Koľko plienok za deň je normálne?

rubista
13. mar 2009

Ahojte, dnes riešim ešte jednu vec a síce, náš malý (4 mesiace) od narodenia pociká denne 12-16 plienok za 24 hodín. Niekedy iba "cvrky" ale väčšinou sú "ťažké".Inak je to zdravé šťastné dieťa, ale mám obavy, či tých plienok nie je veľa. Inak je plne kojený, tak každé 3 hodinky papá, v noci 1-3x papá- ako kedy. Nemôže mať niečo s obličkami? Pýtala som sa aj lekárky, lebo som sa dočítala, že optimum je 6-8 per.24 hod. ale povedala, že ak nemá nejaké iné ťažkosti, tak by to malo byť ok. Máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem.

j1110
13. mar 2009

no tych plienok je dost. my spotrebujeme 7-8. a ako casto prebalujes?

rubista
autor
13. mar 2009

prebaľujem 12-16x- zakaždým keď cítim, že si cikol, lebo on začne mrnkať, keď len cvrkne...

j1110
13. mar 2009

tak ja prebalujem tak do 3h, lebo plienky vsaju vlhko su vyrobene aby sme po kazdom cvrknuti nemuseli prebalovat to sa nedokupis plienok 😒 mozno skus ine plienky

rubista
autor
13. mar 2009

jáj, keby to bol problém, ale už som ho skúšala aj oklamať, že som mu cvrknutú plienku dala dole a dala naspäť tú istú, ale koťuha ma odhalil a kvíka☹ takže myslíš, že ten počet je taký vysokoé enem preto, že tak každú 1,5-2 hoďky mením plienky???

paola.o1
13. mar 2009

urcite prebalujes moc casto. ja potrebujem tak max 7 plienok denne. prebalujem ked je nervozny, niekedy po dvoch hodinach niekedy po styroch. inak maly mi tiez mrnka, ale iba ked je hovienko, to nevydrzi ani minutku s hovienkom... mozno tvojmu vadi co i len troska vlhko.

rubista
autor
13. mar 2009

áno, asi mám moc "precitlivené" mrňa🙂 to ti je ale zaujímavé, že keď má nakakané, tak "čuší ja voš pod chrastou"🙂 to ani nepípne🙂

kili
13. mar 2009

rubista, prejdi na látkové, nebude ti ľúte tých plienok 😀 😉

rubista
autor
13. mar 2009

kili, mne je tých plienok ľúto už teraz🙂 hlavne toho odpadu čo pre túto zem vyprodukujem....fakt ma to mrzí. no, asi porozmýšľam nad tými látkovými...
tak ešte sa opýtam ako "nasprostá": mylsíte si, alebo to viete, že vaše deťúrence tiež tak často "cvrkajú" ale Vás o tom neinformujú a teda prebaľujete až po 3-4 hod.? alebo vaše cikajú menej? HA? 🙂

paola.o1
13. mar 2009

ale pri latkovych a pri tolkom cikani si priprav zasobu pracich praskov a vykonnu zehlicku. 😀

kili
13. mar 2009

rubi, ja používam látkové a tiež praktikujem bkm a je to v poho, že tak často čúra 😉
fakt, porozmýšľaj nad látkovými, je to pohoda, strašenie známych, že budeš furt prať a žehliť, tak na to sa vykašli, je to blbosť 😉 . Raz za dva dni nahádžeš plienky do pračky, vyvešiaš, poskladáš, možno 20min. roboty každý druhý deň 😉 🙂

dinduska
13. mar 2009

rubista ja ma 1,3rocnu dceru a pouzivam pampersky a kazde 2,5 niekdy 3hodiny vyhadzujem 200kilovu plienku,ja by som z latkovymi prebalovala kazdu pol hodinu 😀

kili
13. mar 2009

paola, tak toto sú tie blbosti, ktoré som myslela. plienky nikto nežehlí, sú to staré povery. prací prášok tiež nepoužívam, spravím si sliz na pranie z mydla, 10l za asi 30,-Sk 😉

rubista
autor
13. mar 2009

kili, súhlasím s tebou a tým praním, bo látkové používam na utieranie, pod neho a všade kam sa pohneme, na slinky...a iba hodím do práčky s práškom, zavesím tak, aby boli pekne vystreté a keď sa vyschnú, tak len poskladám- žiadne žehlenie🙂

kili
13. mar 2009

no vidíš, tak ich môžeš skúsiť používať aj na zadok, ako vrchné nohavičky ti zatiaľ postačia papierové plienky, takto ti jedna v pohode vydrží jeden deň 🙂
len keď si neskôr budeš chcieť kúpiť vrchné nohavičky, tak kúp z PUL materiálu a nie tie igelitové z obchodu či z lekárne, z tých sa dieťa hneď zaparí

rubista
autor
13. mar 2009

kili, takže dám bavlnenú a na ňu "pampersku", chápem správne?

