Kvalita detských jednorázových plienok na Slovensku

rpm
25. jún 2013

Máme nasledovnú skúsenosť s detskými plienkami. Používali sme plienky Pampers Premium Care, pretože sme chceli aby náš malý nemal problémy s pokožkou. Najskôr sme boli spokojný, ale od istého času sme postrehli náhle zhoršenie kvality plienok, boli tvrdšie a boli silno parfumované. Medzi časom dostal náš malý silnú alergiu na miestach prekrytých plienkami (lekárka skonštatoval, že by to mohli mať na svedomí plienky ale nevedela to s istotou potvrdiť). Na to sme začali pátrať čo sa s plienkami stalo a prišli sme na to, že medzi časom začali na Slovensko voziť plienky Pampers vyrobené v Poľsku. Tie prvé čo sme mali boli vyrobené v Nemecku. Rozdiel je neuveriteľný v kvalite, v cene samozrejme nie. V súčasnosti sme v Nitre vykúpili posledné kusy vyrobené v Nemecku a v obchodoch sa už dajú zakúpiť len tie poľské. Objavili sme dokonca poľské Pampers, ktoré nemali na jednotlivých plienkach ani logo, čo už o niečom hovorí.
Teraz nám nakupuje plienky známy v Nemecku, ktoré sú dokonca o tretinu lacnejšie ako tie poľské predávané na Slovensku a úžasne mäkké ako z "bavlnky" a oveľa lepšie sajú moč. Najmä v noci. Prikladám fotku nemeckých Pampersiek. Na zvare na bolu balenia si môžete pozrieť, kde boli plienky vyrobené.
Poľské zásadne neodporúčame ak má Vaše dieťa citlivú pokožku kupujte si plienky v zahaničí.

wena
25. jún 2013

Otrasné. 😒
My nakupujeme v Rakúsko všetko.
Kvalita čohokoľvek (potraviny, drogéria, oblečenia) sa s našou nedá porovnať.

diusik
25. jún 2013

ja neviem,tiez sme pouzivali tieto plienky a nikdy som s nimi problem nemala,viem ze v zahranici su kvalitnejsie vyrobky,ale ja som drzala v ruke pampersku aj z Irska a veru nebadala som rozdiel,aj ked kazdi tvrdil ze tam je 😲
idem pozriet tie nase,ze odkial su,mozno zalezi aj ci si ich kupujete v Tescu alebo DM,alebo je to jedno?

hradnapani
25. jún 2013

ten rozdiel je citelny nielen v plienkach ale aj v inych vyrobkoch, Kazdemu je jasne, ze sa sem dovaza podradny tovar a zdovodnuje sa to tym, ze Slovaci nie su ochotni platit za kvalitu viac.
Ale na druhej strane, odporucanie, ze nakupujte v zahranici je rovnako scestne. Nie kazdy ma znamych kadetade, ktori su ochotni nosit plienky. Treba sa nam tomto Slovensku zobudit a ziadat od obchodnikov kvalitu.

liz_lemon
25. jún 2013

tiez sme nakupovali len Rakusku, pripadne u nas, ked boli made in Germany, ale tie sa tazko zhanali, nastastie moj syn dobre znasa hocijake plienky, takze kupujeme v Lidli, ale aj tam vidim rozdiel medzi rakuskym Lidlom, a nasim, tie co su v Rakusku su vyrobene v Nemecku, tie u nas v EU (cize asi nie v Nemecku, inak by to tam urcite napisali), cenovo su tie v Rakusku samozrejme lacnejsie
ale polske plienky som videla aj v rakuskej DM, hlavne tie Babylove
velky rozdiel je hlavne v detskej strave, ja kupujem hlavne kase, a tam jasne vidim, ze tie rakuske su lepsie ako tie u nas, a to aj ked ide o to iste, cenovo je to priepastny rozdiel, napr. kasa Hipp u nas v DM 6 E, a ta ista v Rakusku za 3,95 E

aristka
25. jún 2013

to je staré známe ,že na slovensko sa vozí odpad,sme takým odpadovým košom EU,napr.kurčatá,čo vozí BILLA,v určitú dobu boli kurence čo rakúšania odmietli dať do svojich obchodov a tak ich dali na slovensko...

