Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
9. dec 2010

@lindauciatko: Mám ešte všetky farby aj v patentkovej verzii.

@janefonda: Prefold, výrobca babyidea. Je medzi štvorcovými plienkami. Dávam ho do Bum Hugger plienky,

sulky
9. dec 2010

@lindauciatko , limitky su uz skladom skoro vo vsetkych eshopoch 🙂

izabelkak
9. dec 2010

@lindauciatko to je fakt na sucháčoch viac vidno opotrebenie, ale na noc by som patentkové nechcela, tam si potrebujem poriadne zoštelovať plienočku... a niekedy je aj veľmi pohyblivé dieťa jednoduchšie napasovať do sucháčovej plienky... síce ju vie dieťa samo odopnúť, ale moja malá našťastie cez oblečenie toto neskúša.... na deň by som však ešte jednu patentkovú asi "potrebovala".... 😀

lulukn79
9. dec 2010

nam tiez BBH Magic viackrat prevlhla okolo noziciek a vcera aj Tots Easyfit V2 po ani nie 3 hodkach 😒

sulky
9. dec 2010

@lulukn79 , a dovypchala si easyfitku? Na 3 hodiny nestaci, treba ju dovypchat, je tensia.

ivanajelinek
9. dec 2010

Aky je rozdiel medzi plienkami Prefold a Twofold? Ktore su lepsie na dovypchavanie?

zfidorka
9. dec 2010

@ivanajelinek v rozmeroch - prefold je vacsi... na dovypchatie su dobre oboje 🙂

miruss
9. dec 2010

@ivanajelinek: Prefold skladám na trojo, twofold skladám na polovicu. Takže prefold je savejší, ale na dovypchatie ako píše @zfidorka: sú oba super.

zojec
9. dec 2010

@lindauciatko no TB je moja velmi oblubena plienka, lebo saje vyborne, ale odkedy ma mala plienkovu dermatitidu, tak musim na ne davat sty dry vkladacku.. ale inak je vyborna.. 😉
@izabelkak diky.. ja som dala obe origos vkladacky, a jednu malu bambusovu mnou situ.. uvidime ako to zvladne do rana.. od 7mej som uz bola 3 x dojcit.. 😕 som zvedava co bude do rana..

ivanajelinek
9. dec 2010

Dakujem 😉

miruss
9. dec 2010

@zojec: Tie noci máš teda nič moc. Moji obaja spia od 2,5 mes. celú noc. Malú som dojčila 13 mes. Som ja dieťa šťasteny. 😀

zojec
9. dec 2010

@miruss ani nehovor a to jej este nejdu zuby... potom sa uz asi nevyspim vobec.. ☹ a nemozem ju ani prebalovat v noci, lebo sa preberie a kto sa s nou bude uprostred noci rozpravat? ja uz len otrcam kozy, o chvilu sa uz ale samoobsluzi 😀 😀 a ja sa hadam vyspim

sulky
9. dec 2010

@zojec 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emjee
10. dec 2010

@izabelkak @lulukn79 mne tiez pretekala bbh magic - pridala som jeden obycajny stvorec, jednoducho mlady pan zacal viac cikat a bbh nestihali 😀

emjee
10. dec 2010

@ivanajelinek ja mam len twofold a skladam ho po sirke na trojo 😉 cize mam z neho kratsi prefold 😀

emjee
10. dec 2010

@izabelkak ja som voskovala fuzzi bunzky a to by trebalo navoskovat po kazdom prani, na co som prilis leniva 😀

izabelkak
10. dec 2010

@emjee ale to už musí byť celkom balík BBH + štvorec nie? to mi práve nejde do hlavy že štíhlejšia BG kapsa vydrží aj bez bambusu viac ako BBH magic.... asi to bude tým mikrovlákno a strihom zároveň....

emjee
10. dec 2010

@izabelkak nie je to zrovna stihle, ale nie je to ani nejaky megabalik

zojec
10. dec 2010

baby ja uz konecne viem, co su to mega davky cikania.... uz to zacalo.. so stvorcami som sa uz rozlucila a to nielen kvoli tomu ze mala neznasa mokro.. vcera som nasla sty dry vkladacku do flipky premocenu a zhuzvanu medzi nozkami... takze asi to budem zaistovat stvorcom.. no som zvedava ako to bude pokracovat.. bambus proste vyhrava 🙂 da sa ten vobec orecurat??? 😀

izabelkak
10. dec 2010

@zojec a tá noc ako dopadla, lebo tie dve mikrovlákna + tenšia bambuska nie je veru nišť moc, tak verím že ste nemali v posteli bazén 😀 u nás longies v pohode aj keď v podstate nenalanolínované ale aj samotná plienka bola z vonku len zľahka vlhká, malá mala vo vnútri 13 vrstiev bambusu🙂

a tá flipka sa hužve aj nám, ale ak pod ňu dám len ten malý kikko bmb frote štvorec 30x30 tak v pohode vydrží celkom dosť, to mikrovlákno saje dosť ale potrebuje zabrzdiť niečim čo tekutinu v sebe udrží aj pri väčšom premáčaní...... teda aspoň to flipkové mikrovlákno...
ale ani fuzzi bunz mi už nepreteká a to sme ju minule mali hádam tie 3 hoďky a tiež som dala pod mikrovlákno len bambus.vkladku TB čo sú 2 vrstvy bambus.froté.... neviem či obojstranné keďže je to zošité....

