Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
1. apr 2011

@zfidorka ako dlho namacas, ked namacas celu varku? lebo ked nechcem prihadzovat, tak len preperiem, vypustim vodu, vyzmykam, a dam prat; ak namacam tak namacam aspon 4-6 hodin a prihadzujem 😀
@horalka777 v tesco lamac isto maju miofresh, som to pozerala minuly tyzden 😉 maju tam este bambino mio plienkove sety, akurat separacky nemaju 😝 😀

zfidorka
1. apr 2011

@emjee celu varku cez noc, cize 10 hodin, ked cez den, tak tych 8

mariana0915
1. apr 2011

@zfidorka a pekne vonia?????gel alebo prasok uprednosnujes???

clelinka
1. apr 2011

ahojte čítam si tu ako pekne píšete o látkovkách, no my s malou pôjdeme do toho tiež, tento mesiac chceme urobiť nákup plienočiek, ale ešte stále premýšľam nad niektorými plienočkami, ktoré sa mi páčia....na noc by som chcela dávať nohavičkové a z nich mám vybraté little lamb, bum hugger, tots bamboozle a tots flexitot onesize....a cez deň sa mi páči itti bitti SIO s tými vkladačkami kombinované s kapsovkami (buď wonderoo alebo flip)so štvorcami a + stay dry, tie SIO sú však dosť drahé, a do kapsoviek neviem či je naozaj efektívne dávať klasické štvorce+ stay dry.
Ak máte niektorá skúsenosti s tými menovanými plienočkami, môžete mi poradiť? veľmi sa na plienkovanie teším, na to pranie a vešanie tých krásnych kúskov na detskú prdelku, ale uvidíme čo z nich bude po pár praniach pretože my máme tiež neskutočne tvrdú vodu, takže aj výber pracieho prostriedku bude komplikovaný, počula som že je dobrá strúhané prírodné mydlo, ale neviem si predstaviť že by to vypralo škvrny od pišiky a kaki.

emjee
1. apr 2011

@clelinka ja s itti bitti nemam moc dobre skusenosti - su uzke medzi nozickami a ak chces aj nosit, tak ti to tade moze tiect 😝 a na prazenicu sa mi zda skoda ich 😉 na novorodencov su najlepsie stvorcove plienky

labutka
1. apr 2011

@clelinka periem v slize (mydlo + soda) uz skoro 2 roky a som spokojna, vsetko sa vyperie.
Tvrdu vodu mame tusim vsetci, takze plienky treba po uschnuti trochu posuchat a oni zmaknu. Pripadne dat susit von.
Vyber celkom fajn, ja by som ale bum hugger uz nechcela, sam o sebe toho moc nenasaje, a tvrdne. Radsej tots bots stretch.
S itti bitti som spokojna, stacia ti kludne 2ks a k tomu 4 nahradne vkladacky, a mas 6 plienok. wonderoo takisto dobry vyber, ak mas stvorce, tak by som sa rozhodovala medzi weehuggers (k pokozke babatka pride prirodny material) alebo bg flip (lacnejsie, ale na pokozke polyester).
kapsovu plienku po ocurani musis oprat, tam ti nahradne vkladacky nepomozu.

labutka
1. apr 2011

@clelinka A s @emjee suhlasim, itti bitti su najuzsie plienku na trhu, preto urcite nie pred kontrolou klbov, a do nosica alebo satky takisto nie.
na novoskov ich je skoda, ale ked zacnu kakat raz za den, tak preco nie? Ved su krasne. 😵
Emjee videla si aj nove limitky? 😉

emjee
1. apr 2011

@labutka nie nie, kde co ako? 😀 ja zvazujem, ci tu tutto neposuniem dalej 😔

emjee
1. apr 2011

@labutka slepa som, co ti poviem 😀 uz kukam

emjee
1. apr 2011

@labutka to nem moj vkus 😝 pocuj ty mas tuttovku, aj tvoje je taka, ze to plysove je akoby vacsie ako vnutro? neviem, ci sa vnutro tak zrazilo alebo co, ale ta vonkajsia vrstva je fakt neprimerane velka, no taka mi uz prisla od novoty 😝

sulky
1. apr 2011

@emjee , preco chces tu IB jednovelkostnu posunut dalej? Nie si s nou spokojna?

wvwvw
1. apr 2011

Ahoj, tak pomaly finalizujem a chcem sa s vami podelit o nazor na nasu dufam buducu vybavicku:
co uz mame (resp. je na ceste)
2x BG flip + 6 stay dry vkladaciek
1x GV shell set
10 ks bavlnene plienky 80x80
10 ks bavlnene plienky 70x70
a co by sme este chceli dokupit:
2x BL bambus XS-S suchy zips
1x little lamb kapsovka (ma v sebe bambusovu vkladacku)
1x TB flexitot onesize alebo bamboozle one size (toto mi poradte ktoru z nich dvoch, pls)
3 ks bambusova plienka BL 40x40
1x vrchne gatusky Wee hugg. velkost 2
popripade este 1x Pop in (a to asi ten dream dry, bambusiek sa mi uz zda byt dost....)
+ vak a separacky celulozove jasnacka

Tak maminy a teraz "babo rad", kritizujte a radte.... co netreba z toho, naopak co radsej dokupit.... nejake boostre??

