Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

maryol
25. mar 2011

@smejkoh dakujem, vyskusam, krasne svieti slniecko 🙂

teress
25. mar 2011

@katka888 juj, je to zložitejšie ako to vyzerá 🙂

katka888
25. mar 2011

@teress
nie je 🙂 🙂
aku mas uz vybavicku?

zfidorka
25. mar 2011

niekto sa pytal na plienky sweet monkey - nove ceske bambusky, precitajte si toto:
http://www.plenkovani.cz/forum/post25.html

katka888
25. mar 2011

@teress
podla prispevku na druhej strane stvorcov do aleluja, co sa ti zide, jednu kapsovku a zvazujes vrchne nohavicky ?
vrchnych ti bude treba aj 5 ks, ked sa ti napr cez den 3je okakaju a preperies, kym vyschnu...
noa kapsoviek alebo AIO by som brala este asi 4 ks, nech mas aspon 5. na von, na navstevy, k dokimu .... ale to mozes pomaly dokupovat aj ked bude mimco na svete. nejake snap sponky, jedna dva kusy, alebo disana zavazovacie na "zachytenie" stvorca na zaciatku na babatku, a tie separacne rolky, mozno najpr 1 rolku , uvidis, ci sa osvedci, niektore baby pouzivaju, ine zas nie.
no a nejake nocne plienocky, ked babo uz bude spinkat dlhsie, cize ked uz ho nebudes v noci prebalovat po kazdom kojeni aj 4-5x za noc 😀 uvidis, aky rezim babo bude mat. nasa bola hore kazde 2-3 hodky a aj sme prebalovali, kamoskina rovnako stara od zaciatku prespala 7 hodin vkkuse .-D

alusha
25. mar 2011

@zfidorka ale vsak tie cinske nemaju s bambusom nic spolocne, su mikrovlaknove a ona ich predava akoze bambusky 😖

zojec
25. mar 2011

@alusha ved v cine mozu sit aj bambusove 😒

katka888
25. mar 2011

@zfidorka
šikovný detektív 🙂
si zlatá , že si to sem dala.

blovitc120
25. mar 2011

@labutka ešte otázka k tým minilala, ja som pako z toho, na čo musia ísť ešte nohavičky a na čo nie, do tých kapsových nemusia? VIem, že na AIO plienku už vrchné nejdú, ale nikdy neviem, čo s kapsovými

katka888
25. mar 2011

@blovitc120
ani na kapsove vrchne nohavicky netreba, kapsove su ako AIO, len maju kapsu, z ktorej vyberies vkladacku a rychlejsie ti to uschne, ale inac AIO a kapsovky je skoro to iste... / niektore AIO tiez maju kapsu a vyrobcovia ich oznacia ako AIO / 😉

blovitc120
25. mar 2011

@katka888 ďakujem 😉

teress
25. mar 2011

@katka888 ďakujem za rady, st?e tu velmi zlaté...isto sa prídem ešte radiť...mimichodom viete ktorý mesiac je mesiac latkových lienok a majú akcie v eshopoch

labutka
25. mar 2011

@teress to je len tyzden, a tento rok je myslim posledny majovy.

miskatn
25. mar 2011

ahojte, skusali ste niektora vyrobit si domacu wonderoo ? napriklad na wonderoo minky bude asi problem zohnat material, ci ?

pripadne hocijaka ina plienka, ked kupim material, usijem to, oplati sa to vobec cenovo ? dakujem !
pozdravjem aj @zojec , ona viem ze sem tam nieco vyrobi 😵

michaela80
25. mar 2011

@alusha ja som nasla bambusove z ciny no nechcu poslat na SK, tak davam na skusku do nemecka k braskov...podla popisu je to nieco ako tot bots a su na lepaky...

michaela80
25. mar 2011

@alusha mozne je ze s bambusom nebudu mat nic spolocne... http://cgi.ebay.co.uk/9-Coolababy-One-Size-Bamb...

norikk
25. mar 2011

ahojte, nemate niektora navod ako usit vak na plienky?? nove su drahe a nemame zvysne vedro, takze nam ostava posledna moznost, usit ho 😅

sima.p
25. mar 2011

@norikk ja som si kúpila tento, nie je až tak drahý a je veľký: http://www.ekoplienky.sk/product/vak-na-plienky...

zfidorka
25. mar 2011

@katka888 nasla som to na ceskom konikovi v teme o plienkach...

