Látkové klasické štvorcové plienky. Aké sú ich výhody?

register
29. mar 2009

Ahoj mamičky a nastávajúce mamičky. Zaujímalo by ma, čo Vás viedlo k používaniu klasických štvorcových látkových plienok? Aké sú výhody a aké nevýhody? Tiež aj reakcie Vášho okolia. Ďakujem.

matilko
31. mar 2009

kubinkov, ja mám 40ks a tak nejak stačí, prebaľujem hodne často, periem obdeň, stejne by sa mi ich viacej do pračky nevošlo...tak neviem teda 😉

blka
31. mar 2009

Já jich taky víc, jak 40 asi kupovat nebudu. Původně jsem chtěla používat všechny možné látkovky, jen ne čč, ale pak jsem přehodnotila, že na doma ty čč budou asi nejlepší, když se přebaluje třeba 10x denně. To bych těch jiných plínek musela mít sakra hodně. A tolik peněz do toho vrazit zatím nejsu ochotná 😀

helulicek
31. mar 2009

Já mám taky pocit, že ta čtyřicítka musí stačit, alespoň na doma 😉 Přinejhorším se přikoupí, no ne?

astrane
31. mar 2009

Já jich mám asi 30 a bohatě to stačilo a ještě jsem měla rezervu-na batole,tak myslím,že pokud budete mít ještě pár jiných plínek,tak na doma to snad bude stačit i na malý mimi...Dřív se říkalo 60-80plen,že má být výbava,pokud se nepoužívá nic jiného....Takže když budete mít něco ještě na noc a něco třeba reprezentativního,musí prostě těch 40 stačit 😉

matilko
31. mar 2009

presne tak, 40 stačí, ja už postupne dokupujem krásne kalhotovky, takže rozširujem výbavu, libštátky už vyradím vyslovene len pod hlavičku a Kikko Lux si nechám na prebaľovanie...

helulicek
31. mar 2009

Ale ty kalhotovky jsou holky moc hezký co? 😉

matilko
31. mar 2009

helulicek, sú ohromné!!!! mne dnes prišla Ptit Velour, je nádherne mäkkučká, krásna 🙂 a aj bamboo extra, tá je tiež bombová!
Ale začínala som na čč a urobila som dobre! Kalhotovky sa sušia hrozne dlho... a čč šupnem aj na radiátor, na slniečku sú suché raz dva

astrane
31. mar 2009

Já používám zatím HD pastelky -jsou na celé plenkové období a tvarované kissaluvs-nestojí zase tak moc...a zítra si jdu pro babusovou BabyLucy a Popolinu,taky bambusku,tak jsem zvědavá....
A taky,co ještě koupím nad plán 😀

helulicek
31. mar 2009

Pastelku mám taky v plánu, hrozně se mi líbí...ty kissaluvs jsou dobré? Jinak kalhotovky mám v plánu taky koupit - časem, doma něco mám a hrozně se mi líbí 😀

helulicek
31. mar 2009

Ale počkám až se mimi narodí a pak se podle toho zařídím 🙂

astrane
31. mar 2009

Já je mám ráda,jsou příjemný,ale vadí mi že dlouho schnou-mají všité savé jádro celým středem,tak to trvá,než to vše uschne-je to moc vrstev a nejde to nijak vytáhnout...máme dvě a ještě jednu nám asi zítra vezmu 🙂

lakme
31. mar 2009

ahoj,
vedlo mě k tomu, když jsem u prvního každý den vyhazovala pytel s jednorázovkama. Strašně mi to začalo pak vadit. Čím víc jsem třídila "klasický" odpad, tím víc mi vadilo, že vyhazuji kvanta jednorázovek.

Výhody:
rychle schnou
dají se různě poskládat, že jsou od narození po nočník
a jsou levné

Nevýhody:
venku se "nedají" zahodit 🙂

Používáme na 99procent čč a nebo jiné rovné pleny. Výbava se teď u 9m dítěte skládá z
40x čč převážně LTZ
12x vv popolin
8x 50x35 froté

+ mám v zásobě 20 imsevimse, ale ty jsou tak krásné, že je mi je skoro až líto je dát na zadeček

matilko
31. mar 2009

astrane, kissaluvs mám jednu aj ja, schne príšerne dlho 😒 ale inak je fajn, pekne drží na miminu, nič nepustí

astrane
31. mar 2009

Nám dokonce stačí i na celou noc-samotná,nic do ní nepřidávám 🙂

laola
31. mar 2009

Ahoj holky,
já mám koupené Libštátky 70ky i 80ky, Kikko lux a pak ještě nějaké no name. Nejlepší se mi zdají ty Kikko. Nejvíc se mi osvědčily čč na novosklad do IV soft, jinak dávám i kalhotovky a vv. Na noc jsem čč nezkoušela, dávám hamburger nebo baby lucy do vlňáků 🙂

luccii
31. mar 2009

ahoj holky a jaky cc doporucujete a kde je koupit nejvyhodneji? chtela bych jen cc a svrchni kalhotky - taky ale nevim, jaky druh... jeste se mi libi vlnacky, mozna zadam tchyni objednavku 😉

listicka77
31. mar 2009

luccii: záleží na tom, kolik chceš investovat. nejlevnější varianta jsou libštátské (kikko, hybler a hypermarketové nebrat). nejlepší poměr cena/výkon asi mají kikko lux, ty jsou fakt za ty prachy dobré. no a pak kvalitnější jsou třeba imse vimse. a na frajeření a dobrou náladu při věšení prádla doporučuju aspoň pár kousků kikko bambusových barevných. většina z nás asi kupuje na www.branakdetem.cz, ale jsou i jiné eshopy. v kamenném obchodě toho asi moc neseženeš, max. ty průhledné "záclony". 😀 i když záleží na tom, odkud jsi. v širším okolí libštátu mívají asi libštátky i v kamenných obchodech.

