Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

teress
19. apr 2011

baby to bude asi otazka po mimo, ale ako sušíte plienky, my teda ešte len čakáme na na narodenie drobca...ale už riešim problém s plienkymi...máme totižto v byte len podlahové kúrenie a prádlo v zime schne pekne dlho...tak či si zadovážit práčku zo sušičkou alebo ako?

taanak
19. apr 2011

plienka na 20 kg dieta by nam bola na 2 veci.... Mala sa odplienkovala v 2 rokoch a mala 11,5 kg 😉

sima.p
19. apr 2011

@taanak ale je dosť detičiek, čo sú už cez den bez plienok ale v noci ju potrebujú a dosť dlho...... takže možno niekomu fakt treba aj na 20 kg dieťa...

sulky
19. apr 2011

my sme stale v plienkach, aj cez den aj v noci. Uz nas y toho poraza. Vobec sa nam nedari odnaucit sa ☹ , Maly ma 13 kilov, cochvila 2a pol roka a napriklad BG kapsa je mu uz mala. Zaujimave, ze BG Organic oblecie este vpohode.

sima.p
19. apr 2011

@sulky moja staršia sa odnaučila zo dňa na deň ked mala 2 roky a 5 mesiacov, nočnú plienku mala do 3 rokov

blovitc120
19. apr 2011

@taanak kamoškina dcéra má 17 kg, o mesiac roky a stále je v plienkach, takže aj väčšie deti nosia 😀
Naša sa odnaučila tiež zo dňa na deň a odvtedy bez jedinej nehody, keď jej chýbal mesiac do 2 rokov

sima.p
19. apr 2011

@blovitc120 no to by som celkom aj brala, keby sa moja mladšia odplienkovala 1 mesiac pre 2. narodeninami... to by bolo už o 2 mesiace 🙂

majka1981
19. apr 2011

@teress ja som cez zimu este nelatkovala, ale ja susievam pradlo aj na balkone aj v zime a na doschnutie ho davam dnu 😉 . Iba ked je hmla alebo velmi vlhko tak nezavesim von. Schne to sice dlhsie, ale preschne aj tak a nie je tak vlhko v byte...

zojec
19. apr 2011

@teress aj my mame podlahove kurenie, a plienky schnu v pohode, aj ked nekurime v krbe. len otvorim aspon na chvilu okno v kupelni. a v lete len na slniecku 😉

teress
20. apr 2011

@majka1981@zojec tak hadam nebude problém...lebo v byte je to o dušu v zime prádlo schne aj dva dni 😖

anitab
20. apr 2011

@zojec davas biele veci na priame slniecko? lebo mne biele veci na slnku prave zazltnu ☹ aj to co bolo biele ma take bleducko zlte sfarbenie na tej casti na kt slniecko dopadalo...tak sa bojim veci davat na slnko, ako je to mozne?

zojec
20. apr 2011

@anitab ano, len na slnku susim. no zvlastne, a v com peries? a pradlo je dost vyzmykane?? mne sa este nikdy nestalo aby zazltlo od slnka 😕 😕

majka1981
20. apr 2011

@anitab stalo sa Ti to len teraz ci uz aj skor, lebo teraz kvitnu stromy atd, takze to moze byt aj zo stromov 😉
@teress mozes to riesit tak, ze kupis aj plienky, co rychlo schnu - na priklad BG fajn schne, aj flipky stay dry a na zaciatok stvorce, tie su suche raz dva 😉

teress
20. apr 2011

@majka1981 tak som to aj zatial urobila, mám troje BG stay dry, jednu BG kapsovku ,8 vkladačiek a 50 klacických soc. štvorcov...tak uvidím, budem látkovat ako nováčik...tak postupne dokúpim 😉 podľa potreby

wvwvw
20. apr 2011

ahojte, je nejaky zasadny rozdiel medzi kapsovkou BG 3.0 a 4.0 (material,...), alebo ide proste len o novsi a starsi typ?

