Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anelisa
6. jún 2011

a tu je moja prva objednavka 😵

zojec
6. jún 2011

@anelisa no snapokou zapinas stvorec len ked je zlozeny na novosklad, alebo na draka.. podla mna pri malom babatku nebude treba novosklad aj vkladacku spolu. bud novosklad , alebo vkladacku. vkladacku das za zaklapku, novosklad nie 😉 savost novoskladku mozes zvysit mensou bmb vkladackou, alebo druhym stvorcom...

anelisa
6. jún 2011

@zojec uz mi je to teda jasnejsie, aj ked uvidime o par mesiacov v praxi 🙂

jonki
6. jún 2011

@anelisa ja pokial som davala novosklad tak:stvorec na novosklad na neho stvorec na obdlnzinik na to babo, na to snappka a to cele do flipiek....bolo to pekne nasiroko, tie zaklapky som vtedy nevyuzivala
teraz uz len jeden stvorec na obdlznik do flipiek pod tie zaklopky a dovi dopo, lezun mi dlhsie majstrovat s plienkou nevydrzi....niekedy sa prebalujeme aj po 30 mitutach ale velakrat plienka vydrzi sucha az po nocnik a ideme potom v tej istej aj dalej. Ked som doma nepouzivam nic na dovypchanie, lebo prebalujem fakt casto. Ale rozmyslam o vkladkach na vonku a na noc.

majka1981
6. jún 2011

@anelisa krasna vybava, aj ja som sa nevedela vynadivat, ked prisla prva varka. Teraz cakam na dalsie 😀 😀

zfidorka
6. jún 2011

@anelisa pekna vybava, vidim ze rozmyslas ako ja, aj pre dievcatko neutralne farby 😉
vkladacku do flipiek by som nevkladala pod zaklapky, lebo tak by bol na tele polyester z flipiek a moju malu to osuchavalo...ja som stvorec skladala len takto http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., nechcelo sa mi doma novosklad, snapku som nedavala, drzali to aj flipky 😉

zfidorka
6. jún 2011

@jonki ake vkladacky chces, nejake bambusove? tie si je najlepsie usit, mozes pozriet moj album latkova vybava...
na vonku (do kapsoviek miesto 1 mikrovlaknovej) a na noc davam najradsej baby idea prefold/twofold, tie saju fakt "brutalne" 🙂
baby lucy teraz zacali vyrabat nieco podobne: http://www.ekoplienky.sk/product/babylucy-bambo...

anelisa
6. jún 2011

@majka1981 @zfidorka dakujem 🙂 mam rada univerzalne a nekriklave farby a okrem toho, druheho sme si objednali chlapceka, tak aby zostali plienky aj pre neho 😉
zfidorka, a tak si skladala aj obyc. stvorec? je to o dost rychlejsie ako novosklad. Ak to bude takto u nas stacit, asi to budem tiez tak robit 🙂 vkladacky chcem dat tiez usit mamine, uz som studovala diskusiu o siti vkladaciek, ale urcite sa pridem este spytat, kym objednam material 😅

jonki
6. jún 2011

@zfidorka ak budem investovat do vkladaciek urcite si ich budem sit sama z materialov z detivbavlnke. Ved mozno pokecame zajtra 😉 aj ked neviem....tak ako som pisala do IP.

zfidorka
6. jún 2011

@anelisa ano, tak som skladala obycajny stvorec, najprv na 1/4, cize na mensi stvorec a potom podla toho postupu... novosklad sa mi nechcelo, mala kakala casto a mensie davky a tie ten sklad zachytil... novosklad som skladala len ked sme sli von...
ja sa tiez nadejam, ze plienky vydrzia aj na druhe babo 😉

sima.p
6. jún 2011

my sme boli dnes celý deň bez plienky a bez nehody..... snad už konečne jej to docvaklo... Ak áno, tak sestru predbehla o 7 mesiacov...

sladkasue
6. jún 2011

@marianas http://eshop.finclub.sk/cleaners-and-cosmetics/... neviem ci to pomoze, ale ja to doma pouzivam na vsetky odolne skvrny... pred casom som tym uspesne dala mame z bledeho koberca dole aj tie spominane cucoriedky, ale... koberec je nieco ine ako plienka... 🙂

majka1981
6. jún 2011

@sima.p 🙂 gratulujem, aj ja by som brala 😵

majka1981
6. jún 2011
petrinka
6. jún 2011

@majka1981 my sme tuto plienku mali. adam z nej velmi rychlo vyrastol, aj ked je to az po nocnik... 😒 a zdala sa mi malo sava. ale niektore baby s nou boli spokojne, dokonca ju tusim pouzivali aj na noc...

majka1981
6. jún 2011

@petrinka diky, tak to asi vylucim, kedze moj syn je uz teraz dost mocny / pevny

petrinka
6. jún 2011

@majka1981 este pockaj aj na ine reakcie a skusenosti 🙂 ale pravda je, ze ja ju nepouzivam uz davno...

