Klasické plienky alebo jednorázovky?

lubka1
11. júl 2006

Bábenko síce ešte nemáme, ale už dosť dlho premýšľam nad tým, či vôbec v dnešnej dobe ešte niekto používa tie klasické plienky aj na to, na čo sú určené.. na balkónoch ich už nevídať, a keď niekomu poviem, že plánujem normálne plienky používať, tak na mňa pozerajú ako na blbú 😖 aké plienky používate Vy?

martina46
28. dec 2007

babulina, mam frote a bavlnene 3v1 a su fajn. ibaze strasne dlho schnu, mne aj 24 hodi - panelak, izba, kde sa kuri... 😅
na jesen, ked este nekurili, aj 2 dni.. to je dost blbe.

babulina
28. dec 2007

a kolko ste ich objednali?
kadea a cez den ktore pouzivas? ked babylucy davas na noc? srry za vela otazok, viete je zo mna iba matka cakatelka 😀

babulina
28. dec 2007

jaaaaaj a este ma napadlo, ze to davate tu textilnu separacnu vlozku alebo namiesto toho klasicku plienku?

kadea
28. dec 2007

Babulina, ja pouzivam Baby Lucy mam 14 kusov Organic 3 v 1. Ale strasne dlho schnu, aj dva dni a to sa este kuri.
Mam aj jednu bavlnenu ta sa hned zozmolkatila a teda nevydrzi bohvie kolko.
Pravdu povediac velmi sa mi osvedcili viazacky Hemp Hour Strap a do nich davam viacvrstvovu Tots Bots.
Pozri stranku nosime.sk.
Inak tych BL organic sa chcem par kusov zbavit, ak by si mala zaujem.

martina46
28. dec 2007

disany su fajn, viazanie vyzaduje trosku praxe, ale nic zlozite. hlavne su stihlejsie, ako tie babylucy, teda na takom malom babatku. dobre je tie, ze sa to da dobre utiahnut okolo noziciek, pekne to tesni. ja by som ti mohla nejake predat, keby si chcela 😉 😎
akurat este, mala sa pri prebalovani strasne vrti, tede kope nozickami a to by chcelo niekedy 3 ruky, lebo ked ma nozky hore a ja konecne napasujem plienky - vlozku, potom ich da zase dole, no a potom ta zavazovacka - utahovat to... ale ide to. len neviem, vacsie babo sa viac vrti, alebo to moze byt jednoduchsie?

babulina
28. dec 2007

dik babule, idem si to vsetko popozerat a urcite sa ozvem s kopou otazok este, kadea rozmyslim si a ozvem sa 🙂

kadea
28. dec 2007

Cez den pouzivam Haipa daipa pastelka lepsie schnu, ale vedu u mna tie viazacky. Su aj docela lacne aj rychlejsie schnu. Babulina kludne sa pytaj, ale odpovedat budem az vecer.
Marinka jasne, ze sa dohodneme. 😉

martina46
28. dec 2007

Kadea, ja som asi švihnutá, ale ešte to nejaký čas s tými plienkami asi potiahnem, prepáč mi 😒
uvidím, koľko vydržím.

kadea
28. dec 2007

vpohode, plne ta chapem ja si ich teda na vyskusanie objednam, inak ja tie latkovky proste milujem, a to balim obidvoch synov. Aj ked toho starsieho uz len na spanky

zuzkafuny
28. dec 2007

Možno je to o pohodlnosti ale ja používam jednorázovky...do troch mesiacov som používala normálne...
A je to super vec...!!!

martina46
28. dec 2007

Kadea a nikdy ste nemali zapareniny?
Moja pýta papať každé 4 hodiny, to je ten problém, ono 3 sa dá, ale 4 je už dosť. Ja som tak prebaľovala a takto sme dopadli. Skúsim ešte budiť ju po tých 3, to by už mohla zniesť. Ale tie disany sú fakt super 🙂
Zuzkafuny, práve tá starostlivosť o látkové mi nerobí starosti. Iba rozvešať a poskladať. Raz za 2 dni. Len tá častosť prebaľovania. Keby mi Tánička aspoň tak dlho nevyspávala. Ale možno by som aj s jednorazovkami dopadla rovnako 😒

kadea
28. dec 2007

Zapareniny ani nie, ale ja stale mazem preventivne Sudocrem. A cim jej tie zapareniny liecis?
Ja na tvojom mieste by som skusila dat ocot do kazdeho prania, lebo prave ten sposobue, ze latkovky nerobia zapareniny, alebo by nemali. A ake mas vrchne nohavicky?

