Klasické plienky alebo jednorázovky?

lubka1
11. júl 2006

Bábenko síce ešte nemáme, ale už dosť dlho premýšľam nad tým, či vôbec v dnešnej dobe ešte niekto používa tie klasické plienky aj na to, na čo sú určené.. na balkónoch ich už nevídať, a keď niekomu poviem, že plánujem normálne plienky používať, tak na mňa pozerajú ako na blbú 😖 aké plienky používate Vy?

majcik
5. nov 2007

Ja planujem pouzivat jednorazovky a aj klasicke bavlnene plienky hlavne zo zaciatku, ked bude treba balit babatko "nasiroko". Nemam vsak predstavu, kolko tych bavlnenych si mam kupit. Kamoska odporucila cca 30. Bude mi to stacit? Lebo plienky sa vyuziju nielen na prebalovanie, ale aj na ine ucely (babatku pod hlavicku, na utretie .. atd).

sue
5. nov 2007

Majcik, keby si používala len klasické bavlnené, bolo by ti treba cca 40, ak chceš len pod hlavičku, na odgrgnutie, balenie na široko a podobne, stačí ti 15-20...

dobromila
5. nov 2007

jeej, majcik, Teba poznam z mojej svadby, gratulujem k babatku 😀

Sue, ak by som pouzivala len bavlnene, tak by som potrebovala okolo 100 ks, kedze okrem prania, musia aj uschnut...a treba ich vyzehlit.

Na tie popolini by ma musela nahovorit asi najskor nejaka znama, kedze vstupne investicie su velke, musela by som to na vlastne oci vidiet a skusit...

sue
5. nov 2007

Dobromila neviem, ja som mala pri malom 40ks bavlnených štvorcových plienok a stačilo mi to 😕 na deň sme potrebovali 16-20... a prala som každý deň plienky - žehlila tiež, keby sa mi toho nakopilo viac, tak by som to nezvládala 😖

maryn
5. nov 2007

majcik, podla mna ti tych 30 bude malo, tak ja sue pise aspon tych 40 treba. ja som pri malom pouzivala aj vacsie aj mensie, do vnutra som dovala tu mensiu a von tu sirsiu a maly sa mi tak neprecikaval a aj to balenie na siroko bolo lepsie.

danu
5. nov 2007

majcik my pouzivame cisto jednorazove plienky ale mame aj 30 ks bavlnenych a myslim ze ti budu stacit. Nam stacia a to mame reflux cize mala grcka dost casto cize plienocky menime skoro stale a ako sa tu pisalo pod hlavicku po kupkani, na amsaz, ku doktorke atd

majcik
6. nov 2007

Zienky, dakujem za poradenie. Tak si asi kupim tych 30 a uvidim, keby nahodou malo, dokupime neskor 🙂
Maryn - chcem pouzivat hlavne jednorazovky, bavlnene len na siroke balenie a na ostatne ucely.

Dobromila - vdaka 🙂

zdenkaamarosko
6. nov 2007

Dobromila, separačné plienky sa dajú kúpiť v Živici v BA (aj objednať, pozri ich stránku), predáva ich tiež popoliny, bambino mio a skús pozrieť nejaké net stránky, už som ich tam videla predávať.
Môj malý má teraz 2,5 mesiaca a stále používame celulózove od Popoliny,po použití sa dajú jednoducho spláchnuť. Pre väčšie deti odporúčajú viskózové. Ale keď viem, že má čas kakania, väčšinou mu dám vtedy tesco plienku. Inak používame látkové klasické štvorcovky+vkladacie vložky BabyLucy alebo látkové plienky BabyLucy.