paola.o1
13. mar 2009

no, len ja som uchyl na zehlenie, kedze maly ma furt nejake ekzemy zehlim vsetko vsecicko, aj keby som prala v svatenej vode tak budem zehlit, ale tak neviem mozno to tolko roboty nieje, latkove plienky pouzivam tak, ze ich dam na pampersku a na to postolky. rubista, ja viem isto ze moj maly cika, resp. cvrka casto, lebo ho nechavam po kazdom prebaleni holeho, aby si pokopkal a casto mu tak "ujde" po troskach 🙂

kili
13. mar 2009

rubi, áno. ono ti to nacucne tá bavlnená, a len trochu tá papierová. a keď mu na to dáš čistú bavlnenú, tak mu už vadiť tá chytená papierová vadiť nebude. ak vôbec niečo nasaje, lebo niekedy som to tak využila, keď sa pokakali vrchňáky a papierová zostala čistá

brinzulka
13. mar 2009

http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=67
baby a nemysleli ste toto ako latkove? ...

paola.o1
13. mar 2009

fiha to je nejaka specialitka, ja som myslela ze ide o tie stvorcove, komunisticke... tieto su nejake vymakane

anielik
13. mar 2009

paola ja mam latkove ako kili a do 6tich mesiacov som zehlila tie vlozky a dokonca aj tie papiere, ale len pre moj pocit...a bola to rychlovka...ani 5 min

rubista zo zaciatku sme aj my tak viacej cikali ale my sme hned s porodnice presli na latkovky(popolinky) Nechapem ako niekto moze nechat dieta cele doobedie v 1dnej plienke, matko len pri ranajkach vypije necely pol liter caju...a to potom este pije medzi jedlami...

anielik
13. mar 2009

brinzulka v podstate ano, ja mam tie, ale kocky maju rozne, uz je ich vela druhov, aj si ich siju...pozri v teme latkovky

kili
13. mar 2009

tých látkových plienok už je www.latkovky.sk sa popozerajte a žasnite 😀
ale keď jej malý chce prebaliť po každom počúraní, tak sa jej to neoplatí, lepšie sú klasické štvorce alebo viacvrstvové plienky

janka_fr
13. mar 2009

Rubista ja som tiez denne spotrebovala okolo 12 plienok a niekedy aj viac, ale ked mal maly 11 mesiacov som presla na latkove plienky. Spociatku som si tiez myslela ze to bude komplikovane ale teraz latkujem uz dva mesiace a k jednorazovym by som sa uz nikdy nevratila. Kazde 3 dni ich operiem, vyvesim a to je cela praca s nimi. MM je stastny ze nemusi vynasat kazdy den plne tasky plienok. Ten odpad bol enormny.
Ja tiez nedokazem pochopit ako moze niekto nechat dieta v pocikanej plienke 4 hodiny.

kili
13. mar 2009

ja som šťastná, že nemusím hľadať nejaké akcie a furt nakupovať plienky a riešiť, kedy dojdu a či vydržia do výplaty 😝 😀 , takto len operiem a mám 😎

janka_fr
13. mar 2009

musim aj ja pridat jeden link, takym to som ani ja nedokazala odolat- maskacove a zebrove 😵
http://www.babykind.co.uk/blueberryISminkisides...

kili
13. mar 2009

tie sú krásne. a to sú aj z vrchnými či len plienka? ja už tie druhy vôbec nesledujem 😀 . pred pár rokmi ich bolo len pár a to som už z toho mala hlavu ako melón

anielik
13. mar 2009

kili presne, mam nejake pampersyky, ale tie my vydrzia aj stvrt roka, pouzivam ju len ked ideme von v zime a nechcem mu pindura prebalovat vonku 😲 😉

anielik
13. mar 2009

janka krasne...chvalabohu uz mam doma, teraz by som si nevybrala 😀

janka_fr
13. mar 2009

Kili mna do latkovych plienok zasvatila Bihan a Olinka a citala som si vas pravidelne posledne dva mesiace, no a neodolala som 😉 . Maskacove mam kapsove a zebrove a cheetah tie mam vrchne.

kili
13. mar 2009

ja ani neviem, skúšal niekto látkové a vrátil sa k papieovým? 😕