Klasické plienky alebo jednorázovky?

lubka1
11. júl 2006

Bábenko síce ešte nemáme, ale už dosť dlho premýšľam nad tým, či vôbec v dnešnej dobe ešte niekto používa tie klasické plienky aj na to, na čo sú určené.. na balkónoch ich už nevídať, a keď niekomu poviem, že plánujem normálne plienky používať, tak na mňa pozerajú ako na blbú 😖 aké plienky používate Vy?

elesa
14. aug 2006

Skor ako som otehotnela a este pocas tehotenstva som si myslela, ze budem pouzivat len a len klasicke plienky. Ono to tak do urciteho casu bolo, ale to nehovorim, kolko s tym bolo roboty. Neustale menenie, okamzite pranie, zehlenie z oboch stran..uuff. Tak som presla na pampersky. Kvoli klbikom som balila do pampersiek, na to dve obycajne plienky a postolky az do pol roka.
Pri jednorazovkach vsak neplati to, ze staci to par krat denne prebalit, tiez treba castejsie. Moc sa v tom drzi a potom sa mamicky cuduju, ze ma babatko zapareny zadocek. Takze menit, vytriet, namastit mastickou.

ervotoc
15. aug 2006

no ježiši jak ta baba čo na moje nestastie bola so mnou na izbe v porodnici,okrem vsetkeho mozneho,nemozneho,ineho....ona dala rano plienku,vytrela cely zadocek s jednym papierikom-obruskom a vecer-na noc dala druhu-bodaj by jej malá furt nerevala...ked som jej povedala,ze to ti len tak náhodou neplačka kvoli mokrej plienke?ona na to,ze ved su to pampersky,drahe jak šlak,tak musia niečo vydržať....no ja som to tie dva dni s nou na izbe vydržala,ale čo ta jej dcerka a jej zadoček chuda,hm a to si nedala povedat ani od sestriciek....ja neviem,nam velky balik,megáááč nevydrzal este viac ako šesť dni a to od začiatku tak mame,,,teraz este menej,bo uz vacsie,je ich tam menej...ale jasne zatial co jedno dieto natlači do plienky raz za pať dni,ine pat krat za den 😀 😀

m.andrea
15. aug 2006

Ja budem určite používať "pampersky", myslím si, že dieťatko je v tom kľudnejšie keď nemá mokrý zadoček. Vidím to aj u mojej sestry, ktorá má mesačnú dcérku, keď jej dala klasické plienky malá bola po hodine hore, a keď používa jednorazovky prespí jej 3-4 hodiny.Myslím, že je to vec názoru každej maminky, pre ktorú alternatívu sa rozhodne.

liska
4. sep 2006

mamicky,pamatate si este,ako dlho vam vydrzala aka velkost plienok (cca)? rada by som vyuzila akcie,ale neviem,ake velke zasoby si mozem urobit,aby som to potom nemusela ist predavat 😀

kaciatko81
4. sep 2006

mozem sa pripojit? co hovorite na nazory niektorych lekarov, ze v jednorazovkach je prilis teplo a u chlapcov sa v tom teple nevyvijaju dobre smeniky?

tamarka
4. sep 2006

ahojte 😀, pri oboch dcérkach sa nám najviac osvedčili pampersky, vyskúšali sme aj iné značky, ale nebolo to najlepšie. Buď sa nám precikali, alebo prekakali.... ahoj liska, čo sa týka veľkosti, je to veľmi individuálne. Pri staršej dcére sme naozaj ušetrili. Bola veľmi drobučká a skončili sme na veľkosti 4 - 9 kg. Mladšia má pol roka a už sú nám tieto len tak tak. Ja osobne zásoby neodporúčam. Max. 4 balíky hneď po narodení. To pojde jedna za druhou.

