Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

estterka
23. máj 2011

@katka888 no lenze nasa mala minuly mesiac(tento este neviem) 74 cm a 11kg,ona ma teda brusko dost aj stehienka.tak nezapla. mozno neskor by zapla,ked vyrastie a brusko sa tiez natiahne.

fukylove
23. máj 2011

ahojte zienky, mozem sa k Vam pridat? mam skoro 15mes. synceka a druhe babo na ceste (ale iba skutocny zaciatok 🙂 5 tt)... a rozhodla som sa latkovat... uz som zistovala kadejake info u kamaratok... no ja som sa rozhodla pre system AIO - jednovelkostne... nakolko chcem latkovanie este vyuzit u synceka a trosku aj poskusat co a ako... objednala som si prve plienocky na skusku... no stale som akasi zmatena vo vsetkom 🙂 velmi vela novych informacii 🙂
chcela som sa opytat - ak som to spravne pochopila... pri plienockach AIO sa vymienaju tie vnutorne vkladacky ked je potreba a vonkajsi obal sa perie iba ked sa zaspini alebo tak?
ake plienocky/vkladacky do plienociek pouzivate na noc?
co su to separacne vlozky? daju sa pouzit pri vsetkych plienockach?
ospravedlnujem sa za otazky, no skutocne som iba zaciatocnik v latkovani 🙂 dakujem.

katka888
23. máj 2011

@estterka
jasne, my sme asi tym padom stihlejsi.... moze byt, ze ked bude chodit, tak uz Vam budu lepsie plienocky. teda... dufam 😉

mamama11
23. máj 2011

@labutka ďakujem za radu, tak skúsim len na bazáriku nájsť, tie nové itti bitii limitovaná séria sa mi moc nepáčia 😒
@zfidorka ďakujem tiež za radu, tie Anavy s kvaričkami som už obzerala sa mi páčia 😉
@behulka ďakujem za radu ohľadne tých Baby Lucy classic, veru ulakomila som sa na cenu 😕 ta k kuknem čosi iné, len škoda, že som nestihla tú akciu na plienky minulý týždeň, toľko som obzerala a nakoniec som cez víkend na to zabudla a dnes už je neskoro 😕

labutka
23. máj 2011

@estterka bum genius a minilala maju ten isty strih. som to porovnavala, je tam rozdiel necely centimeter... 😕
inak ked sa ti mala zacne stavat na nohy a chodit, tak sa vyformuje a verim tomu ze plienky budu dobre. 😉

katka888
23. máj 2011

@fukylove
ahojky, nepises, co si si objednala...
AIO su plienky, ktore cele das babu na zadocek, cele vezmes ked su znecistene, cele peries a cele susis. nic nevyberas, nevkladas .. / su aj take hybrydne AIO, ktore sa dau aj tak pouzivat ako pisem, ale maju navyse aj kapsu na dovypchatie /
to co pises , to su zvlast nejake vkladacie plienky, tzn nejaky kus latky bud z bavlny, bambusu a pod. bud obdzlnik, alebo poskaldany stvorec a na to davas tzv vrchne nohavicky. cize ked babo zaspini, vymenis len tu vkladaciu plienku.
su aj tzv SIO - maju krajsie obaly a do nich zvacsa pripnes patentkami tzv jadro, cize kus latky uz upravene pre dany typ plienky a tu menis len to jadro, kym sa nezaspini aj obal.
a su potom casto vyuzivane tzv kapsove plienky, tu si predstav strihovo jednorazovku, ktora ma pri hornej casti / chrbatiku taky otvor -. kapsu, do ktorej vlozis vkladaciu plienku / nejaky kus latky, byva sucastou plienky / a ten pred pranim vyberies, alby sa lepsie opralo a rychlejsie vysusilo. po vyschnuti vlozis spat do kapsy. po napisani menis celu plienku,cize aj ten "obal" aj tu vkladacku
separacne vlozky - predstav si kus "papiera" vacsi ako kus z toaletaku , to das na plienku a cele to splachnes ked je to znecistene. zachytava zvacsa tu prazenicku, aby sa plienka az tak nezaspinila. vkladas to ako keby kus toaletaku do hockaej plienocky
na noc sa nam velmi osvedcili bambusove nohavickove plienky baby beehinds, totsbots bamboozle strech, anavy , na tieto plienky davas vrchne nohavicky. tvarovo su ako AIO, alebo jednorazovky, len su cele z bambusu a to ked nasaje, tak mohlo by prepustit na oblecenie, preto ti treba vrchne nohavicky.