jezique
25. jún 2013

My sme s tymito polskymi problem nemali. Vsimla som si ale, ze v nove "akciove" pampersky active baby su vyrobene v Turecku. Dokonca na obale su inak oznacene vahove kategorie deti (povodne boli 4+ do 20 kg teraz len do 15!!) a su tvrdsie :(

meiwe
25. jún 2013

Po precitani prispevkov idem do rakuska bipi kupit plienky aj ked je cenovy rozdiel , zopar centov ma nezabijeO_O , my tam kupujeme servitky, kase, kozmetiku, pleny som tam kupila cca 2 krat, aj to babywelt a raz pampers=)

klincek
25. jún 2013

my od isteho casu kupujeme uz len babylove /v DM a na Slovensku/, pampers sa osvedcili len do velkosti 3..ale aj tie babylove boli kedysi lepsie, robili ich tusim vo Svedsku, uz presne neviem..no asi rok ich vyrabaju Poliaci a teda rozdiel na dotyk neskutocny, nastastie aspon saju rovnako dobre. a velmi dufam, ze do roka sa nas uz plienky tykat nebudu..

s kvalitou vyrobkov je to tu fakt vacsinou bieda, @hradnapani to pekne vystihla.. lenze na jednej strane sem vozia sajrajt s tym, ze Slovaci nie su ochotni platit za kvalitu, a na druhej je tu ten sajrajt niekedy paradoxne drahsi ako kvalitnejsie vyrobky v zahranici 😠 .
no osobne sa mi nechce nakupovat v zahranici, mam predsa pravo na kvalitne vyrobky aj tu na Slovensku, a nemam chut robit trzby rakuskym alebo madarskym firmam, ked mozem nasim. len keby to uz aj predajcovia pochopili...ale pokial im ludia kupuju humus, tak ho sem budu stale vozit-na druhej strane ked zvazime kupyschopnost obyvatelstva, vzdy sa najdu ludia, ktori kupia aj ten humus, lebo na viac nemaju, bohuzial 😒..a vacsine z nich to nemozno vycitat.

swojska
25. jún 2013

dvakrat som kupila pampers ale boli nechitne parfemove,,tak som zacala kupovat babylove v dmke...ale teraz kupijem v LIDLI/ TOUJOURS...su bez latexu, parfemu a podla mna su aj makucke.

niekto ma predsudky voci LIDLU, ale myslim ze sa celkom polepsil oproti TESCU,kt, je otras.

ale kupovat plienky v rakusku je asi najlepsie.my sa to tiez chystame omrknut

srdiecko9
25. jún 2013

@rpm pred mesiacom som bola v Nemecku a išla som tam do dmky kúpiť babylove plienky. Potom som zistila, že sú vyrobené v Poľsku . Ani ma nenapadlo pozrieť si ešte v obchode, kde sú vyrobené, myslela som si, že jedine v Nemecku 🙂 moja príbuzna, ktorá tam žije a má dieťa a kupuje si babylove mi tvrdila, že vôbec nerieši kde sú vyrobené , lebo ten štandard si zachovavaju všade rovnaký. Tiež používala pampers, kupovane v Nemecku , ale zevraj začali tie väčšie čísla veľmi smrdiet na chémiu a dokonca ich začali vyrábať s nejakým pružkom, ktorý sa na vrchu plienky zafarbi, keď je dieťa pocikane..

jankagun
25. jún 2013

my kupujeme polske plienky DADA a su super.ovela lepsie ako pampersky-aj tie nemecke.taktiez su makkucke,vyborne saju a su uzasne natahovacie,vobec netlacia.a stoja cca o polovicu menej...ale suhlasim s tym,ze zahranicne vyrobky su ovela kvalitnejsie ako u nas.

jankagun
25. jún 2013

@swojska s tym Tescom mas pravdu,tam ide vsetko dole vodou..

maja1982
25. jún 2013

my sme tiez pouzivali polske DADA a bola som spokojna, ale odkedy som kupila v lidli TOUJOURS ine nekupujem, ja som s nimi max.spokojna, a aj cenovo su velmi vyhodne, najma, ked je na ne akcia, daju sa kupit aj za 6 euri balik 🙂

jankagun
25. jún 2013

@maja1982 a nepretekaju?bo my sme mali jeden balik,ale akosi nam skoro kazdu noc pretiekli

maja1982
25. jún 2013

@jankagun myslis toujours? nie, mne sa to este nestalo... a to mala vydoji aj pol litra caju za noc 😀 rano ma plienka asi kilo, ale nikdy mi este nepretiekla

jankagun
26. jún 2013

@maja1982 jj myslim tie.mny sme dostali ked sa mala narodila tie najmensie a tie nam tak pretiekli..asi vacsie su lepsie.ake cislo pouzivate?