kili
28. dec 2007

martina, keď dieťa spí, tak by nemalo čúrať. Ona sa asi vyčúra pri kŕmení alebo tesne po ňom a potom až keď sa zobudí, takže keby si ju prebalila po kŕmení, tak by mohla spinkať v suchu, ale to neviem na isto. Treba skúšať prstom 😉

martina46
28. dec 2007

kadea, ja sa toho octu bojim pouzivat ho casto, ono to nie je velmi dobre pre tie gumene suciastky v pracke, ale asi budem musiet. no a nohavicky pouzivam babylucy, tie zevraj nepremokave a nepriedusne. no neviem. na ritku som davala tu rybiu mast, ked zacal byt zadocek cerveny, skusila som sudocrem, ale iba parkrat, tak neviem ucinok. a teraz 2 dni striedam aviril krem a imazol. ono to nema zapareniny, "iba" drsnu cervenu kozicku. a take cervene pluzgieriky akoby prasknute uplne hned pri ritnom otvore.
kili, ale take malicke babatko cika vari aj v spanku, nie? som citala, ze aj 20x denne. s tym skusanim prstom som tiez mimo, neviemsa jej tam vdolovat 😒

kadea
28. dec 2007

No neviem, tie nohavicky teda nie su ziadna vyhra. popravde ja mam jedny doma a vobec ich nepouzivam.
Moze to byt teda aj tym. Ja cez den davam nohavicky PUL haipa daipa a na noc vlniaciky alebo flisove.
Kili myslim si, ze dieta cura aj v spanku, mam to teda odskusane na starsom synovi, teraz ked oducame od plienok tak sa v spanku bezne pocurava, aj preto mu este na spanie davam plienky.
Ta kozicka vsak moze byt aj s castej stolice, mozno fakt treba len vydrzat do konca sestonedelia a sa to upravi.
Skus jej par dni mazat iba ten imazol a potom prejdi na sudocrem. Osobne si myslim, ze ta rybacia je na p.d.

martina46
29. dec 2007

Tie vlniačiky sa neprecikajú ľahko? A tiež fleesové? tie som si práve jedny objednala, na skúšku. Na tom imazole je napísané, že iba 2x denne, môžem to dávať každé prebaľovanie?

kadea
29. dec 2007

Mati, tie vlniacky su super, tie sa vobec neprecikaju a flisove prevlhnu len ked je na ne robeny natlak, nie su dobre ked napr. babo uz sedi lebo na tom mieste mozu premokat. Ale na noc su fajn.
Ja mam jedny vlniacky a kupila som si v lekarni lanolin za sedemdesiat korun a naimpregnovala som ich takze neprepustaju vobec ani cez den.
Imazol by ti mal ostat na tom mieste kde ho namazes, ked sa da tak ho velmi nestieraj. Ak sa ti uplne zotrie tak daj len tenulinku vrstvu. Za dva dni by mal pomoct.

martina46
29. dec 2007

myslim, ze ten imazol zebera. len ja umyvam zadocek pri kazdom prebaleni, to sa zmyje vsetko, tak musim natriet. tie vlniaciky, nie je to velmi hrube a teple? uz ma mala totiz aj tak dost velky zadocek. kde si ich kupila? ten lanolin, nie su potom mastne a z nich aj oblecenie? ako casto lanolinujes a potom ako peries? tolko otazok... 🙂

kadea
29. dec 2007

Vlniaciky su hrubsie ale ja ich pouzivam hlavne na noc, vlna ma termostaicke ucinky takze v zime zahrieva a vlete ochladzuje. kupila som ich na nosime.sk. Oni po lanoline nie su vobec mastne.
Lanolinova kura: asi do litra horucej vody som dala jednu cajovu lyzicku lanolinu a kvapku samponu. Nechala som vodu vychladnut na izbovu teplotu a potom som gatky namocila asi na osem hodin. Jemne vyzmikala a nechala vysusit.
Impregnuju sa asi raz za dva az tri mesiace, zistis podla toho ci ti uz zacinaju prevlhat.
Nie je s nimi ziadna ostara, neodporucaju ich casto prat, az vtedy ked zacnu pachnut mocom. Vlna ma totiz aj samocistiace a antibakterialne vlastnosti.
Ja ich pouzivam asi mesiac, iba na noc a zatial som ich este neprala a stale vonaju za lanolinom.

martina46
29. dec 2007

dakujem kadea, mozno porozmyslam nad nimi. ale tie vrchne nohavicky PUL a to co mam ja, nie je to taky isty material? ako tie PUL-ky posobia na omak?

adula76
31. dec 2007

martina - PUL Haipa Daipa su ine ako Baylucy (tie posobia gumovejsie). Ja mam pre moju malu Haipa Daipa a Popowrap a su fajn, aj jedny aj druhe dam na vsetky typy plienok, vsetko schovaju 🙂 Haipy su super, netlacia na nozickach, lebo maju flis, a este mi nepretiekli.

