Ktoré látkové plienky kúpiť na základnú výbavu?

cillikat
15. nov 2011

Chcela by som zacat pouzivat nove latkove plienky, len by som chcela poprosit vas co mate skusenosti, ci mi poradite nejaku zakladnu vybavu. Mam 18-mes. dcerku a 3-mes. synceka. Viem su tu fora o latkovkach, ale nestiham vsetko citat pri mojich "narocnych" detickach. 🙂 Dakujem 😉 😅 🙂

jugu
15. nov 2011

Základná výbava záleží od toho ako často budeš prať. všeobecný prehľad pri dvojdňovom pracom cykle je pre detičky od 6 týždňov do roka je:
24 - 30 plienok
3 - 4 vrchné nohavičky
24 - 30 vkladačiek úzkych a štvorcových taký mix a môžeš látkovať 🙂
Dobré skúsenosti mám s azponocnik.sk, sú výrobcovia aj predajcovia, skús sa tam poradiť info@azponocnik.sk

anaxamon
15. nov 2011

ja som najviac spokojna s klasickymi bavlnenymi stvorcami, mam ich cca 70 ale teda moja zostava
70 stvorcov (skladam novosklad a na to vrchne flipky alebo ine vrchne nohavicky ale flipky su numero uno)
12 prefoldov (nepouzivam zatial)
15 vkladaciek z flip-iek (pouzivam ked ideme niekam kde nebudem mat moznost skladat stvorec)
3 vrchnych nohaviciek
1 vlnene vrchne nohavicky (pouzila som zatial raz)
6 AiO (pouzila som doteraz asik 4x)

vianne
15. nov 2011

no vyber je skutocne siroky a neda sa poradit konkretna vec, lebo kazdemu dietatku sadne nieco ine. z osobnej skusenosti pri 3-M by som uz nekupovala klasicke stvorce, lebo to uz velmi rychhlo precika, skor by som odporucila viavrstvove plienocky, je ovela menej roboty so skladanim 🙂

mne sa najviac osvedcili Haipa daipa jednovelkostne plienocky...kupene na bazari, pekne saju, prisposobis ich vacsiemu aj mensiemu babatku, takze nemusis riesit zvlast plienky pre deti.

potom mam bambino mio pullky a kikko viacvrstvove.

dobre su aj kapsove plienocky, ako vkladacky mozes okrem original vkladaciek pouzit viacvrstvove, alebo si usit z frote uteracika (za par centov...napr. z ikey, tesca)

novorodenci maju pri tych jednovelkostnych trosku vacsi zadocek, ale ked ma uz 3 mesiace, uz nie je taky maly...

vrchne nohavicky asi budes musiet riesit zvlast pre oboch, ale ponuka je velka, aj cenovo...
aebo ako ja som si kupila 5 ks kapsovych, a okrem vkladaciek davam viacvrstvove kikko, a zaroven ich pouzivam ako vrchne PULky aj na ine plienky, lebo sa svockami daju upravit na roznu velkost...to by ti mohlo pomoct kedze mas deticky rozvej "velkosti" 🙂
odporucam skusit kupit po jednom kuse, trebars aj na bazari, a uvidis ktore sedia najlepsie.

lucopeda
8. mar 2014

Ja pouzivam latkovky zn. Popolini z roznych materialov, cez den bez vkladaciek aby neboli moc velke, na noc s jednou vkladackou, na vrch pullky. A este mame par kapsovych plienok tie tiez pouzivame cez den, mam ich radsej, lebo su menej objemne a netreba uz davat vrchnu vrstvu.
Ak mozem poradit, tak urcite je vhodne mat viac tipov plienok, a kludne aj viac znaciek.

Drzim palce...

marosko256
8. mar 2014

Ahoj.my sme kupovali plienky klasicke ale aj zopar s potlacou,take pekne obrazkove. Dodali nam ich rychlo a sme s nimi spokojni.Ak chces tak sa pozri na oblecsvojebabo.sk a mozno sa aj tebe zapacia.Susedia si ich tiez kupili len uz teraz neviem ze ktore presne to boli. 😉

levandulova20
25. máj 2014

Baby prosim Vas poradte, tiez ma zaujima ake kupit... Cakame chlapceka. Myslim, ze chlapcekovi treba aj inu vybavu ako dievcatku, skor sa precika zevraj... Prosim o Vase skusenosti kolko akych ste naozaj potrebovali a vyuzili od narodenia babatka.... Mam toho nastudovaneho, ale kedze nemam skusenosti, neviem sa rozhodnut... Diky 🙂

