Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
25. mar 2011

@norikk
ten vak od BL , na ktory ti tu dala link @sima.p je znacne velky, mne sa tam zmestia plienky za tie 2-3 dni, / cca 12 stvorcov, cca 3 kapsovky, nejake 2 vrchne a asi 4-5 stay dry a organic / , nesmrdi kupelka, len ked prehadzujem do pracky, co je normalne , jediny zasdrhel ma ten vak v tom, ze mame asi velmi tvrdu vodu a po vyprati s aneda zatiahnut, musim to tam rucne poposuvat okolo tej snurky tu latku, na zatiahnutie a ma to vytaca 😀 😀
funguje to jedine, ak je vak vyprany s avivazou, no mozno je to len problem nasej vody.

ako tebe funguje ten vak @sima.p ak sa mozem opytat?

ale asi vzhladom k materialu ktory musis pouzit ta vyjde lacnejsie ako usitie a pozhananie adekvatneho materialu, neviem, nevyznam sa, pred tym som pouzivala kos na odpadky kupeny za cca 7 eur ci kolko s vekom. niekto pouziva kyblik od primalexu, skus sa popytat v tvojom okoli ci nejaky nemaju, kym sa rozhodnes ako dalej 😉

norikk
25. mar 2011

dakujem vam holky, tak idem ho aj objednat, nemam ziadne namietky 🙂

norikk
25. mar 2011

a vedeli by ste mi poradit aj nejake vrchne nohavicky z tej stranky??

katka888
25. mar 2011

@juliakocka
noo.. chapem ta ....
ja davam malej ked ideme von alebo na navstevy kapsove plienky, tie sa mi zdaju savejsie, a vies ich dovypchat aj normalnym stvorcom, ak treba.
mala ti pravdepodobne dava riadnu davku naraz, takze stay dry savostou moze byt pre vas nedostatocna. moze tu davku davat aj preto, ze bola vonku a prisla do tepla.... sama vies, ci takto piska aj ked ste doma / riadnu davku naraz /, alebo len ked pride z vonku do tepla / to je napr nas pripad /.
co sa tyka smradu v kupelke, ja som zo zaciatku mala plienky v kosi s vekom, ale odkedy mala papa tuhu stravu a je v podstate na normalnom jedle, tak mam pocit, ze ked napisa riadnu davku, tak to viac citit, ako len ked bola kojena a zacali sme so zeleninkou a pod. teraz pouzivam vak na plienky a naozaj tie plienocky citit menej, najskor az koncom druheho dna.
vy ste asi taki stari ako my, tie vrchne nohavicky Bum genius zapinas na mensiu velkost, alebo ju mas uz na tej najvacsej? lebo mne sa zda, ze malej je stredna uz pomaly mala, a ked prepnem na tu najvacsiu, tak jej to visi este medzi nozkami, tak ak to mate aj vy tak zapnute, ci sa jej trosku neuvolnuje pri nozkach a tym padom nenavlhnu puncosky aj bodycko. nasej s astane, ze ma prepisane puncosky aj body ked jej davam klasicky stvorec do flipiek a nevsimnem si, ze z neho trci mimo vrchnych nohaviciek, a tym vlastne ta mokra plienka nie je cela dnu ale vytrca a samozrejme sa premoci oblecenie.
takze skus na tych flipkach pozriet tu velkost, na vonku skuste savejsie kapsovky a nepises ci skladujes plienky na mokro ci na sucho, ale mne to menej zapacha pri skladovani nasucho a do vaku na plienky.

katka888
25. mar 2011

@norikk
vrchne: PUL: Bum genius flip ; vlnene: anavy - tie su na cvoky, popoliny a disany - tie su natahovacie;, flisove - tie vam uz asi netreba, lebo flisove tlakom prepustaju, cize nie su vhodne pre sediace deticky

katka888
25. mar 2011

@norikk
joj a samozrejme, krasne pol rocie , mali ste aj pol tortu? 🙂 / nasej na 6 mes takto s pol tortou vymyslala krsna 🙂 /

norikk
25. mar 2011

@katka888 dakujeme 🙂 nie nebola, len pudimg :D a maly druhy den zemiak 😀 ...a k plienkam, BG som si objednala z anglickej stranky, to mi dojdu v polovici aprila, ale dovtedy nieco potrebujem, vlnene nehcem....nas ma hroozne siroke stehienka, takze tie natahovacie asi budu najelspie co??

sima.p
25. mar 2011

@katka888 Ešte mám ten vak len kratúčko, prala som ho vlastne dnes prvý krát, takže uvidím asi po pár praniach... dám potom vedieť.

katka888
25. mar 2011

@norikk
a teraz davas ake vrchne? pises, ze vlniaky nechces, tie su natahovacie...

katka888
25. mar 2011

@sima.p
🙂 jasne 🙂 ak nebudes mat problem, tak to bude asi nasou vodou, ak budes mat, ze sa ti tazko bude zatvarat, tak aspon vies, ze nam to polavi, ked je vyprany aj s avivazou 😀 😀
a kedze planujem kupit dalsi....

