Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
24. máj 2011

@sasa2 stvorec mozes poskladat na novosklad, alebo narovno, alebo tu davali baby aj ine sklady.. a das na to snapku, taku sponku, ktora to udrzi.. a ked budes potrebovat aby to dlhsie vydrzalo, das dovnutra nejaky bambus, teda nejaku vkladacku, baby zozaciatku davaju aj frote uteraciky, prefold je len nazov vkladacky, ktora sa sklada na tri casti.. a na vrch das vrchne nohavicky, teda pulky, flisaky alebo vlniaky..

katka888
24. máj 2011

@sasa2
mozes dat co chces 🙂 najma to, co ti bude najviac vyhovovat podla piskania babatka.... su to v podstate kusky latok, tak je jedno ako to skombinujes 😉 😉

sasa2
24. máj 2011

@crysmile
takto si to zatiaľ nejak predstavujem 🙂 ,a aj snapku už mám.
zatiaľ jednoduche 😅,už len to bábo mať a môcť si to vyskúšať naživo.Ha-ha
A ešte som chcela poprosiť ,že aké používate tie separačky ,viem že sa nemusia dávať ,len by som chcela vedieť ,ktoré odporučate?

sasa2
24. máj 2011

@katka888
Veď to ,že aj tak všetko bude zaležať od toho ako často ...ako veľa...,takže zatiaľ môžem len teoretizovať .ale chcela by som si to nejak ujasniť teraz, potom už budú iné starosti.

fukylove
24. máj 2011

@sasa2 - dnes tu kocky hodili link na tuto stranku http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... ja som tiez uplny zaciatocnik, zbieram informacie a chystam sa "testovat" na syncekovi a ak vsetko dobre dopadne, tak druhe babo budem latkovat 🙂 ale tato stranka je super... na jednom mieste som nasla vela informacii a hlavne ako skladat, rozne pojmy vysvetlene a podobne... este do dnes som si myslela, ze budem pouzivat iba system AIO, ale pri drobcekovi asi aj stvorce 🙂 lebo to fakt nie je take zlozite ako som si predstavovala 🙂 a podla toho co som sa docitala tu - tak 2 stvorce su OK, alebo stvorec a vkladacka a tiez je mozne pridat aj separacnu vlozku pre zachytenie kaki 🙂

lowike
24. máj 2011

babulky, ja som tiež budúca látkarka a tiež ma zaujíma to balenie na široko - ako budem vedieť, že je dosť naširoko? (nikdy som nikoho neplienkovala ešte :P )

evka444
24. máj 2011

ahojte rozmýšlam o začaní látkovania velmi sa mi páčia tieto vrchné pienočky len neviem čo a kde poradte prosím som s toho jeleň 🙂 môj synček sa cez leto velmi zaparuje a chcela by som vyskušať či by mu tieto nerobili lepšie ako jednorázovky 😒

evka444
24. máj 2011

ja by som chcela vyskušať tie kde sa dáva ta vložka či ako sa to vola 😕

lenka47
24. máj 2011

@lowike v podstate vsetky latkovky su nasiroko 🙂 hlavne na novorodencovi a malom babu 🙂 ale ked sa bali s jednorazovkami nasiroko tak odporucaju normalne zlozenu plienku-ako ked ju poskladas na odlozenie-taky obdlznik, tak toto davat na jednorazovku, takze asi take siroke ma byt nasiroko balenie 🙂 alebo chod kuknut do 101 drogerky tam maju postolkove gate tak omrkni ake su siroke 🙂 ja som balila od narodenia do latkoviek ale mala som aj zdedene postolky tak ked som to prirovnala snad vsetky plienky okrem IB splnali tu sirku. 🙂 tak neviem ci som pomohla 😀

sima.p
24. máj 2011

@sasa2 dnes sa už upúšta od balenia na široko "preventívne", lebo to nemá zmysel, najmä ak je nález na nožičkách v poriadku. A ak nie je, tak balenie na široko nepomôže. Ale tak je ešte aj dosť doktorov aj mamičiek, čo to balenie aj tak odporúčajú, resp. praktizujú.

sasa2
24. máj 2011

@fukylove Aj mne sa táto stránka strašne páči,ja som pri čítaní vydržala aj 6 hod,ale potom sa mi o nich fakt snívalo. 😀 ,ale keď som to čítala na etapy tak jeden deň prečítala ,na druhý deň som na to hladela ako puk.
Zatiaľ mi to nie je ťažké ,ale ked bude bábo ?......bojím sa že potom tu budem otravovať stále .

estterka
24. máj 2011

@labutka minilala je prva plienka,ktora nam pretiekla,vzadu na chrbatiku a to nebola velmi pocikana ☹

@mamama11 ja napriklad neviem,ci usetrime nieco,kedze sme zacali latkovat az teraz,ale mne sa na tom paci aj to,ze uz neprodukujeme odpad a ze je to prirodzenejsie pre ritku 😅 mozno ked pride druhe dieta a podedi plienocky,budeme hovorit o usetreni,ale takto je to o nasom dobrom pocite 😀

labutka
24. máj 2011

@estterka u mna minilala stale nechava doost dobry dojem. Bez nehody, uz pomaly rozmyslam ze skusim dat len jednu vkladacku. 🙂 Nemala si malo utiahnutu, ked pretiekla okolo chrbta?

estterka
24. máj 2011

@labutka vsak ju ledva zapnem,menej sa utiahnut neda 😀 no nezavrhnem ju teda hned do kuta suflika,este jej dam sancu.