sharon1
14. júl 2014

Ahojte, moja zostava je nasledovna:
35 klasickych stvorcov ( po manzelovi, manzel ma 47 rokov!!!) pouzivam stale na doma,
8 viacvrstvovych z toho 6 bambino mio (pouzivam na prechadzky), 1 od popolini 1 od flip zatial nepouzite,
10 nohavickovych ultra fit flanel, tiez este nevyskusane a 1 s dvojvelkostne (nas absolutny favorit) a 1 one size malo pouzivane vsetko od popolini
1 tots mamboozle a1 bambi roxi( pripravene na noc zatial neodskusane)
7 AIO: 5 popolini S ( za tu cenu v pohode), 1 tots bots a 1 bum genius ( obe este cakaju na premieru)

arwen88
14. júl 2014

my mame AIO pop in new gen...striedame s jednorazovkami nakolko nebolo peniazkov na vela plienociek...mam 16 kskomletky plus som dokupila 4 nahradne sacie vrstvy....vychadzalo mi to 1 a pol dna latkovky, den jednorazovky(kym sa latkovky oprali a vysusili)..teraz mame dva dni latkovky a jeden den jednorazovky...sme s nimi spokojni..az na to, ze pisu, ze velkoste su do 3 rokov..mala ma takmer rok a su jej len tak tak..a odporucam susit len vonku..plienky ususene vnutri su strasne tvrde

kkl82
14. júl 2014

nemusis citat vsetko, je tu aj skupina Latkovkarky https://www.modrykonik.sk/group/1818/. ak sa do nej pridas, napravo mas oznacene prispevky, kde si vyberies heslo "vybava" a dostanes sa k neskutocnemu mnozstvu odpovedi. podla mna lepsie, ako sa inspirovat 3-4 ludmi, co ti odpisu tu a budes mat z toho len zbytocny chaos.
pripadne mozes polozit tuto otazku priamo v skupine, odpoved dostanes od mnohych zien, ktore uz latkuju.

majka1211
28. júl 2014

nasanjelik.sk
Jednoveľkostná kapsová plienka kapsová plienka (One Size Fits All) je veľmi ekonomická plienka. Vďaka svojmu designu a patentkám môžete meniť veľkosť plienky podľa toho ako dieťatko rastie.

Pred použitím vložíte do otvoru v chrbtovej časti plienky jednu alebo dve vkladačky. Pre použitie počas dňa je postačujúca jedna vkladačka. Na noc, na dlhé cesty, alebo pri väčších deťoch môžete použiť obe vkladačky. Ak dieťa počas noci veľa ciká, je možné že bude potrebné použiť aj bambusovú vkladačku (predáva sa samostatne).

Jemná vnútorná vrstva, ktorá sa dotýka pokožky dieťaťa je zo super jemného mikroflísu odvádzajúceho vlhkosť do vnútornej vkladačky a chráni detskú pokožku pred vlhkosťou.

Kapsové plienky sú navrhnuté podľa plienok all-in-one , ale na rozdiel od all in one plienok nemajú vkladačky všité dnu, ale po použití ich z plienky vyberiete, takže schnú veľmi rýchlo. Každá plienka je dodávaná kompletne s dvomi vkladačkami vyrobenými z 3 vrstiev mikrovlákna, ktoré je veľmi dobrým absorbentom a zároveň veľmi rýchlo schne. Z práčky ich vytiahnete takmer pripravené na použitie.

Použitý materiál:

plienka: 100% bavlna vonkajšia vrstva laminovaná polyuretánom

vkladačky: 100% bavlna.

Údržba plienok:

Pred praním odstráňte z plienky pevné nečistoty a vyberte vkladačky.
Prať na 30 °C. Nepoužívajte aviváž.
Možno sušiť v sušičke na nízkej teplote sušenia.

ela333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smarziatko
1. máj 2015

Chcela by som varovat pred nakupom plienok na
http://www.antonyfashion.sk/eshop/plienky
Su otrasne! Zmolkuju sa tak, ze zaspinia celu pracku a ked su suche tak sa krabatia! Vobec nekupovat!

migely
2. máj 2015

Pampers premium care

dafnia
12. jún 2015

Prosím vás kde sa dajú zohnať kapsové plienky za najlepšie ceny? Ináč pozerala som v Poľsku vyjde jedna kapsovka aj s jedným vkladom 4,70 eura. Dobrý rozdiel s našimi cenami. A je to značka BamBams.

torticky002
25. jún 2015

Maminky, predám látkové plienky 20ks, za 12 eur. Použivali sme ich iba pod hlavičku do postielky, od narodenia sme len na jednorazových. Su len opraté. Info v správe

cwrlik
4. máj 2017

AHojte, predam svoju komplet latkovu vybavu, inzerat mam tuto: https://www.modrykonik.sk/market/plienky/lehbu3...