Vrchne nohavicky, plienky SIO, AIO a kapsovky zvacsa maju zvonka taku upravu, aby neprepustali tekutiny na oblecko. nohavickove plienky to nemaju, preto na to idu vrchne nohavicky 🙂

estterka
23. máj 2011

@labutka no minilala ma otlacene okolo noziciek a uplne jej to brusko tak stlacilo,ze jej cez to previsa,toto sa pri BG nestalo ani raz.aj sa mi tazko zapinaju tie minilala,ja ich vidim mensie o dost,lebo aj vzadu ich ma nizsie ako BG na chrbatiku. no mozno ten necely cm robi vela. neviem,asi ich nebudeme pouzivat,ziadne kvetinkove jej teraz nie su dobre ☹

labutka
23. máj 2011

@estterka ja mam bg aj minilala a obidve mam zmensene rovnako ale viac sa mi paci minilala. v bg mam nasskladanu bambusovu vkladacku, mikrovlaknove uz nepouzivam.
a sa mi zda , ze tie vkladacky su po ocurani menej mokre nez ine bambusove co mam, ale este nejdem vyhodnocovat, som ich este neoprala vela krat. ale fakt u mna nechala dooost dobry dojem. 🙂

majka1981
23. máj 2011

@witchka to poznam, ze manzel ma tooolko argumentov proti latkovkam. Mne moj tvrdil, ze ved uvidim, ako bude este viacej pokakany az pod pazuchy. Size mi uz kaka do wecka, ale niekedy to nestihnem (vlastne vtedy ked je moj manzel doma 😀 ) a ked sa rozbali, tak je pekne tam kde ma byt a nie pod pazuchou 😀 😀 . Len sa nedaj. s pranim to je len zapnutie pracky, vesat sa da pomimo. Jedine co je viacej je susenie (teraz akurat dobre schne, ale na jesen/v zime nie... to je jedine manko)
@evulikm sikulko je syn, ked uz oznamuje mokru plienku a polievate a hnojite travicku 😀

mamama11
23. máj 2011

@labutka
@katka888 no veru mne vychádza prášok na rok 144€, takže ani si nenadsadila tú cenu , ale zas voda ma výjde len nejaké 3€ za rok , ale tak myslím, že látkovky nie sú len o ušetrení, hlavne myslím, že je to o zdraví 😉 málo mamičiek prebaľuje s jednorázovkami tak často ako si písala ty, alebo tak často ako treba prebaľovať pri látkovkách, potom samozrejme veľa mamičiek kupuje plienky rôzne aj ako píšeš braky, ale sú lacné, tak kúpia a potom keď rátaš, tak zistíš, že vlastne pri látkovaní prerábaš, ale ako som už spomínala, nie šetrenie je dôvodom prečo látkovať 🙂 a fakt som rada, že sa stále častejšie hovorí o látkovkách, že sa vraciame ku starému ale dobrému 😉
@luba41 môj manžel tiež zo začiatku frfľal, že prečo nekupujem jednorázovky, že to mám pohodlnejšie, že nemusím stále prať, žehliť a podobne ale časom to pochopil a všade sa tým chváli, že som látkovala aj látkujem 😵

majka1981
23. máj 2011

@estterka nocne cikanie urcite nesuvisi s laktovkami. to je moja mienka. A mozem Ta upokojit, aj moj syn dnes v noci necikal 😉 . A papal asi dva krat (ja to uz ani neviem...).

zojec
23. máj 2011

@labutka ja som inak uz tiez videla minilala a tiez sa mi nezdaju velmi podobne ako BG.. pul je bavlneny, su mensie a aj uzsie ako BG, akurat vkladacky su lepsie ako v BG, lebo su bambusove, ale su cca 1-2cm uzsie ako vkladacky do BG. a na ten bavlneny pul sa pocas prania nachytali vsetky chlpky z ostatnych vkladaciek :( ja osobne ju nemam, takze nemozem posudit savost a premokavost, ale podla mna s BG ma rovnake len semisove vnutro...