bubatko
4. sep 2006

ahoj liska, nieco z mojich skusenosti; newborn (cislo 1) a cislo 2 sme pouzivali pampers, pricom newborn sme mali len dva megabaliky a potom sme uz skocili na cislo 2, tych sme "zopar" pominali, boli sme na nich do dvoch mesiacov, ale zas velke zasoby by som nerobila z tychto cisiel

teraz sme stale na cisle 3, ale huggies (super-flex, nie soft&dry!), pocitam, ze este tak 1,5 mesiaca budeme (mozno trochu menej); cislo 3 pampers boli pre nas strasne o nicom, uplne sa z nich precikaval a prekakaval 😠

ja som tiez najprv strasila so zasobami, ale moj nazor teraz je, ze netreba to prehanat, presne ako hovoris, aby si neskoncila pri nutenych predajoch tony plienok 😒 osobne vzdy natrafime na nejaku tu zlavu, takze kupime zopar balikov, ale len odhadom na najblizsich par tyzdnov, potom zase urcite su zlavy a tak...

veroncek
4. sep 2006

Ahojte babulky, my použivame od narodenia len jednorazove plienočky.v půrodnici sme mali pampersky, ked sme prisli domov vyskúšali sme aj ine napr. hagiess a aj tie boli velmi dobré. najviac sa mi však páčia pampers, je to velmi prakticke, ked je použitá vymeníš a máš pokoj. keby som používala klasické plienkyy musela by som každý den prat a minula by som tolko isto peniažkov ako ked kupujem pampersky. na 100% by som nepoužívala klasické plienky. ked je možne ušetrit si troška času a energie, ktorých je pri babetku aj tak málo tak prečo nie. papa

barunka
4. sep 2006

ahoj liska, ja zásoby moc neodporúčam... my sme si kúpili ešte pred narodením pampersky newborn, dva balíky a keď sme doniesli Simi domov, problém bol na svete. nevliezla sa do plienok...
tak som musela v nedeľu vyslať manžela naháňať plienky 🙂 dvojky sme používali asi mesiac, mesiac a pol, ale to už len tesco plienky... teraz sme na trojkách ešte stále, ale tiež tesco. huggies, pampers a podobné, už potrebujeme 4... a pomaly sú nám aj tesco plienky 3 malé... už kupujeme len štvorky...
ja moc zástanca zásob nie som, niektoré bábená rýchlo rastú... možno tak dva balíky naraz...

ervotoc
5. sep 2006

hehe presne barun 😉 no ani my sme viac ako dva nemohli kupovať,bo uz ho rezali,teraz uz ok,ale na zaciatku,vyhodeny peniaz 😉

newyorkgirl
5. sep 2006

mamulky a ake mate skusenosti s Pampers Sleep and Play, som o nich citala vselico, ale maju na ne v kauflande akciu, tak som rozmyslala, ze pre zaciatok by sme skusili potom 🙂

ervotoc
5. sep 2006

hm na začiatok su ok,aj my sme ich mali,ale potom uz nie,bo nemaju spevneny zadoček,by si mala kakuša všade,len nie v plienke 😀 hm,ale kolko ludi,tolko chutí,tak je to aj s plienkami,nuž musiš odskušať asi vsetko,nam na začiatku boli najlepšie pampersky,potom ked podrastol a začal byť šibal,tak hugisky a sme pri nich stale,ale v poslednom čase len super flexky,,bo pampersky activky precikaval a tááák,ale na začiatku tie boli ok

newyorkgirl
5. sep 2006

ervotoc, tak diky moc za radu, zdaju sa mi aj dost tenke, ale tiez si hovorim, ze na zaciatok by to malo stacit, tak dufam 🙂

barunka
5. sep 2006

nygirl kúp si, ale nie veľa... každému bábu vyhovujú iné plienky, každé inak kaká, inak ciká... mne simi precikala aj pampers, aj huggies (aj klasiky aj flexy) a tieto huggies, dokonca aj prekakala... a ja som sa čudovala, prečo mám na ruke hovienko, keď som ju zodvihla 😀

newyorkgirl
5. sep 2006

barunka, mas pravdu, ale nejake zasoby spravit chcem, potom veru uvidime, co nam bude vyhovovat a ked mala tak cika to kolko mate dennu spotrebu potom? 🙂

barunka
5. sep 2006

no ani nie tak vysokú. používame tesco fialové a prebaľujem len pri krmení, takže teraz 5 plienok na deň... v noci neprebaľujeme, lebo simi spí od 19,30 do 6,30... teda ak spí...

