Klasické plienky alebo jednorázovky?

lubka1
11. júl 2006

Bábenko síce ešte nemáme, ale už dosť dlho premýšľam nad tým, či vôbec v dnešnej dobe ešte niekto používa tie klasické plienky aj na to, na čo sú určené.. na balkónoch ich už nevídať, a keď niekomu poviem, že plánujem normálne plienky používať, tak na mňa pozerajú ako na blbú 😖 aké plienky používate Vy?

danciacik
11. júl 2006

my este tiez nemame babo ale dohodli sme sa, ze budeme pouzivat plienky na striedacku, napr.: cez den obycajne a v noci ine.

lubka1
autor
11. júl 2006

danciacik, takto nejako som to vymyslela aj ja 🙂
čo na to hovorí Tvoja rodinka, priatelia..? 🙂

katrin
11. júl 2006

ja práve o tomto uvažujem... 😕 Budeme mať dvojčatá, to znamená, že dvojnásobné množstvo plienok.. Myslím si, že pranie, žehlenie, sušenie a všetko okolo toho vyjde na to isté, ako keď budeme kupovať jednorázovky a ešte mi aj čas ostane na naše deti.. Neviem si predstaviť ten kolotoč.. kojenie, pranie, žehlenie, vešanie, namáčanie, opäť kojenie... a kde sú ostatné veci ktoré musíš pri dieťatku zvládať? 😕 Ešte k tomu, stále sa zaoberám tým, že by som tiež nepoužila bavlnenú vložku miesto tých moderných vymožeností 🤐 😔 🙂

danciacik
11. júl 2006

suhlasia so mnou, pretoze sa im to zda rozumne. klasicke plienky sice treba prat, ale aspon vies, ze tvojmu babatku nemaju ako ublizit, nemyslis?

barunka
11. júl 2006

baby, len sa potom pripravte na to, že budete asi vkuse prebaľovať... pri tých klasických sa nedá raz za tri hodiny... Ja som to tiež skúšala a nerobila som nič iné len prebaľovala a prebaľovala, lebo len čo sa Simi pocikala neutíšiteľne plakala... Je s tým kopa roboty...

terkaz
11. júl 2006

ahooj ja jsem pro klasicke plenky , myslim , ze jsou pro detatko lepsi a jsou podle me i setrnejsi k prirode... jednorazovky bych dala jen na cestovani, nebo na noc. a taky myslim , ze miminko ktere dostava klasicke plinky , nauci se i driv chodit na nocnik 😉 🙂

katrin
11. júl 2006

barunka, ďakujem, už si ma presvedčila... 😉

barunka
11. júl 2006

terkaz, tak v tomto s tebou nesúhlasím.. kamarátka má dcérku, ktorá má 2 roky a tri mesiace a od začiatku dáva len klasické plienky... malá sa teraz učí chodiť na nočník...
sestra má syna, ktorý bude mať 21 mesiacov, používajú pampersky a tiež už začína chodiť na nočník...
to kedy začne chodiť bábo na nočník je individuálne a nedá sa to ovplyvniť plienkami... to je môj názor. dieťa proste musí byť pripravené.
nemá význam ho učiť na nočník, ak si ešte neuvedomuje, že ciká alebo kaká...

danciacik
11. júl 2006

terkaz - suhlasim s tebou
katrin - mas pravdu, ze pri dvojcatkach je to kopec roboty, uz zalezi len na tebe ako sa rozhodnes

terkaz
11. júl 2006

danci 🙂

mixka
11. júl 2006

mna by inak velmi zaujimalo, v com su podla mamin pampersky menej setrnejsie k detskej prdelke alebo este inak, cim by mala pamperska uskodit a bavlnena plienka nie??? toto mi prosim vysvetlite.

zuz11
11. júl 2006

ja si myslim ze prax nas vsetky nauci.... ale uz teraz viem ze nechcem byt otrokom plienok a tak som za jednorazovky a myslim si ze vacsina z vas pri nich v praxi skonci 😀

barunka
11. júl 2006

mixka, my máme prdelku krásnu. hladkú, bez vyrážok, bez zaparením, proste žiadny problém...
a to používame tesco plienky... menej šetrnejšie sú asi vtedy, keď sa chce šetriť a neprebalí sa pri každom krmení...