dobromila
8. nov 2007

zdenka, dakujem za tip, idem to omrknut na nete 😉

adula76
9. nov 2007

dobromila - skus si pozriet aj www.nosime.sk, tam maju tiez separacky ako ma popolini, ale su o dost lacnejsie a kvalita je rovnaka. A maju aj rozne latkove plienky.
Pozri si sekciu plienky Disana, tam najdes tie separacky, stoja tusim 140.- Sk

martina46
9. nov 2007

Ahojte, stránku www.nosime.sk môžem odporučiť. Navyše, ak zaplatíte prevodom na účet, neplatíte poštovné. Pani, čo to vybavuje je veľmi ochotná, všetko vysvetlí a bleskovo reaguje na objednávku, samozrejme ak netreba doobjednať. Ale stačí napísať mail a zavolať a tak sa dohodnúť. Ja mám výbavu: 25 záväzovačky disana, približne toľko štvorcových imse vimse, ktoré budem používať poskladané na osminy ako vložku, kúpila som si aj tie separačné, celulózové a aj viskózové. Okrem toho mám ešte 5 kusov plienkových nohavičiek babylucy 3v1. Rozhodla som sa ich používať iba na noc, alebo príležitostne aj cez deň. Dobre som urobila, lebo už som to všetko aj prala a štvorcové so zaväzovačkami boli suché rýchlo (bolo to v čase, keď už skončilo leto a začalo to daždivé obdobie, ešte sa nekúrilo- bývame v paneláku), ale babylucy boli suché snáď až za 2 dni skoro.

dahlia23
10. nov 2007

Ahojte!
My používame bavlnené plienky od narodenia. Mali sme Hamiko a Babylucy, teraz máme už len Babylucy (flanelové aj froté)a klasické látkové. Ešte som malej objednala bambusové štvorcovky, tak som zvedavá aké budú. Čo sa týka klasických štvorcoviek, tak tie nežehlím, suším ich poskladané na dĺžku, potom ju len preložím napoly a je pripravená na použitie. 😎 Sme s látkovkami veľmi spokojné. Žiadne zapareniny, nikdy sme nič nemali prekakané. Používame ich aj na noc. 😉
Inak, čo sa týka nosime.sk, tak mám tiež veľmi dobré skúsenosti, takže vrele odporúčam!!!! 😉

vita1
11. nov 2007

Ahojte, nemate niekto skusenost s ekologickymi jednorazovymi plienkami Alana? Maju ich v DM Drogerii. Rozmyslala som, ze ich vyskusam, ale neviem, ci su aj dobre, nielen ekologicke 😉

anamor
17. nov 2007

ahojte, ja som sa rozhodla pre jednorazovky. Neviem sa vsak rozhodnut, na zaciatku mam pouzivat klasicke plienky alebo hned jednorazovky a kvoli siroke baleniu na to klasicku plienku? potrebovala by som v tomto dost poradit, kedze som zaciatocnik 🙂

anamor
17. nov 2007

a este jedna otazocka klasicke plienky kupit 70x70, ci 80x80 ?

ena
17. nov 2007

anamor:
na jednorazovu plienku das na tretiny zlozenu bavlnenu a na to postolky..
uz v nemcnici tak balia, teda minimalne na Antolskej.

my sme mali klasicke 80*80 ale my sme ich len na balenie nasiroko pouzivali, to ked potom zlozis na tretiny,mas akurat. 70 tka by bola potom uzka..

70*70 su vacsinou tie s potlacou. tie sme mali na slinky, grcky, pod hlavu a pod..

anamor
18. nov 2007

dakujem ena, konecne v tom mam viac jasno

martina46
10. dec 2007

prosim vas, ako balite nasiroko so zavazovacou plienou? ja davam malej 80x80 na osminy a potom uz len tu zavazovacku. zda sa mi to dost siroke, ale dnes bola u nas detska dr a ze to nie je dost. dalsiu plienku tam uz nenarvem, tie co pouzivam su dost hrube - imse vimse. dnes som sa snazila zaviazat na stvorcovu postolky a akoro ma porazilo, mala strasne plakala a mne sa vobec nedarilo ☹ tak som to vzdala. nechcem pouzivat jednorazovky a zaroven to nechcem zanedbat.

