Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

bambusko
28. jan 2009

labutka, super, tesim sa s tebou 😵

bambusko
28. jan 2009

sju, my sme zdvihacky postovneho 😀 za chvilu nas uz budu vsade poznat, ale to uz budeme mat plienok dost 😝

crysmile
28. jan 2009

oplati sa im vlastne dvihat postovne? ved potom nik u nich nenakupi..

quika, no tak to sa ti bude latkovat, ked budes mat aj susicku.. super.. 🙂

ozaj, preteka niekomu z vas swb kapsovka? mne vzdy medzi nozickami, neviem kde robim chybu..

crysmile
28. jan 2009

baby, no neviem, ale citala som v jednej teme, ze prebaluju v hnuskach tak 4x za den.. no tak to je otras... 🙄 😖

bihan
28. jan 2009

Na teehee vlastne ani veľmi nezdvihli poštovné, len zmenili cenové limity a prispôsobili k tomu poštovné.. podľa mňa je to stále veľmi v pohode cena, len sa treba vyštverať teraz už na 300libier, aby to bolo zadara 😀

Labutka, tie blueberry vrchňáčiky vyzerajú super, len škoda, že sú viacveľkostné. to je podľa mňa príliš vysoká cena, keď si vezmeš, že IB sú za 13 libier. To by som radšej vzala jednoveľkostnú kapsovku.

Crys, nerieš.. to nad tým som zvracala už dávno. sú ženské, ktoré dokážu použiť 2 plienky!!!! za deň... mimo môjho chápania.

olinka6226
28. jan 2009

labutka super ze ta pustili. tie blueberry mam iba kapsy ale milujem ich 😉 samostatne vrchnaky neviem, ale asi to bude to iste len bez tej flisovej vrstvy a vkladky.

crysmile
28. jan 2009

bihan, no otrasne.. si predstavim, ze to dieta je cely cas v tom, tak dakujem pekne.. my stale mame okolo 9 plienok za den a to este davam dost casto na nocnik.. no ale to sa asi neda porovnavat...

Labutka, no pacia sa mi tie vrchne.. itti bitky by som zobrala az okolo pol roka, lebo ak chces siroko balit, tak tie su krasne uzucke medzi nozickami, to by sa asi nedalo..

bihan
28. jan 2009

Hej, Kili raz tak trefne poznamenala, že je to urinoterapia 😀 spojená s chemoterapiou 😝

Inak čo máte všetky s tým širokým balením... je to zbytočné a terorizujú s tým maminy ešte aj dnes 😅

quika
28. jan 2009

crysmile, mne swd stale preteka, uz mam aj speci vlozky do toho, kadejako to kombinujem, a vzdy okolo noziciek to presiakne. podla mna ta bavlna je tam dost nestastne riesena, lebo ked je mokra, od nej sa zamoci aj vonkajsia latka a uz to ide na oblecenie 😠 ale niektorym to nepreteka tak nechapem 😲
a take ze 2 plienky na den, to idem grcat ked to citam. alebo take super rady, ze das separacku do hnusky, ak sa vykaka tak separacku vyrazis a v tej hnuske ti este moze decko do vecera zostat! bleeeeeee! by ma zaujimalo ci tie osoby aj sebe nadelia iba jeden utrzok hajzlaku denne 🙄 my mame vacsinou 12 plienok denne a to aj ked je na hnuskach 😕

matja
28. jan 2009

ahojte dievčatá, sem-tam som vás zvykla čítať, myšlienka látkových plienok sa mi pozdáva, ale ešte som sa pre ne jednoznačne nerozhodla. Takisto ma veľmi inšpiruje labuťka, spolu sa stretávame v marcovkách 🙂

Píšem sem, lebo sa vás chcem opýtať na názor. Mám veľa klasických štvorcových plienok, takých, čo sa používali aj kedysi. Je tu niekto medzi vami, kto ich používa? Myslíte si, že sa dajú tiež dobre využiť? Rozmýšľala som, že by som ich nejako skombinovala - napr. s tými separačnými vložkami a vrchnými nohavičkami, lenže ja netuším, či sa to tak dá... Viete mi poradiť? Alebo si myslíte, že tieto klasické plienky nie sú praktické?

Ďakujem za každý názor a radu.

matja
28. jan 2009

ozaj, ešte vysvetlím, prečo som ich chcela tak skombinovať. Lebo si myslím, že keď by som dala tie vrchné nohavičky, tak sa bábätko nepreciká a neprekaká, aspoň nie tak, ako keby som ich používala bez. No a tie separačky preto, aby sa mi lepšie prali. Má to teda význam?

bihan
28. jan 2009

Crys, to som prehliadla.. mne SWB zo začiatku príšerne pretekala ako šialená a potom to zrazu prestalo a teraz nepreteká ani náhodu...skús tam šupnúť lepšiu vložku (teda neviem, čo používaš), ja tam strkám bambusový štvorec (mala som pôvodne konopku, nie od SWB, ale to bolo naprd.. asi to dosť nepriliehalo k pipke a pretekalo).