@estterka bg maju velmi jemne gumicky a aj PUL je jemny, preto neotlacaju.. minilala su take pevnejsie aj okolo noziciek.. ale zas nevidim v tom az taky problem, ked mala narastie a bude behat, tak jej urcite sadnu 🙂

fukylove
23. máj 2011

@katka888 - velmi pekne dakujem za info 🙂 doslova vycerpavajuce 🙂 obj. som Pop-In AIO a este nejake dva typy, len to by som musela viac pohladat v mailikoch a trosku nestiham 🙂 ale info, co si mi dala je velmi vycerpavajuce a vela mi dalo... lebo v tych nazvoch a vsetkom, co som zbierala cez vikend som mala doslova chaos 🙂

labutka
23. máj 2011

@zojec minilala a bg su podobne strihovo, som ich mala obidvoje natiahnute. vonkajsi material som neporovnavala, vnutorne vkladky su uzsie asi o centimeter. bg ma kratku a taku dlhsiu, minilala ma kratku a ta druha je raz taka dlha.
na ten bavlneny pul sa mi chlpky zachytavaju, ale neni to nic tragicke, viac ma stvu chlpky vovnutri kapsoviek (to je jedno ake) , ale tak to uz nieje problem len plienok, ale aj vsetkych ostatnych veci. ja periem suchozipsove plienky vo vrecku na plienky uz dllho.

a ked mam porovnavat suche zipssy, tak u mna jednoznacne najlepsie su tots bots. bum genius 3.0 sa mi zgucili (je to len esteticky problem, lebo drzia. a no, viem ze sa daju presit, ale to ja robit nebudem...), mam aj jednu bg 4.0 ten vyzera o trochu kvalitnejsie, tak som zvedava jak dopadne. takisto blueberry sa trosku zgucili, ale menej niez bg3.0, ale takisto drzia. a minilala zatial ok. o baby lucy som sa uz vyjadrila, tam by som do suchozipsovej plienky urcite nesla.

zojec
23. máj 2011

@labutka este k tomu strihu, vsetky plienky su zhruba rovnake ked ich roztiahnes, cca 46cm dlzka medzi nozkami cca 15cm, ale ked uz das do nich gumicky tak sa tie dlzky trosku zmenia.. ( podla sitia viem 🙂 ) minilala ma tie gumicky trosku viac natiahnute ako BG, podla mna. aj ked nemozem teraz vstat a pomerat, len som ich drzala v ruke 🙂 a bavlneny pul ma tu nevyhodu, ze ked je veeelmi mokra plienka tak zvykne natiahnut vlhkost z vkladacky navrch. pri suedeclothe by sa to sice nemalo stat, ale stalo sa mi raz, ked sa mala prepisala az za usi. (pri mnou sitej plienke)
so suchymi zipsami mas pravdu , TB su naozaj kvalitne, nevidno na nich pouzivanie tak rychlo ako na BG kapse.. ten sice drzi ako slak, ale 3 mesacna kapsovka vyzera ako 20rocna.. :( najlepsie suchace predava jeden nemenovany obchod s plienkovym tovarom na sitie 😉

sima.p
23. máj 2011

no baby ked tu spomínate veľkosti plienok, tak si napr. neviem predstaviť, že by Flipka mala byť Sabinke dobrá ked bude mať 15-16 kg. Teraz má nejakých 11, max 12 kg, takmer 2 roky ale ja mám pocit, že všetky plienky sú jej teraz už len len... A to čítam, že niektoré ich ešte zmenšujete a to máte staršie deti ako ja. A to sa mi zdá byť moja taká útlejšia.

witchka
23. máj 2011

baby a prosim este jedna rada, ten vak na pouzite plienky mozem prat? Aspon teraz 1.x, nikde tam nevidim tu cedulku totiz

sima.p
23. máj 2011

@witchka ja ho vždy periem s plienkami. Aj preto som si ho kúpila, že ho môžem zakaždým oprať.

bihan
23. máj 2011

@sima.p Flipku zapnem aj 3,5r dcéra, ktorá má 16,5kg 😉

@witchka na názor manžela sa vyprdni a vrece oper normálne s ostatnými plienkami. 😉 U nás s myšlienkou látkoviek prišiel ešte MM v prvom tehu a ja som ho rýchlosťou blesku poslala dokelu 😀

katka888
23. máj 2011

@witchka
vak periem zakazdym s plienkami, ked ho vysypem, hodim ho k plienkam. ono z neho citit zvnutra ten pach plienkovy, tak aj preto, aj preto, ze su v nom 2-3 dni spinave plienky, tak aby sa vycistil
ked som davala plienky do obycajneho kosa na smetie s vekom, tiez som ho zakazdym vycistila s praskom. 🙂

anelisa
23. máj 2011

Ahojte, tak som tu zase s otazkou 🙂 mate skusenosti so zavazovacou plienkou disana?
Inak objednala som okrem ineho aj wonderoo V2 minky a nedala sa vybrat zeleno-oranzovo bodkova, tak som objednala bezovu a napisala, ze ak maju, nech poslu radsej bodkovu a odpisali mi, ze mi teda posielaju bodkovu, jupiiiiii, sa tesim 🙂

crysmile
23. máj 2011

@anelisa ak chces davat plienky narovno, nie viazat novosklad, tak tie disany su na to dobre, aby udrzali prazenicku.. inak som mala jednu, ale neskamaratili sme sa..
aj ja cakam wonderoo v2, tiez gulicky ale modre.. tesim sa uz na nu, lebo ja som pri dcerke mala tu ich starsiu verziu..