newyorkgirl
5. sep 2006

a pre take uplne cerstve mimi nevies kolko plienok je to na den? 😅

barunka
5. sep 2006

viem, že v pôrodnici mi v pohode stačilo takých 5 plienok, ktoré nám aj dávali... ale potom doma, to bolo asi takých 7 - 8 plienok denne. aspoň u nás teda. prebaľovala som pri každom krmení, teda každé tri hodiny...

newyorkgirl
5. sep 2006

diky moc barunka, ja som tiez pocula tak okolo tych 7 - 8, to ja len tak, ze kolko asi vydrzi balik plienok takemu novorodencovi, to hlavne mojho manzela zaujima v ramci spravy financii 😀

barunka
5. sep 2006

neboj, manžel rýchlo zistí, že pri drobcovi sa ťažko spravujú financie... 🙂 🙂

newyorkgirl
5. sep 2006

no vsak to, ze robi rozpocet 😝

ervotoc
6. sep 2006

hm barun nam zas nevyhovovali tie fial.tesco 😒 hm kupili sme ich bo vsade na ne chvala,super atd,no a zrovna drobcovy nešmákli 😀 😀 hm nam vydržal balik 5dni,to mas tak jedno bábo kaka raz za 5dni,ine 5krat za den...

barunka
8. sep 2006

mi kakáme teraz po novom trikrát za deň... ale vždy rovnako, tak prebalím až po papaní... kakáme na raňajky, na obed a na olovrant...
pred príkrmami to bolo len jeden krát po raňajkách 🙂

danii
8. sep 2006

iha, ako to tu tak citam, mala by som zacat pomaly kupovat plienky.... 😀
to buda ale spotreba! 😀

tundika
8. sep 2006

my sme do dvoch mesiacov kakali po kazdom kojeni, spotreba bola 7-8 plienok,teraz kakame tak 3-4 x za den, co vyjde tak na 6-7 plienok 😵
znacka tesco fialove, pampersky a huggiesky sme preci/prekakali.

jablko
26. sep 2006

...ved uz v porodnici pouzivaju pampersky... nemoze to byt teda zle... a ano, vychadza to tak na 7-8 plienok na den (co sa mi zda celkom zvladnutelne, no nie?) 😵

mracik
26. sep 2006

no, jablko, nie všetko, čo používajú v pôrodnici musí byť dobré

Keď som bola v pôrodnici s prvým synom, tak tam ešte používali látkové s tými starými hroznými nohavičkami, tešila som sa ako prídem domov a budemmať konečne pampers...

U druhého to bolo úplne naopak, tešila som sa, že doma budem baliť do bavlnky...

adja1984
30. sep 2006

ahoj, pouzivam obycajne plienky, jednorazovky iba von a navstevu.
s tymi obyc nemam ziadny problem, nie je to az tak vela prace, trosku prehanate.

mirko06
1. okt 2006

cat:na základe mojich skúseností a koniec-koncov aj rád od ortopéda, používala som jednorazovú plienku a nato klasickú látkovú a nohavičky, tzv. poštolky, tak či tak ich budete musieť mať kvôli kĺbikom dieťatka. a klasické plienky využijete aj pri kojení a iných činnostiach, takže uričte ich treba mať poruke. balila som malého takto do 3 meiacov, nakoľko má už kĺbiky v poriadku, dávam už len jednorazovky.

erka12
2. okt 2006

Ja som sa tiez nevedela rozhodnut, nakoniec davam aj latkove a niekedy aj papers, podla toho, ci sme doma alebo ideme na prechadzku. 🙂