@norikk ked chces vak z PUL materialu, cize aby ti nesiel smradok von a plienky tam "nekvasili", tak ta len material vyjde pomaly viac ako ten vak co si dala link @sima.p

zfidorka
25. mar 2011

@blovitc120 kapsove su bud s vrchnou pul vrstvou (resp. vlnenou), na ne uz netreba vrchne nohavicky, ako napr. tie minilala, alebo su kapsovky bez vrchnej nepremokavej vrstvy a tie vrchne nohavicky potrebuju, napr. tieto: http://www.ekoplienky.sk/product/kapsova-plienk...

juliakocka
25. mar 2011

ahojte dievčata, tak my latkujeme asi tyžden,ale som veľmi z toho zklamaná a znechutená..........neviem čo robím zle, ale malá mi stále prečúra až punčochy a nohavice, a to napriklad dam doma BG flip so stay dray a ked prideme na navstevu o 1 hodinu uz je precurana a musim ju prezliekat, no neviem..........a este ten smrad z plienok, mam ich v koši kaptiva v kupelni a je to neskutočny smrad, tak som prestahovala na balkon, ale to tiez smrdi......inak neporadite, co dat na dezinfekciu plienok, či aby tak nesmrdeli? nemohla by som dat prášok s vodou a tam do toho hádzat plienky? či ocot? no fakt som sklamaná a neviem či sa nevrátime k jednorázovkám ☹ fakt neviem čo robim zle.........a to som vyhodila 100 E na vybavu :(

izabelkak
25. mar 2011

@juliakocka ak sa prečúrava znamená to že musíš plienku viac vypchať, nie každé dieťa má rovnaký pitný režim, a nie každé ciká rovnako, nám samotná stay dry vkladačka vydržala tak možno do 13 mes. ca, teraz presne neviem, ale je fakt že na pančušky by sa mi ani dnes po hodine v nej malá neprečúrala.... dobre zaťahuješ vrchné gate???
isto však treba niečo savejšie...

keď as pýtaš na tú dezinfekciu... nepochopila som presne... smrdia Ti použité plienky alebo aj vypraté? všetky tu skladujeme plienky na "sucho" teda v koši alebo vaku.... vak je menej smradlavejšia verzia, takže ak Ti je to veľmi cítiť aj na balkóne skús radšej vak... ja mám tak prvý deň koš v kúpelni keď ho začnem cítiť dám na balkon, mame zaskledný no teraz už dve tabule odsunuté a na balkone som veru nič necítila.... je aj možné že máš príliš uzavretý ten koš, znie to asi ujeto, ale ide o to že sa tam plienky až príliš dusia .... aké veko máš na koši???

ja periem plienky v eko prášku + prekarbonát sodný kôli fľakom + plná odmerka octu.... jaj a pred samotným praním spustím plákanie a žýmkanie aby sa najprv moč odplavil až potom spustím samotné pranie, ale už normálny cyklus kt. má dľžku tak 1,5 hod.

majka1981
25. mar 2011

Ahojte
dnes som dala synovi treti krat latkovku (Tots Bots AIO) a dnes mi ju precikal. Bola do teraz 5x prata, odporucaju plienky prat 10x, az vtedy plno saju... Myslite ze to bude tym? Este som ju nevypchala, nahala len tak. On cika vzdy na pravu stranu a tam to aj pretieklo 😖 .