Este existuje lieciva vlna, ktora zabezpeci zedietatko ma zadocek akoby na vzduchu, aj ked je zabalene, urobi to taky "vzduchovy vankus". A pouziva sa aj hodvab, ten tiez zmiernuje zapaly.

Imazol radsej iba 2 x denne, ale ked sa nezortie pri pebalovani, tak ho mozes kludne nechat.

Napadlo mi - nezjedla si nieco drazdivejsie? Nezda sa to, ale kazde babo reaguje inak, to co jednemu vadi dalsiemu vobec nerobi problemy.

martina46
31. dec 2007

Tak to si tie PUL asi nájdenám. Na jedlo si dávam pozor, akurát čokoládu si občas dám, ale to by snáď nemalo zle urobiť. Zhoršilo sa jej to, už to aj mokvá, som zúfalá, snažím sa nechať bez plienky, ale malá neustále kaká, to má potom stále mokré. ☹

adula76
31. dec 2007

mne sa este osvedcilo nepouzivat vhlcene utierky ale zadocek umyt pod tecucou vodou 🙂 a vetrat, vetrat a prezit to. Keby mi nieco napadlo, napisem.

martina46
31. dec 2007

S tým vetraním to skúšam, ale malá strašne plače, keď ju nechám len tak na plienke ležať a zakryjem. Ona totiž nechce ležať len tak, iba keď spí. Pokúšala som sa ju potom uložiť, ale vždy sa zobudila. Keď ju uspávam, musím ju mať zabalenú, no zatiaľ si s tým neviem dať rady. No a ešte stále to kakanie.. ☹ Doktorka mi dnes kázala omáčať v hypermangáne.

kadea
1. jan 2008

Ahoj.
Tak Adula ti uz stihla povedat ake su haipa daipa vrchne nohavicky. Tiez som s nimi velmi spokojna, nepretiekli ani raz. Ja by som si teraz chcela skusit objednat od imse vimse, lebo tie vraj dobre drzia klasicke stvorce a ja som sa rozhodla pouzivat aj stvorce a viacvrstvove. Na tych tvarovanych mi vadi, ze strasne dlho schnu a co mame frote baby lucy su ako smirgel. Mame tvrdu vodu. 😖
Je zaujimave, ze Tanicka nechce lezat rozbalena, moj David to priam zboznuje a mysli, ze vseobecne to deti maju rady. Ale ved mozno casom pride nato, ze je to fajn.

adula76
2. jan 2008

mozno je jej chladno, malinke babatka nevedia tak dobre udrziavat telesnu teplotu ako vacsie deti, mozno jej nevyhovuje teplota....moje deti boli radi rozbalene, ale ked boli malinke, tak im velmi skoro bola zima. To je jediny dovod, ktory mi napadol v suvislosti s tym, co pise Martina.
A mozno je Tanicka jednoducho ine dieta ako boli tie nase 🙂

martina46
2. jan 2008

S tým chladom som to tiež riešila, položila som ju len tak na plienku a zakryla dekou, plač. Potom ešte jednou a stále. No a tak kope nožičkami, že to nejde proste. Včera som to skúšala, až bola zachrýpnutá od revu aj dnes, to isté. Ona, ani keby neznášala akúkoľvek manipuláciu. Prebaľovanie, kúpanie, no hrôza. A zabaliť ju na široko, to fakt nezvládam. Tak kope nožičkami, že keďže nemám 4 ruky, je to také napoly široké. No čo už. A v tých haipa daipa pul nemusím mať strach, že sa mi zaparí? Teraz jej nedávam žiadne vrchné.

kadea
5. jan 2008

Martinka prisli mi disany, prosim ta ako sa to ma skladat?

martina46
5. jan 2008

kadea: http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...

ja to ale robim inak. najprv prelozim plienku s vlozkou, potom tie cipy a az na zaver tu dlhu cast so snurkami a zaviazem. vyskusaj co Ti lepsie vyhovuje.

kadea
5. jan 2008

dakujem 😉
ozaj a zadocek ako? uz lepsie?