Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
24. máj 2011

@labutka keby si prebalovala jednorazovky tak casto ako predpokladam ze prebalujes latkovky (ja doma kazdu hodku, vonku 2), tak podla mna si uz urcite v pluse 😀
ono jednorazovky su dobra palka, "lepsia kvalita" v akcii stoji cca 0,15-0,17 eur, cez den prebalovanie kazde 3 hodky+noc, to mas cca 6 plienok denne (to je uplne minimum), cize na den cca 1 euro, za rok 360 eur, za 2 roky 720 eur... a to je fakt ze uplne minimum, ja som na zaciatku prebalovala 15-20 x denne, mala kakoprdy, takze by som ju prebalovala aj v jednorazovkach...

marianas
24. máj 2011

@labutka Ahoj. Ty máš skúsenosti s minilala, tak sa pýtam: To dvojnásobné prešitie v strede dlhej vkladačky má svoj účel? (Vieš, čo myslím? 😀 ) Lebo ja som naň zatiaľ neprišla.

fcela
24. máj 2011

ak by ste mali cestu okolo, tak sa pridite na latkove plienky, prip. aj na bezplienkove pomocky pozriet na akciu, ktoru organizujeme tuto sobotu 28.5. v Martine http://pekneporody.fcela.sk , pripadne si aj nakupite
kto pride len pozriet produkty, nemusi platit vstupne

zfidorka
24. máj 2011

@katka888 nenafotila... vzorku zadara mam tiez, tu pouzijem asi najblizsie ked sa niekto bude cudovat ze preco nedavam malej jednorazovky 😝

evka444
24. máj 2011

@katka888 a ja by som potom chcela také čo su ifarebné tie vrchne nohavičky a tie vložky čo sa davaju nuter tie čo sa tam na cvoky myslím davaju, to sa ako volá?

labutka
24. máj 2011

@marianas je to na jednoduchsie prelozenie vkladky na polku. Nieco podobne ako su presite viacvrstvovky. Zvolis si dlzku vkladky a podla toho prehnes pri prvom, druhom alebo tretom presiti.

Dnes mi jedna mamina hovori ze kupuje jednorazky z DM a vyjdu ju na 10 eur mesacne, ze 6x denne urcite neprebali. Dieta bolo stare asi rok a menej.
Ja sa v cenach jednorazoviek moc neorientujem, len zachytavam pampersky od 12-15 eur za balik. V akcii tusim od 11.

@zfidorka tak podla tvojich poctov som asi aj ja v pluse. 😀 ved som nieco uz popredavala.

zfidorka
24. máj 2011

@labutka a to este cast plienok urcite pouzijes na dalsie babo, alebo predas 😎

katka888
24. máj 2011

@zfidorka
mas pravdu, ak by mamicky prebalovali aj jednorazovky aspon tak ako treba, do tych 3 hodin.... uz som zazila, ze nechali dieta v jednorazovke 6-7 hodin, ze ved nie je v mokrom, ale to ze na pokozke po piskani stale trosku tekutiny ostane neutretej a plienka tiez nie je nedobitna pevnost, zeby tekutinu uzavrela nadobro ....
a je smutne, ak tak dieta nechavaju, aby neminuli denne 10 pleinok ale len 4 ☹

viki aj ked davam na nocnik, tak po 2 dnoch vesiam cca 20 plienok. a je to skvely pocit moct vymenit plienocku po kazdom hoc len cvrknuti, vyvetrat, poutierat a viem , ze gro dna je v suchu a cista

zfidorka
24. máj 2011

@katka888 presne ako pises,
tie 3 hodiny cez den je pritom maximum z hygienickeho hladiska...

katka888
24. máj 2011

@evka444
mas asi namylsi plienku, kde je vrchny obal, napr farebny a dnu do neho cvakmi pripnes vkladacku. to su tzv SIO plienocky, napr GroVia shell, kuk foto:

lenadka
24. máj 2011

@evka444 asi myslis flipky bum genius 😕 alebo skor iti biti, tie maju dnu vkladacky na cvoky

lowike
24. máj 2011

@lenka47 @majkafer Ďakujem za vysvetlenie - veľmi pomohlo...už verím, že to zvládnem 🙂 veď potom dám vedieť a prídem istotne ešte po rady - ja čakám bábo až v decembri, ale už preventívne študujem, nech sa mám potom čas venovať bábu a nech môžem postupne pokúpiť výbavu, aby to nebolo také drahé 🙂

labutka
24. máj 2011

@evka444 sio plienky, kde sa save jadra pripinaju patentkami - itti bitti d'lish, itti bitti tutto, pop-in, gro via. SIO kde sa jadra pripinaju suchym zipsom - Ecobu.

