Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

marcelka11
2. feb 2009

Andrea, ja periem vlniaky v Ecoveri na vlnu a jemne pradlo a som spokojna.

bezaz
2. feb 2009

tak na facebooku uz je skupina latkovky aj itti bitti maju vlastnu 😀

bihan
2. feb 2009

Ja fandím IB aj Frugi aj na FB 😀

lilly
2. feb 2009

bihan, no nesrandujem, fakt je Lilke L-ko dobre, dokonca tie patentky nie su zapnute na maximum, lebo by ju na stehienkach tlacili.. no, nie je to ziadna vychrtlina 😀 sjuzocka mi pri objednavani merala M-ko aj L-ko a to L bolo len trosku vacsie a najmensi obvod stehien na L-ku bol 17cm a vtedy, to bol zaciatok januara, mala Lilly obvod uz 22cm, dnes neviem kolko to je, ale urcite viac.. 😅 😀
ja periem vlniaky v sampone na vlnu od Disany a som spokojna..
zato, ked som prala plienky v ecoveri, tak zlte kakanice neboli vyprate, pritom boli plienky predprate rucne zlcovym mydlom a ecoveru som dala 4 odmerky.. takze ecover bude len na nejake menej zasiahnute oblecenie..
inak periem v normalnom prasku tide sensitiv na 60 stpnov a pridavam do bubna este aj krystalicku sodu.. vtedy je to vyprate super 🙂

bezaz
2. feb 2009

lilly a kde kupujes tu sodu?
ste niekto skusali objednat IB priamo z aussie? lebo maju dokonca pre mimo aussie ceny bez dph.. len ten shipping 😅

olinka6226
2. feb 2009

bezaz a potom musis ist na sk na colnicu a preclit si to 🙄

bezaz
2. feb 2009

oli urcite? lebo petovi posielaju vselijake modelarske hovadiny z honkongu a podobne a len raz mu to preclili, lebo to poslali letecky.. ked to poslu normalne, tak to neprecluju 😅

marcelka11
2. feb 2009

nezavisi to preclenie od toho, ci to ide na obchodne alebo sukromne ucely? Asi sa pytam blbo, ze?

jana3
2. feb 2009

Ahojte,
som tu uplna zaciatocnicka, co sa tyka latkovych plienok. Najde sa tu niekto ochotny mi v skratke vysvetlit rozdiely medzi jednotlivymi typmi plienok, ake maju vyhody a nevyhody? No proste ake si mam vybrat?
Teda moja poziadavky je, aby bolo prebalovanie co najjednoduchsie. Na zaciatok, by som to chcela aspon vyskusat a kupit ich iba par... Kolko sa ich zmesti do pracky?
Ja viem ze zacinam asi dost neskoro, mala ma uz skoro osem mesiacov, ale snad aj pre druhe ostane.
Dakujem

taanak
2. feb 2009

Ahoj, nikdy nie je na dobru vec neskoro. Aj ja som teraz kupila par novych plienok a pritom moja mala je uz doma bez nich, pouzivame ich uz iba na von a do jasliciek. Ale to je trocha profesionalna deformacia. 😀

Rozdiely medzi jednotlivymi typmi plienok najdes v skratke tu: http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_..., alebo ak este zozenies januarove Dieta, tak tam je to tiez popisane.
Do pracky sa ich zmesti dost, ja mam pracku na 4,5 kg a prala som kazdy 2-3 den 12-15 kusov nohavickovych plienok a v pohode, este som aj co-to prihodila (bodynka, pancuchy a tak).

martina46
2. feb 2009

olinka,
vdaka za tip 🙂 🙂 🙂
je mozne takto "pomoct" aj prevlhajucim lemom na vlniakoch? mam popolini aj IV, tam su tie lemy take tenke, prevlha mi, na inom mieste nie. len s tym fixovanim fenom by bol pri vlne asi problem..... 😖

bihan
3. feb 2009

Bezaz, ja som IB kontaktovala priamo a chcela som poslať dve plienky (ešte bližšie, ako do EU), tak mi žadne DPH neodrátali a poštovné mi narátali 2x také vysoké, ako som si našla na stránkach austrálskej pošty, lebo to nechceli poslať obyčajnou poštou, ale poistené atď atď... Takže som ich radšej za menšiu sumu vzala v Uk.
Čo sa týka preclievania, myslím, že sa už posunula hranica pre celú EU na 150E (teda pohyb tovaru vrámci EU je bez cla, ale tá suma sa ujednotila pre celú EU). Mne sa stalo, že keď mi posielali balíček z USA letecky, tak to bolo bez cla a v momente, ako to poslali prioritne (číslo na sledovanie a tak) tak som cvakala aj clo aj DPH (Fuj fuj hnus! Clo som platila 7€, ale vystála som si tam polku dňa.)