VDAKA za kazdu radu...

emjee
1. apr 2011

@sulky nejak neviem tym IB prist na chut 😀 sa mi zdaju hrozne malicke, a to mam doma drobceka

emjee
1. apr 2011

@wvwvw ak si dobre pamatam, prirastok este len cakas
boostre este nepotrebujes, novorodenec cika casto a v malych davkach, takze skor minies viac tensich veci, napr. stvorce 😉 alebo viacvrstvove plienocky
podla mna mas malo puliek - spolu 3 (ak nepocitam gv - daju sa pouzit ako vrchne? neviem), ked ti dvoje zakadi, ani ich nestihnes oprat a budes mat okadene tretie 😉

sulky
1. apr 2011

@wvwvw , BL by som radsej vymenila za ine nohavickove. Napriklad anavy alebo tots bots.

sulky
1. apr 2011

@emjee , dik

zojec
1. apr 2011

@clelinka ja periem tiez v slize a tak istosom spokojna 🙂 perie najlepsie zo vsetkych eko prostriedkov 😉 co sa tyka IB ja som mala jednu vo velkosti S a velmi som sa sklamala, zakupila som ich teraz vo velkosti L a maximalna spokojnost 😉
@wvwvw zobrala by som TB bamboozle 🙂 a k weehugerkam, tie velmi na novoskovi nevyuzijes, lebo sa strasne rychlo zaspinia od kaky , velkost 2 bude dobra tak od 6,5kg.. takze este nejake 2 pulky by to chcelo 🙂 ja som spokojna s eonder wraps 😉 a ja mam podozrenie ze b. ma alergiu na tu lemovaciu pasku. uz dva krat mala cervene flaky okolo noziciek :( inak su to dost oblubene pulky od cca 6 mesiacov

katka888
1. apr 2011

@wvww
pridala by som este nejake stvorce, budes ich pouzivat nie len na plienkovanie, ale aj pod hlavicku, do perinky a pod.
a vrchne nohavicky tiez. Gro Via shel set nepouzijes velmi ako vrchne, su prisposobene priamo original "jadru", ktore sa pripina na patentky

katka888
1. apr 2011

@wvwvw
joj a z abmbusovych nohavickovych ako pise @sulky tak tots bots, anavy a este su vynikajuce baby beehinds bamboo. little lamb je dobra kapsovka za dobru cenu, len ma jednu "vadu" a to vysoke zapinanie.... viac vyuzivame z kapsoviek wonderoo / s bambus vkladackou /

wvwvw
1. apr 2011

Pop in vrchne gatky nie su dobre? Alebo ich radsej vymenit za ine vrchnaciky?

wvwvw
1. apr 2011

Pop in vrchne gatky nie su dobre? Alebo ich radsej vymenit za ine vrchnaciky?ak vymenit,ake by boli lepsie?

wvwvw
1. apr 2011

a skoda ze ta kapsovka l.lamb nie je moc dobra, ta sa mi veelmi pacila

sulky
1. apr 2011

@wvwvw , mna celkovo pop in neoslovili. Ale ja mam tie s bambusovymi pripinacimi vkladackami.

sulky
1. apr 2011

@wvwvw , kapsovky su super od bum genius, zober radsej tie ako LL.

katka888
1. apr 2011

@wvwvw
little lamb je dobra a kvalitna, len ma vysoky pas na zapinanie / dva rady patentiek / a to napr mne az tak nesedi. ale je to znacka typu "pomer : cena-vykon" . ak chces s bambus vkladackou tak wonderoo, a velmi kvalitne kapsovky su ako pise @sulky od bum genius 4.0

wvwvw
1. apr 2011

A ake zobrat este tie pulky?uz by som nechcela flipky a gv je skoda na noc....

xlea
1. apr 2011

baby mam jednu otazocku - chcela by som kupit este nejake fajne dobre PUL-ky. Mame dvojo BG flipiek a Wonder wraps... poradte este nieco do kolekcie...

zfidorka
1. apr 2011

@wvwvw @xlea vraj su dobre este nove tots bots alebo thirties duo wrap... ale nemam odskusane...

labutka
1. apr 2011

@wvwvw @xlea @zfidorka ja mam tie starsie vzory tots bots, a bola som spokojna. Tie nove su tusim este trosku tensie. 🙂
a znovu sa chcem zopakovat, namiesto bg 4.0 kapsy radsej minilala. Hlavne kvoli bambusovym vkladkam.

xlea
1. apr 2011

@zfidorka
@labutka diky baby 😉