Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

olinka6226
4. feb 2009

Bihan ja ich nemam sjuzi ma jednu. Mna odradila ta PUL vrstva.

zuzana26
4. feb 2009

ďakujem, skúsim 🙂

jana3
4. feb 2009

Ahojte,
tak uz som sa dostala k tomu, ze si pozeram konkretne plienky. Mate niekto taketo
http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-Nohav...
?
Preco su tak vyrazne lacnejsie oproti ostatnym?
A kedze su do 15kg, budu stacit do konca plienkoveho odbobia?
Mala momentalne vazi 8.5kg.
Dakujem

bambusko
4. feb 2009

telinka, quika snurky z hhs odstirhla a zapinala na snappi sponku 😉

my mame kopec novych vlniakov, jedny strikovane-nocne a 4 site svetrove 😅 ked vsetko pofotim, hodim do albumu, zatial mam len tie najkrajsie, z maminho vianocneho svetra. ofrflala mi ho, ze ju hryzie, ale s tym som v podstate ratala 😉

jana3
4. feb 2009

Este taketo som nasla
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...
tie sa mi hadam este viac lubia

bambusko
4. feb 2009

jani, babylucy sa siju na slovensku, preto su lacnejsie 😉 su kvalitne a za dobru cenu. bambusove su super, u nas je to nocna plienka. a organic by som doporucila kupit jednovelkostne 3v1, tiez zarad par ks do vybavy 🙂

kili
4. feb 2009

bambu, to je zo svetra? fakt parádne 😵 a ja že kto robí také parádne vlňáčky a to ty 😀

bambusko
4. feb 2009

kili 😵 😵 😵

jana3
4. feb 2009

juj no to si ma potesila... a ja ze som volaky smejd nasla 🙂
hladanie vrchnych nohaviciek zrejme prenecham na zajtra

bambusko
4. feb 2009

jani, aj vrchne nohavicky od nich - fix, su dobre. nemusis pracne hladat 😉

www.plienka.sk

jana3
4. feb 2009

dakujem
a este taketo, este lacnejsie som nasla
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3220191
neviem, aky je rozdiel medzi tymito a predchadzajucimi

bambusko
4. feb 2009

jani, classic su flanelove, organic frote. classic dost malo nasaju, ale da sa to riesit nahradenim inou vlozkou ako je povodna, zase rychlejsie schnu a dobre tesnia

jana3
4. feb 2009

dakujem 🙂

jana3
4. feb 2009

A ak budem dokupovat tie vlozky, tak radsej teda organic, ze? Resp. este som nasla bamboo, tie budu asi najlepsie?

bambusko
4. feb 2009

organic a classic vlozky nekupuj, radsej bambusove a kup zopar bambusovych stvorcov 40x40 - su variabilne a rychlejsie schnu. a este viacvrstvove plienky, vel. 1 alebo 2

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4410743

bihan
5. feb 2009

Aha, aha.. už ich majú aj na slovenských stránkach 😀
http://plienky.sk/bavl-detske-plienky/kikkobmb-...

Naša mladá už začína rozpoznávať, že jej treba cikať (vždy sa pozrie medzi nohy skôr, ako spustí) takže sme asi pomaly s plienkami skončili.. budem plakať 😢

taanak
5. feb 2009

bihan, ja som si tiez myslela, ze budeme bez plienok uz koncom leta, zaciatkom jesene. Mala mala obdobia, ze sa pekne pytala, ale striedalo sa to s obdobiami, ze prisla povedat tesne po.
Na von a do jasliciek nosi plienky pre istotu doteraz 😉
Ale kazde dieta je ine, tak drzim palce. 😎

