Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

albao
28. mar 2011

@zojec presne na toto som aj myslela! Len mi malicka nechce spavat a ja tym padom nemam cas 😒 A kedze si ten "cas" hladam uz vyse mesiaca, myslela som, ze niekde cez internet kupim 😝

@sima.p teeeda, to ej presne ono! Dakujem 😵

siss_sz
28. mar 2011

@zojec a da sa na utieranie zadocku pouzit aj ta flisova deka z IKEA? ci to je blbost? 😀

zojec
28. mar 2011

@siss_sz to velmi nie.. flis nesaje, takze by si s nim vela nepoutierala 😉 chce to nieco save, skor uterak z ikei by sa dal 🙂 ale plienka je najlepsia 😉
@albao ja som sila ked bola b. malicka tak, ze som ju mala uviazanu v satke 😉

albao
28. mar 2011

@zojec boooze, ty mas rovnake myslienkove pochody ako ja 😀 😀 😀 Uz mame satku doma a zvykame si. Tiez dufam, ze tak viac stihnem. Len zatial nevydrzi dlho v tom a uz vobec si to moje male babo nechce na mna polozit hlavicku. Drzi ju ako kohut vonku a obzera a na spinkanie a odpocinok sa pyta vonku 😖 Ale my si zvykneme a snad vydrzi aj viac ako 15 minut niekedy 😝 To si trosku vydychnem potom 😵 Ale satka je taka skvela vec! Citim sa v nej ako tehotna vo stvrtom mesiaci - uplne uzasne! 😵

miskatn
28. mar 2011

spekulujem nad jednou vecou, neviete preco nase mamy museli plienky vyvarat a teraz uz netreba?
ja pouzivam na doma viacvrstvove do flipiek a popravde povedane nevidim dovod, preco ich nase mamy vyvarali a my nemusime, neviete nahodou ?

ja periem len v pracich guliach, ale ked mam aj kvalitne pokakanu plienku, tak si netrufam, operem v lovele, ale rozmyslam, zeby som namiesto nej pouzilia ten MioFresh alebo NapyFresh, co spominate ...

zuzkaro
28. mar 2011

@sima.p ano o tej, ale neviem si predstavit dat do nej prefold, lebo to by si musela mat extra stihle babo aby si to dako zapla lebo mi to ledva ledva zapiname, ale Samusko je riadny buclosko on ma 11 tyzdnov a uz nema problem mat hamburger velkost L ( a asi 7 kilo) 🙂

taanak
28. mar 2011

@miskatn vyvarali, lebo vacsinou este nemali automaticke pracky. Mama mala kedysi taku virivu pracku, a ta by jej plienky rychlo znicila. A neviem, ci vobec prala na 60 stupnov 😉

marianas
28. mar 2011

Písala som sem včera, no nedostala som odpoveď, tak kopírujem otázku: Dievčence, doteraz som si to neuvedomovala, no tak mi napadlo: periem v orechoch a mám aj pár plienok s flísom, príp. flísové separačky. Nezničí mi ich to pranie v orechoch? Zatiaľ som si nevšimla nič zlé, ale flísu vraj mydlo škodí.
A ešte jedna: Ktoré viacvrstvové plienky mi odporúčate. Zatiaľ mám Flip,som s nimi spokojná, no skúsila by som aj iné.

miskatn
28. mar 2011

@taanak ahaaa, tak to preto, no jasnacka 🙂 vdaka !

miskatn
28. mar 2011

@marianas ale flip nie su viacvrstvove plienky, to su vrchne nohavicky, ja pouzivam Popolin, mam ich cisto biele ale aj prirodne bez farbenia, obidvoje su fajn, mozno na tych bielych vidno lepsie kaku, ked ich cistim pred pranim 🙂

sima.p
28. mar 2011

Ja mám tiež Popoliny viacvrstvové a sú fajn, aj Kikko viacvrstvové sú fajn.

katka888
28. mar 2011

@miskatn
mamka spomina, ze ked som bola mala, neboli automaticke pracky, ze pri bratovi uz mala automaticku a vtedy nevyvarala.... ci to bude tymi prackami, kto vie

miskatn
29. mar 2011

ahoj @emjee prosim ta, ty peries v pracich guliach, ako to kombinujes s tym MioFresh? ako casto to dezinfikujes? maly nekaka casto, ale ak mam kvalitne pokakanu plienku, tak sa neodvazim prat len v pracej guli, vtedy dam radsej prasok lebo zda sa mi, ze niektore plienky nevonaju moc pekne bez prasku potom. dakujem aj ostatnym. 🙂

