Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
28. jan 2009

crysmile, pripravena, co sa stahuje takmer vsetko zbalene, cast uz isla prec. sme sa do toho pustili cez vikend a pekne vsetko porobili, nastastie, ja som uz mala pocit ze to nemozeme stihnut 😀 sobotu ideme 🙄

bihan
28. jan 2009

Luci, možno je tvoja maličká fakt citlivá na danú kombináciu 😕 a v čom teda teraz perieš? Vyrábaš "gél"? A to už je bez reakcie?
Tak mi napadá, je vôbec Lovela hypoalergénna? mne príde, že tam musí byť dosť parfumov.

Ajabaja, jasné, že píš 😉

telinka
28. jan 2009

bihan...peta mala doteraz ekzem len na tvari , tak som nemala dovod lovelu menit , ale ked je aj na tele , tak chcem eliminovat chemiu a budem jej vsetko oblecenie prat v mydlovom gele....proste skusam co sa da 😒

plienocky uz mam..na vlastne oci su krajsie ako z obrazka 😉 uz sa peruuuu....este mam taku otazocku...vyzeraju tak hrubo...to aj doma im na tie plienky davate tie PULky??...ked sa snazim petu davat maximalne kazdu hodinku na serbel je mozne ze ju za ten cas precikaaaa????

a vobec som to s tymi plienkami nedomyslela ☹ mam veeelkyyy problem...kam ich ulozit??? sa MM zhrozi ked ho zase budem otravovat nech mi vyrobi skrinecku 😅 😅 😅

bambusko
28. jan 2009

marcelka, drobec spi vo vaku, lebo tiez nechce byt prikryty a v noci cestuje po postielke 🙂 na noc davam flisovu separacku ako radi quika, kvoli tomu pocitu sucha.

stretla som sa s nazorom, ze tzv. sensitive prasky nie je dobre davat detom, lebo maju potom haklivu pokozku. ale nepametam si uz preco 😒

telinka, nemusis davat pulky, peta uz je velka, tak bude mozno aj hlasit mokru plienku 😉 je pravda, ze plienky vyzeraju hrubo, mna sa kamoska pytala, ci to si na zimu 😀 ale su priedusne. jednorazovky su sice na pohlad tenke, ale vnutri je igelit, takze efekt sauny - urcite kazda pozna pri vlozkach 😖

ajabaja
28. jan 2009

quika, dakujeem 🙂

posielam teda zoznam, snad zrozumitelny..je to kopia z excelu, tak to nie je nicmoc...

značka typ druh veľkosť kusy
Hybler 100% ba štvorce 80 x 80 10
Hybler 100% ba štvorce 60 x 60 10
BL Organic 3v1 nohavičkové uni 5
BI HHStraps 2ks zaväzovacia uni 1
Mam Happy Square 5ks štvorce 40 x 40 1
BL Color nohavičkové XS-S (2,5-7kg) 2
BL Bamboo nohavičkové XS-S (3-8kg) 2
BL Bamboo štvorce 40 x 40 3
BL Classic 3v1 nohavičkové uni 3
Kikko 100% ba štvorce - potlač 80 x 80 3
TB Color viacvrstvová 1 3
Popoliny biele viacvrstvová 40 x 45 10
BL Fix PUL gaťky S 1
Disana separačné 100ks 1
Popowrap obrázkové - chrobáčiky PUL gaťky S 1
IV Organic - farma PUL gaťky NB 1

dakujem. velmi mi to pomoze 🙂

lilly
28. jan 2009

ahojte,
sjuzi, tiez strasne ocakavam kazdy den postarku.. 😀 no ked to posles az dnes, tak to bude u mna v piatok, no aj tak dobre, strasne sa tesim 🙂 😵
ajabaja, na zaciatok celkom fajn vybavicka, akurat tie hybler stvorce su dost o nicom, chces ich pouzivat aj na prebalovanie, alebo len na podkladanie, grckanie a tak? TIe MAM happy squares su ovela lepsie stvorcovky.
A tie BL clasic a color su podla mna najhorsie plienky od BL, studene, tvrde, malo saju, mala som len jednu color xs-s a velmi skoro sme z nej vyrastli, comu som bola aj rada, lebo som ju nemala rada. Organic a bamboo su lepsie.
Disana separacky na zaciatok 100ks staci, ale tiez sa dost rychlo minu, ja som tiez mala najprv len jedny ale po par tyzdnoch som ich objednala este viac kusov do zasoby..

marcelka11
28. jan 2009

Flisovu separacku davam, ale aj tak nemam z toho dobry pocit. Vo vaku nechce byt, stale sa toci a cestuje po posteli, najlepsie jej je ked spi len v pyzamku; no a na noc ma na plienke vlnene gate- inak zda sa mi ze mokra plienka s vlniakmi je studena a s PUL gatami je tepla. Mate to odsledovane podobne?

