Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anelisa
3. jún 2011

ahojte, ma niekto skusenosti s plienkami bambino mio? Konkretne ma zaujimaju viacvrstvove: http://www.bambinomio.cz/dokumenty/bavl_plenky.php
ale ak mate skusenosti aj s inymi ich vyrobkami, kludne piste 🙂
Daju sa kupit napr. aj v tescu.

bambulka0406
3. jún 2011

@sladkasue a ta biogula funguje? uvazujem aj o nej. peries v nej vsetko?

sladkasue
3. jún 2011

@bambulka0406 vsetko! pouzivam ju skoro uz rok. no a tie plienky v orechoch, lebo gula nie je vhodna na vysoke teploty... funguje, no samozrejme ze ked mas nejake fakt velke nevypratelne flaky, treba najskor osetrit flak, ale to asi aj pri beznom prasku🙂
inak, su rozne typy guliciek... ja mam tu s keramickymi granulami... a ked budes kupovat, pozor na lacnejsie, alebo lacne napodobeniny!
http://www.praciegulicky.sk/o-pracich-gulickach/ - aby si v tom nemala hokej... porovnanie druhov, uspory, opotrebovania, zlozenia...

katka888
3. jún 2011

@hirrina
my pouzivame vlniaky anavy na stvorce narovno / ako do flipiek / a malej to nevadi.... kedze disany vlniaky su jej uz male, a malokedy davam na noc nohavickovu plienku, lebo nepiska v noci, tak ich obcas pouzijem na tie nohavickove, ktore davam z casu na cas. su to sice sikovne vlniaky, ale stale mam pocit, ze su jej velke akokolvek ich pozapinam... okolo noziciek.... mame 15 mes a 10 kg. ale mam ich velmi rada, prave kvoli lepsej priedusnosti

petrinka
3. jún 2011

baby, poznate niektora tieto plienky? nasla som ich nahodou, ide o nejake nove slovenske... a su celkom chutne 🙂
http://www.azponocnik.sk/produkty?page=shop.bro...

sima.p
3. jún 2011

@petrinka vyzerajú zaujímavo

zojec
3. jún 2011

@petrinka mi trosku pripominaju anavy 🙂 ale vyzeraju naozaj celkom dobre 🙂

kamka17
3. jún 2011

pekný večer prajem... 🙂 prišla som si znova po radu...
1: dochádzajú mi separačky, idem kupovať ďalšie, len neviem ktoré sú vhodné, keďže tie, čo mám kaku prepustia aj na plienku aj napriek tomu, že malú hneď prebaľujem...to keď nestihneme nočník 😅
2: už sa to tu x-krát spomínalo, ale aj napriek tomu, ak mi viete poradiť aké štvorce by som ešte mohla dokúpiť k tým pár socíkovským, čo máme...nestíhame prať a nechcem doma zbytočne "drať" staydray a podobné pekné 🙂
3: tiež by som ešte rada dokúpila návleky, ale design socks sa nám akosi zarezávajú do stehienok...neviem, možno to malej nevadí, ale mne hej 😒
4: PUER prášok môžem použiť výhradne pri praní bielych vecí?? lebo vrchné gaťuše sú väčšinou farebné a neviem, či by teda pri praní nestratili farbu 😅
ďakujem za ochotu 😉

zfidorka
3. jún 2011

@kamka17 co viem odpoviem 🙂
2. dobre stvorce su kikko lux eko (taka klasika, trochu slabsie ako socikovske, ale da sa), luxusnejsie su mam happy square
3. dobre navleky su toodle bugz alebo tieto bambusove http://www.ekoplienky.sk/product/detske-bambuso... (su dlhsie ako design socks a maju aj jemnejsie gumicky)
4. ja puer davam do prania aj na farebne, zatial nevybledlo nic, periem na 60 stupnov

eela
3. jún 2011

@katka888 jasan, odfotim ju,ked budem moct, teraz som mimo a nemam ju.

algon
3. jún 2011

ahojte kocky, prosim vas, ktora mate plavky happy nappy, pouzivate ich "naholo" alebo este s kupacou plienkou?