elise
10. dec 2007

ja som si kúpila 30 bavlnených a v pohode davala som dve na široké balenie do perinky pod hlavičku a na odggnutie a chcela som využívať čisto len bavlnené ale rýchlo sa precikajú a ked zo začiatku som nemala takú zručnoasť tak som malého musela aj prezliekať každú hodinu, tak používam jednorazovky hugis a som spokojná a kúpila som si kvalitný krém sebamed na riťku a aj sudokrém a to striedam, je podľa mna jedno či je to jednorazova alebo nie riťka sa môže zapariť tak či tak ale môj malý ešte nemal zaparenú riťku od narodenia

martina46
10. dec 2007

A aké veľké si mala tie štvorcové? Akej kvality? Tenšie, hrubšie?

elise
10. dec 2007

ja som mala klasické bavlnemé pod hlavičkou som mala štvorcové a väčémi rozmermi som dávala na široké balenie

martina46
28. dec 2007

Som dobre vytočená!!!
Začala som pomerne úspešne s látkovými plienkami, ale po troch týždňoch som z toho na nervy. Používam zaväzovačku disana, do toho štvorcovú imse a separačku. Malej sa ale po 2 týždňoch spravili úplne pri ritke také akoby prasknuté pľuzgieriky a má začervenalú ritku. Začala som prebaľovať Častejšie, ale je to na nervy, malá dlho papá, dlho potom zaspáva a keď konečne zaspí, je čas ju prebaliť! To sa zobudí (zatiaľ sa stalo iba raz že to prespala) a strašný rev! Potom nezaspi len tak, treba znova kojiť a tak dokola. Štve ma, že to takto dopadlo, končím z látkovými! A to ešte nežehlím, nehovoriac že všetko doma robí manžel!

junovka
28. dec 2007

mata, presne toto vsetko som absolvovala ja pri Nelke, je to na porazenie, ale trpezlivost ruze prinasa 😉 Dokazala som to, dokazes to aj ty 😉

babulina
28. dec 2007

babule ktore pouzivate babylucy poradte, ktore si vybrat a kolko? dakujem

junovka
28. dec 2007

co su babylucy 😅 😔 To je znacka jednoraz.plienok?

kadea
28. dec 2007

Mata to ma teda mrzi. Ja latkujem asi mesiac a som uplne spokojna, unesena. Mne sa o plienkaach uz aj sniva. Stale spekulujem co si este prikupit.
Ja by som mozno skusila nedavat tu separacku, lebo aj ta moze robit zle. Skus to este nevzdavat, ja si prave teraz tie disany idem objednat. A ako ich peries? Davas do prania na plachanie ocot? Prasok nerobi malej vseobecne na pokozku zle?
Skoda, ze tu na Sk tak malo mamiciak pouziva latkovky.

junovka
28. dec 2007

Ja som pozivala pri Timke cely cas pokial sa naucila na WC latkove, pri Nelke som pozivala 2 mesiace, ale ked sa bude ucit na nocnik, tak ich znova vytiahnem 😉

martina46
28. dec 2007

kadea, davam taky detsky prasok, ocot davam iba niekedy, no a akurat ta separacka celkom izoluje to vlhko, to si uz vobec neviem predstavit, ako by to bolo bez nej.

dievcata a ako casto ste prebalovali pri uplne malickych babatkach? 😒

babulina
28. dec 2007

junovka: babylucy je slovenska verzia popoliniek

kadea
28. dec 2007

Ja som zacala ked mal maly tri mesiace a prebalovala som od spinkania do spinkania cize asi kazde tri hodky.
Teraz ho prebalim po napapani, pohra sa a ked ide asi o dve hodky spat tak zase prebalujem. Urcite nie castejsie ako kazde dve hodiny.
A ako si spokojna s disanami? dobre sa viazu? Ja nad nimi momentalne uvazujem.
Na noc davam Baby Lucy aj s pridavnou vlozkou a vydrzia celu noc. Cez den su dost nemotorne, ale na noc super.
Skoda len, ze som si ich objednala tak vela. 😒