shira_
20. apr 2011

ahojte, potrebovala by som poradiť.... pokukujem po látkovkách z "estetických" dôvodov, niektoré sú strašne krásne 😵 základné rozdelenie som si prečítala, čo sa týka značiek, to je už horšie. na cene mi až tak nezáleží, pranie a sušenie nie je problém, máme dobrú práčku aj sušičku. skôr mi ide o to, aby použitie bolo také jednoduché ako u jednorázoviek... kedže s malým bude čoskoro doma moj manžel...nechcem mu to komplikovať. máte nejaký dobrý tip?

zojec
20. apr 2011

@wvwvw bg su v podstate rovnake, je to starsi a novsi typ 🙂 BG 3 su len na suchace a BG 4 aj na patentky a viac farieb. materialovo aj velkostne su rovnake , BG 4 mozno o trosicku vacsie, ale zanedbatelne.
@shira_ najlepsie by vam boli AIO plienky, moje favoritky su uz hore spominane BG kapsy, a wonderoo V 2, http://www.ekoplienky.sk/product/wonderoo-v2-mi..., http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones..., alebo limitovana edicia: http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones... tie len zalozis ako jednorazovku, vo vnutri maju kapsu, kt. sa da podla potreby dovypchat (na noc, na cesty, vzdy ked potrebujes nechat plienku dlhsie) a aj pomerne rychlo schnu 😉 na extra dovypchanie odporucam nejake bambusove vkladacky.. 😉
celkom dobre su aj SIO plienky ( snapp in one) Itti Bitti http://www.ekoplienky.sk/product/bitti-dC2B4lis..., ale tie odporucam az pri vacsom dietatku.. cca 6 mesiacov

katka888
20. apr 2011

@wvwvw
4.0 ma trosku vylepsene gumicky okolo noziek, trosku dlhsie a aj na chrbatiku preto je aj velkostne o nieco vacsia. no na prvy pohlad to vobec nerozoznas. cize, nejaky extra rozdiel v nich nie je.

@shira_
uz spominane kapsove alebo AIO plienky, ako pise @zojec, BumGenius 4.0. alebo wonderoo, rozdiel v nich je najma v materialy vkkladacky. este by som odporucila sa pozriet aj na roVia Shell, u nich sa pripina petntkou sacie jadro, ak je len jemne znecistene, sa odopne a pripne nove a tym padom vrchna cast plienky, ta pekna sa da opatovne pouzit.

zdenush88
20. apr 2011

Ahojte babule.... 🙂 sledujem pravidelne co sa tu deje, este sice nemozem prispievat vlastnými nazormi,ale uz sa na látkovanie velmi tesim... 🙂 🙂 🙂 výbavicku plienkovu mam nakupenu, mam taky pocit, ze zazásobím este aj svagrinu co caka 3 mesiace po mne 😀 😀 😀 😀 a vobec nic mi aj tak nebude uchybovať 🙂

anitab
20. apr 2011

@zojec ja tomu tiez nerozumiem, ze mi to takto zltne...min posledne 3 roky periem: Persil Sensitive (posledny rok skoro vobec) hlavne Lovela a Ecover, teraz Ecoleaf...neviem, menili sme teraz byvanie, teda aj vodu, cele prostredie, neviem, ci to nejako ovplnyvni...no rada by som susila vonku, je to rychle a pohodlne....lenze manzelove biele kosele sa tam stale bojim vesat...