izabelkak
25. mar 2011

@majka1981 neviem či máš tú novú verziu, ja mám starú verziu, príde mi tá plienka dosť veľká, preto horšie tesniaca, ako moja malá má niečo okolo 10 kg a stále ju máme zmenšenú na M-ko, pritom ostatné jednoveľkostné plienky už dávam na L-ko.... takže je možné že vám dobre netesní.....

druhá vec je ako dlho tú plienku mal? a koľko sacích vrstiev, pýtam sa tak hlúpo lebo tá staršia verzia sa od novšej líši, a teda v tej staršej je sacích vrstiev málinko, vlastne len 3, bez vkladačky čo sa rve do toho chobota, takže nič moc....

abnka
25. mar 2011

@labutka Tak hlásim, že mal v noci tú bambusovú hamburgerku a bola komplet precikaná - aj s bodynkom a overalíkom. A to som ju vypchala štvorcovkou. Kako pretieklo cez nožičky na vrchné gaťky, tie ich zadržali. Tak ale u nás noc trvala zázračných 12 hodín - teda aspoň táto. Asi si budem dávať budíček a predsalen ho raz v noci prebalovať.
Tú iti biti som ešte raz skúsila a viacej som mu ju pritiahla a sedela mu celkom dobre. Takže zatiaľ ju nejdem meniť, hoci cikať ani kakať som mu ešte do nej nedovolila 😀 Naozaj sa zamokria iba tie dve vkladačky, a plienka ostane suchá ? Nemusím teda na ňu dávať tie vrchné gaťky ?

izabelkak
25. mar 2011

@juliakocka ešte k tomu skladovaniu, na mokro - ako si písala v prášku alebo octe, čo baby skúšali je oveľa smradlavejšia verzia a musíš tú vodu vymieňať.... ak Ti to naozaj tak smrdí bola by ešte možnosť, pred vhodeném do koša plienku vysušiť, prevesiť ju na šnúre na balkóne prevesiť a potom Ti v koši isto nebudú smrdieť.... touto metódou je možné predĺžovať dobu medzi jednotlivými praniami ak tak presušíš komplet všetky plienky...
ja to však robím výlučne vtedy ak mi ostanú doma nejaké ocikané plienky a ideme napr. na 3 dni na chalupu, vysesím na balkon, a keď sa po 3 dňoch vrátime operiem spolu s plienkami čo nazhromaždím tam, ak by som ju nechala v kýbli mohla by aj splesnivieť... v lete určite....

izabelkak
25. mar 2011

@abnka ahoj .... no IB majú vrchné gate, teda ten PUL pod tou chlpatou vrstvou 😉 takže na to vrchné gate netreba je to vlastne AIO typu SIO.... 😀

ad hambáč... je možné že dobre netesnil, ono po tom fleese sa rado kotúľa von ak je prúd moču silný... ale ak sa malý najprv pokakal a potom pocikal, je to úplne jasné, cika nemala kam vsiaknuť cez stolicu a šla von....

abnka
25. mar 2011

@izabelkak skôr beriem ten silný prúd moču, malý kakáva nad ránom.
Fú strašne sa teším ako mu zapnem tú itibitku - dám mu ju 29teho, na štvrťročie ako darček 😀 😀 😀
Chcela by som ušiť viacero tých vkladačiek, kde by som zohnala takú látku ?

miruss
25. mar 2011

Na to o tých plienkach sweet monkey som informovala u majiteľky značky a napísala mi toto:

Dobrý den,

Dostalo se ke mně, že pravděpodobně uvádím milné informace o své značce.
Já si to nemyslím, ale přesto bych raději věci uvedla na pravou míru.

Značka Sweet Monkey je skutečně moje a logo můžu používat pouze já. Tvůrcem loga, návrhů a webu je Jakub Šimeček.

