Látkové klasické štvorcové plienky. Aké sú ich výhody?

register
29. mar 2009

Ahoj mamičky a nastávajúce mamičky. Zaujímalo by ma, čo Vás viedlo k používaniu klasických štvorcových látkových plienok? Aké sú výhody a aké nevýhody? Tiež aj reakcie Vášho okolia. Ďakujem.

standu
30. mar 2009

emmka, vraj su najlespie save a najprijemnejsie na omak kikko bambusove stvorce, take farebne. predavaju sa po tri balene myslim, okolo 200kc. ja mam muselinky IV 67gramove 8ks, dalsie stvorce uz nekupujem, az dalsiemu babu. este mam BL 40x40 bambusky, su fajnove, ale kikko vraj robi tie male stvorce z cisteho bambusu, BL maju aj polyester ci co.
IV muselinky su makke, prijemne, relativne dobre save ale kdesi som videla uz aj 100g IV, idem pohladat.(vyssia gramaz, vyssia savost)

standu
30. mar 2009

na www.branakdetem.cz maju tie 100g imse, aj muselinky-maju to oznacene ze 68g ale na stitku plienky je pisane 67g(je to jedno, nie?) aj kikka-male aj velke bambusove stvorce. do tych by som iste sla, plus 100g imse ale 300kc postovne, pre par plienok, sa mi neoplati.

helulicek
30. mar 2009

Jsou ty mušelinky podobně savé jako bambusky nebo je v tom rozdíl? nevíte jak třeba dlouho schnou? Zatím mám koupený jen Kikko lux eco, ty jsem na diskusi látkovek četla, že jsou dobrý. Ale chtěla bych i jiný zkusit, jen se mi nechce utrácet, za něco, co nemá ten efekt ☹

astrane
30. mar 2009

já mám IV mušelínový,ale ty starší,prý už se teď nedělají....ty nový už jsou prý jiný....spíš je to asi jako podstatně lepší klasika...bambusové nebo vícevrstvé-ty prý víc- jsou savější,ale ty mušelínový nasajou zase o něco víc než klasická čč a schnou asi jako ona

astrane
30. mar 2009

Asi tak-místo 2 klasických čč dávám jednu IV 🙂 Ale já mám ty větší a 100g

helulicek
30. mar 2009

konečně v tom začínám mít jasno 🙂 díky

listicka77
30. mar 2009

já mám IV 100g (ale ten starý typ) i kikko bambusové barevné a mně teda připadá, že ty IV nasají víc. ale ty bambusové jsou úžasně jemňoučké a navíc krásné! jenže ty nové IV jsou prý taky hebounké, mnohem víc než ty staré... 🙂
kikko lux jsou fajn, hodně používám doma přes den. ale já fakt přebaluju každý počůr.

silviamt
30. mar 2009

poradite mi, ake cislo treba pre novorodenca a tak do pol roka, mam na mysli vrchne nohavicky z internetovej stranky plienky

matilko
30. mar 2009

silviamt na stránke plienky som teda žiadne vrchné nohavičky nenašla 😕 dúfam, že som len slepá... Inak ja som brala na novoška kalhotky z PUL Imse Vimse vel. S, Haipa Daipa vel. S, Thirsties vel. XS (už by som ich nekupovala, rovno vo vel. S, to XS je dosť malé), naťahovacie vlniačky Disana vel. 62/68. A v zásobe mám ešte Imse Vimse vel. M a Haipa Daipa fleesové vel. M.

katy2
30. mar 2009

matilko, napr. tieto 😉
http://www.plienka.sk/index.php?cPath=79
inak, myslim ze na novorednca treba velkost S......

matilko
30. mar 2009

katy, nechápem, mne vyskočila úplne iná stránka 😅 a tam takéto nohavičky neboli, každopádne nepoznám, čo je to za značku...

matilko
30. mar 2009

hehe ja som zadala www.plienky.sk 🙂

jeudi
30. mar 2009

ja si myslim ,ze se na latkovych plenkach moc neusetri,kdyz si spocitate vodu ,elektriku ,praci prasek a ten cas u toho straveny tak si myslim ze jsou lepsi papirove,ale kazdy ma svuj nazor..

standu
30. mar 2009

jeudi skus si nieco o modernych latkovych plienkach:

http://www.mcsrdiecko.sk/citanie.php?post=27

a to, co ty nazyvas papierovymi plienkami, nie je z papiera....

standu
30. mar 2009

alebo:

http://www.indulonababy.sk/default.aspx/vybavic...

snazim sa vyberat "nestranne" informacie...

helulicek
30. mar 2009

Zkusím koupit ty mušelínky....na ty bambusky jsem slyšela že se nějak vytahují či co...