bezaz
3. feb 2009

bihan no z IB mi promptne odpovedali, ze pri 3 nappies postovne na SK 23.15dolcov 😅 ked budem mat cas, skusim pozriet stranku au. posty, ked tak, snad segra zmesti do kufra este 3plienky {chuda}

lilly
3. feb 2009

bezaz, tu sodu kupujem bud v obycajnych potravinach, kde maju aj regal pre drogeriu, tak tam sa to zvykne povalovat, alebo v takych mensich drogerkach to maju bezne, alebo aj v Tescu som to minule kupila. Je to kilove balenie a rozrabam to potom s vodou do 2 dvojlitrovych flias a na jedno pranie davam deci toho roztoku, ked je velmi spinave pradlo, tak aj viac.
Ja som objednala este dalsie 3 IB, to budem mat dokopy 7ks.. vytesujem sa... 😵 😀

bezaz
3. feb 2009

lilly dik, normalne sa to vola ze krystalicka soda? myslis, ze v DMku by ju mohli mat? a IB z tej stranky co aj zuzka?

lilly
3. feb 2009

bez, je to taky zlto-modry sacok, je tam velkym soda a pod tym krystalicka malym pismom, znacka Luxon. V DM som to zatial nehladala, tak neviem, ale mohli by to mat aj tam teoreticky.
Dalsimi IB som sa rozhodla podporit slovenskeho predajcu, teda nie z UK 😉

crysmile
3. feb 2009

ahojte, neviete mi poradit kto vyraba kvalitne vysokogramazne stvorce? svagrina caka babo a chce si take kupit.. som si vsimla ze aj kikko.cz uz predava bambusove stvorce alebo de luxe vysokogramazne, ale teda z obrazku to neviem posudit, ci to nie je nejaky ofajc, lebo tam nemam ani udaj kolko je na meter stvorcovy..

bezaz, tuto sodu dostat aj v jednote, alebo aj v kazdej drogerke http://www.amarok.sk/product_info.php?cPath=178...

bihan
3. feb 2009

Crys, nejaká kočka v českách látkovkách ich kupovala a veeeľmi chválila.. ja by som ich tiež chcela, keby mi ich bolo treba 😝 myslím, že píšu 90g na neviem aký údaj sa to dáva...
Alebo by som ako darček vzala obrázkové IV, tie vyzerajú fajn.

crysmile
3. feb 2009

na a tie kikko, poslem vam odkaz a prosim vas o vyjadrenie..
http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/pleny-ki...

http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/pleny-ki...
- teraz som si vsimla ten udaj na meter stvorcovy, ale stale neviem ci je to malo alebo vela..

bihan
3. feb 2009

Ozaj, som chcela povedať, že ja som hovorila o týchto farebných http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/pleny-ki...

crysmile
3. feb 2009

bihan, diky... ja mam IV doma, ale len tie 67g, ked som kupovala, tak tie 100g nebolo dostat a zdaju sa mi taka sietka, tak neviem.. nevies ci ich uz dostat?

ja vazne rozmyslam ze aj ja si tam nejake tie plienky kupim, len tak, ak by bolo raz druhe mimčo.. lebo mam od nich tie obycajne stvorce a tie chcem predat..

bihan
3. feb 2009

Crys, pozerám, že prepadávaš fajnej závislosti.. že na druhé dieťa ak by raz bolo 😀
Tie farebné bambusovo-bavlnené v Slovenskom shope ešte nemajú, ale ja fakt milujem farbičky, takže tie by som brala aj desiatimi.
IV vysokogramážne biele som nevidela, ale pri obrázkových som sa sekla.. nie sú vysokogramážne 😒

lilly
3. feb 2009

cry, dobre kvalitne stvorce su MAM Happy squares, na tejto stranke tak dole
http://www.nosime.sk/kategoria465-plienky-babyidea
mam ich doma, s tymi sietkami sa nedaju porovnat
IV s obrazkami je totalna gaza, to len tak na grckanie, tiez ich mam doma

bezaz
3. feb 2009

lilly, cry dik
no ja som zdedila este po nas fantasticke komunisticke stvorce, takze netusim.. nove som kupovala len tetra plienky, teda ako osusky v all toys

lilly
3. feb 2009

tie kikko vysokogramazne neviem,ci budu az take super.. ked IV s obrazkami ma 67g/ks a tie kikko 71g/ks, to je len o trosku viac, podla mna budu skor od veci.. 😖
no tie farebne bambusove 70x70 vyzeraju lepsie, tie by som brala aj ja 🙂

bihan
3. feb 2009

Ja používam aj gázové obrázkové na čúranie 😀 Teda na jedno prečúranie a poskladané.. ani neviem na koľkátiny.. na 12-tiny asi.. polovica, polovica a potom na tretiny... taký rezanec, čo aj do IB vlezie.

Farebné bambusové majú 90g.. pekné 😀

kajark
3. feb 2009

tie som hladala vysokogramazne stvorce a nasla som stvorce slovenskej vyroby firma Detex velkost 80x80 a uvadzaju gramaz 140gr./m2 co je na plienku 89gr. co je asi najviac co som nasla okrem IV 100gr. ale tie bohuzial nie su

lilly
3. feb 2009

tie Happy squares maju 155g/m2, no na jeden kus to neuvadzaju, neviem kolko to je..

indy
3. feb 2009

veru medzi 67g a 100g IV je poriadny rozdiel Este v tehu som si kupila 100g z poslednych zasob co mali na sklade a k tomu som zobrala asi 12 tych 67g a 6 tych obrazkovych a su fakt ako zaclona

kajark
3. feb 2009

happy squares ak maju 155gr/m2 a rozmer 80x75 po prepocte na plienku je to 93 gr.