evka444
24. máj 2011

chcem sa opýtať či v týchto plienočkach sa tak zaparý riťka ako v jednorázovkách?

zuba
24. máj 2011

@evka444 Nám sa nezaparila ani raz 😉 .

labutka
24. máj 2011

@estterka aha, uz si spominam. 😉

labutka
24. máj 2011

@evka444 zaparenu prdku nepoznam. 🙂

zfidorka
24. máj 2011

@labutka si ma inspirovala, tak som dnes testovala priedusnost/priepustnost pul a jednorazoviek...
z vnutra flipiek som dala mokru vreckovku ze z nej az tieklo a tlacila som, z vonkajsej strany sa zacali robit male kvapocky 🙂 ale vreckovka pod nimi (akoze oblecko) bola stale sucha... takze mam dalsie prirovnanie k funkcnym vetrovkam, pul-ky maju urcity vodny stlpec 😀 za normalnych okolnosti vlhkost nepustia...
do jednorazovky som vyliala pohar vody, nacucala sa, ani stlacanim nevysla vonku ani kvapocka... ked som ju rozstrihla, vyvalili sa na mna nechutne gelove gulocky, vonkajsiu vrstvu som zacala natahovat, spravala sa ako ked natahujes sacek... cisty igelit, len zvonku pomuchleny, aby vyzeral akoze priedusne... no asi budem mat z tej jednorazovky v noci nocne mory 😅 este ze mala bola od svojho 4.teho dna len v latkovkach 😵

labutka
24. máj 2011

@zfidorka ja mam doma jednu pampersku, vypytala som si ju v detskom kutiku ikea, chcela som skusit ci mi stale tak smrdia. Zeby sme ju aj my otestovali? 😀 Ta tvoja bola aka znacka?

majkafer
24. máj 2011

@lowike ahoj, má to byť asi 15 až 20cm široko, tak si skús štvorec poskladať na polovicu a potom na tretiny a malo by to sedieť, ja tak dávam malému. a ideálne sú aj zaväzovacie disany a na nich štvorec, to je tiež dosť široké 🙂

zfidorka
24. máj 2011

@labutka tiez darovana pampers 🙂 taka kamilkova, som ju mala 2 tyzdna na prevesenu na vypnutom radiatore, ci vyprcha z nej smrad... nevyprchal 😅 tak padla za obet pokusu... som ju potom ukazala mm ze ci by ju chcel mat na sebe (potom co videl toxicke nacucane gulicky), povedal ze nieeeeee 😵

majkafer
24. máj 2011

@sima.p 🙂 pridám sa aj ja, môj drobček ešte kaká do každej druhej plienky, teda asi 5 plienok musím prepierať 🙂 pošúcham mydlom, nechám namočené a potom preperiem. Dá sa to, aj keď je to pracnejšie 🙂 ale všetko pre dieťatko

evka444
24. máj 2011

@labutka
@zuba velmi nad tým rozmýšlam, neviem sa rozhodnuť a a neviem ani kde to pokupiť ani nič 😕

emjee
24. máj 2011

baby som si to prepocitala a vychadza mi, ze este dva mesiace latkovania a sme v pluse 😀 nebyt drahej vybavy, lebo sak ked su takeee krasne tie plienky, no nekup to - tak sme v pluse uz ovela skor; a samozrejme keby sme zacali od narodenia

zfidorka
24. máj 2011

@evka444 nakupit v e-shopoch - hod si do googlu latkove plienky, alebo pozri tu na MK bazar firiem/plienky 🙂

labutka
24. máj 2011

@emjee ja nebudem na nule asi nikdy 😀 Ale nie, uz nic nove kupovat nebudem. Uz len predavat. Weehugery boli moja posledna investicia.

katka888
24. máj 2011

@evka444
odkedy mame latkovky, skoro vobec nekremikujeme, obcas sa stane, ze ma trosku cervenu ritku, to jej dam na noc bambusovu plienocku, ale zvacsa ma krasny zadocek.vyrazky nemala ani raz.
vezmi si ze jednorazovka je potiahnuta zvnutra polypropylenom a zvonku polyetylenom - oba definovane ako plasty. polyetylen sa vyuziva na vyrobu folii, plast flias na cistiace prostriedky, sampony kable, igelitove tasky. polypropylen na mikrotenove sacky, obalovy material na potraviny.
samozrejme, su rozne typy PE a PP ale asi gro je o tom, ze je to plast.
u latkovych ma dieta zvacsa v styku s pokozkou bavlnu, bambus, konope, alebo ked umelinka tak flis, dekovina, cize nieco, co sa bezne pouziva aj pri obleceni a vrchne nohavicky PUL,ktore zabezpecuju nepremocenie na oblecenie , su potiahnute tzv PUL vrstvou - polyuretan , synteticke chemicke vlakno vyuzivane napr pri vyrobe bund, lyziars nohavic, spodne oblecenie, plavky.... cize umelina ale menej hrozna ako vyssie spominane....
to len na margo priedusnosti.
miesto PUL vrchnych nohaviciek mozes pouzivat napriklad flisaciky, vlniaciky a to je este rpiedusnejsie 🙂

emjee
24. máj 2011

@labutka ja som zvazovala este weehuggery, ale aj flipky mava dost mokre zvnutra, to len pretriem a necham vysusit, weehuggery by som musela hned prat 😒

katka888
24. máj 2011

@zfidorka
a nenafotila si tento pokus? nam prisla postou pamperska, nejaka akoze vzorka zadara.... nevedela som co s nou, esteze som ju nevyhodila, padne za obed testovaniu, ked ju uz poslali akoze na ptestovanie 😀