chanella
23. máj 2011

Ahojte, prosim vas mate skusenosti s BabyLucy Prefold Panda? Chcela som Bamboo Prefold, ale su vypredane u dodavatela, tak mi ponukli nahradu. Dakujem 🙂

zfidorka
23. máj 2011

@anelisa ja som davala zavazovacky na noc pod vlniaky, neotlacili ju tak ako nohavickove... davala som ich prve 3 mesiace, odvtedy nohavickove... mala som 6 ks, v noci som raz prebalovala, to som si nachystala zavazovaciu plienku aj s vkladackami (davala som viacvrstvove a do toho bambusovu BL)...

marianas
23. máj 2011

Pripájam môj názor na používanie látkoviek v mojom okolí.
Manžel veľmi nadšený nie je, lebo Filipko má vraj veľký zadoček - nie je to pravda, len v niektorých plienkach. Moja mamina ma podporuje. No a svokra ma nedávno "dorazila", keď sme boli u nej na návšteve. Držala malého a hovorí mu: "No, chudáčik môj, tá mamina ťa ale trápi týmito strašnými plienkami. Akú máš veľkú riťku a aké sú ťažké. Ani chodiť sa ti nedá." Už som jej vysvetľovala výhody látkoviek x-krát, no komu niet rady,tomu niet pomoci. Len ma mrzí, že ma má za krkavčiu mater a nechápe, že malému chcem len dobre.

witchka
23. máj 2011

@marianas to je sila, akože ešte od chlapov by som to čakala, ale od žien? matiek? generacie, ktora práve takéto plienky mala? Moja mamina ma tiež podporuje, hoci ešte sme ani nezačali a svokre som to ani nehovorila. Načo. Tiež čakám podobnú reakciu. Stále sa ma pýta či ešte kojím. A to EŠTE? A myslíš, že máš mlieko? 😝

katka888
23. máj 2011

@marianas
a vysvetlila ti preco si mysli, ze je pre maleho horsie mat akoze velku plienku nez prehrievanie semenikov v jednorazovkach? 😒
plne ta chapem, ide to na nervy , tak prajem vela trpezlivosti....

sladkasue
24. máj 2011

@witchka ja si momentalne zhanam plavky(pre seba)-bikiny - kvoli kojeniu - tiez ma postretla podobna reakcia od svokry: a to budes v lete este kojit? 😖 som si myslela, sak maly nema ani rok... a vela ludi, resp. zien prestane len kvoli svojmu okoliu, ze sa im to zda pridlho! 😠

@marianas @katka888 ja to riesim tou "neplodnostou" - kukaju na mna jak puk, ze odkial to mam, ale mame chalana a viacej sa nepytaju... a ked moc rypu do mna, rypnem si aj ja a som fakt drza: "co vas do toho"

@crysmile ja som si tu wondero v2 tiez kupila... ta vkladacka je fakt super-hlavne na noc - ale ked soom ju napchala do tej kapsy a mala zmensenu na M(ma patentky len po stranach - v strede nie)sa mi zda, ze ta vklaacka tam vobec nesedi, ze je naozaj privelka aj s tou malou:(
tak momentalne vkladacku davam do inych kapsoviek a do V2 davam obyc vkladacku🙂

ake mate skusenosti s wondero v2????

zfidorka
24. máj 2011

@sladkasue s tym zmensenim u wonderoo v2 plne suhlasim, ak je zmensena, tak tam ten bambusovy prefold nesedi, ja som k malej vkladacke davala bambus. stvorec Baby Lucy... asi od pol roka jej sedi aj nezmensena, tak davam s prefoldom... inak takato kombinacia vkladaciek je podla mna super, mikrovlakno rychlo nasaje a bambus vela nasaje a neprepusti spat... jedine co plienke mozem vytknut, je jednoradove zapinanie, trochu sa zarezava do bruska, mam radsej dvojradove zapinanie stylu bum genius...
ale za tu cenu je to fakt skvela plienka 🙂

katka888
24. máj 2011

@sladkasue
won v2 je jedna u nas z najviac pouzivanych. ja tu malu vkladacku do nej nedavam. len bambusovu... pouzivame tuto plienku na dlhsie trasy, von a tak