Klasické plienky alebo jednorázovky?

lubka1
11. júl 2006

Bábenko síce ešte nemáme, ale už dosť dlho premýšľam nad tým, či vôbec v dnešnej dobe ešte niekto používa tie klasické plienky aj na to, na čo sú určené.. na balkónoch ich už nevídať, a keď niekomu poviem, že plánujem normálne plienky používať, tak na mňa pozerajú ako na blbú 😖 aké plienky používate Vy?

barunka
11. júl 2006

cat, to je sranda. aj Simi stále precikávala pampersky. nevydržali jej tie tri hodinky...
a tie tesco sú fakt super... my sme zatiaľ na trojkách a v pohode vydržíme... aj celú noc bez precikania... pri pamperskách sa to nedalo, lebo simonka spí od 20.00 do 5.30 alebo 6.00

anetta
11. júl 2006

,,takze tesco pliemky su lepsie ako pampersky?

barunka
11. júl 2006

anetta, pre nás určite... ja na nich nedám dopustiť. my sme skúšali aj huggies, ale tie sú veľmi drahé a aj tak sme ich precikali... raz nám z toho dokoncala vytieklo aj hovienko

eta
11. júl 2006

ja tiez pridavam chvalu na tesco plienky 🙂 Zo zaciatku sme pouzivali pampersky a dost casto sa stavalo,ze ich maly precikal ale odkedy pouzivam Tesco plienky,tak sa nam to ste nestalo 😀 Takze je mozem Tesco plienky len odporucit...

ervotoc
11. júl 2006

Ahoj vsak vyskusaj a uvidis 🙂 dnes klasicke plienky nie su take kvalitne ako volakedy a jedine co usetris je akurat tak zivotne prostredie..co na to povedia tvoje nervy,krize,,,to neviem,ale mozno ty budes mat zazracne dietatko,ktore ti bude pekne spinkat a ty si v klude budes moct vyvarat 🙂 rodicia si po rokoch spominaju vacsinou len na prijemne...my kupujeme huggisky,pampersky uz nie,tuto velkost vacsiu uz precikaval,aj prekakal nemaju vzadu taku gumu ako huggisky.ale vela mamin si chvali fialove tesco a z dm babylove

anetta
11. júl 2006

...ja tiez neplanujem vyvarat,,tiez som za jednorazove plienky,,len neviem ktoru znacku,,som myslela,ze tesco nie su nejak kvalitne

ervotoc
11. júl 2006

Ked si pozres na nete testy plienok, ale CZ stranky, Tesco biele plienky nic moc, skor negativa, ale na fialove vela pozitiv aj v testoch vsetkych ok. Lepsie nez Pampers u mamiciek co maju deti roznych kateg, aj ja vyskusam. Zatial mam Huggisky.

anetta
11. júl 2006

a pamper si neskusala?,,iba huggis?

ervotoc
11. júl 2006

Ja som mala vacsinou Pampers, az teraz tie vacsie Huggis, lebo Pampers precikava a prekaka tieto vacsie, nemaju gumu vzadu, mohla som skorej prejst na ine, usetrila by som veeeela balikov.... Napr. aj Sleep sme posledne dva mesiace vela kupovali a boli Ok, aj ked natie vela mamin nadva, teraz uz by ich nemohol mat, ked lezie....

luckas8
30. júl 2006

Ahojte! Aj ja budem používať len jednorázovky.neviete mi poradiť, či z tých tesco fialových nie sú detičky vyhádzané, či sú dobre z nášanlivé. Lebo sa neviem rozhodnúť, či používať drahši (papmersky, huggisky) alebo tieto tesco!

mirka
30. júl 2006

luckas, ja som počula dosť vedľa dobrých skúseností s tesco plienkami, lenže čo robí dobre jednému bábätku, nemusí aj druhému. Sestra používala Huggiesky. Ja som čítala, že je najlepšie, kúpiť malé balenia plienok a skúšať, ktoré vyhovujú. A tiež zo skúseností niktorých mamičiek viem, že plienky napustené kadejakými aloe vera a neviem čím nie sú dobré, lebo sa detičky vyhadzujú. My chceme používať jednorázovky, a na to klasické, kým bude musieť byť balené naširoko. Ale to sa ešte uvidí 😵

ervotoc
31. júl 2006

Ahoj tak ja uz som tesco fial.vyskusala a presli sme spat k huggis,nas mal na nozickach cervene fliaciky,tak preto...ale inak boli ok...dobre mu sedeli...inak fakt velmi vela mamin je s nimi spokojnych 😉

