Koľko plienok mesačne treba pre 15-mesačné dieťa?

mipako
29. jan 2009

Ahojte,
myslim ze toto tema uz bolo niekde rozoberane ale ja by som chcela vediet kolko miniete u cca15mes dietatka za mesiac, tento mesiac este neskoncil a uz kupujem 3balik plienok 58ks pravdupovediac sa mi to zda dost vela..........syncek pije dost tekutin ale aj tak... v noci ho napr. prebalujem aj 3krat co sa dost casto precura a to som mu na vecer uz prestala davat cajik aby menej cural, lebo ked ma plnu plienku alebo sa precika tak ho to samozrejme zobudi.........mozno by aj prespal celu noc ale takto sa budi aj ked predtym uz dobre spaval 😝
uz som aj rozmyslala nad tym ze ho zacnem ucit na nocnik, kedze mi aj povie ze kaka(to hovori aj ked cika 🙂 ) ale zda sa mi to neprakticke v zime a neviem ci to nie je priskoro...............ale hlavne ma zaujimaju tie plienky 😉 vdaka

denisocka
29. jan 2009

a to čo za plienky kupuješ? my tak cca 4-5pl. denne x30 dni

danu
29. jan 2009

my denne 5 plienok x 30dni

denisocka
29. jan 2009

ešte dodam,že najlepšie boli a su tesco fialove pre nás,ale neviem teraz o akcii 2+1 a nemam Tesco poblízku, ked mal hnačky tak mal hellen harper,bo su v našej drogerke najlacnejšie,ale tie precikal cez gumičky a dostal z nich vyrašky na bruško,doteraz sa ich nevieme zbaviť,potom som skusila Huggies tiež tie lacne za 299/52ks, a tie su lešpie a na noc a nehnačkujuce dni mame ešte zasobbu pampers aktiv,tie su uplne naj,až na tu cenu

tanja61
29. jan 2009

mi asi tak 2baliky na mesiac a pouzivame pampers activ,su najlepsie a tu niesu az tak drahe v prepocte na nase koruny tu v UK stoji balik pampersiek 218sk 😉 neporovnatelne ceny...inak vsetky ostatne tak ako pise denisocka mi maly prepisa 😒

lienka55
29. jan 2009

mipako tak to sa mi zda ozaj dost aby si minula 3bal.za mesiac,ja to sice nejak nesledujem ze kolko minieme za mesiac,potrebuju sa tak ich musime kupit,ale urcite viac ako 2bal.neminieme.Pouzivame Tesco fialove,su naj... 😅

martina46
29. jan 2009

my pouzivame latkovky, tak toto riesit nemusime 🙂 ale potom samozrejme castejsie prebalujem.
ked sme boli niekde na estach, boli sme na jednorazovkacha a to tak 5 denne. vyhovuju nam babylove z DM.

sassi
29. jan 2009

tiež 4-5 plienok, podla toho, či sa vykakal do už pocikanej, alebo si počkal na extra novu 😀
prebalovala som rano po zobudení, pred spaním naobed, okolo 16:00 a večer pred spaním + ešte niekdy po vykakaní (ale kakal len 1x denne) - teda okolo 130-150 plienok mesačne
v lete ked veeeela pil, tak maximálne 6x za den

a teraz už len na spanie 1-2 denne

sassi
29. jan 2009

mipako, do temy o nočníkovaní som hodila link na jeden test, či už je dieťa pripravene na nočník 😉
ale ber to len orientačne, mne tiež vyšlo, že ešte uplne pripraveny nie je, ale zrazus a zo dna na den začal pýtať 🙂

danuska24
29. jan 2009

nasa ma sice len 13 ale mesacne pouzijeme cca 180 plienok..

sassi
29. jan 2009

mipako, ak chceš ušetriť nejaké plienky, skus ho vždy po vyspinkaní posadiť na nočník a ked chytíš aj kakanie, tak super
ale moji na nočníku sedieť nechceli 😒 až teraz, ked sa syn začal pýatať, dcera tiež od 2 rokov

bibinka
29. jan 2009

my minieme 4-5 plienok denne, t.j.120-150 za mesiac.
S tým veľkým cikaním máš pravdu, dieťa okolo 18 mes.sa "rozciká",ale to je len dočasne, postupne sa znormalizuje do tých 2 rokov-potom už ciká toľko ako normálne dieťa -6-7x denne 😉

sassi
29. jan 2009

bibinka, naš 23-mesačný syn ciká už do nočníka - takže viem presne a je to fakt tak 5-8x denne, kaka 1x denne

mipako
autor
30. jan 2009

😅 pardon moja chyba asi som to zle napisala, je koniec mesiaca a vcera som kupila tretie plienky cize som minula za mesiac tie 2baliky ;- my to mame rovnako ako sassi maly kaka 2xdenne a vzdy pocka na novu 😀 a vela prebalujem v noci, no a pouzivam pampers sleep and play..
sassi idem na ten testik 😉 diky

