Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
20. máj 2011

@michaela80 ja viem ze ty mas velkost 2, len si ich pisala @anelisa ktora sa pytala na pul-ky pre novoska 🙂 tak som to chcela s tymi weehuggers upresnit... 🙂

zfidorka
20. máj 2011

@mamama11 pod vrchne nohavicky na von by som ti odporucila tuto: http://www.ekoplienky.sk/product/jednovelkostna...
tie vkladacky co si pisala linky su vsetky dobre, najmenej save su tie baby lucy...

zfidorka
20. máj 2011

@taanak testovala si baby lucy bamboo panda? ako si s nou bola spokojna?

zfidorka
20. máj 2011

@virivka na 10 mesacne babo by som ti odporucila baby idea wool shorties velkost L

zfidorka
20. máj 2011
anelisa
20. máj 2011

@zfidorka inak ked sme pri tych weehuggers, tak tie som zatial neobjednala, ale strasne sa mi pacia tie vzory 😵

zfidorka
20. máj 2011

@anelisa vsetkym sa pacia vzory weehuggers 😉 😉 😉

katka888
20. máj 2011

@lubik9
na noc urcite nejake bambusove nohavickove plienky a na ne bud vrchne nohavicky PUL alebo vlniaciky.
dovypchat mozes aj vkladacimi plienkami.
z nohavickovych, kvalitnych tak anavy, tots bots bamboozle strech alebo baby beehinds / tie posledne asi nepozhanas teraz /, vrchne PUL sa nam osvedcili Little Lamb vrchne nohavicky, kedze maju pri nozkach sirsi lem, zmesti sa do nich pekne aj objemnejsia plienka a vlniaciky, my sme mali DISANY, mozno ti niketo poradi nejake na zapinanie.
na dovypchatie: opat bambus BI Twofold alebo Prefold
co sa tyka stvorcovych plienok po tebe,tie si opatruj ako oko v hlave, urcite ak planujes pri druhom latkovat, tak ich pouzivaj, su velmi kvalitne, aj ked viacrocne. 😉

lubik9
20. máj 2011

@zfidorka
@katka888
dakujem vam za info 🙂

crysmile
20. máj 2011

@anelisa @zfidorka mna odradza ta bavlna v tych weehugerskach.. ze to musi rychlo nasat moc z plienky a tym padom sa to bude casto prat.. inak vzory su krasne, naozaj.. a aj to ze je to len na plienku narovno..

zfidorka
20. máj 2011

@crysmile ja ich davam malej asi 5 mesiacov v kuse a nenavlhli mi ani raz 😉

januska555
20. máj 2011

Ahojte viem že ste tu už isto radili podobným ako ja ale nemám čas prečítať všetky príspevky a hľadať to čo potrebujem A tak vás pekne prosím o radu. Mám 14 mes syna, ktorý v poslednom čase máva hrozné zapareniny a preto som rozmýšľala že práve látkové plienky by nám pomohli. Samozrejme chcem ho už aj učiť na nočník ale to sa chystám až v lete a silne pochybujem že budeme úspešný hneď vzhľadom na jeho neskutočný odpor k nočníku. Takže chceli by sme prejsť na látkové plienky aspoň teda na deň ale nemyslela som si že to bude také zložité. Neviem z toho výsť čo vlastne kúpiť je toho toľko že vôbec tomu nerozumiem. čo by ste mi teda doporučili? Mám predstavu o čo najjednoduchší spôsob údržby aj prebaľovania. ďakujem za rady

ajka_h
20. máj 2011

behulka@zfidorka@velmi pekne dakujem 🙂

krhlicka
20. máj 2011

Ahojte baby, prosim vas, aku vybavu by ste mi poradili pre novorodeniatko na noc a kolko kusov?
chystam sa objednavat plienkovu vybavu pre letne babatko. Najradsej by som pouzivala kapsovky na patentky.
Ale co do nich?
dakujem za rady 🙂

behulka
20. máj 2011

@mamama11 Baby Lucy classic neodporucam, hoci lakaju svojou cenou. Odplienkovat sa s nimi dietko da, ale to sa da i cisto so stvorcovkami. Vydrzia tak jedno ciknutie, stali by za to jedine s nejakou supersavou bambusovou vkladackou. No musim dodat, ze pred piatimi rokmi bol prave toto vykvet modernosti, vtedy sice este pod inou znackou.
A ako to tam u nich funguje ? Da sa prist do vyroby a plienocky obzriet ?

zfidorka
20. máj 2011

@krhlicka kapsovky na patenky su vacsinou aj s vkladackami, ktore novorodencovi noc potiahnu, napr. Bum Genius 4.0.. pocet zavisi od toho ako casto budes prat, pri kapsovkach pocet dni+1 na schnutie... ked budes prebalovat aj v noci, tak musis ratat s 2-3 plienkami na noc (ak bude v noci kakat)...
ja by som ti ale odporucala na noc nohavickovu - napr. Anavy bambusovu, alebo Tots Bots Stretch onesize (tu s nejakou vkladackou, napr. Baby Lucy bamboo stvorec) a na to vlniaky...
ja som malej davala zavazovacie plienky Disany a do toho stvorec a bambusovu vkladacku, vyhovovalo mi, ze jej gumicky neotlacali nozky, len musis ratat s tym, ze sa viazu... navrch som jej davala vlniaky... je to aj najlacnejsia alternativa... od 3. mesiaca jej davam na noc nohavickove...