klapinka
6. jún 2011

@majka1981 aj my mame tu plienocku, Presne ako pise petrinka zda sa mi mala. E ma teraz 9 kg a je jej tak no akutrat. Inak celkom ok. no na noc by som ju isto nedala. 😉

jedna poznamka- zmolka sa mi vrch na nej 😠

zojec
6. jún 2011

@petrinka jeeej tebe sa to uz kraaaaaaaaati... boze, ale to uletelo 😲 😲 vybava uz prichystana? 😉
@majka1981 ja sice tu plienku nepoznam, ale nie je mi sympaticka 😉

petrinka
6. jún 2011

@zojec to ano, uz sa mi to krati 🙂 doteraz som trcala v nemocnici, aby sa mi to az velmi neskratilo... ale teraz sme uz v pohode a uz som prichystana, ze uz to moze byt kazdym dnom 😉
vybavu mam uz hotovu, ale ma to teraz chytilo, co sa tyka peknych farebnych plienociek, tak len vymyslam 😉 inak mi zostalo este plno plienok aj po adamovi, takze zasob mam habadej. adama chcem uz odplienkovat, tak dufam, ze sa mi to rychlo podari, aby som neplienkovala dve deti 😖 objednala som pre neho treningove nohavicky, tak uvidime....

@klapinka aj mne sa zmolkuje vrch, ale to je asi pre ten material typicke...

zojec
6. jún 2011

@petrinka tak drzim palceky 😉

petrinka
6. jún 2011

@zojec dakujem 🙂

majka1981
7. jún 2011

@klapinka@petrinka@zojec
dakujem Vam. takze ked sa viacerym zda mala, tak nepripada do uvahy. Syn ma 7 mesiacov a vazi 9 kg. Takze menej ho uz nebude.

Teraz hladam neaku AIO kapsovku. Jedna BG organic je uz objednana. Swaddlebees teraz neako nikde nemaju alebo sa mi nepacia farby. Wonderoo sa mi vobec opticky nepaci. BG V4 som predala, ta jednoducho nesadla. Dnes chcem este raz skusit Stay Dry z Flipu, lebo uz nema cervene bodky, tak asi to bolo z mokra a nie z umelinky.
Chcela by som este vyskusat neaku s bambusom. Poradte mi, ktoru.

Okrem toho Vas chcem upozornit, ze nie je to "Sty Dry" ale "Stay Dry", co znamena ostan suchy. Maju to asi vsade na slovenskych e-shopoch zle.
🙂

majka1981
7. jún 2011

Jaaj a este TB AIO som tiez predala , s tou som nebola spokojna. Takze TB AIO uz nepripadaju do uvahy, aj ked s TB Bamboozles Stretch som velmi spokojna.

petrinka
7. jún 2011

@majka1981 ty si ale narocna mamina, vsetky najcastejsie znacky AIO si uz odvrhla 😀 😀 😀
mne dnes prisla plienocka itti bitti a je velmi pekna, dufam, ze bude aj taka dobra🙂

labutka
7. jún 2011

@majka1981 velmi podobna popin, ale strihovo vacsia a prepracovanejsie vkladky ma Ecobu . Vkladky sa pripnu na suchy zips. Najdes na latkovky.sk v casti SIO plienky

labutka
7. jún 2011

@majka1981 kde si nasla sty dry? 😕 Kukla som 2 eshopy a je to tam spravne. 😉

klapinka
7. jún 2011

@majka1981 mozn ste tu uz mali tuto stranku
http://weenotions.co.uk/index.php?main_page=ind...

skus popozerat, ja som objednla 2 no dodacia doba je 2-4 tyzdne tak ste maju tyzden 😖 , vyzeraju velmi luxusne a fajnovo, a aj dobre riadne stoja. Mozes si vybrat farbu, vklad, nasivku... za vsetko si uctuju zvlast. Len drzim palce sama sebe aby boli dobre, lebo nam ich tatko obucha o hlavu 😀

tiez mam zalusk na tuto 😉
http://www.milliesnappies.co.uk/product.php?id_... krasna je. Mate niekto ako ste spokojny?

zfidorka
7. jún 2011

@kloranebb este k tym flisovym nohavickovym plienkam... ta moja predosla odpoved sa vztahovala na flis ako polyester, ak je plienka usita z bambusoveho flisu, tak to samozrejme saje dobre... napr. taky bambusovy flis: detivbavlnke.sk/product_detail.php?q=metraz&cat=metraz&num=7

petrinka
7. jún 2011

@klapinka tie plienky na strankach, co si dala su naozaj kraaasne! len ty mas vyhodu pri postovnom... pri posielani do sr by sa strasne predrazili 😖 takze len chute robis 😀