sassi
30. jan 2009

mipako, na noc keby si kupila Pampers v zelenom obale, tak by si možno nemusela prebaloivať - ja som vždy tak mala, na noc lepšiu plienku a cez den obyčajnejšie
ale potom prestal v noci piť a cikať tolko, tak už aj na noc len obyčajnu plienku

a akos a začal pýtať, tak už ma po noci suchu, takže aj 2 dni davame dokola 1 plienku, kyms a vnutro nerozpadne ... asi aj to už zruším, počkám ešte týžden, uvidíme

mipako
autor
30. jan 2009

no asi to tak vyskusam..............s tymi plienkami,i ked chyba bude asi v tom ze vela vypije vecer, a to nehovorim ked sa kupime tak pije aj z vane co ho neviem odnaucit, kvoli tomu sa teraz viac sprchujeme aby tolko nevypil, a navyse si do vody urcite nacura 😝
urobïli sme si testik a tiez nam vyslo ze nie sme este uplne pripraveny, aj tak chcem s nocnikom este pockat kym nebude teplejsie myslim ze bude jednoduchsie ho davat cikat ked nebude v overali a bude mat menej oblecenia.......

sassi
30. jan 2009

ja davam navonok ešte plienku pre istotu, ale zatial bola vždy suchá, prechádzky sme skrátili, aj tak mame hnusne počasie
a doma stále bez plienky, len ked ide spať dostane plienku
tiež nam vyšlo, že nie sme na 100% pripravení, ale do týždna po tom teste maly sam začal hlásiť cikanie 🙂

ale ma už 23 mesiacov, takže proti nám ste ovela mladší 😉

mipako
autor
31. jan 2009

no ved preto ze sm emladsi tak sa ani neponahlame, mame cas 🙂

evuliki
31. jan 2009

My plienky nemame uz od 14 mes cez den vobec 😉 Uz ani na von,ale na spinkanie este davam-napriek tomu,ze do nej vobec necika,ale cez noc sa aj tak ta bunicina v nej "zozmolkuje" a plienka putuje rano tak ci tak uplne sucha do kosa 😒 Takze za mesiac to mame max. 30 plienok 🙂

sassi
1. feb 2009

evuliki, my tiež takto hadžeme suche plienky do koša, maximálne 2x mu ju možem dať, potom sa rozpadne vnutro 😒

zuzkafuny
1. feb 2009

My sme boli od roka na 2 plienočkách... a od 14mesiacov bez úplne 😀 😝 😀

mipako
autor
1. feb 2009

baby tak to mate fajn, my sme mali teraz dve noci take ze mu vydrzala jedna plienka ale dnes rano sa uz precural ale myslim ze je to pokrok prejst z troch ¨plienok vnoci na jednu 😉

kili
1. feb 2009

evuliki, tak daj radšej ako poistku len látkovú 😉
teda aj sassi 🙂

my látkujeme a A. väčščinou čúra a kaká do nočníka, takže denne máme tie 2 plienky, niekedy 1, ale nečúra často, len asi 7-8x.

sassi
1. feb 2009

kili, ja som nerátala s tým, že zo dna na den s azačne pýtať, kedže ešte pred 2 týždnami nemal o nočník zaujem vobec
mam doma 2 baliky plienok, takže mi to neva ... aj tak počkám týžden, a ak nebude v noci čurať, nedam mu žiadnu, ani poistku. Len musim kupiť igelit na matrac, lebo mame drahy, tak nech ho nedociká nahodou.

kili
1. feb 2009

sassi, kúp taký, čo dýcha, sú také poťahy, čo už ten igelit majú integrovaný, ale my ho máme len ako ten igelit a na to iný poťah.

sassi
1. feb 2009

a kde si to kupila?

kili
1. feb 2009

si s BA? kúpila som v Eniki beniki, pred tými 2r stálo 360,-

sassi
1. feb 2009

no do BA to mame dosť daleko, ale opýtam sa u nas v detských obchodoch
aj ked to potrebujeme snad len nakrátko

kili
1. feb 2009

alebo v ikei majú tiež tuším podložku, čo sa dá narezať podľa potreby, ale to už si nie som istá. ale aj to máte dosť ďaleko, ale možno by sa niekto našiel, čo by ti to poslal. 😒
to by ste využili dlhšie, keďže by sa to dalo dať aj pod väčšiu postel, také deti môžu mať nehodu aj neskôr.

sassi
1. feb 2009

to maš pravdu, do leta vby som ho chcela presťahovať do velkej postele
od IKEA občas chodíme do Ostravy, kuknem sa tam 😉