helulicek
1. apr 2009

Lucii: jak už jsem tady psala, nejlepší ceny mají asi na www.branakdetem.cz a www.babako.cz něco mají levnější na jednom něco jinýho na druhým....

blka
1. apr 2009

Matilko, právě proto jsem se taky rozhodla, že na doma budou ty čč ideální 🙂 . Ty máš ještě malé miminko - nemá v těch plínách velký zadek? Já bych chtěla, aby mělo malinky zadeček a né mega balík kolem sebe 😔 . Asi žádné látkovky nejsou štíhlé jaké jednorázovky, že? Nebo aspoň hodně podobně štíhlé...

blka
1. apr 2009

Listicka, barevné bambusové na machření na šňůře 😀 . To je dobrý 😎 . By sousedky (důchodkyně) asi čučely, co to mám za plínky 😀

matilko
1. apr 2009

blka mne teda nepríde, že by mala veľký zadoček 😅 a to dávam jednu čč a na ňu novosklad, zrovna túto kombináciu mala umotanú z dvoch libštátiek a hruza! za hodinku bola durch 😒 už aby som tie libštátky vyradila a mala len tie Kikko Lux
ešte chcem tiež tie na machrovanie na šnúre 😀

standu
1. apr 2009

blka, mas pravdu, ze ziadna latkovka nie je tak stihla, ako jednorazovka no a este vrchne nohavicky na to..ale su plienky ozaj stihle, napr. flexitot od tots bots, alebo popolinka onesize..ja mam velmi drobne dieta (v 13.mesiacoch ma 7apol kila) a aj s vrchnymi gatkami to je stihle balenie, nemusim jej davat vacsie bodynko 🙂 cez den ma len 1 cc vo vrchnych gatkach a toto je tak stihle ako jednorazovka.
ale pri malinkom mimi je to fakt ine 🙂

matilko
1. apr 2009

standu, pri tom maličkom je to fakt iné, musím dávať väčšie bodýnka, aby som to zapla, už uvažujem o tom extendore
mne príde štíhle aj to balenie 2čč, pričom jedna je na novosklad umotaná, dve čč vložené narovno do kalhotiek sú omnoho hrubšie a navyše púšťajú vaječinku na kalhotky 😠
štíhla plienka je celkom aj bamboozle a aj tá kissaluvs, vlastne mne všetky kalhotkové prídu celkom štíhle 🙂

karolinkafe
1. apr 2009

Ahojte 😉
V juni cakame babo a chcela by som pouzivat latkovky - aj stvorcove, aj par nohavickovych. Tak som si k vam prisla po rady ohladom stvorcovych....
Keby ste tak mali zostavit "rebricek" najlepsich, bolo by to v akom poradi? Myslim, ze medzi najlepsie asi patria tie bambusove farebne Kikko, Imse Vimse, Kikko lux....? A tie Happy Squares este budu niekedy dostupne, lebo som na ne pocula iba chvaly, lenze ich uz neviem najst....

blka
1. apr 2009

Matilko, já jsem myslela, že stačí 1 čč, která se poskládá na novosklad a na to se dají svrchní kalhotky 😕 .
Nějaké čč budu mít po manželovi (ale ještě jsem neviděla, v jakém jsou stavu) a pak si koupím ty kikko lux nebo mušelínové nebo happy square, jak jste doporučovaly 😉

Standu, děkuji 🙂 . Ono asi ani ty jednorázovky nejsou na novoškovi štíhlé, až později. Dívala jsem se do alba a máš krásnou holčičku. Jen má nemocná očička, že? Můžu se zeptat, co s nimi má (pokud nechceš odpovídat, nemusíš).

standu
1. apr 2009

blka, jasne ze odpoviem..az take chore ich nema, "len" skuli..ma silnejsie vnutroocne svalstvo, nema ani dioptrie. do leta sa to zoperuje, dufam, ze uspesne 🙂

matilko
1. apr 2009

blka, no 1čč na novosklad by ti fakt nestačila, to je prečurane do pol hodinky...
karolinkafe, bohužiaľ mám skúsenosť len s libštátkami a Kikko Lux a u mňa tie Kikko vedú 🙂 sú dosť savé a za tú cenu! Fakt som spokojná!

standu
1. apr 2009

ahoj karol, ja mam len imse muselinky, ale su fajnove. najviac si myslim chvalia bambusy kikko-skoda, ze som o nich nevedela skor ☹ predsa maju vyssiu gramaz.

blka
1. apr 2009

Standu, tak to budu držet pěsti, ať to dobře dopadne 🙂 . To je zajímavé, jsem ještě neslyšela, že může být silnější svalstvo. Ale já toho ještě neslyšela a nezažila 😀

blka
1. apr 2009

Matilko, to miminka čůrají tak moc 😅 . Já jsem myslela, že se počůrá, přebalím a pak třeba až za 2 hodiny. Asi dost naivní, co 😅 .
Takže umotám novosklad a na to dám ještě nějak další čč?