Ja ani neviem, ako často prebaľujeme.. doma po každom počúraní, vonku po 2-3h, ale Quika, ten tip so separačkou som ešte nečítala.. fakt sila..

Pre mňa sú teraz hnusky už fakt hnusky najhnusnejšie.. bordel jeden... mali by to zakázať 😀

bihan
28. jan 2009

Matja, jasné, že sa dá 😉 Je kopec mamín, ktoré fungujú na štvorcoch, prípadne viacvrstvových plienkach.. neviem, v akom množstve by ich bolo treba, ale zo začiatku sa, myslím, dávajú 2ks...
tu nájdeš tipy na skladanie http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
Vchné gaťky si kočky chvália Imse Vimse, bummies a Thirsies, Swaddlebees (nádherné farbičky 😵) a občas sa tu mihnú také lahôdky ako bluberry a spol 😀

A vrchnú nohavičky určite musíš používať, to by si mala mimčo s večne prečúraným oblečením 😀 A separačky na lepšiu manipuláciu s "odpadom" 😉

olinka6226
28. jan 2009

matja - ja som cez den so samkom do cca 8-9 mesiacov fungovala hlavne na stvorcoch s hornymi nohavickami. separacky nam nebolo treba lebo samko od 6 tyzdnov kakal do nocnika. ale kludne ich tam mozes dat.

matja
28. jan 2009

ďakujem za odpovede, tak to ste ma naozaj potešili 🙂 Len teraz si musím naštudovať tie rôzne značky 🙂 Len dúfam, že to, čo spomenula bihan, sa dá kúpiť aj tu na SK, lebo čo som si všimla, tak vy nakupujete aj v UK alebo možno aj inde cez zahraničné stránky a na to si netrúfam.

lilly
28. jan 2009

matja, ja som tiez prvy mesiac po prichode z porodnice pouzivala len stvorcovky poskladane na novosklad, do toho este viacvrstvovku, alebo jednu stvorcovku na osminy k ritke separacku a von pul nohavicky. Mam Imse Vimse nohavicky s obrazkami, tie su super, nepretiekli mi ani raz na oblecenie. Z toho novoskladu mi to na pulky pretieklo dokopy mozno 5x, takze vcelku som bola spokojna s tymto balenim. 😉

matja
28. jan 2009

lilly, ako je to poskladané na novosklad?
a po prvom mesiaci si si dokúpila nohavičkové plienky?

lilly
28. jan 2009

novosklad=novorodenecky sklad - ked si kliknes na ten link od bihan, tak tam hned prvy navod 😉
ja som mala kupene aj nohavickove plienky, no som chcela prvy mesiac pouzivat plienky, ktore sa mozu zehlit a tie nohavickove sa nesmu zehlit. Moja mala mala citlivu prdku uz v porodnici, tam sa vyhadzala z jednorazoviek a aj doma potom mala este kde tu take drobne cervene bodky na zadocku, tak preto. Aj ked to bolo hlavne asi kvoli pokoju na mojej dusi, asi ani nohavickove by jej nevadili, no radsej som to riesila tak.

telinka
28. jan 2009

neblaznite s tymi jednorazovkami ...to tu su take baby na konovi??? a este to aj zverejnuju😕 ja som minimalne 8 kuskov denne minula....

lilly
28. jan 2009

jaj ozaj, aj mne SWB kapsovka preteka.. no ja som to pripisovala tomu, ze:
1. je este nova a nema este tu spravnu savost, kedze bola vyprata len parkrat
2. je to velkost L a je mojej lilke este velka
3. som ju nevypchala, alebo nevypchala dobre
no zase, na nozickach to ma dost tesne, niektore plienky nema ani tak tesne a nepretekaju.. 😨

bambusko
28. jan 2009

crys, mne swb kapsa pretiekla jedinykrat s konopnymi vlozkami swb 🙄 inak davam stale viacvrstvovu popolini a je super, to su plienky, ktore berieme, ked potrebujem prebalovat vonku alebo ked ideme na dlhsie, nech je relativne v suchu.

a my sme dnes minuli tiez len 2 plienky a 3. na noc 😅 niezeby som setrila, ale drobec asi ano, uzasne nocnikuje 🙂 dokonca sa dnes vypytal kakat, prisiel ku mne, zavesil sa mi na nohu a zacal struhat ksichty ako ked tlaci 😀

som uz pisala v nejakej teme, ze cigani v osade v lete susia pocurane plienky na plote a pouzivaju este raz 😕 😠 stari ekologovia su to 😝

andrea100
28. jan 2009

Matja aj ja občas používam obyčajné štvorce a viacvrstvové plienky keď mi nestihnú uschnúť nohavičkové. Vrchné pul nohavičky bummis sú pekné ale mne sa veľmi neosvedčili na štvorcové plienky tak tie neodporúčam.