katrin
11. júl 2006

mixka: hovorí sa, že pri pamperskách, resp. pri jednorázovkách sa dieťatku viac zaparuje prdelka (pretože sa neprebaľujú tak často ako pri klasických plienkach) a to spôsobuje všelijaké infekcie..

danciacik: ja si myslím, že aj pri jednom je to kopec roboty a nakoniec, tak ako zuz napísala prax nás naučí 😉

danciacik
11. júl 2006

ja som sa rozpravala s mojimi rodicmi. Je pravda, ze vtedy este pampersky neboli, takze pouzivali stale obycajne, ktore vyvarali ale tiez mi povedali, ze ani pri mne ani pri sestre nemali ziadne problemy s ,,nasimi zadockami". 😉

mixka
11. júl 2006

barunka, ja viem, ze jednorazovky urcite neuskodia, ak prebalujes podla potreby a poriadne prdelku vycistis. moju otazku inspiroval prispevok o 12,28.

barunka
11. júl 2006

a ešte k tomu škodeniu. dnes bola so mnou v poradni jedna, ktorá balí do látkových plienok a jej syn má plienkovú dermatitídu.. takže nie je o čom.
Všetko závisí od detičiek... každé je iné

danii
11. júl 2006

katrin, super si to hned na zaciatku napisala. velmi vystizne 😉 😀 a mas pravdu, keby si to mala robit dvojmo, zblaznis sa!
u mna vyhravaju jednoznacne jednorazovky! 😉

anetta
11. júl 2006

,,,aj ja som za jednorazovky,,usetri to vela casu a nevide to ani drahsie

danii
11. júl 2006

a tu robotu - pranie, vyvaranie, zehlenie - ti nikto nenahradi. ten cas ale budem radsej venovat babatku, resp. sebe 😉

lubka1
autor
11. júl 2006

asi blbá otázka, pamätám si ,že teta tiež plienky vyvárala vo velikom hrnci - asi pred 15-20 rokmi, ale to nemali automtickú práčku.. nedá sa to s ňou zvládnuť aj bez vyvárania?

anetta
11. júl 2006

tak tak,,mas pravdu,,cas bude pri takych drobcoch velmi dolezity,,a k tomu este navarit,oprat..to bude pracka 🙂 ,,ale zehlenie a byt upratat,,prace aaz az,,nie to este plienky prat

danii
11. júl 2006

neviem, ale ked to chces mat dobre vyvarene ..... 😖

katrin
11. júl 2006

lubka: vyváranie sa robí kvôli dezinfekcii. Práčky sú len do 90 st., takže myslím si, že sa to ešte stále robí...

danciacik
11. júl 2006

lubka: ja mam take ohlasy z okolia, ze uz plienky nevyvarali - stacila im na to pracka, ale to zavisi od teba

danii
11. júl 2006

ufff ...... no, len sa utvrdzujem, ze jednorazovky to ista!
este mam jeden napad. dat jednorazovku a na to koli nozkam a jadierkam ci co to je dat klasicku plienku postolku ..... teraz som si spomenula, ze jedna moja kamaratka to tak robila, aby sa babatku dobre vyvinuli klbiky.

cat
11. júl 2006

uf, tak na bavlnené plienky by som nemala čas ani náladu sa s tým stále mordovať..Inak Barunka, aj my sme prešli na Tesco plienky- fialové, sú dokonca lepšie ako pampersky/ktoré mi malý precikal!/ aj ako Huggiesky..

zuz11
11. júl 2006

inak napr. moji rodicia si mohli dovolit tolke perepetie s plenkami... tatko robil 8 hod. a bol doma a mamine pomahal, ale napr moj muz je v praci kolko musi a obcas od nevidim do nevidim a sama by som sa zblaznila 😒 aspon ze vymysleli pomoc z jednorazovkami 😀

katrin
11. júl 2006

danii: tak by sa to malo robiť 😉 len tú klasickú pod pamperskou môžeš využiť viackrát, lebo ti ju dieťatko nepreciká. Takže sa odporúča mať tak-či tak aj klasické plienky.. 😉

anetta
11. júl 2006

,,co myslis oblecenie?