ajabaja
28. jan 2009

dakujem lilly 🙂

cela ta vybavicka je zostavena len z obrazko, dojmov, namotavok 🙂 na jednotlive kusky krasnych plienok.
stvorce hybler su ta preto, ze tie (ako jedine) uz mame. su trosku gazove...tenicke, ale mame ich, su nove, od maminky 🙂 tak ich budem pouzivat. ale ako, to zatial neviem.

co sa tyka BL color, tak to je cisto esteticka zalezitost. ale rada si necham poradit a kludne ich vymenim za nieco ine.
myslis, ze ich mam (spolu s BL classic) vymenit za roznaky pocet BL Organic 3v1? a bamboo ponechat?

ziadnu z tych kraaasnych plienociek som nevidela nazivo a ani asi neuvidim, kym si ich nekupim cez net 🙂

dakujem, zapisujem 🙂

tara2
28. jan 2009

Ahojte

ja som tiaz latkarka z novembroviek a aj ked vela neprispievam, tak sa vas snazim aspon citat. Chcem sa poradit ohladom nocnych plienok, ktore su podla vas najlepsie? My sme latkovali cez den a na noc som davala jednorazovky a teraz by som chcela prejst na latkovanie aj v noci...vcera v noci som malemu dala skusobne bambusovu plienku od babylucy s 2 bambusovymi vkladackami a bola precikana za 2 hodiny a to komplet, potom mal two size bambus od popoliny s vkladackou bamboo hour a dalsou bambusovou vkladackou tou od babylucy, ta vydrzala trocha dlhsie...neviem kolkokrat prebalujete v noci vy, ja zvyknem pred kazdym kojenim a tie plienky boli komplet mokre, este aj flisova separacka...proste mame doma maly vodovod 😅

bambusko
28. jan 2009

ajababa, podl amna nie su classic az take hrozne plienky, rychlo schnu, maju lepsi cenu ako tvarovane plienky a posluzia mozno aj lepsie. a ak pouzivas s bambusovymi stvorcami alebo viacvrstvovymi plienkami, saju ok a hlavne dobre tesnia, cize nevytecie riedka stolica. urcite treba mat nieco rychloschnuce vo vybave - bl classic, babyidea hemphour stripe, haipa daipa pastelka ap.

ajabaja
28. jan 2009

bambusko, oka,
dakujem, takze zatial "vyhadzujem" len BL color a classic nechavam.
a zvysok sa ti pozdava?
napriklad pocet?

PLIIENKY spolu ks 58
štvorce 31
viacvrstvové 13
nohavičkové 12
zaväzovacie 2
GATKY -pulky 3

dakujem 😉

bambusko
28. jan 2009

ajabaja, ak budes balit aj do viacvrstvovych so snapkou, tak ok. ak ti budu viac vyhovovat nohavickove - dokupis, aj tak budes dokupovat asi, ked vyrastiete z xs-s a prax ti ukaze 🙂

ajabaja
28. jan 2009

dakujem bambusko, este raz 🙂

tak to idem prepocitat a uvidim. nerada by som nakupila vela nohavickovych mini - xs-s a tak. myslim, ze pokial sa to naucim, tak z nich babo vyrastie 🙂
verim, ze ostatne (stvorce, viacvrstvove) mozem pouzivat aj potom. no a spapka je sucastou jedneho Mam HS balenia (5 malych stvorscov + 1 snapka)

dakujem 🙂

lilly
28. jan 2009

ajabaja, tak ked chces, potes si srdce a oko a zober BL color, tie su materialom take iste ako clasic, ale take 2-3 ti podla mna uplne stacia z flaneliek.
a este aj pastelku haipa daipa by si mohla prilozit, tam mas hned siroke balenie s nou a velmi dobre su jednovelkostne SWB velurky, tie dobre saju aj rychlo schnu a su na cele obdobie plienkovania, len su drahsie.. ale v UK v teeheebaby.co.uk ich maju v january sale za 12,50 libier 🙂
tara, na noc je najlepsi hamburger Bum Hugger, ja som uz prestala prebalovat cez noc, lebo moja zasa v noci takmer prestala cikat, no rano okolo siestej-siedmej je uz ta plienka mokra, no flis drzi zadocek v relativnom suchu..

olinka6226
28. jan 2009

ajabaja len taky maly postreh - vv tots bots farebne sa uz nerobia, cize ak zozenies, tak len zo starych zasob - su balene po 6ks. vv popolini su balene po 12ks. neviem ci ich niekto predava aj na kusy. a imse vrchne gate by som nebrala nb, zober rovno Sko

lilly teeheebaby zvysili postovne tak bacha na to. asi zistili ze maju malu marzu ked platia tolko za postovne do europy.