miri.b
28. jan 2009

Matja, ja pouzivam klasicke zdedene stvorcove plienky asi / 80%/ mam ich poskladane na dvanastiny na to rozstrihana fleecova deka ako separacka a navrch PUL nohavicky/mne to pride najjednoduchsia varianta, takto dokonca prebali aj manzel/ maly uz teraz pri prebalovani nevydrzi, stale sa vrti a prekruca na brusko a takto ked mam pripravenu plienku, tak to mam ako hnusku a je prebaleny velmi rychlo, ked prebalujem a davam mu nohavickove plienky, tak spolu viac bojujeme 😉

PUL nohavicky mame fix od BL a IV soft/ tie mam radsej, lebo su take pruznejsie a makksie a robia mensiu ritku

inak maly zacal bojktovat hlasenie na nocnik 🙄 , a po jablcku a hruske ma pravidelne crevnu ocistu 😒

andrea100
28. jan 2009

Mne na štvorcové plienky veľmi dobre sedia pulky thirsties a tiež fix od BL ako píše miri.b.

kkaattkkaa
28. jan 2009

Matja,
ja som pouzivala len klasicke stvorcove-a na to dokonca obycajne postolky asi do 5 mesiacov, potom som dokupila vrchne PUL nohavicky. No casom sa ukazalo, ze hlavne na noc uz ani 3 plienky nestacia, tak som dokupila nohavickove.
Ale na den na doma je to uplne v pohode-aj tak prebalujeme po kazdom ciknuti.
Stvorcov som mala spociatku 40, neskor 50-to bolo tak akurat. Ale davala som len jednu plienku poskladanu na tretiny.

matja
28. jan 2009

joj, vy ste fakt super, že ste ochotné stále odpovedať novým žienkam, ktoré chcú používať látkovky 😉

Katka a ty používaš aké PUL nohavičky?

Najskôr som sa nadchla pre tie Imse vimse, ale tie sú od 3 - 6 kg a potom od 5 - 8 kg, preto by som radšej brala také, čo sa dajú používať dlhšie. Našla som Tots Flexiwrap a aj tie, čo odporúčate vy - BL fix. Ktoré sú podľa vás lepšie a prečo?

Ozaj a potom na tie nohavičky sa dávajú aj poštolky? to si neviem predstaviť, zrejme nie, však?

andrea100
28. jan 2009

Matja poštolky už nedávaš. Plienka ti zabezpečí balenie na široko a vrchné nohavičky aby plienka nepretiekla. Ktoré sú lepšie ti neviem poradiť ja mám z tých čo si písala lentie BL fix. Boli to prvé ktoré som kúpila a som s nimi stále spokojná. A cena je tiež super.

taanak
28. jan 2009

Ahojte, labutka, dufam ze ti dnesna prezentacia pomoze pri vybere tych spravnych plienok... 😉

Matja, do tych IV kludne chod, maju sice viac velkosti, ale to neznamena, ze ich musis vsetky aj pouzit, kludne mozes nejaku velkost preskocit. Pripadne mozes sucasne pouzivat dve rozne velkosti - mensiu napr. na stvorce a vv, vacsiu na nohavickove. Bola by skoda nevyskusat ich, su jedny z tych lepsich.

marcelka11
28. jan 2009

Matja, IV su sice fajn, ale maju slabe suche zipsy, podla mna. Mne sa osvedcili aj Haipa Daipa, su na patentky 😉

crysmile
29. jan 2009

bihan, no davam tiez bambusove stvorce do tych swb kapsoviek, ale tie mensie, co su 30*30, ale mne sa zda, ze to robi ta latka, ze akoby presahovala cez tu pul vrstvu.. ja to asi zle vypchavam.. ony su take stihle, ze sa mi to aj zle vypchava..
bambu a to vypchavas viacvrstvovkou c. 1? lebo ja mam len dvojky..

inak co sa tyka vrchnych nohaviciek, mam BL fix a haipa daipa.. a haipa daipa sa mi viac paci, mam radsej patentky.. ale stvorce sa do nich davaju horsie ako do BL.. v BL stoja pekne na mieste, ale v haipa daipa ked sa mala hybe, tak "behaju" 😅

keby som si teraz kupovala vrchne, tak to by som si radsej zaplatila za tie blueberries, alebo take, no proste chlpate.. nech je to zaujimave 😉 ale teraz mam vlniaky, takze pouzivam radsej tie..