baby co pouzivate vak na plienky, s ktorym ste spokojne?

norikk
25. mar 2011

@katka888 ziadne, ete furt mame pampers, kym nespravim komplet vsetko, nemam ani vak, ani praci prostriedok..... inak,idem vyrobit domaci praci gel, kde ide, 250g kryst. sody, 1 mydlo a 10 l vody, chcem sa opytat, ci to moze byt jadrove mydlo 175g ?

miruss
25. mar 2011

@katka888: Ja najviac s gro baby a Tots bots.

katka888
25. mar 2011

@miruss
dakujem 😉
gro via mame maly vak a je fakt skvely 🙂
a ake ma uzatvaranie tots bots? lebo BL ma snurku, gro via tu gumicku....

majka1981
25. mar 2011

Kocky pouzivate tie "ponozky" pre dietatko: babylegs / navleky?
viete nahodou, ci su tieto aj pre babätka ci az pre velke deti?
http://www.ekoplienky.sk/product/navleky-design...

katka888
25. mar 2011

@norikk
haprujete kvoli vrchnym nohavickam? 😀 ja by som to tak nahlas asi nemala, ale my sme zacali cca ako vy, kym prisla prva zasielka vybavicky, tak na den som davala stvorce a na to postolky / sa hanbim 😀 /, na noc pampers a ked dorazili prve kusy, tak sme postolky zalozili na neviem co, lebo ich uz nevytiahnem a z pampersiek mame jeden a pol balenia neviem na co este doteraz .... najprv ostali, ze ked niekam pojdeme mimo domov na vikend, alebo k starym rodicom, ale toto vsetko sme hravo poriesili / ved nebolo ani co riesit.... raz zacnes latkovat a hned vies riesit aj babky, aj vikendy 😀 /

norikk
25. mar 2011

@katka888 ja sa netrham, sak pomaly....a este budeme mat kopec deturencov, dajako zacat musime 🙂
a poradite mi stym mydlom niekto???

katka888
25. mar 2011

uz by som sla spat, ale ta pracka nie a nie doprat tie plienky 🙂

katka888
25. mar 2011

@norikk
ta to netrafilo do hlavy ako mna ked som nacitala infosky .... 😀
kym pridu flipky, tak vydrzite alebo napis @miruss nech ti z eshopu nieco odporuci..... ke dtam chces brat vak na plienky. este si chvalia wee hugerky a tots wrap ....

norikk
25. mar 2011

@katka888 este jedne vrchne kupujem z bazaru,taktze budeme mat dva

miruss
25. mar 2011

@katka888: Katka tots sa zatvára šnúrkami, ale nemá ten bežeč. zatvára sa len samotným sťahovaním šnúrok.

miruss
25. mar 2011

@katka888 , už sme sa s
@norikk dohodli.

katka888
25. mar 2011

@norikk
mas namysli, ze dokopy budes mat len dvoje vrchne nohavicky?

katka888
25. mar 2011

@miruss 🙂

norikk
25. mar 2011

@katka888 ked dojdu aj tie z UK tak tri

katka888
25. mar 2011

@norikk 🙂
ved ked ti bude treba viac, tak za pochodu doplnis... ale tie 4-5 ti bude treba. stalo sa mi par krat, ze mala pokakal tak plienku, ze sme za den minuli aj tri vrchne nohavicky, ale ked uz bude papat aj normalne jedlo, tak kaka za den pomenej, a mozno aj uvidis kedy ide kakat a das na nocnik a nebudu sa tie vrchne tak spinit.

zuzanockamt
25. mar 2011

dievcata, ktore vrchne gate su take univerzalne, ze mi budu sediet na väcsinu plienok? ... a este ma zaujima, ci na noc mozem tiez dat PUL alebo radsej flis? ... vlnu zatial nechcem, odradza ma to lanolinovanie 😅

miruss
25. mar 2011

@zuzanockamt : Thiersties duo wrap, Tots wraps, Imse soft/organic, Bummis super brite.

zuzanockamt
25. mar 2011

@miruss dakujem 🙂 ... jedny imse soft som uz objednala 🙂

labutka
25. mar 2011

@zuzanockamt pre polrocne dieta uz flisky moc neuzivite, zachvilu zacne sediet, a nebudu stihat. Na noc by som urcite isla do vlnenych. Ak ich chces na noc, urcite natahovacie.
Lanolinovanie najnovsie prirovnavam k robeniu kakaa - vecer si rozpustis lanolin v troske horucej vody, dolejes vlaznou vodou aby bola teplota cca 35-40 stupnov (tak aby si vo vode mohla mat ruky a bola trochu tepla) namocis vlniaky. Rano vyplachas a das susit. Co je na tom narocne? 😉

zuzanockamt
25. mar 2011

@labutka vdaka 🙂 ... pre mna je kazda rada dobra, lebo este len zacinam a mam momentalne z toho vsetkeho hlavu ako slon 😀 😀 ... lebo len kukam, citam a porovnam