emjee
29. mar 2011

@miskatn ja periem na striedacku v guliach a v prasku (raz v tom, raz v tom), raz za ca. 2 tyzdne plienky asi 12 hodin pred pranim namacam (najprv ich preplachnem v pracke, potom prehodim do kyblika s miofreshom, po namoceni necham odstredit a potom periem)
ked periem v prasku, dam miofresh k tomu, ale vacsi efekt to ma ked namacam

zojec
29. mar 2011

@marianas myslim, ze v pohode mozes prat v orechoch, kedze je to plod stromu, tak predpokladam, ze to ma ine zlozenie ako klasicke mydlo. ja periem v klasickom mydlovom slize a flis sa mi este nepolepil a plienky saju v pohode 😉 tymi flip vv plienkami si asi myslela organic vkladacku do flipeik.. myslim, ze su aj ine ovela lepsie vkladacky . baby si chvalia tieto plienky http://www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-squa..., http://www.ekoplienky.sk/product/biobavlnena-vi..., http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo..., tie posledne dve vkladacky su vyborne aj na dovypchatie nocnych plienok..ale na bezne denne nosenie, urcite posluzi aj vv popliny 😉

miskatn
29. mar 2011

dakujem @emjee asi len tie gule na plienky nestacia podla teb, ze? ja to tiez kombinujem, tak nejako pocitovo, len som myslela, ci je to nutne, skoda ☹

juliakocka
29. mar 2011

no dievčatá, ja končím, nebaví ma prezliekať dieťa tísickrát do dna, na návstevy nosit tašku oblečenia, lebo stále prečúra a to ju pozerám a prebalujem kazde 2 hodiny, ked jej napcham veľa plienok, tak má velku rit a nic neoblecie a ked dam mozno 2 plienky preciká hned, nestaci to sať, predávam všetky plienky, pozrite v bazári, inak vsetky mala iba parkrat a prane boli 2 krat :(

alusha
29. mar 2011

@juliakocka je mi luto, ze to vzdavate, ale nerozumiem tomu, to ti mala tak vela cika? Ja mam rovnako velke dieta a este sa mi veru nestalo, ze by sa precikal na oblecenie, davam mu jeden stvorec, jednu vkladacku a pulky... a to ked je s ockom, tak ten ho necha v plienke aj tri hodiny, aj viac... dobre jej utahujes plienku a dobre jej tesni okolo bruska a noziciek? nesmie trcak ani kusok plienky von...

apple7
29. mar 2011

@alusha ahojte, mozem sa pridat? uz par dni latkujem a paci sa mi to, malej davam pul a do toho jej vkladam stvorec spolu s vkladackou na pocit sucha. teraz nam to staci, len neviem co na noc a ako von, ci to staci, mam tam davat este nejaku vkladacku? dakujem

miskatn
29. mar 2011

@juliakocka som zvedava, co si pouzivala, lebo mne trvalo velmi dlho, kym sme si nastavili, co je pre maleho vhodne, zacali sme v 4 mesiacoch, prechadzali sme postupne a v podstate az teraz nam to naozaj funguje ...

alusha
29. mar 2011

@apple7 my fungujeme tak ako vy, ale na noc davam nohavickovu plienku s prefoldom a na to vlnene nohavicky... na von davam kapsovu plienku 🙂

miskatn
29. mar 2011

@emjee este ta poprosim, ak mozem, peries to na akej teplote ? ako kedy alebo ? dakujem 🙂

apple7
29. mar 2011

@alusha kapsovu plienku? to je pul s kapsou a do toho davas vkladacku?

apple7
29. mar 2011

@alusha a kolko mas tych nohavickovych plienok s prefoldom?

alusha
29. mar 2011

@apple7 kapsovu davam s original vkladackami, napriklad BG 3.0 a vydrzi mu dlho dlho

apple7
29. mar 2011

@alusha a ta kapsova plienka sa potom cela perie alebo len tie vkladacky, prepac ze sa tak blbo pytam ale este v tom nemam tak jasno dakujem

juliakocka
29. mar 2011

@alusha ahoj, dobre utahujem sicko, ale mam pocit, ze ona nič nič, a potom dá naraz veľa moču a nestači to tá plienka absorbovat, mnae je tiez luto, ze s tym koncim, lebo som chcela aj pri druhom babatku, to pouzivat, ale neda sa no, veľa ciká

alusha
29. mar 2011

@apple7 ano kapsova sa perie cela...

apple7
29. mar 2011

@alusha a kolko ich potom mas? kolko ich potrebujem?

sima.p
29. mar 2011

juliakocka predáva hamburgerku, tak ju hned beriem, aspon nemusím rozmýšlať, že akú....