Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzkaro
4. máj 2011

baby co mate e-shopy chcem sa opytat co sa stalo s baby beehinds bambusovymi? chcela by som este aspon 2 dokupit a nikde ich uz neviem najst, viem, ze prvu som kupovala na ekoplienkach ale uz ju nemate. :( diky za info

taanak
4. máj 2011

@luba41 ano, akcia je iba na uvedene farby
@bambulka0406 ak mas chlapca, mozem ruzovu zamenit 😉
@zuzkaro BBH u oficialneho dodavatela (branakdetem) su momentalne vypredane, ked som sa ich pytala, kedy budu opat k dispozicii dostala som takuto odpoved, citujem: "plánujeme je mít, ale momentálně ne" ☹

taanak
4. máj 2011

@zuzkaro ale mne sa na noc velmi osvedcila kombinacia TB bamboozle stretch + babyidea bamboo prefold. Vyhovuje mi este viac ako BBH, plienka je jemnejsia

michaela80
4. máj 2011

Baby idem objednavat navleky http://www.babykind.co.uk/nappymain.htm nechcete sa niektora pridat?

tea333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aknavij
4. máj 2011

@michaela80 ktore su tie navleky, nemozem to nejako najst.

zuzanockamt
4. máj 2011

@michaela80 vyzeraju super tie navleky ... mas s nimi skusenost? ... nemaju velmi pevnu gumicku? ... lebo ja tiez rozmyslam malemu kupit, ale zatial co mam doma, tak vsetky su dost pevne a otlacaju ho

michaela80
4. máj 2011

@zuzanockamt odporucila mi ich@bihan vraj netlacia na nozicke

mls
4. máj 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit o nejake info o latkovych plienkach. pomalicky si chystame vybavicku a chcela by som skusit, hned od narodenia, fungovat na latkovych plienkach. ale vobec sa v nich nevyznam, neviem ake su dobre, chapem ze kazde babo je individualne, ale ak by ste mali nieco odskusane a vedeli by ste mi poradit, bola by som velmi vdacna. nechcem si nakupit kopec zbytocnosti. samozrejme, aj cena je dolezita, ale nejako to fianancne zvladneme 🙂

zfidorka
4. máj 2011

@mls skus si pozriet pre inspiraciu nase fotoblogy, mame tam popis aj fotky plienok...

adkoalauri
4. máj 2011

@taanak Môžem sa spýtať, či už máš tie BG akciové na sklade? Chystáme sa na nákupy do Ba a tak by som skočila aj k tebe do obchodu.

charlize
4. máj 2011

@michaela80 ja by som sa pripojila (aj ked do diskusie dako neprispievam, ale nachadzam veeeela mudrych a uzitocnych rad 😀 ) ako by si si to predstavovala? Napisem, ktore, ty kupis a preposles? A ja ti na ucet poslem peniazky v eurach? 🙂

majka1981
4. máj 2011

@michaela80 tie navleky co si dala link, dostat aj na ebay (trosku ine modely) - kukni toto, su ovela lacnejsie a myslim ze su to tie iste. Ja ich mam 1x doma a som spokojna, uz som objednala aj dalsie. Trvalo to sice 1 mesiac, kym prisli, ale za tu cenu to stoji
😉
http://cgi.ebay.at/Babylegs-Baby-Stulpen-Strump...

da sa objednat aj viacej - 10 kusov - a je to potom lacnejsie, ak niekto chce s Tebou objednat
http://cgi.ebay.at/holen-10-YOU-PICK-Baby-Stulp...

michaela80
4. máj 2011

@charlize ano posli mi link do ip ktore chces a ked mi stiahnu peniaze tak ti dam vediet akym kurzom a posles mi na ucet spolu s postovnym k tebe a ked pridu tak ti poslem...

majka1981
4. máj 2011

@michaela80 teraz som videla druhy link, tak tie to niesu ...

michaela80
4. máj 2011

@majka1981 tak tieto mam kravickove a tak otlacaju malej nozku ze chcem radsej kvalitnu znacku i ked ovela drahsiu.... ta kvalita sa neda porovnat... 😉 😉 😉 😉

tigerca10
4. máj 2011

Ahojte všetky látkarky alebo začínajúce látkarky!
Po 9 mesiacoch látkovania a experimentovania sa s vami chcem podeliť o svoje skúsenosti s plienkami tých značiek, ktoré som vyskúšala. Budem rada, ak doplníte túto diskusiu aj vy o tie, ktoré ste vyskúšali zase vy
Pre jednoduchšiu orientáciu budem hodnotiť plienky aj číselne od 1-5, 5 je najlepšie.

Nohavičkové:

Popoliny ultra fit - 3 b. Majú suché zipsy, tie sú dosť úzke a držia trochu neisto už po takom pol roku - roku používania. Sú trochu väčšie a objemnejšie, vyžadujú väčšie vrchné nohavičky, mne na ne pasovali Gro Baby Wonder Wraps.

Baby Lucy Classic - 1 b. neodporúčam. Materiál je flanel, používaním stvrdne a otláča. Žiadne plienky mi neotláčali, len tieto a to dosť.
Baby Lucy Organic - 3 b. dobrá plienka, taký priemer. Nestvrdne ako plienka classic. Kvalita je priemerná.
Baby Lucy Bamboo - 5 b. výborná skúsenosť, aj keď trošku stvrdnú, neotláčajú a výborne sajú. Sú vhodné aj pre väčšie deti, veľkosť M-L je asi o číslo väčšia než pri Little Lamb veľ. L. Odporúčam ich hlavne na noc (ale super aj na deň), bambus je prirodzene antibakteriálny.

