Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
10. máj 2011

ahojte,
viki dnes dostala "swim nappy" po nasom dojcenske plavky pise, kedze sme este nikdy neboli vo vodicke, len si chcem overit, to su tie, pod ktore netreba plienocku na plavanie, ze?
diky

sulky
10. máj 2011

@majka1981 , ale BG ORganic su strihovo ovela velkorysejsie. Nam je BG kapsa uz mala, ale Organic sme donedavna zmensovalie ste na jednu patentku. Takze tie vam vydrzia ovela dlhsie.

behulka
10. máj 2011

@peliroja vlniaciky mam radsej zapinacie, na zaciatku som mala jedny doma site, jedny Loveybums M, boli dobre i novorodeniatku a jedny pletene natahovacie, no tie sluzili skor ako zaloha, nevedela som ich mrnouskovi dobre natiahnut.

majka1981
11. máj 2011

@sulky jej dakujem, to si ma potesila 🙂
tak ich asi skusim 🙂

hirrina
11. máj 2011

Ahojte, mám 3 - mesačného syna (dosť veľkého - 7 kg) a dosť sa mi zaparuje v Pamperskách. Tak rozmýšľam, že by som prešla na látkové plienky. Čo by ste mi poradili - aké kúpiť a čo vlastne? Známa používa Bambino Mio, máte s tým nejaké skúsenosti? Budem vďačná za všetky rady. Ala

labutka
11. máj 2011

@hirrina ak si z BA, na predoslej strane je zoznam workshopov, ktoer teraz robim, pridi kuknut. 🙂
Bambino mio su bavlnene viacvrstvovky. Okrem toho ze su drahsie ako viacvrstvove z eshopov, tak naozaj si neviem predstavit, ze vydrzia cele prebalovacie obdobie, ako sa na nich pise. Bavlna po case prestane stihat, a su aj pohodlnejsie (pre maminu) plienky a vyjdu lacnejsie.

katka888
11. máj 2011

@hirrina
my sme zacali tak od 6 mes,
pouzivame odvtedy cca 3-4 vrchne nohavicky, do nich davame stvorcove plienky, tocime tak cca 20 ks, to je na doma. na von , k dokimu a na cesty pouzivame kapsove plienky , tocime tak 4-5 ks.
rataj na den cca 10 plienok, pranie kazdy druhy treti den.
na noc som davala bambusove nohavickove plienky a na ne vlniaciky / mame 5 bambus nohavick a 2 vlniaciky /
zo znaciek:
vrchne nohavicky Bum Genius Flip, dobre su aj weehugers, tots bots wrap,
z kapsoviek nase oblubene wonderoo v2 a bum genius 4.0 , pouzivame aj grovia shell - tam ked je len jemne znecistena plienka, vymenis len tu popiskanu cast, pripnes novu a plienku pouzivas dalej.
z nohavickovych bambusovych: baby beehinds, tots bots bamboozle stretch, anavy
z vlniacikov disana , anavy

majka1981
11. máj 2011

@hirrina ahoj, my sme zacali okolo 4-5. mesiaca a zacala som len so par latkovkami, aby som vyskusala, co synovi sedi a co nie. Aj moj syn je dost velky/tazky, tiez ako 3 mesacny uz vazil 7kg. Teraz to uz nie je take strasne priberani, teraz ako 6 mesacny vazi 8,7 kg. Ja Ti odporucam skusit tak dve, tri, styri plienky a potom zistis, ktore sa Ti pacia, ktore robia dobre. A po 2 alebo 3 tyzdnoch mozes objednat viacej alebo ine. Lebo myslim ze kazda z nas nebola spokojna so vsetkym co je na trhu, to co sa Ti nepaci, mozes potom predat.

sulky
11. máj 2011

@hirrina , najlepsie je vidiet plienky osobne. A podla toho si vybrat. Odkial si? Nemas moznost zajst do nejakej kamennesj predajne, alebo na prezentaciu plienok?