bihan
5. feb 2009

No ja zase na ňu netlačím...a chcem ešte počkať tak mesiac, ale hlavne chcem využiť to, že jej plienka vadí a často si ju skladá, tak často behá po byte holá ako červík, len ešte musí pochopiť, že bez plienky behať môže, ak bude cikať do nočníka 😀
Každopádne by som tie bambus-bavlna štvorce rada otestovala.. ale už fakt žiadne nové plienky doma nechceeeeem.. čo s tým potom budem robiť 😅

taanak
5. feb 2009

no predsa odlozis pre druhe babo 😀

crysmile
5. feb 2009

bihan, ja ich otestujem za teba, uz sa na ne chystam.. 😀

bihan
5. feb 2009

Crys, provokuješ? 😀 ja viem, že sú skvelé.. už ich pár kočiek otestovalo a to ma serie najviac.. že JA som neotestovala niečo, čo každý chváli 😀

crysmile
5. feb 2009

bihan 😀 bude aj na druhe.. ved takato plienka sa vzdy zide.. 😀 a je to bambus, no nevyskusaj to..

crysmile
5. feb 2009

a za takuto cenu... a farebneeee 😉

lilly
5. feb 2009

no baby, ja ich uz mam objednane 😉 😵 plus som tam supla jedno balenie 15 ks takych obycajnych plienok 30x30 cm na umyvanie ritky.. jedna vysla na cca 8 sk, tak to sa mi ani neoplati doma rozstrihavat a potom obsivat nejake ine handricky..
a este som objednala aj zopar BL bambusovych stvorcov 40x40 a 30x30 nech mam cim vypchavat itti bittky.. 😵
tymto koncim objednavanie plienok, lebo sa so mnou muz rozvedie..

crysmile
5. feb 2009

lilly 😀 ja radsej uz muzovi nic nehovorim, aj tak prebalujem len ja vacsinou.. tak ci tam budem mat o tri, pat alebo desat stvorcov viac, tak co uz s tym.. a vzdy mam vyhovorku, ze bude na druhe, ale to sa poznam, ze kym bude to druhe, bude sto dalsich a lepsich plienok a zase budem len vymyslat..

bihan
5. feb 2009

Lily, to som si kedysi aj ja myslela, že už končím.. a potom prišli IB.. a boli také super, že som potrebovala ešte jednu.. a teraz bambusové Kikko.. brrrr.. ešteže sa potom dajú predať, keď už nič iné 😀

Crys, ja sa tej moje výbavy budem musieť zbaviť, lebo druhé plánujeme o pár rokov a dovtedy budú také vychytávky, že sa mi z toho budú oči pretáčať 😀

crysmile
5. feb 2009

bihan, no to si bud ista.. aj ja planujem az o par rokov dalsie.. no na IB si ma ty navnadila a su moje najkrajsie a najmilovanejsie.. najkrajsie malej sedia na ritke a su take hebucke a super saju.. na ceskom konovi som citala, ze ich davaju aj na noc.. ale to uz by som si ja netrufala..

bihan
5. feb 2009

Ja by som si IB na noc netrúfla kvôli tomu, že malej nesedia úplne perfektne okolo stehien.. cez deň to absolútne nevedalí, lebo väčšinu času stojí, ale možno keby ležala na boku, tak by pretiekli... kombinácia nohavočková plienka + vlňáky mi vyhovuje viac, ale možno keď už budeme mať plienky na noc len "pre istotu" tak budem dávať aj IB 😀

crysmile
5. feb 2009

ja som bola nutena zase lanolinovat nase vlniaky.. asi to zle lanolinujem, alebo potrebuju najprv viac krat nalanolinovat a potom budu drzat.. takze teraz sme v pulkach.. aj nam by sto pro pretiekli IB v noci.. hamburgery mi dost stvrdli, ale sa mi na noc velmi pacia

quika
5. feb 2009

esteze som teraz v bezpecnej vzdialenosti od tych Kikko bambusov, lebo ako sa poznam, uz by boli objednane 😀 ale neviem ci som to dobre pochopila, to je tkane ako klasicke stvorce, len z bambusoveho vlakna?