Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
30. apr 2011

@josie3331
prvykrat mozes aj na 40 , ja periem stale na 60 aj little lamb.

kaja73
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cinocka
30. apr 2011

baby, ktore nohavickove plienky patria medzi najvacsie? ja mam pocit ze su nam vsetky ltt a to su jednovelkostne 😒

miruss
30. apr 2011

@cinocka: Medzi väčšie nohavičkové patria Bum Hugger XL. A z kapsových Fuzzi Bunz veľ. L, tá je teda riadne veľká.

emjee
30. apr 2011

@cinocka jednovelkostne su podla mna na priemerne az podpriemerne velke deti, pre velke deti sa radsej oplati zobrat najvacsiu velkost z viacvelkostnych

zuzanockamt
30. apr 2011

@emjee to si ma nepotesila 😀 ... ved to budem o par mesiacov menit celu vybavu 😅

emjee
30. apr 2011

@zuzanockamt kolko ma aktualne? moj ma teraz 12,5kg a okolo 85cm

estterka
30. apr 2011

@emjee no to asi aj ja budem menit zostavu,ledva pride. nasa ma 10,8 kg a 74 cm..

zuzanockamt
30. apr 2011

@emjee no nas Jurko ma 7 a pol mesiaca a nieco cez 9 a pol kila a cca 80 cm 😅

sima.p
30. apr 2011

na plienka vypredávajú nohavičkové Hamiko XXL....

limoni
1. máj 2011

dievcata, na kolko stupnov periete itti bitti? nasla som na nete, ze na 40tke, ale radsej, by som to hodila na 60tku, ale ci sa jej nieco nestane

emjee
1. máj 2011

@estterka @zuzanockamt po 1. roku uz nebyva ten rast taky enormny, ale teda M. patri k mensim detom a taka babybehinds jednovelkostna je mu ltt, to iste itti bitti tutto
uvidim ako bude jednovelkostna bamboozle stretch, teraz som kupila na skusku 🙂

taanak
1. máj 2011

@limoni periem vsetko na 60, zatial sluzia 😉

cinocka
1. máj 2011

@emjee - tak so si ani mna nepotesila 😝 my mame teraz 12 kilov, ale este nechodime, takze ked zacneme cakam ze trosku schudne 😉

limoni
1. máj 2011

@taanak dakujem krasne, idem ich hned hodit 🙂

majka1981
1. máj 2011

@cinocka my mame Tots Bots nohavicky pulky a zdaju sa byt velmi velke, kupila som hned velkost 2, syn ma okolo 9 kilo a uz ich nosi.

sulky
1. máj 2011

@sonkab, nemusis anavz dovzpchat. PRe vas budu stacit tie 2 vkladacky co su k tomu original.

@norikk, ja ich dovypchavam hocicim. Najlepsie sedia BL stvorce alebo BI prefold twofold. ALe inak vsetko, aj stvorcove plienky,...

@sima.p PULky na plienku narovno by mohli byt aj nove tots bots. Vpredu maju zaklapku. Ale ak mozem poradit, na plienku narovno su super aj vlniaciky Bundle of Joy alebo patentkove anavy.

sulky
1. máj 2011

@julia30, mne sa najviac pacili treningovky tots bots

@estterka, vhodne bz boli aj vlniaciky BoJ.m Da sa tam vlozit vsetko. Aj plienka narovno, aj nohavickova. Alebo PULky ktore maju vpredu zaklapku su nove tots bots.

cajova_lienka
1. máj 2011

Ahojte žienky - otazka na vas od ktoreho tyzdna ste sa latkovali.... vybavu nejaku mam, drobec ma 8 tyzdnov a nejak sa neviem odhodlat zacat - mame straaasne plne jednorazove plienocky - aj 8-10 dokladne precuranych + 3-4 z toho pokakane. prebalujem cca kazde 2-3 hodky - ak citim plnu plienku aj castejsie a nejak si neviem predstavit ako budem stihat pri latkovkach. Ked budem mat pocit ze je pocurkany a budem prebalovat aby bol vzdy v cistom a suchom tak je to aj 15+ plienok za den. Z mojich obcasnych pokusov viem, ze tie absorpcne vlozky nam nebude stacit vymenit... mam nakupenych 22 plienok babylucy, +10 vloziek naviac a 4 plienky wondero (ci ako sa to pise) do ktorych ide vkladacka a nepotrebuju PULky navrch. a straasne velku hromadu klasickych plienok - stvorce 80x80... bojim sa ze nebudem stihat prat a susit pri takomto metabolizme aky ma zatim nas drobcek.