ajabaja
28. jan 2009

dakujem lilly 🙂

este ma napadlo, myslite, ze je lepsie kupit stvrorce Mam HS velke (80x75), alebo male(40x40)? alebo radsej aj aj?

ajabaja
28. jan 2009

olinka, diky. no, nasla som ich asi na branakdetem.
ale teraz kukam na latkovky.cz priatel bude v CZ, tak premyslam, ze by ich v prahe vyzdvihol osobne, je to potom bez postovneho.

a nasla som na latkovky.cz aj toto, http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2...
co si myslite o takych velmi farbenych, farebnychplienkach? je to ok?

diky

tara2
28. jan 2009

lilly - dakujem pekne, budem si musiet par zadovazit 🙂 nas Dominik cika v noci ako keby mu za to platili 😀

bambusko
28. jan 2009

tara, skusala si aj poskladanu viacvrstvovu plienku dovnutra? vpredu prehnut na chlapca, mne sa to zda ako najsavejsia moznost

lilly
28. jan 2009

ajabaja, MAM stvorce mam ja len tie vacsie, no ja som ich pouzivala aj na balenie, aj teraz do nich obcas balim, ked sa mi minu nohavickove plienky. No ale aj tie mensie by mozno ako vkladacie vrstvy neboli zle.. no zase 40x40 su aj bambusove stvorce, a tie nasaju viac ako obycajne stvorce, takze asi by som kupila len tie vacsie. Tie farebne vv ja nemam, takze neviem, ale niekto ich tu tusim ma, len nepamatam kto..

oli.. no pozeram na teehee, fakt to zvysili, hlavne pri vysokych sumach, predtym mali uz nad 150 libier zdarma postovne, no zase pri tych mensich sumach to nie je az take hrozne do 60libier je 3,50

quika
28. jan 2009

ajabaja podla mna fajn vybavicka, tie Mam stvorce by som brala asi vacsie, a tie imse vimse XS PULky radsej vymen za S, ale to ti uz poradili. sepracky sa u nas minali hrozne rychlo, takych 10 za den, takze by som brala viac balikov naraz (alebo skus zozaciatku tie z lekarne, nie je to idealne ale da sa).

na noc (kedze nemozeme flis a tym padom ani hamburgerv) u nas momentalne fici bamboo extra+orig. vlozka+ mala vv alebo popo biofrote bez vlozky + bambusova viacvrstvova (vlastna vyroba, porovnatelne s 3ks BL bambusove stvorce 40cm).

tara2
28. jan 2009

bambusko - nie, este som neskusala ale dakujem za radu, vyskusam 😉

quika - ja sa teraz snazim testovat maleho ci znasa flis. Bamboo extra mam, ale az Lko a to mu bude este velke, tak budem musiet kupit mensie. A nie je potom ta plienka velmi hruba medzi nozickami ked ju takto vypcham?

sjuzocka
28. jan 2009

no teda po tych nasich objednavkach to vzdy zvysia... dalsia bude asi babykind :D

crysmile
28. jan 2009

ja mam colorfolds viacvrstvove, ale dvojky, a som velmi spokojna, pouzivam ako saciu vrstvu do kapsoviek.. alebo len tak, bez nicoho a vrchne nohavicky na to..

crysmile
28. jan 2009

baby, ak by ste niektora chceli bamboo extra, mam dvoje so suchacom L malo pouzivane a potom jednu bamboo extra, viac pouzivanu.. na cene by sme sa dohodli v ip..

quika
28. jan 2009

tara, je to hrube, velke, mozno aj vacsie oblecko budes potrebovat, ale prilis inac to nejde 😒 zase v noci to az tak nevadi, kym je maly sa nehybe a ked bude vacsi, bude na nom ten balik uz mensi.

crysmile
28. jan 2009

quika, som ti aj zabudla odpisat.. no tak to ta obdivujem, na kolko tam idete? latkovky mas uz tiez zbalene?

labutka
28. jan 2009

babule, a mate niektora skusenosti s tymito gatkami?
http://www.babykind.co.uk/blueberryminkywrapsor...

inak kedze ma dnes pustili z nemocky, stiham tu prednasku v petrzalke. tak sa tesim. 🙂

crysmile
28. jan 2009

labutka, tak super, ze ta pustili.. 😉

quika
28. jan 2009

labutka, tak to je super, urcite sa tesis ze tam nemusis trcat 🙂 🙂 🙂

crysmile, predbene na 2 roky, mozno aj viac, podla toho ako sa nam zapaci. latkovky balim az piatok, este si uzijem posledne pranie doma 😔 ale bude tam susicka 😎