Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ninan2
13. jún 2011

@labutka hmm no rozmyslam nad BabyLucy Prefold Panda, ale neviem, ze aka velkost by bola lepsia (M/L), a ci teda stacia na zaciatok napr. 3 ks?

mima1311
13. jún 2011

Ahojte ,planujem tiez latkovat aj ked vsetci ma odhovaraju ,mam vsak dost tvrdu palicu ,nedam sa 😀
Uz to tu bolo isto pisane ,ale teraz som sa iba dozvedela o novosklade ,a pozerala na nete ako to vobec poskladat 🙂 je to treba ? aj vy ste takto skladali ,ci ste preskocili tuto fazu ? a este to uchytenie na snappi...kde sa da kupit ? ale myslim ze ak iba cez net ,ze sa mi to koli postovnemu neoplati 😢

zfidorka
13. jún 2011

@ninan2 na zaciatok velkost M, 3 ks by ti mali stacit, zalezi kde ich chces davat, ja som podobne prefoldy od babyidea zacala davat od 6. mesiaca, ked zacala viac piskat...

@mima1311 ja som novosklad skladala na vonku, doma len takyto sklad zo stvorca poskladaneho na mensi stvorec http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., snappi sponku som nepouzivala, bud sklad fixovali vrchne nohavicky alebo som niekdy konce zviazala... snappi sponku jedine asi cez e-shop, kamenne obchody su len v bratislave...

ninan2
13. jún 2011

@zfidorka hmm oki, dik... No este vobec netusim, ze kedy co budem davat, uvidi sa v praxi 🙂

eridani
13. jún 2011

@labutka @jankkka75 To je fakt, ze nove bambusky ziskaju savost az po nejakych 6-10 praniach. Ci davat bambusky na noc od zaciatku to uvidis podla toho ako bude babo kakat, kazde dieta je ine. Nas kakal hodne a do asi 3 mesiacov aj v noci. Takze som prebalovala casto a nam by vtedy bambusky na noc boli zbytocne, stacili stvorce. Potom uz kakaval len cez den, zato asi 8 krat denne kym sme nepresli na prikrmy. Na noc sme zacali pouzivat bambusky a cez den doma casto davam novosklad doteraz. Zvykla som si na to a vyhovuje nam. Na zaciatku nam tu prazenicku zachytil fakt najlepsie. PULky sme ani nemali, vystacili sme s dvoma vlniakmi a bez separaciek. A samozrejme cinsky nocnicek (umyvadlo, wc, co bolo po ruke), takze tych pokakanych plienok zas tak vela nebolo. 😀

eridani
13. jún 2011

@mima1311 Ci novosklad treba? Ako pisem vyssie, tak ja ho casto davam na doma este aj teraz a to drobec bude mat 15 mesiacov. Niekto ho zas nepouziva vobec, nie je to ziadna nutnost. Mne vyhovovalo, ze novosklad perfektne zachytil prazenicku a malokedy pretieklo. Ziadne gumicky, co by mohli otlacat a naviac stvorce rychlo schnu. Snappi sponka asi naozaj len cez internet alebo v Bratislave v kamennom obchode. Pochybujem, ze by to mali niekde inde.

anelisa
13. jún 2011

@gabika84 @zfidorka o tom, ze sa popoliny zbehli som uz niekde citala (mozno aj u Teba zfidorka (?) 😅 ), ked vezmem tie 80*80 a zbehnu sa, este by sa to mohlo prezit. Ved kupim teda na skusku par kusov a uvidim 🙂
@sulky mas aj tip na bio krem na ritku za prijatelnu cenu?
Na sudocrem z boxu sa nechcem spoliehat, lebo ak ho nahodou daju az pri odchode z porodnice, chcem mat nieco po ruke. Vyskusam zohnat bud tu niveu alebo nejake bio.....

sulky
13. jún 2011

@anelisa , jasne, ako prevenciu pouzivam lalium mast na zapareniny od eone. Cisto prirodny produkt.