maja1982
26. jún 2013

@jankagun 7-18kg, myslim, ze su to 4

jankagun
26. jún 2013

@maja1982 ked sa minu tie Dady,tak skusime asi tieto.dakujem

rpm
autor
27. jún 2013

Ahojte,
ďakujem za Vaše reakcie, som rád, že nie som sám vo svojom názore 🙂. Súhlasím, väčšina ľudí nemá známich kadetade po svete a preto sú odkázaný nakupovať čo je v našich odchodoch dostupné. My okrem plienok nekupujeme v zahraničí nič lebo to nie je pre nás technicky možné. Kto z Vás má tú možnosť, je to super. Náš malý má citlivú pokožku a som rád, že odkedy máme Nemecké pampers nemusíme ho natierať kadečím od kožnej doktorky. A manželka sa nevie vynadiviť nad jemnosťou plienok, ktoré som priložil ako fotku.

Ak by mal nejaký Váš známy problémy s citlivou pokožkou svojho dietka, možno mu pomôžete keď skúsi plienky kúpené v zahraničí. 🙂

zuzkazuz
1. júl 2013

Ahojte,

dnes som na Zľavomate narazila na výhodnú ponuku a každý rád ušetrí korunku - http://www.zlavomat.sk/zlava/97585-maxibalik-pl... 🙂

lenka250
4. júl 2013

Na túto značku PAMPERS nedám dopustiť...Pred týždňom som si prvý krát kúpila HUGGIES plienky, ale aj naposledy...Za hodinku mi bol malý precikaný a za noc ani nehovorím....

sense
4. júl 2013

@lenka250 napodobne s pampers max. spokojnost, stalo sa nam raz ze plienku precikala ale boli to pampers new baby,a nebola prebalena takmer 12hod. lebo spala a nechceli sme ju budit a priatel ju v noci ked ju krmil neprebalil, mala som pred porodom kupene aj huggies nastastie jeden balik, ale takisto za hodinuu precikana a v noci dokonca dvy krat, tak som ten balik odlozila a nevyuzivla....

petula8
6. júl 2013

keď sa mi narodila staršia dcéra musela som vyskúšať všetky druhy plienok, bola to hotová katastrofa, zo všetkých mala strašné zapareniny v nich trhliny a na nich chrasty. Jediné plienky čo zniesla boli z tesca v bielom balení a tie používam aj teraz pri druhej dcérke. Ostatné určite neodporúčam 🙂 🙂 😉

novaly
13. feb 2014

my používame poľské DADY a sú fakt super. lacné a kvalitnejšie ako pampersky.

matej815
13. mar 2014

my nakupujeme teiež v Rakúsku lepšie sajú ako naše 🙂

rajojo573
26. mar 2014

Ahojte, ak by mal niekto záujem o plienky DADA (rôzne veĺkosti) viem ich predať za 8,7eura/balik. Pri vacsom odbere zlava. Viac si pozrite môj bazar: rajojo573.

migely
26. jún 2014

prečo si to nedal na obchodnú inšpekciu keď nemali logo? a boli to určite Pampers ?

michaelamilan
26. jún 2014

No my teda kupujeme na Slovensku a PAMPERS, ale nedáme na ne dopustiť!!! Mala som aj rakúske, ale ja som žiaden rozdiel nevidela.......Keď som bola v pôrodnici tak som dostala aj vzorky iných značiek, ale ďakujem pekne, iné veru nechcem.......
Netvrdím, niekto možno rozdiel vidí, cíti, tak nech kupuje čo uzná za vhodné, no ja s Pamperskami problém nemám.

migely
17. sep 2014

my tiež v Rakúzku a ked neni čas isť do Rakúska tak lidlovske ale keď sa pokaká tak to smrdí celí byt myslite si že pampesky sú parfumované alebo iný druh látky 😖

evittam
17. sep 2014

@migely Tak ja používam jedine pampersky active baby a som maximálne spokojná. Jasné, že keď sa riadne pokaká tak to smrdí, ale kým neotvoríš tak určite nesmrdí celý byt 😀 . Inak pri staršom som neskôr - cca od roku a pol tiež používala Lidl. 🙂