mracik
31. júl 2006

Ahojte baby, tak som tu asi jediná čo malému dáva bavlnené plienky, ale nie klasické ale popolinky. Malý má veľmi citlivú pokožku, hneď sa zo všetkého vyhádže, po narodení mal ťažkú plienkovú dermatitídu. S popolinkami som veľmi spokojná, odvtedy má pokožku čistú. Prvotné nákledy sú dosť vysoké, ale vrátili sa mi asi za pol roka, ak rátam aj nákledy na pranie. A okrem toho mám dobrý pocit, že sme znížili množstvo odpadu 🙂

kattum
31. júl 2006

Mracik, to je asi fajn kompromis a pri tej dermatitide si spravila dobre. Uz tu tato tema o Popilni a Bambino Mio bola, tak baby kuknite, co sa vsetko da kupit. Su to ekologicke plienky. No ja som bola leniva a i tak pouzivam papierove. Mozno pri druhom.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bellezza
6. aug 2006

jednorazové, nie je o čom. Veď by ma šlatrafilo žehliť 120 plienok každý druhý deň...prečo si to komplikovať, keď sa to dá robiť jednoducho.

ena
6. aug 2006

kattum; ked si ich pri prvom nepouzivala, pri druhom uz ebudes vobec ;))

zlatat
6. aug 2006

Ahoj, ja som pri prvom dieťati používala jednorázovky, ale vyšli ma poriadne draho. Nehovoriac o tom, že sa mi párkrát prekakali, alebo precikali.
Teraz som rozhodnutá používať látkové. Nie tie obyčajné, čo používali naše maminy, ale Popoliny. Už som si ich objednala, teraz čakám, kedy mi prídu.

zlatat
6. aug 2006

Ešte som zabudla, tieto plienky sa nesmú žehliť, takže táto činnosť odpadá. Stačí ich hodiť do práčky, ona ich vyperie a potom už len vyvesiť a čakať kým uschnú. No a čo sa týka prebaľovania, tak zo skúseností mamičiek, čo ich používajú viem, že sa prebaľujú tak často ako jednorázovky - teda cca každé 3 hodiny. A ak sa na noc do nich dajú 2 prídavné vložky, tak ich stačí prebaliť len ráno. Samozrejme, ak sa v noci bábo nepokaká.

verulka
6. aug 2006

Ja som pri dcerke na 90% pouzivala len bavlnene, nemali sme moc korunky a vlastne mi to doslo prirodzene. Nemali sme ani popolino 🙂 Dcerka sa v 18-19mes. pytala na nocnik. Pri synovy som si myslela, ze budem robit tak isto...Lenze on sa vzdy pri cikani precural az na postielku(proste mu "to"tam lietalo...) a tak sme presli na jednorazove. Pri tretom synovi som u znad bavlnenymi ani neuvazovala. (Obaja sa pytali na nocnik v tom istom veku ako dcerka)
Ale zase ked to zoberiem z ekolog. hladiska 😕 Ak este budem mat babo, tak by som rozhodne vyskusala popolino alebo nieco obdobne. No je mozne, ze si to mylsim iba teraz.
A nasa pracka prala na 95, co sa mi zdalo viac nez dost.

husenka
14. aug 2006

no, moja mama plienky prala pri nás 4 a den mal tiež 24 hod. a stihala aj iné.navyše vyžehlené opraté normálne plienky sú 100%hygienicky nezávadné,ale pri cestovaní uprednostním papierové.Inak určite normálne...len dúfam, že zoženiem tie klasáky poštolky 😀.napokon su to pliehky po 1 deiťati nie po celých jasliach, prečo by som to nemala stíhať, ak budem zdravá a dobre sa po pôrode pozbieram.Možno ich v treťom mesiaci nebudem žehliť, len pri vešaní naťahovať 😀 😀 😀

ervotoc
14. aug 2006

no husenka držim palce,budes sama s drahym a s bábom byvať?ked bude tiez take zive...no drzim ti palce 😉 ja som bola niekedy rada,ze som sa dostala vobec na vecko 😀

snilko7
14. aug 2006

musim sa tiež pripojiť, ja som vydržala používať látkové plienky dva týždne, potom som povedala dosť. Malý mi totiž vôbec nespal. Automaticky keď sa pocikal začal vrieskať, takže niekedy som ho doslova každých 10 minút prebalovala, takže vlastne ani ja som nemala na nič čas a malý bol tiež podráždený nakoľko sa nemal kedy vyspať, keďže mokrá plienka ho vždy vyrušila ☹ Keď sme prešli na jednorázové bola to úľava nielen pre mňa ale hlavne aj pre to maličké...

kili
14. aug 2006

ahojte, moja známa balila dieťa do jednorázových plienok (asi 15 rokmi) ale na to ešte aj látkové plienoky, aby bolo tak naširoko, lebo potom sa dobre vyvýjajú kĺby. Za to ju pochválil aj doktor.