alpiinka
13. jún 2011

ahojte baby, tak som pozerala ako doplnit moju latkovu vybavu o dalsie aio a kapsovky a zaujali ma tieto:
Gro Via, Itti Bitti Tutto / MiniLala, Blueberry Minky
ake mate s nimi skusenosti? prip. ktore by ste mi odporucili viac, ci menej??? dakujem

eridani
13. jún 2011

@anelisa My mame Weledu, da sa zohnat aj take male 10ml balenie, do porodnice super. Inak ju pouzivam velmi malo, ked je maly pod plienkou trosku cerveny, tak namazem tenkou vrstvou. Zapareniny sme nemali. Inak pouzivam medvidka, tak ten olej z toho pokozku tiez trochu osetri.
Pokial budes latkovat hned od prichodu z porodnice, tak nekupuj velke balenia kremu. Dost mozne, ze ho vobec nebudete potrebovat a ked je otvoreny, tak starne a mohli by sa tam mnozit bakterie. Prirodna kozmetika tym, ze neobsahuje umele konzervanty vydrzi kratsie ako konvencna.

labutka
13. jún 2011

@alpiinka ak nemusite balit nasiroko, vzala by som itti bitti, jednovelkostnu Tutto. A 2-3 nahradne vkladky k tomu. Grovia by som nebrala, ma bavlnene vkladacky, na moj vkus dlllho schnuce.
Minilala mne dost vyhovovala, su k nej 2 bambusove vkladky, zozaciatku ti bude stacit 1 a druhu vopchas niekde inde.
blueberry minky tiez dobra, novsie maju bambusove vkladky, starsie zmes 2/3 konope+bavlna, 1/3 mikrovlakno. ale podla mna je to zbytocny luxus, vzala by som ju len ked sa ti velmi paci vzor. 😉

labutka
13. jún 2011

Inak @ninan2 my sme mali len viacvrstvovky Sko, a stacili . Zozaciatku som skladala na nohavickovy sklad, potom len narovno a zahla som pod pindura, a nakoniec som nezahybala. Zalezi ake velke cakate, ze bude babatko.

lenadka
13. jún 2011

@luciole davaj tekutu lovelu 😉

alpiinka
13. jún 2011

@labutka dakujem za postrehy 😉 🙂 takze gro via asi vyradim, som v irsku = pocasie des bes 😝 aj ked momentalne svieti slniecko 😅 a to si teda odhadla 😕 blueberry sa mi straaaasne paci jeden vzor 😀 ale aj tak ho momentalne nikde nemaju v slov. eshopoch ☹

ninan2
13. jún 2011

@labutka no malo by byt normalne vysoke, ale chudsie...

bambulka0406
13. jún 2011

@alpiinka ja mam doma gro viu a velmi sa mi paci. dlho schnu vkladacky, to je pravda, ale ja mam tri, tak sa to da prestriedat. a vydrzi plienka aj prechadzku, zvyknem do nej vopchat aj booster so stay dry. minilala mam tiez, pekne sedi, vkladacky su super, len ta povrchova uprava sa mi nepaci. je taka zozmolkana ta plienocka, som trochu sklamana. a to ju mam len chvilu. itti bitti a blueberry na tie si robim zalusk aj ja 😉 este ak mozem poradit, velmi sa mi paci plienocka swaddlebees econapi, mam doma vzor kravicky a je nadherna a a aj co sa tyka funkcnosti je super 😉

labutka
13. jún 2011

@bambulka0406 a mne sa prave na tej minilala paci, ze povrch je latkovy, a nie klasicky polyester.
a k tej grovii, ja som ju kupovala, ked mal krpec skoro rok. Na chodiace dieta mi nepride uplne idealna, ta vkladacka sa malemu vzdy vpredu zgucila ako chodi, a cikanie islo aj na vrchne gate. Ale ma pekny vzor. 🙂
a na tom stay-dry boostri sa mi nepaci, ze je uzsi nez vkladka.

zfidorka
13. jún 2011

@sulky ake separacky davas ked natieras s lalium mastou?