anitab
20. máj 2011

dievcata, ma niektora z vas na predaj vrchne flisove nohavicky velkost pre novorodeniatko teda Sko? ak ano, prosim info na IP adresu...alebo mi viete nejake odporucit? akosi ich vela nie je v ponuke v shopoch, ani vela referencii k nim nepisete, tak neviem...dakujem

zfidorka
20. máj 2011

@januska555 budes potrebovat cca 3 ks vrchne nohavicky, napr.:
Bum Genius flip http://www.ekoplienky.sk/product/testovacia-sad... tieto su aj s 3 stay dry vkladackami pre pocit sucha - mozes vyuzit napr. na vonku, su jednovelkostne, takze vies pouzit aj na miminko, ja som ich malej davala od narodenia..
Thirsties Duo wrap http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-... tie su v 2 velkostiach
Tots Bots wrap http://www.ekoplienky.sk/product/tots-wrap-nove... tiez v 2 velkostiach
WeeHuggers http://www.ekoplienky.sk/product/wee-huggers-464/ tiez v 2 velkostiach, tieto sa na rozdiel od vyssie spomenutych, ktore sa daju pouzit aj na nohavickove plienky pouzivaju len na plienky narovno...
na doma do vrchnych nohaviciek plienky narovno - cize klasicke stvorce, ak mas este socikovske, mozes pouzit tie, ak nie, tak nejake vysokogramazne, tiez ich potom vyuzijes na miminko... napr. Mam Happy Square http://www.ekoplienky.sk/product/mam-happy-squa...
ak to chces nadoma, ze po pocikani prebalis...

aknavij
20. máj 2011

baby, prosim vas chystam sa objednat disany vlniaky, mala ma pol roka a 7,5 kilogramov. Ktora velkost by bola najlepsia, ked kupim 74-80, myslite si , ze nam este dlho vydrzia? dakujem.

taanak
20. máj 2011

@zfidorka mam iba tie bambusovo-bavlnene prefoldy a su fajn, material podobny babyidea vkladackam

moninka1
20. máj 2011

@zfidorka nas S. testuje pravidelne nohavickovu BL Panda dovypchatu prefoldom BL 😉 a potiehne kludne celu noc a ani velmi netvrdne, a pritom mame straaasne tvrdu vodu.

zfidorka
20. máj 2011

@aknavij nevydrzia, odporucam baby idea wool shorties velkost L

@taanak som si myslela ze to bude nieco podobne 🙂

@moninka1 gumicky neotlacaju?

zfidorka
20. máj 2011

@januska555 este by boli dobre nejake bambusove vkladacky, ja som si usila - vid moj album... bambus je antibakterialny a protiplesnovy, ma potencial zapareniny vyliecit... aj ked na vyliecenie je najlepsie sucho, cize vetrat, vetrat a vetrat...

labutka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krhlicka
21. máj 2011

@zfidorka dakujem velmi pekne, zadovazim si aj vlniaciky 🙂 Ak ta este mozem poprosit o radu, s akymi stvorcovymi plienkami mas dobre skusenosti a v akom rozmere ich potrebujem pre novorodenca. Podla coho sa rozlisuju tie rozmery?veku babatka, ci podla ucelu? Ja viem, som hrozna lama, zaciatky su tazke 😎 Ale velmi sa tesim,ze som dala prednost pohodliu a spokojnosti babatka pred zaplavou jednorazoviek😉 Taky dobry pocit juj.

@labutka ano som, pokukackujem kde a kedy budes. Urcite mi infosky a ochytanie plienok prospeju, kedze som zaciatocnik 🙂

majka1981
21. máj 2011

@januska555 ked chces zacat ucit na nocnik a nechce ho, tak skus ho dat rovno na wecko po spani vycikat, ja som kupila ten taky zmensovak na wecko a uspesne chodim po spanku so synom rovno do wecka cikat. Ved nemusi byt nocnik, ked sa mu hnusi... A po cikani ho vzdy naham aj pol hodinku vetrat... na zapareniny je dobre, ked vzdy po cvrknuti prebalis. Ja viem, ze pri velkom dietati to uz nie je take lahke, ale zato uz asi tak casto necika a spoznas jeho rezim.
co sa tyka latkoviek, tak ja Ti velmi este neporadim, lebo som este zaciatocnicka.

milvasik
21. máj 2011

prosim vas, babylegs navleky na nozky neotlacaju? mate skusenosti? A co hovorite na navleky Sponks? Tie su pruzne, cize tiez neotlacaju?🙂)))dakujem

januska555
21. máj 2011

@majka1981 ďakujem za radu, ale momentálne som tehu a som na rizikovom a mám prísny zákaz dvíhať ho keďže má 12 kg, ale keď sa malá narodí tak to skúsime asi ako vravíš rovno na wc. A s prebalovaním no neviem si to predstaviť po každom cvrknutí, lebo tp vôbec neviem kedy, on teraz vypije aj 750 ml vody + 600 ml mlieka a tak niekedy po hodine prebalujem tak ťažkú plienku ako keby ju mal neviem ako dlho, takže neviem ako to riešiť. Neviem či sa mi ešte oplatí investovať do latkoviek alebo to teraz už nechať tak a prejsť na ne až pri 2. dieťati. Neviem fakt...

majka1981
21. máj 2011

@januska555 aha, tak to chapem.
urcite sa Ti este oplati prejst na latkovky, lebo cakas druhe babo 😉 .