kamka17
3. jún 2011

@zfidorka ďakujem 😉

matja
3. jún 2011

@algon - plavky happy nappy dávam bez plienky

@bambulka0406 a ďalšie, ktoré ste sa nedávno pýtali na pracie gule, tak môžem napísať svoje prvé skúsenosti s Ecoballs 1000. Dnes som v nich trochu s nedôverou oprala aj dva veľmi špinavé podbradníky, je pravda, že som pridala aj perkarbonát, ale s výsledkom som spokojná. Taký istý výsledok by som očakávala určite aj od orechov alebo slizu v kombinácii s odstraňovačom škvŕn. Jeden podbradník je pekný čistý, na druhom ostali bledé fľaky, lenže vzhľadom na to, ako vyzerali, je to normálne. Aj bundička zašpinená od blata je čistá. Takže som nakoniec rada, že som si ich kúpila. Kupovala som ich hlavne kvôli plienkam, môžu sa prať aj na 60.

kloranebb
3. jún 2011

Baby poradte: je to dobry napad latkovat s klasickymi stvorcami a vlnenymi nohavickami? Budem spokojna? Nepremokne to? Je to ok mat vlnene vrchne nohavicky a na to letne oblecko? Trochu divna kombinacia nie? Mam si kupit k tej verzii aj separacky?

algon
4. jún 2011

@matja vdaka 😉

sima.p
4. jún 2011

http://www.babybazar.sk/vysledky.php?send=1&hla...
aj tu sú tie nové plienky bambi roxy

zuzkaro
4. jún 2011

@kloranebb ahoj tak ja prave tuto kombinaciu teraz pouzivam a myslim, ze je v poriadku, teda vlniaky mam BoJ a Baby Beehinds a drobec sa zjavne nestazuje :D ak to dobre nalanolinujes tak tie 2 hodinky ti tato kombinacia uplne v pohode staci a ako uz baby spominali v com by si v lete radsej chodila v prsiplasti alebo vo svetri a mas odpoved na vlniaky a leto, ja separacky nepouzivam a to kaku mame este taku dost riedku 🙂

kloranebb
4. jún 2011

@zuzkaro dakujem za opoved 🙂 Cize dve hodiny to vydrzi s jednou plienkou? Ked mi maly spi dlhsie tak mu dat dve plienky ci tie vlozky do plienok? A noc ked mi prespi mi ako odporucas poriesit? Pamperskou? Ja nie som cisto taky horlivec latkoviek 😅

zuba
4. jún 2011

@algon tiež ich používame bez pleinky

eda28
4. jún 2011

Ahojte baby, som tu nova a chcela by som prejst na latkove plienky. Moja dcerka ma 4 tyzdne a chcela by som vas poprosit o rady typu ake plienky by som pre nu mala objednat, nejaky typ kde je to aj cenovo vyhodne a este v com to periete? Dakujem, bude vdacna za kazdu radu, vobec sa v tom nevyznam. Na zaciatok chcem kupit par, hlavne na noc a na vychadzky a postupne dokupovat, pripadne usit.

klapinka
4. jún 2011

@eda28 ahojky, ja nepartim k zanietenim a urcite nie ani k tym coby mohli rozdavat rady priehrstim 😉 ... no napisem svoje skusenosti. Pre mna naj plienka je flip od bum genius. Funguje na vrchnych gatoch a na vlade, ktory je z jednej strany flisovy a z druhej paradne savy. Toto su podla mna naj plienky cosa tyka precikania.

na paradu mam plienocky z ebay, kde vrchne gate stoja cca 3-4-5€ a potrebujes do nich vklad. alebo su uz aj z vkladom podla toho aky ktory predajca. Ja som si kupila od little lamb vklady, som spokojna.

tiez ked mas malinke babatko, kazdemu sedeli ine. My sme na zaciatok mali velkost 1 od totsbots, squela plienka. no mas plienky od narodenia po nocnik.....

periem produktoch specialnych pre deti, alebo mala som aj eko prasky, podla toho ake su momentalne v akcii v shopoch 😀

ellysa
4. jún 2011

ahojte,máte niekto skúsenosti s popoliny easyfix ? http://www.popolini.com/B2C/product.php?id_prod...