Už se normálně moc těším až začnu látkovat 😵 😵 😵 😵

standu
30. mar 2009

ja kebyze sa neviem rozhodnut, kupim menej kusov z jednych aj druhych, na skusku. uvidis, ktore ti budu lepsie vyhovovat. hm?

helulicek
30. mar 2009

standu,to je myšlený na mě? Jestli jo...tak já určitě nechci jen mušelínky, zatím mám teda jen kikko lux eco 10ks a nad ostatním zatím přemýšlím..ty mušelínky mě právě zaujaly, že jsou víc savé než ty luxky

standu
30. mar 2009

ano helu, prepac 🙂 neviem muselinky porovnat s nicim, len so zdedenymi obycajnymi stvorcami a su savejsie, maksie...ale aj novsie 🙂
ale co viem, baby si velmi chvalili tie farebne kikko bamboo stvorce velke, jedna pisala, ze kebyze vie, ake su fajne, tak si nakupi len tie....este by som ich asi kupila.. aj ked imse muselinky si chvalim. mam len 8ks, pouzivam ich cez den, striedam s bambusovymi stvorcami 40x40cm od BL.

helulicek
31. mar 2009

Dobré ráno 🙂
Já právě pořád přemýšlím nad tím, z čeho si udělat základní výbavu - co se týče čtvercovek. Představu sice určitou mám, ale stejně, na trhu je tolik druhů plenek 😕
Počítám tak se 30-40 ks čč, spíš možná tak s těma 40ks stačí to, nebo je potřeba víc? Chtěla bych ze začátku používat především čč, ale budu mít něco málo z kalhotovek....

to.manka
31. mar 2009

Helulicek, Já měla nachystáno 40 libštátských a asi 5 Happy square čtvercovek na zkoušku. V praxi to dopadlo tak, že libbštátský šly z domu a dokupovala jsem Happy square. Těch mám 15 nebo 20 (si nejsem jistá 😅 ) a k tomu jsem používala vícevrstvé plenky (asi 20 ks), to vše jsem instalovala do disaních zavazovaček. Pár kalhotkových jsem taky měla. Takže 40 by ti mělo stačit.
Ale tím jsem chtěla říct, že doporučuju počkat, až budou zase skladem čč Happy square. Jsou perfektní. Nasajou víc než barevný bambusky kikko. kikko eko lux - nemám zkušenost. Imse vimse 100 g jsou teď strašně obrovský ( 90x90 ) a trochu řidší tím pádem a hodí se spíš pod hlavičku nebo jako osuška na novoška

helulicek
31. mar 2009

Nad těma Happy Square jsem taky přemýšlela, jen jsem se zapomněla tady zeptat 🙂 😉 tak díky.
O těch libštátkách vím, že nejsou nic moc. Ještě jsem viděla v nabídce myslím, že je to značka Kussies nebo tak nějak, nějak mě nepřesvědčily, ale i tak, nemáte s těmito nějakou zkušenost?

helulicek
31. mar 2009

neeee Kussies ale Kushies 😔

matilko
31. mar 2009

helulicek, ja mám skúsenosť hlavne s Kikko Lux a s Libštátkami, tie by som už nekupovala... časom si ich vyradím len ako plienky pod hlavičku a na ublinkávanie. Inak ich mám dohromady 40ks a stačí 😉 periem čo druhý deň.

helulicek
31. mar 2009

Hele holky, copak jsem jen já zvědavá, co se týče čtvercovek????? 😖 Nenechávejte mě v tom samotnou 😅

blka
31. mar 2009

Helulicku, já su taky zvědavá, ale stačí mi to, na co se ptáš ty, tak já si jen čtu 😅 😀 😎

helulicek
31. mar 2009

Tak to jsem se docela pobavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jsem ráda, že mé možná někdy trochu hloupé dotazy někomu taky pomůžou 😉 😉 😉 😉 ale je to potřeba, nechce se mi moc kupovat něco, s čím nebudu spokojená...ikdyž se určitě něco během látkování najde

blka
31. mar 2009

Helu, mě hloupé vůbec nepřijdou 😉 . Asi proto, že toho vím zhruba tolik, co ty 😉

helulicek
31. mar 2009

Tak to jsem ráda 😀

kubinkov
31. mar 2009

Mě obyčejné čč hloupé nepřijdou. Na starší dcery jsem neměla nic jiného a zvládla jsem to. Problém byly jen kalhotky, které se tenkrát daly koupit, protože po pár praních se igelit vytrhal z lemů a popraskal, takže kalhotky do 14-ti dnů protékaly. Takže co vyčůrání, to komplet převlékání. Minimálně dupačky a pozdeji punčošky. 😝 Dnešní PUL kalhotky jsou jiná kategorie, mají super střih a neprotékají. 😉 A když vyzkoušíte různé sklady a upevňování Snappi sponkou, budete mít naprosto vyhovující výbavu.
Co se počtu týče, myslím, že na novorozeně čč ( Lipštát, Hybler, Kiko) je 40 kusů opravdu málo. U vícevrstvých nevím, protože jsem je nikdy neměla. Čč bych doporučovala tak cca 80 kusů. 🙂