Díky svému dlouholetému působení v textilní branži jsem věděla, kde mám začít poptávat
výrobu a materiály. Nechala jsem si naposílat mnoho vzorků od různých firem z celého světa.
Na konec jsem se zamilovala do minkee materiálu nabízených firmou z Thaiwanu.
Tyto materiály mají standardně skladem tudíž je může používat kdokoli a to samé platí i o bambusovém froté, které mi také přišlo úžasné.

Z těchto materiálů jsem si nechala vyrobit různě (Thaiwan, Hongkong, Turecko) vzorové kolekce, abych se rozhodla, jak to udělat s výrobou. Všichni byly naprosto úžasně ušité
A i cenově zajímavé, ale bohužel mé zakázky byly pro takovou výrobu, zatím, moc malé.

Přesto jsem se rozhodla, že se toho nějak pustím, protože maminkám kolem mě se barevné plenky moc líbily V té době vznikla značka Sweet Monkey. Jistě jste si všimly že z těchto materiálů máme i podložky, svrchní kalhotky a vícevrstvé pleny. a připravuji také sáčky na mokré pleny apod.

Co se týká střihu vyzkoušela jsem mnoho značek a tento nám seděl nejlépe. Myslím, že ve střizích není moc co vymýšlet, takže jste jistě mohli najít jistou podobnost nebo shodu.

Zkoušela jsem výrobu u nás, ale díky tomu, že nemám vlastní šicí dílnu je tato zakázka
pro mě velice finančně náročná a řekla bych, že se to ani nevyplácí.
V této době jsem rozhodnutá dobře se prodávající vzory dát šít jinam, pravděpodobně Hongkong. Malé zakázky stále budeme šít u nás, jelikož mi je nikdo nikde nevyrobí, př. 10ks podložek a 30ks svrchních kalhotek, 5ks XXL AIO plen…..
V dnešní době se mi také vzorují v Turecku čtvercové pleny z bambusového froté s naším logem. Tolik k té e-poptávce, ta se vztahovala na čtvercové plenky.

Během pár dnů do naší nabídky přibudou i bambusové punčocháčky vyráběné u nás.
Nyní je Honzík zkouší nosit, abych věděla,jak se budou chovat po několika vypráních.

Ještě abych nezapomněla na odstříhané prací symboly- je to skutečně tak, že byly špatné.
Po konzultaci s ČOI, aby bylo vše pořádku mi je doporučili odstříhat. Proto jsem je nahradila
lepícími štítky, jelikož to již nešlo opravit. Za toto se omlouvám, neuhlídala jsem to.V další várce si to ohlídám. Pokud se podíváte na našití loga Sweet MOnkey, tak je všito ve švu, tudíž jsem je tam nemohla dodat dodatečně.

Snažila jsem se nabídnout přijatelnou cenu, krásné materiály. Nikde nepíší, že celá výroba je šitá u nás, pouze, že je to Česká značka a to Sweet Monkey je.
Vše je atestováno pro děti do tří let. Během víkendu budou atesty ke stáhnutí na webu.
Česká kvalita svědčí o tom, že výrobky splňují platné normy.

Pokud je opravdu pro někoho neřešitelný problém šítí mimo EU, tak mě to velice mrzí.
Není to o tom, že by se mi nelíbilo šít u nás, ale o cenách a výrobních kapacitách, abych mohla zachovávat určité ceny a dodací lhůty.

Pokud budu moci ještě něco zodpovědět, tak mě prosím kontaktujte na přímo.

Hezký den Lucie Balounová

majka1981
25. mar 2011

@izabelkak moze to byt, ze musim zmensit na m-ko - skusim zajtra. Moj syn ma teraz 8 kg, tak asi musim este zuzovat na mko.
dnes ju mal tak asi 2 hodky - prvu pol hodinku bol hore, potom spinkal asi tak hodinku a potom cikal -> nahala som ho tak, aby som vedela, ako dlho to vydrzi a potom bolo precikane. pred spankom necikal.
neviem, kolko vrstiev ma. Myslim ze 3x2=6, ta predlozka sa da vybrat a zlozit do vnutra, na susenie sa vybera.