alenk
1. máj 2011

@cajova_lienka my sme zacali v druhom tyzdni, treba sa len dokopat, jednorazovky su pohodlne, ked clovek s nimi zacne, tazko sa ide na latkovky 🙂
my sme precuravali plienky durch, pokakanu sme mali kazdu jednu. prala som kazde dva dni, susila vonku, takze to islo krasne rychlo. a nemali sme ani zdaleka taku vybavu ako ty (asi 12 nohavickovych plienok a 10 stvorcov)
neuvazovala si nad nocnikovanim? my sme potom v 7mom tyzdni zacali drzat maleho nad nocnikom, vychytali sme zo zaciatku zo styri curania za den - usetri to dost plienok. je to jednoduche, ved urcite aj tvoj drobec cika pri rozbaleni, tak ho podrz nad vanou, ci umyvadlom. vela stastia

zfidorka
1. máj 2011

@cajova_lienka ahoj, ja davam malej latkovky od jej 4. dna... zo zaciatku som prala kazdeho 1.5 dna, raz som si robila statistiku a za 24 hodin som ju prebalila 17x... susit v lete nie je problem ak mas balkon, ak aj nie, stvorce ti uschnu aj dnu ked je teplo za 1/2 dna... ja som davala hlavne stvorce, lebo tie fakt rychlo schli... BL schli aj skoro 2 dni... wonderoo su dobre na vonku... neboj sa zacat, aj ked len postupne, uvidis ze si najdes system 😉

taanak
1. máj 2011

@cajova_lienka ja som zacala este v porodnici, ked mal maly 2 dni. Odvtedy nevie, co to je jednorazovka (s vynimkou jednorazovych vkladaciek do flipiek a grobaby 😎 ). Kakal cca kazdy druhy den, takze som to mala celkom jednoduche a hlavne on uz je moje druhe latkove dietatko, takze som vedela do coho idem. 😉 Prajem vela zdaru. A este ma napadlo - pri prebalovani som ho vzdy davala nad kyblik a v tych casoch bola uspesnom celkom vysoka. Teraz uz na take veci mlady pan nema cas 😎

zfidorka
1. máj 2011

@cajova_lienka pridavam sa este k babam s tym nocnikovanim, ja som ju davala od 2. mesiaca pri kazdom prebaleni nad misku, hlavne kakania som odchytala vsetky... kakala totiz vzdy po zobudeni a papani... takze odvtedy uz ziadne ziadne zapieranie plienok 🙂

sonkab
1. máj 2011

@sulky a kedy ich budes mat skladom ?

sulky
1. máj 2011

@sonkab , uz su skladom, kuk na stranku 😎

stella231
1. máj 2011

😀 vysvetlí mi to tu niektorá ako DEBILOVI ? vyslovene prosim polopate , ked chcem začat s tymito plienočkami čo treba pozhanat. a tip na nejaku stranku ? to akoze sa da klasicka bavlnena blienka do vnutra a zabali sa mala do nej ? ano ?
ktore sa ako volaju a ake su druhy ? prosim ???? dakujem 😀 😀 😀 😀