sulky
11. máj 2011

@hirrina , zalezi od toho co preferujes. Co najjednoduchsie prebalovanie (AIO), alebo najlacnejsie, aky material chces na zadocku, ci sty dry pre pocit sucha alebo prirodne materialy... Skus definovat blizsie 😎

dudri
11. máj 2011

chcem objednat seperacku pre novorodenca
co je lepsie
Popli v rolke alebo Imse separačné vložky Baby

hirrina
11. máj 2011

@sulky
@majka1981
@katka888
Som z Hlohovca, jasné, máme tu kamenné obchody, kam sa na to pôjdem pozrieť. Len ma zaujímalo, aké sú s nimi skúsenosti. Na internete je tak veľa druhov a tie rôzne bambusky a bambozle - no som z toho dost dopletená. Hadam mi v obchode poukazuju co a ako. Dakujem Vam za odpovede.

katka888
11. máj 2011

@hirrina
pozri si aj fotoblogy tu na MK ostatnych dievcat, maju tam info k plienockam co pouzivaju, skusenosti, odporucania a ked by ta nejaka zaujala, kludne sem napis, a popiseme nase skusenosti.
kuk napr na fotoblogy @emjee, @zfidorka, @divoska .......

emonicka
11. máj 2011

ahojte 🙂
ak sa mozem pripojit do diskusie. tiez som rozmyslala nad latkovymi plienkami. chcela by som skusit len tak 2-3 kusy, hlavne teraz na leto aby mala nemala zapareniny. z info na webe som dost popletena. je tam toho strasne vela. chcela som len reagovat na to ze tiez som z hlohovca a dnes som sa bola pytat na tiez plienky v kamennych obchodoch a vobec mi nevedeli na to povedat. teda bola som len v tych dvoch najvaccsich a v jednom to vobec nemali a v druhom mali len jeden druh a vooooobec o tych plienkach nic nevedela. a tvrdila mi ze su to plienky na odnaucenie od pampersky a prechod na serblik. aj ked na webovej stranke mali k nim uplne nieco ine napisane 🙂 takze v HC moc tieto plienky nefrcia. chcela by som ta poprosit ak nieco zistis mohla by si sem dat nejake info. dakujem

hirrina
11. máj 2011

@emonicka Tak zatial som zistila len to co Ty - ze som z toho este riadne dopletena 🙂. V obchodoch som sa pytat este nebola a ako vidim, ani do nich chodit nemusim...Vlastne to ze by som presla na latkove mi poradila vcera kamaratka, takze som este nemala vela casu o nich nieco zistovat, ale to co citam odvcera - no proste mam z toho mismas.

zfidorka
11. máj 2011

@hirrina no v hlohovci najdes v obchodoch asi len nizkogramazove stvorce, ak chces vidiet skutocne latkove plienky, kamenne obchody su len v bratislave...
pozri stranky e-shopov, maju tam zakladne rozdelenie plienok... latkoveplienky.sk, ekoplienky.sk, latkovky.sk, plienocky.sk, peluskovo.sk, klingacik.sk

luciferova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonkab
11. máj 2011

@hirrina @emonicka nechcem robit reklamu, ale v TT je klingacik.sk. Katku (sulky) som osobne navstivila v ich skladiku, vsetky plienky mi poukazovala 🙂 Lepsie raz vidiet a chytit ako 100x pocut 🙂

bambulka0406
12. máj 2011

baby aka je BBH kapsa alebo AIO?

blovitc120
12. máj 2011

Ahojte, ja dám trochu mimo témy otázku, neviete, čím by sa dali vyprať škvrny od púpavy? Nepomohlo ani žlčové mydlo, ani Lanza, ani slniečko, sú skôr tmavšie po všetkých procedúrach ☹

lowike
12. máj 2011

ahojte, som síce ešte len na začiatku tehotenstva (10tt) ale som pevne rozhodnutá látkovať hneď od príchodu z pôrodnice. Už dlhšie vás tu čítam a študujem stránky, ale predsa mám zopár otázok. Na začiatok tieto:

1. Aké veľké štvorce sú lepšie pre novorodenca? 80x80 alebo 70x70?
2. Budú sa dať použiť tieto štvorce potom poskladané ako vkladačky, či na to sú lepšie tie malé 30x30 cm?
3. Netreba látkovky žehliť ani počas 6-tonedelia?