@zfidorka ked budem mat druhe dievca, asi budem robit vybavu nanovo 😀

zfidorka
24. máj 2011

@labutka 😀 😀 😀 no imidz je imidz...

katka888
24. máj 2011

@lowike
aj ja somm si myslela, ze aky hokej to latkovanie, ale myslim si, ze ked niekto zacne latkovat, tak po jednom dvoch dnoch latkovania hoc len cez den, mu je vsetko jasne 🙂
koniec koncov, vsetky plienky su len kusok latky, cela filozofia je len o tom, babo piska vela, dam viac vrstiev, piska menej, dam menej vrstiev latky. a ci dam dokopy bavlnu s bambusom , alebo bambus s konope, na to clovek pride, co mu viac vyhovuje, pomylit sa neda, ani nic zle spravit sa neda.
a ak v najhorsom precika na oblecenie, nic sa nestane, oblecenie sa preperie, pamatam sa ako ma upozornovali, ze potrebujem vela bodyciek pre dieta, lebo bude casto kakat a sa prekaka az na chrbatik a budem casto menit oblecenie . pri jednorazovkach.... takze prat sa perie stale 😀

eridani
24. máj 2011

Nas sa nikdy v zivote neprekakal na chrbatik. Ked sa stalo, ze riedka prazenicka vytiekla z plienky, tak vzdy popri nozicke, ale na chrbatik nie.

katka888
24. máj 2011

@eridani
v latke ci jednorazoke?

eridani
24. máj 2011

@katka888
Jednorazovky mal iba par tyzdnov a tusim nestihol prekakat. Myslela som latkove. Vacsina typov ma gumicku na chrbatiku, pri novosklade zo stvorca ziadna gumicka nie je, ale tiez to neslo na chrbatik. Aj tak niet nad misku, ci umyvadlo.

bambulka0406
24. máj 2011

baby, kupila som tu slahaciu misku v kauflande. ale ked maleho dam nad nu, place. ako ho naucim kakat tam?

katka888
24. máj 2011

@eridani
hej, mne to vraveli kvoli jednorazovkam, nam sa to stalo za prvych 6 mes / dovtedy mala jednoraz. / asi 3-4x, ale kamoska , ta prebalovala nonstop.... im to tieklo na chrbatik jedna radost 😀 / pri jendoraz. /

zfidorka
24. máj 2011

@bambulka0406 kedy ho davas nad misku? ja som moju davala po zobudeni a dojceni... ak sa niekedy zlostila, skusila som ju niecim zabavit, napr. som jej dala do ruky krem... ked ti place, urcite ho nenut...

mamama11
24. máj 2011

@estterka presne pre to som aj pri prvých dvoch bambuľkách aj teraz látkovala, pre dobrý pocit, že som niečo pre ne urobila 😉 a ako som už písala, mm mi najskôr hovoril, nech sa netrápim s praním , nech dávam jednorázovky a teraz sa vychvaľuje, aká som zodpovedna mamina 😉
@evka444 my sme zaparenú ritku nemali, len raz mala najstaršia dcérka vyhádzanú rituľu, ale to bola vina kapustnice 😕 😅

mamama11
24. máj 2011

a takto pekne látkujeme 😎

evka444
25. máj 2011

@katka888 hej presne tu myslím ono sa tam dá len ta vkladačka ta štvorcová plienka už nie?

evka444
25. máj 2011

a ešte nepreciká to?

labutka
25. máj 2011

@evka444 gro via by som pouzivala na doma, vkladacky su bavlnene, nejake zazraky od nich netreba cakat. Ak chces nieco savejsie, tie 3 zvysne SIO plienky co som pisala maju jadra z bambusu.

sima.p
25. máj 2011

@mamama11 to pekné pásikavé je čo?

labutka
25. máj 2011

@sima.p to su vrchne nohavicky thirsties.

sima.p
25. máj 2011

@labutka som si myslela, ale istá som si nebola, kedže ich nemám. Inak tie wonder wraps včera prišli a už ich aj skúšame

katka888
25. máj 2011

@evka444
plienku neprecikala nasa ani raz, obcas sa jej stane ze navlhne okolo noziek z vnutra trosku aj obal, to zvacsa ak je v plienke uz riadne dlho, ked sme vonku dlhsie a pod. cize to zavisi od toho, ci babo napisa riadnu davku naraz, alebo cika pomenej