zojec
10. dec 2010

@izabelkak no noc celkom v pohode.. BG neprecurala.. ale bola riadne tazka.., no ranny moc mam na posteli, lebo som ju rozbalila a isla zobrat plienku.. esteze su tie chranice madracov s pul zaterom.. 😀 ja zatial len skusam, co bude vyhovovat.. tie BH od Katky co mam su medzi nozkami trosku uzucke, cize dam do nich len jeden kikko bambusovy maly stvorec.. a ten uz zacina precuravat. ☹ cakam teraz na prefoldy BI, tak dufam, ze tie neprecura... a ze sa tam zmestia..

izabelkak
10. dec 2010

@zojec @miruss dávala do BH prefold tak by sa mal zmestiť...

no ešteže som BH nekúpila mala som ho v utorok v rukách nám by už prefold nestačil asi s tou vkladačkou čo je všitá v BH....

no a na čiernu limitku si nechám zájsť chuť... malá mi začala nosiť doma šerblík keď je pocikaná, a teraz pred chvílou ho priniesla keď bola pokakaná... tak už nemá význam asi moc plienky nakupovať.....
už len aby pochopila že má šerblík priniesť pred tým ako jej treba 😀

ale tak ako ráno vstala som si aj myslela že ešte nečúrala lebo vlkadačky neboli totál durch ako bývajú keď sa dlhšie hrabem z postele, dala som ju na nočník nič, a za 15-20 min. doniesla šerblík a anavy s dlhou vkladačkou pocikaná až na vrchnú vrstvu, takže slušná ranná nálož.... tak to chce asi ešte čas ....

a čo sa nočného cucania týka, tak malá sa budí tak od 3 do 6 razov, ale skôr to je k tej šestke ako trojke 😒

sulky
10. dec 2010

@zojec , a ake chranice matracov mas? Ja som prala moj matrac uz asi 15 krat a vazne ma to nebavi.

zojec
10. dec 2010

@sulky mam frote este z irska a teraz som prikupila tieto http://eskrina.sk/264-bambusove-chranice.. drahe su sice dost, ale je to kvalitka a nastalo.. pri cene tych madracov co mam, je to zanedbatelna ciastka 😉 som velmi spokojna

janefonda
10. dec 2010

@zojec ahoj, my máme presne to isté ako ty. Malú kojím veľmi veľa v noci a preto podľa mňa aj veľa ciká. Plienka je naozaj hrooozne ťažká ráno. Takže veľa sily pri nočnom kojení 😉 u nás to trvá už vyše dvoch mesiacov 😅 cca. 10x je v noci hore, len posledný týždeň to trošku obmedzila.

zojec
10. dec 2010

@janefonda och, to bude este horsie?? to snad nie.. neverim, ze to uz je hlad... skor hlad po mamke.. tvoja asi tiez spava s tebou v posteli, co? ja uz sa len prehadzujem z jednej strany na druhu, aj ocka sme vystvali do hostovskej.. :(

jonki
10. dec 2010

baby co urobit s novoskladom aby mi okolo noziciek nepretekal kakoprd????
niekedy to skonci az na obleceni popripade v ponozke 😀
davam jednu plienku na novosklad a na to este jeden IV stvorec na 12 vrstiev...a na to flipky....vlniaky disany sme este ani neskusili....to by som ich v kuse prala a lanolinovala

janefonda
10. dec 2010

@zojec u nás to začalo zrazu. Noc predtým prespala ešte celú a ďaľšia už bola katastrofa. Pár dní ešte spala v postielke, ale potom už so mnou vo veľkej. To sa už nedalo zakaždým ku nej vstať. Moja si niekedy cucne 10 sekúnd a spí, ale keď sa ju snažím len tak uspať tak to teda nie. Takže hlad je to možno dva krát v noci a ostatné prebudenia chce byť asi pri mamke. Náš ocko spí v obývačke 😒 ale tak čo narobím, len čakám kedy toto obdobie prejde.
Asi preto potom toľko čúra do plienky, lebo sa veľa budí. Dokonca som rezignovala a niekedy dám na noc jednorazovku, lebo látka by to len ťažko zadržala. Malá je riadne čúradlo nočné.

emjee
10. dec 2010

baby a preco ste vystvali tatinkov z izby? nas spi s nami, krpec medzi nami 😀

janefonda
10. dec 2010

@emjee ja by som môjho nevyštvala tak ľahko, len keď on chodí nad ránom väčšinou domov z práce a to nás len zobudí ak lezie do postele 😠 😅
A v pohode sa zmestíte takto spolu? 😕