Vopred ďakujem za odpovede 🙂

eridani
12. máj 2011

@lowike
1. Cim mensie babo, tym lepsie sedia mensie plienky. 🙂 Vacsie zase mozes vyuzit dlhsie. My mame 80x80 aj 70x70, pouzivali sme od malicka oboje a to bol drobec fakt z tych mensich. Sedeli dobre vsetky, ked das ma ne vrchne nohavicky, tak ten rozdiel ani nevidno.
2. Daju sa pouzit samostatne napr. poskladane narovno do vrchnych nohaviciek. Na dovypchatie dalsej plienky (ktora sama o sebe tiez nieco nasaje) stacia 30x30, vysledok posobi menej mohutne.
3. To je dost individualne, kazde babatko moze reagovat inac. Ja som nezehlila vobec, ani plienky, ani oblecenie, nic. Zehlicku som ale mala nachystanu a sledovala maleho. Ak by sa objavil nejaky naznak problemu, tak by som zehlila.

katka888
12. máj 2011

@bambulka0406
kapsa BBH je jednovelkostna, ma z vnutornej strany tej casti latky, ktora sa dotyka pokozky babatka tiez PUL, tak ako je to napriklad pri BG 4.0 a ma dve bambus vkladacky, jednu obdlznikovu, druhu stvorcovu.
AIO je viacvelkostna, ma tiez kapsu, ta je uz vyplnena flisom , ktory je tam prisity, cize je tym padom doslova AIO, sucastou je aj obdlznikova bambus vkladacka, takze ak treba dovypchat, vies ju pouzit aj ako kapsovku.

bambulka0406
12. máj 2011

@katka888 a ako bol spokojne baby s tymito plienockami?

wvwvw
12. máj 2011

ahojte. tak uz mame za sebou jeden den latkovania s novoskladom plus PUL nohavicky navrch. Chcem sa vam spytat na jednu vec. malinkemu sa na miestach kde bola vrchna plienocka novoskladu vyhadzali nieco ako potnicky. Myslite, ze to moze byt reakcia na moc plus teplo???
Vyzera ze malinky je velmi citlivy na teplo.
A este jedna otazka.... kapsovky maju PUL vrstvu navrchu. Nie je s nimi problem v lete??? Myslim tym ci nam nebude v nich vonku teplucko... vdaka

lowike
12. máj 2011

@eridani Ďakujem za vysvetlenie 🙂

eridani
12. máj 2011

Chcela by som sa spytat, ci sa daju na Slovensku kupit bitti boo od itti bitti? Mame dve a chcela by som dokupit dalsie, tak ci mam opat objednavat z UK alebo sa da zohnat aj u nas. Dakujem.
http://ittibitti.com.au/index.php?cPath=97

labutka
12. máj 2011

@eridani u nas niesu. A pouzivas ich vnoci, ci ako? Ake su?

eridani
12. máj 2011

@labutka Skoda, ze nie su. Teraz je trend jednovelkostne so stay-dry, tak vsade nukaju hlavne take. Nam ale prave vyhovuju viacvelkostne a bez umeliny. Bitti boo su strihovo totozne s bitti d'lish Snap In One, jediny rozdiel je v materialoch. Tam kde ma bitti d'lish umelinku, bitti boo ma prirodny material, teda bambus a organicku bavlnu. Povrch ma velurovy, zvonku farebny, vnutri biely, je to podobny povrch ako ma bambuska Anavy.
Pouzivame cez den, ked sme mimo domu, teda nemam moznost prebalovat po kazdom curknuti ako to robim doma. Tym ze maju taky uzky strih, tak neprekazaju v pohybe a su super na trening lozenia a chodenia.
Teoreticky by boli pouzitelne aj v noci, ale pre trochu menej ucurane babo ako je ten nas a okrem toho v noci nepotrebuje uzky strih. Nas drobec, ktoremu doma cez den staci stvorec na novosklad, tak v noci potrebuje riadnu plienku (teraz BI bambbo extra, predtym sme pouzivali Anavy) vypchatu dvoma BI prefoldami. Je fakt, ze v noci je pricucnuty kazdu chvilu, tak aj plienka podla toho vyzera. Prebalit sa v noci nenecha ani za svet. ☹

labutka
13. máj 2011

@eridani Ja som krpca zozaciatku balila do Ska, ale tu na sr ich dostat malo, a teraz hlavne ficia tie jendnovelkostne, tak pre mna a pre teba ich asi nikto nedovezie... 😅