A k šetreniu životného prostredia pri látkových, tak si myslím, že pri tom množstve spotrebovanej vody to nie je mec šetrné. 😒

snilko7
14. aug 2006

kili aj ja som tak balila až do 6 mesiacov, potom sme boli na utz a doktorka povedala, že je všetko OK, že už nemusíme baliť naširoko.

kili
14. aug 2006

A ešte, podľa mňa látkové plienky určite nie sú prirodzenejšie pre detskú prdélku, už ste videli šimpanza v pralese s plienkami? Holý zadok je najprirodzenejšie, ale v dňešnej dobe nemožné. Moderné plienky to určite majú premakanejšie ako látkové. Ja som plienky síce ešte v praxi nevidela, ale keď si zoberiem vlošky pred 20 rokmi a teraz, tak sa to nedá porovnať.

ervotoc
14. aug 2006

my sme balili dva mesiace,potom povedali,ze staci len na noc a ked sme boli na kontrole,ze uz netreba,ani sme mu nemohli davat lebo strasne bol v tom nesvoj,no a ja som nedavala hand,klasik.plienku,ale je dostať hotove balenie na siroko v lekarni,ma to len vyhody a aj na nozickach nam to schvalili,ma to suchy zips,na zaciatku je to velmi vyhodne,bo to aj čas šetri,kili ved to vsetci tak robili..hm a este latkove plienky nie su uz to co volakedy,

kili
14. aug 2006

aha 😅 , to som nevedela. Ja som taký laik, nemám nikoho, kto má dieťa, takže, čo nemám z televízie, tak to nepoznám. ☹ Bojím sa toho, keď budem mať malé, že sa nemám koho spýtať (mojej mamy by som sa nerada). Snáď tie prvé mesiace pri mne nejak prežije. 😨

ervotoc
14. aug 2006

kili pohoda,aj ja bez mám,len časaky,zname som pootravovala,kolegyne,kade koho čo ma napadlo,už som sa pytala,teraz ked je uz aj net,v mnohych veciach brnkačka..ano na začiatku,je to kapáááánek stres,knihy pokupene len o tom čo potrebuješ tam vacsinou nepišu,, 😀 zvladneš to určite skvele,neboj zladiš sa so svojim bábom rychlo,to len prve dni su vyčerpavajuce jak pre teba tak pre miminko,ved aj ono sa zrazu musi stretavať s množstvom veci,a v brušku mu bolo táááák dobre,ono ked nebudeš vedieť zavolaš lekarke,či mrkneš na net,do časaku,dá sa to rychlo zvladnuť,ani sa nenazdaš a s babom budete tym,zohrana správna dvojka 😉

husenka
14. aug 2006

podľa mna je to vec názoru,a určite nikoho nejdem presviedčať, nech si každý robí ako uzná.a ani mna presviedčať netreba,lebo o to nestojím a hoci som podľa mojej svokry až moc moderná a technicky zdatná(profesionálna deformácia)a nerobím veci preto, že to tak niekto robil 3 generácie dozadu, ani preto, že to super vedci odporúčajú...voľakedy odporúčali nekojiť dlho a ani by ste neverili, koľko "pokrokových,moderných"mamičiek bolo presvedčených, a mali"osvedčené"že je to lepšie aj pre ne a aj pre bábo...ale zato viem osvedčené veci prebrať hlavne ked ich vidím na vlastné oči 😉 , lebo to často šetrí určité omyly.Potničky a spareniny vznikajú v každých plienkach pri nesprávnej hygiene, aj ked na ne ešte nikto neumrel, isto vedia bábo a teda aj maminky potrápiťa podľa mna detská pokožka je zázrak sám o sebe a individuálne hádam aspon tak ako tehotenstvo 😀 takže nech sa každej maminke podarí trafiť to ,čo jej dieťa potrebuje.ja začnem s nažehlenými plienkami...ten mesiac vydržím.nespávala som ani ked som sa učila na štátnice, alebio flámovala na plesoch a zábavách,či randila s mojou polovičkou.
A napokon, aj deti v papierových plienkach v noci vedia vyrobiť super program a ine spia v látkových celú noc...takže trafte správnu voľbu babenky 😀 😀 😀

ikke
14. aug 2006

moja sestra pri prvom (dcera, teraz 9r.) pouzivala klasicke plienky, v zachvate setrnosti k zivotnemu prostrediu atd. dalo sa, aj ked teda cpavok z toho isiel riadny 😝
pri druhom (chlapec, zajtra 5r.) zacali s klasickymi, ale kedze mlady pan mal asi o nieco vacsi "zasobnik", kazdu hodinu precikal durch dve plienky aj s postolkami. takze po asi necelom mesiaci dali zbohom ekologii a vsadili na prevenciu prechladnuteho mocoveho mechura (cize na jednorazovky). 😉

ja len, aby vas neprekvapilo, ked vam dietko trochu zmeni plany 😉 😀 ale...to vlastne uz asi poznate 😅