@majka1981 tento rok som von este nevesela pradlo...ale byvali sme v panelu na 4.p a stromy tam boli, ale nie vo velkom, dalej bol maly lesik...no predpokladma, ze to by skor boli take skvrny, ale toto je na celom povrchu, na kt dopadalo slnko...

shira_
20. apr 2011

@zojec @katka888 ďakujem, pokukala som, sú veľmi pekné 🙂 určite si nejaké poobjednávam, som zvedavá, teším sa na to 😅

moninka1
20. apr 2011

ahojte latkarky. potrebovala by som radu, kde by sa v BA dal zohnat lanolin z lekarne?? nejaku konkretnu lekaren mi, prosim, poradte. dakujem

katka888
20. apr 2011

@shira_
a myslis, zeby mm nezvladol napriklad pouzivanie vrchnych nohaviciek do ktorych davas bud viacvrstvove plienky, alebo stvorce? ze by menil len popisanu plienku, ale vrchniaky by ostali. to by vam netrebalo vela plienok typu AIO, kapsovych alebo SIO. ? mam namysli take menenie ako mam tu v albume: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/katka888/alb...

shira_
21. apr 2011

@katka888 on by zvládol, len to ja musím ísť na neho opatrne, aby súhlasil 🙂 ak sa nám to osvečí, tak určite. škoda že sme prešvihli "zlatú fázu" ked kakáme raz za 7-10 dní, toto je ideálne obdobie na skúšanie nových plienočiek. kým budem mocť kúpiť nejaké plienočky na skúšku, budeme aj na príkmoch 😀

crysmile
21. apr 2011

@zdenush88 ahoj, to som rada ze si tu.. vitaj.. a ake si si pokupila? prezrad.. 🙂 ja mam zatial len stvorce nakupene.. a zbytok bude v maji, krstna sa realizovala, ona latkuje uz 10mes. dcerku.. takze sa mam nechat prekvapit...

zdenush88
21. apr 2011

@crysmile ahojky... 🙂 🙂 no ja som si pokupila klasicke stvorce na zaciatok, potom viacvrstvove plienky , nejake bambusove vkladacky a potom BG flip asi 4ks+ stay dray vkladacky , gro via set 2ks (este chcem original vkladacky na vymenu) tu na MK som este kupila aj Itti Bitti SIO najmensiu velkost, fakt chutne, uvidime ci vyuzijeme a potom mam kapsovky (asi 10?? som neodolala tym vzorom, ale neboli drahe) ... 🙂 🙂 a vlastne mam aj plienkove nohavicky tiez tu z MK baby lucy bamboo ci ako a vrchne nohavicky jedny take ze XS-S na zaciatok... ostatne plienocky mam viacvelkostne, len tieto jedine mam take mensie.... mam toho za suflik plny v komode, taks om zvedava ci to naozajvsetko vyuzijem..ale tak co nebude vyhovovat, predam dalej alebo dam svagrinej....

crysmile
21. apr 2011

@zdenush88 tak fajn vyzera vybavicka.. najlepsie z kazdeho trosku.. sice IB vraj trosku preteka, ale ak mas S, mozno to bude ok..
ja mam tiez po dcerke BG flip a ked budem vediet co mam, dokupim este do nich original vkladacky alebo ak mi budu stacit stvorce, tak tie budem do nich davat, ako pri dcerke.. a BL bamboo - niekto na ne nadava, hlavne na tu znacku, ale ja som bola spokojna s nimi, najma na noc, s dvomi vkladackami, plus flisovu separacku..
ozaj, separacky flisove a celulozove som necitala ci mas.. a zlcove mydlo..

katka888
21. apr 2011

@shira_
vidis, my sme boli kojeni a nemali sme ani raz fazu, zeby cez den nekakala, prave naopak.... 😀

crysmile
21. apr 2011

@shira_ tak toto sa nam tiez nestalo, raz sice nekakala 4 dni, ale to uz bola zapecena.. zavidim.. 🙂

zdenush88
21. apr 2011

@crysmile mam separačky také jednorázové 😅 😅 😅 a to žlčové mydlo, ešte neviem rpesne v čom bduem prať popravde 😉 a mne ti je to žlčové mydlo dáke mierne odpudzivé.. uvidím asom či zmením názor... 😉