Baby Beehinds Bamboo - 5 b. Asi najlepšia nohavičková plienka z tých, čo som odskúšala. Materiál je miešaný - bambus a polyester, je to taký pevnejší ako keby flaušový povrch, veľa vydrží a výborne saje, pekne sedí. Vyžaduje väčšie vrchné nohavičky, najlepšie Gro baby Wonder Wraps.

Tots Bamboozle Strech 1-veľkostná - 2 b. Savosť výborná, ale nehodí sa pre dieťa nad 8 kg - to je moja skúsenosť. Gumička na chrbátiku je totiž veľmi ostrá, úzka a nie je dosť veľká, takže zapnutie plienky vyžaduje jej "zarezanie" do chrbátika. Pre deti do 8 kg je super.

Little Lamb Bamboo veľ. 2 - 3 b. Krásna plienka, ale tiež malá, veľkosť 2 (L) nesedí na väčšie bábo. Saje výborne, ako každá bambuska.

All in one:

Tots Easyfit Bamboo - 2 b. Pretekajú, to je skúsenosť moja a ešte jednej mamičky, s ktorou som sa o tom tiež bavila. Myslím, že tiež nie je taká veľká, ako sa píše.

Gro Baby shell set - 5 b. Výborná plienka typu všetko v jednom, najlepšie sa dá zafixovať, aby nebola voľná na stehienkach a nepretekala.

Itti Bitti - 4 b. Ako jediné látkové plienky nezabezpečujú balenie naširoko, pretože sú veľmi úzke. Inak majú všetky výhody plienky typu AIO.

Kapsové: používala som veľmi rada, ale syn z nich začal mať zapareniny. Je nutné používať aj masť proti zapareninám, lebo zadoček v kontakte s flísom nedýcha tak, ako v kontakte s prírodným materiálom.

Wonderoo V2 Minky - 4 b. Obsahuje 2 vkladačky - 1 z mikroflísu, 1 bambusovú. Výborne saje, je príjemná na dotyk. Mám pochybnosti, či by sadla väčšiemu dieťatku. Nám do 8 mesiacov vyhovovala. Keď som chcela, aby bol zadoček v kontakte s prírodným materiálom, dala som tam bambusovú vkladačku.

Kapsovky z ebay - čína - 2 b. Občas mi pretiekli, inak dobré, neskôr som ich používala ako vrchné nohavičky a k zadočku som prikladala štvorce alebo iné vkladačky z prírodného materiálu.

Vrchné nohavičky: PUL:

Baby Lucy Uni - 4 b. - Až na to, že nie sú krásne farebné, im nemám čo vytknúť.
Baby Lucy Fix - 3 b. - Suché zipsy nie sú až tak spoľahlivé z časového hľadiska, ale tesnia výborne.

Imse Vimse - 1 b. - Nebola som s nimi spokojná, prepúšťali vlhko a to je skúsenosť viacerých mamičiek, nie len moja.

Gro Baby Wonder Wraps - 5 b. - Najlepšie PUL-ky, podľa mňa, sú príjemné na dotyk, pevnejší materiál, ale príjemný, na chrbátiku široké gumičky, sú jednoveľkostné, suché zipsy sa neodierajú na brušku, sú vhodné aj na objemnejšie nohavičkové plienky.

Bum Genius Flip - 4 b. - Na rozdiel od Gro WW sú tieto trochu menšie (ale skôr Gro sú väčšie než iné), nie sú také pevné, ale sú to Flipky, takže majú priestor na vloženie vkladačky.

zfidorka
4. máj 2011

@tigerca10 hod si to clanku vo fotoblogu, tu sa to casom strati 😉

majka1981
4. máj 2011

@michaela80 a kolko kilo vazi dcera?
@tigerca10 ahoj, ja som este len na zaciatku latkovania, takze este nemozem tak komentovat ako Ty. Ale ma zaujima Bamboolzles Stretch mas tu do 10 kg ci viac (jednotku od narodenia ci od pribl. 4 kg?)

taanak
4. máj 2011

@adkoalauri este nie, ale uz su na ceste, predpokladany termin dorucenia je o tyzden v stredu.

michaela80
4. máj 2011

@majka1981 v tomto to nebude, lebo mam spuntika ma 9,5 mesiaca a rovnych 7 kil...

tigerca10
4. máj 2011

Ahoj majka, bamboozle strech je 1-velkostna, ale podla mojich skusenosti je nevhodna pre vacsie babo, nad tych 8-10 kg je to uz len tak-tak.

michaela80
4. máj 2011

@majka1981 taketo mame...

zfidorka
4. máj 2011

@tigerca10 TB bamboozle stretch je velkost 1 alebo 2, na vkladacke je velkost uvedena...

labutka
4. máj 2011

@tigerca maly ma 11,5 kg a stretch mam zmensenu na Mko. Nemas velkost 1? Aj ta sa da zmensit.

labutka
4. máj 2011

@tigerca10 maly ma 11,5 kg a stretch mam zmensenu na Mko. Nemas velkost 1? Aj ta sa da zmensit.

labutka
4. máj 2011

a este, @tigerca10 mast proti zapareninam nepouzivam ku kapsovkam, ani ziadnym inym plienkam. Nemas maleho citliveho na polyestet?

cajova_lienka
4. máj 2011

Ahojte žienky tak som sa odhodlala, latkujeme sa druhy den ale mame trosku problem - aj vasi drobci maju z latkoviek take otlacene stehienka? nam gumicky na plienke robia strasne otlacene vejariky.... nemam ten dojem ze ho to az tak velmi boli alebo by z toho bol nervozny viac nez zvycajne ale vyzera to strasne - aj ked mozno mame z toho problem len my s manzelom 😉

zfidorka
4. máj 2011

@cajova_lienka baby lucy zvyknu otlacat... ktore plienky to robia malemu?