sulky
1. máj 2011

@stella231 ,opäť kopírujem 😎

V prvom rade by som odporúčala nerobiť si hneď naraz kompletnú výbavu. Radšej menšiu, rozmanitejšiu a sama rýchlo zistíš, čo vám vyhovuje a čo nie a na základe toho sa ďalej zariadiš. Veď napokon sto ľudí sto chutí. Ak to tak zhruba rozdelíme, môžme povedať, že máme plienky nohavičkové alebo zaväzovacie, ktoré vyžadujú na vrch ešte nepremokavé nohavičky a plienky AIO, ktoré tak ako sú, sú pripravené na použitie a nič viac už nepotrebujú (ak nerátame možnosť obohatiť ich o nejaké vkladačky). Nohavičkové plienky sú z rôznych materiálov – bavlna, bambus, konope – a bývajú buď rozdelené na jednotlivé veľkosti (S, M, L) alebo sú jednoveľkostné, kde sa veľkosť upravuje pomocou patentiek. Ak pôjdeš len cestou nohavičkových plienok, tak budeš potrebovať asi 20-25ks S alebo jednoveľkostných. Jednoveľkostné nohavičky bývajú spravidla objemnejšie, najmä teda keď ste v období tých menších variant. Aby sme zamädzili pretekaniu používame na ne vrchné nohavičky.
PUL – ich údržba je veľmi jednoduchá, keď navlhnú necháš ich len prevetrať, v prípade ušpinenia sa ľahko preperú i v rukách. Môžu sa prať i v pračke, netreba to však často a nenechávaj ich ani stáť v namočenej vode. Pul nohavičky tak v podstate stačia 3 – 4 kusy. Majú zapínanie na patentky alebo na suchý zips.
Vlnené - ich údržba sa zdá o niečo náročnejšia, ale nie je to také komplikované akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Perú sa v rukách alebo v pračke v programe na vlnu, špeciálnym šampónom na vlnu a z času na čas robíme lanolínovú kúru na obnovenie ich prirodzenej vodoodolnosti. Napriek všetkému aspoň jedny vlniačiky vrelo odporúčam, vytvorí sa tak úplne prírodný a priedyšný plienkový systém, vlna je svojim spôsobom liečivá a vytvára optimálnu mikroklímu. Môžeš si vybrať medzi vlniakmi na suchý zips, na patentky alebo naťahovacie. Prvý mesiac býva v látkovaní trochu kritický, nakoľko väčšina nohavičkových plienok aj vo veľkosti S je bábätkám trochu veľká a často pretekajú. Určite preto na prvé týždne (niektoré napr. Disany môžete využívať až po nočník) oceníš zaväzovacie plienky, aspoň 3 kusy. Do zaväzovacej plienky vložíš na obdĺžnik poskladané klasické štvorcové plienky alebo rôzne vkladačky, podľa toho, čo vám viac bude vyhovovať. Na noc, aj niekoľko naraz.
Veľmi jednoduchým a obľúbeným systémom sú vrchné nohavičky, pul alebo vlnené, a do nich len vložená vkladačka, ktorú predstavuje buď špeciálna tvarovaná vkladačka obdĺžnikových, oválnych a iných tvarov alebo len poskladaná štvorcová plienka. Na tento systém možno použiť akékoľvek pul alebo vlnené vrchné nohavičky. Absolútnym hitom je Flip od Bum Genius, do ktorej sú originálne vkladačky, aj ekojednorazové na cestovanie, ale perfektne do nej sedia aj klasické štvorce. K dispozícii je aj v rôznych zvýhodnených sadách. Najmä pri najmenších deťoch sa ešte úplne dovnútra vkladá separačná plienka, ktorá chráni plienku pred úplným znečistením, mokrú stačí nechať preschnúť, možno ju aj oprať, pošpinenú tak ako je aj s obsahom vyhodíte do záchoda. Pre novorodencov sú vhodnejšie celulózové, môžeš ich použiť aj na otieranie zadočku Medvídkom. Na skladovanie plienok je vhodné nejaké vedro, najlepšie aj s vekom, pričom si môžeš zvoliť suchú alebo mokrú cestu skladovania. Na skladovanie na sucho sú k dispozícii i praktické vaky na skladovanie plienok.

Ak máš ďalšie otázky, sem s nimi 😀

eridani
1. máj 2011

@stella231 Nejake zakladne rozdelenie mas napr. tu: http://www.latkovepleny.info/index.php?id=3 Vlavo je menu, tam sa preklikas k dalsim clankom. Popozeraj albumy niektorych bab z tejto temy, viacere maju o plienkach popisane aj pofotene obrazky. Ak chces obchody staci zadat do vyhladavaca 'latkove plienky' a najde ti to slovenskych obchodov dost. V Bratislave su aj dva kamenne, kde si mozes plienky priamo ochytat a predavacka vzdy vie poradit.

gabika84
1. máj 2011

@stella231 ahoj, skus zacat tu http://www.latkovepleny.info/ tam si na liste na lavej strane klikni a dozvies sa naco, preco, za co, ako... ja som z toho bola tiez uplny somar na zaciatku, ale uz mam prehlad (hoci este nie prax) 🙂
@eridani chichi, si bola rychlejsia o nieco s tym odkazom 😀

zfidorka
1. máj 2011

@stella231 ak si z ba, tak mozes ist pozriet plienky nazivo:
latkoveplienky.sk/kontakt
latkovky.sk/kontakt
alebo tieto obchody maju aj poradkyne:
latkovky.sk/prezentacie
ekoplienky.sk/prezentacie/