bambulka0406
14. jún 2011

@labutka s gro viou mas pravdu.... nieco sedi mensiemu dietatku, nieco vacsiemu. mozno neskor nebudem taka spokojna. s extra vkladackou suhlasim. a nevadi ti, ze vrch minilala zmolkatie?

loobka
14. jún 2011

@labutka dakujem velmi pekne..povrch tej kapsy je flis a naozaj ostava suchy...takze predpokladam, ze aj flisove separacne plienky by mohol znasat dobre. Kedze kaka este pomerne casto, chcela by som pouzivat aj separacne plienky. Citala som, ze nie je dobre pouzivat na flis mydlo na skvrny, cim teda umyt tieto separacne plienky?

lenadka
14. jún 2011

separacky su uz slubene, pisem sem, lebo mi stale chodia IP cka 😉

ellysa
14. jún 2011

ahojte zasa idem po dobrú radu, látkujeme zatiaľ úspešne,len ešte v noci sme na pampers, malá mi strašne veľa pije a potom čúra v noci, a v noci ju nechcem prebaľovať,to by už nezaspala
poradíte aj nejakú nočnú plienku pre superčúrajúce nočné dieťa a nejaké dobré vlniačiky? krpček má skoro 13 m a cca 9,5 - 10 kg

mirkita
14. jún 2011

ahojte kocky...prosim co si myslite o tom ze nas krpec v noci necika??? idem tuto noc skusit jednorazovku, ale odkedy latkujeme - cca tyzden tak len raz cikal do latkovky - ked som mu dala BG kapsovku...ked ma Baby idea nohavickovu tak je vzdy rano total sucha 😕

zuba
14. jún 2011

@mirkita No ono záleží aj koľko drobček má. Lebo veď deti sa časom musia naučiť v noci necikať. Teda my sme veľmi dlho cikali v noci tak raz za dva týždne, ale vyciká sa večer a potom zas ráno keď vtsane, možno má už dosť veľký močový mechúr a vydrží to. A teda podotýkam, že drobec je a bol stále dosť veľa v noci kojený.

mirkita
14. jún 2011

@zuba malinky ma 6 mesiacov...to sa mi este zda skoro....ale teda mal vzdy sklony cikat skoro rano ked som ho rozbalila a potom medzi 9-10-11 hod ked mal prvy denny spanok
len rozmyslam ci je nejaky suvis medzi latkovanim a cikanim...mne to neprekaza, len sa bojim ci je to zo zdravotneho hladiska v pohode

sima.p
14. jún 2011

@mirkita jedna baba to tu už spomínala, že jej malá 2 noci necikala do látkovky, a potom sa im nejak pomnožili baktérie, ale potom už cikala aj do látkovky. Je to inak zaujímavé, či to má naozaj s tým súvis alebo je to náhoda, tak to netuším.

mirkita
14. jún 2011

@sima.p ano pisala, aj mne 🙂 ale to som myslela ze to bude kratkodobe, lebo na 3. noc cikal do plienky ale potom zase nic...a nevyzera ze by mal nejake problemy

labutka
14. jún 2011

@bambulka0406 mne minilala nezmolkatie... 😕 ano zachytavaju sa tam chlpky, ale len take malinke, ale to su chlpky z oblecenia. Da sa to odstranit tou lepiacou kefou, ale nerobim to. Neni to nic hrozne.
@loobka ja periem v slize a ziadnu smenu na flise som si nevsimla.

labutka
14. jún 2011

@ellysa nasa nocna kombinacia je tots bots stretch latkovky.sk/produkt-detail/bamboozle-stretch , ak chces dovypchat tak babyidea vkladackou latkovky.sk/produkt-detail/babyidea-bamboo-hour a na to natahovacie vlniaky loveybums latkovky.sk/produkt-detail/natahovacie-loviky
Novu bambusku by som si ale na celu noc netrufla dat, treba aspon 5-6 krat oprat. 😉

lenadka
14. jún 2011

Predchvilou som isla vybrat plienky z pracky a pozeram praci gel v davkovaci som nechala na pracke, takze som prala v cistej vode a su ciste 😀