovke, hlavne v lete. pod jednorazovkou bol neustale spoteny, az mal taku vraskavu kozu ako byva na prstoch ked si dlho vo vode - ale on mal taky cely zadocek, bez ohladu na znacku plienok. v latke sa mi to nikdy nestalo.

zajo79
9. júl 2009

hm...vyzera to zaujmavo, ale vzhladom nato, ze mi jednorazovky plne vyhovuju a matko ma ritku aku ma..tak ostavam pri jednorazovkach. Mam prania beztak viacej ako dost...az nechapem ako jedna rodina moze furt prat. 😠 😠 😠

ale ak bude tretie ako planujeme, nevylucujem ze nevyskusam 😀

vladkaz1
9. júl 2009

ja periem stale zboznujem to co natom nechapes?

zajo79
9. júl 2009

tak to fakt nechapem

zitaje
9. júl 2009

Aj ja zboznuje pranie a tak su pre mna latkove plienky super volba. 😉 Ja aj rada vesiam. A stale obchadzam kos na pradlo, ci sa tam nenazbieralo dost na jednu pracku.😉
Inak maly byt bez balkona moze byt problematicky, suchy vzduch istotne mat nebudete! 😉 Len vnutri plienky schnu este dlhsie, my sme asi tyzden byvali v jednoizbaku styria, a aj bez susenia plienok tam bola parna sauna, len z toho, co sme nadychali.😖
Ale teda mila zakladatelka, az take zasoby by som fakt nerobila, je to uplne zbytocne.

hanka274
9. júl 2009

niekedy mam pocit, ze temy sa len tak vytvaraju...
akoze kde mam skladovat vajca???
😅 😅
akcie su vzdy...a kde ich skladovat?? doma.
🙄 🙄

hanka274
9. júl 2009

samozrejme som reagovala na 1.prispevok...
nie na to ako sa to tu zmenilo na temu, ci latkove ci papierove...

vladkaz1
9. júl 2009

ja zboznujem tak isto parat ciste vonavucke pradlo ked vonia po celom byte jaaaj nooo som asi chora hihi operem aj nemozne a dokonca striekam s rosprasovacom zarobenu avivaz z vodou na zaclony nech to vonia 😅 aj ja len chodim kukat ci sa to nenazbieralo nech mozem poprat ..
Kazdy mame ine zmyslanie .. to dokazuje aky su ludia iny ..ze? NO ani ja by som neskladovala naco.. ale ak byvaju niekde na dedine a nemaju moznost superm. tak jasne ze by som nechodila kazdy tyz, na plienky 🙂

lul
autor
9. júl 2009

hanka - vajcia si skladuj kde chces. chcela som nejaky typ, ci osvedceny grif od skusenych, kedze balik plienok nema rozmery 2x2 cm. mam naozaj problem s miestom. ak sa ti tema nepaci, nelez sem. som prvorodicka a zo vsetkeho este "vyhukana" 😉

vladkaz1
9. júl 2009

lul ako si napisala tak som to aj ja pochopila jasne 😉

lul
autor
9. júl 2009

ano, zabudla som napisat, ze byvame asi 10 km od okresneho mesta v malom bezbalkonovom byte, z ktoreho sa planujeme odstahovat, ale to je otazka minimalne roka. 😉 dakujem vsetkym za uzitocne rady. asi skusim tu policku do zachoda, mate pravdu, ze aj tak sa cele vrece skladuje po skladoch a kde kade, takze nejake bakterie tomu uz neuskodia 🙂

hanka274
9. júl 2009

lul, a to ako chces zvladat zivot preboha?? Ci kupit zlte, ci biele dupacky....??? Ja neviem, to potrebujes temu na grif...akoze do skrine, pod postielku... asi do kuchyne nemas kde, do kupelne neviem...
Ako rozumies ma...to su take blbiny, ze az...
Ale ak som ta nedajboze urazila... pismenkuj si nadalej...je to tvoja tema...ja som sa len tak nad tym pousmiala, tak som napisala...