zuzkaro
4. jún 2011

@kloranebb tak ja mu davam novosklad a do vnutra este jednu plienku poskladanu na stvrtinky a potom na poly a toto mi v pohode aj vo vlniakoch vydrzi 2-3hodinky, na noc mu davam bud Baby Beehinds s oboma vkladackami alebo Tots Bots bamboozle stretch a pouzivam klasicke PULky na vrch ale v pohode ak dobre nalanolinujes mali by potiahnut noc aj vlniaky, ked som na zaciatku davala Disany tak to zvladli, teraz som raz v noci pouzila BoJ ale akosi mu nestacili, lebo sak uz mame pomaly 5mesiacov a na prsku je v noci pricucnuty aj 4-5 razy a tak trosku viac cika 🙂 treba vyskusat a uvidis

kloranebb
4. jún 2011

Citam tuto diskusiu od strany 1074 kde sa prave dost casto riesi cervena ritula, zapareny zadocek v suvislosti so stvorcovymi plienkami. Kukam na to ako puk, ved prave tomu sa ma dietatko vyhnut ked mu mama dava stvorcove plienky nie? Ak je to tak, nechapem, preco sa to takto propaguje a ci nie je nakoniec lepsie ostat pri pampersoch... Uz som bola odhodlana objednat latkovky ale teraz velmi vaham.
A nechapem jednej veci. Jednorazovky su odsudzovane aj preto, ze je to "umelina" no ale rovnako sa mi zda umelina aj vrchne nohavicky PUL. Ak tvrdia o PUL-kach ze dychaju tak aj jednorazovka moze dychat. Pre mna je umelina aj jedno aj druhe. To uz skor tie vlniaky by som povedala ze su lepsim riesenim ak chce clovek prirodne materialy....

kloranebb
4. jún 2011

Ake mate skusenosti so znackou Imse Vimse?

zfidorka
4. jún 2011

@kloranebb stvorcove plienky su vacsinou bavlnene, pri citlivej pokozke moze sposobit mokro zacervenanie... ak sa pouziju bambusove plienky, ktore su prirodzene antibakterialne a protiplesnove a aj lepsie saju, problemy vacsinou nie su... pri latkovkach nie je zaparenie kvoli tomu, ze by pokozka nedychala, ale kvoli mokru ak sa neprebali... ja pouzivam bavlnu len ako saciu vrstvu, na zadocek davam bambusove vkladacky... zmyslom latkoviek je, ze ked je pocikana, prebalis, ak tu moznost nemas, das stay dry vrstvu...
k tej umeline - porovnaj si prsiplast a funkcnu sportovu vetrovku - kym jednorazovka sa sprava ako prsiplast, pul vrstva je zater, ktory pod extremnym tlakom tekutinu pusti, tak ako funkcna vetrovka ma urcity vodny stlpec... do jednorazovky mozes naliat aj liter vody a cez vonkajsiu vrstvu nepretlacis ani kvapku... a este ku kvalite materialov, ake kvalitne umele materialy su pouzite pri lacnom prsiplasti a drahej funkcnej vetrovke, podobne jednorazovka za 0.20 eur a kapsovka z certifikovaneho materialu za 20 eur...
samozrejme vlniaky su najpriedusnejsie a najprirodnejsie... 😉

estterka
4. jún 2011

@kloranebb ahoj,nasa spi v noci cez 10 hodin a davam bambusovu bamboozle a zvycajne aj prefold do toho a vydrzi. pamperska vacsinou nevydrzala. sama som prekvapena,nedavala som latkovke na noc velke sance,ale prekvapili ma,takze som dokupila viac,lebo tieto plienocky dlhsie schnu.

kloranebb
4. jún 2011

@zfidorka dakujem si zlata. Viem o com hovoris pri tych umelych materialoch, neuvedomila som si to.

kloranebb
4. jún 2011

@estterka Trosku nerozumiem... cize mas skusenost, ze jedna latkovka na noc ti vystaci na tych 10 hodin spanku?

kloranebb
4. jún 2011

@zfidorka A vies sa vyjadrit aj k flisovym nohavickovym plienkam? Myslim flis ako sava vrstva vo vnutri...