Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

blovitc120
22. jún 2011

@divoska ja ked hodím štvorcové plienky (u nás používané ako podbradníky) k hocičomu, tak to vyzerá otrasne, takže hoci minilalu nemám, skús oprať bez 🙂

lenadka
22. jún 2011

@divoska to vazne? to by som nepovedala ze take sa stane 😲 😕

ellysa
22. jún 2011

@divoska ja minilalu mám a nič hrozné sa mi na ňu nechytá, periem aj so štvorcami, ja som s ňou veľmi spokojná...
ešte jedine, že ja periem nohavičky vrchné v sieťke a vkladačky a štvorce v bubne priamo, skús tak

cetera
22. jún 2011

ahojte baby, neviem ci som tu spravne ale chcem vyskusat teda sa aj informovat ci niektora nemate tie plienky co sa do nich vklada ta vlozka...su dobre? lebo mna svokra ohana aby som malemu davala klasicku latkovu plienku ze vraj je to zdravsie ako jednorazove plienky ale uz som mu dala dvakrat ale on to precika a stale sa budi ze ma mokro a je mi to otravne ho prebalovat kazdu polhodiku lebo ked zaspi automaticky sa zobudi a zase ten mkolotoc uspavani... takze pouziva niekroa z vas tie take vselijake vzorovane plienocky a ako si vybrat spravne...pozerala som nejake na stranke www.sweetmonkey.sk ale nejako sa tam nevyznam co je dobre...poradte...vdaka

petrinka
22. jún 2011

@cetera ahoj, tych plienok je velmi vela znaciek, ale typov je par. su nohavickove plienky- tie mozu byt bambusove, bavlnene...(saju viac ako obycajne stvorce), na tie musis dat aj vechne nohavicky. potom su kapsove plienky alebo aio, na tie uz nemusis davat vrchne nohavicky. napriklad typ plienok, v ktorych sa vymienaju len vkladacky su bum genius. ja osobne ich nemam, ale baby, co ich maju si chvalia. v kazdom pripade si popozeraj nejake eschopy, porovnaj ceny, popozeraj typy a co sa ti bude pacit, tak sa popytaj na fore na skusenosti🙂
a osobna poznamka- mne sa sweetmonkey velmi nepacia a zdaju sa mi drahe, ale to je len moj nazor

cetera
22. jún 2011

a ty mas ake? ja som natrafila na tie monkey ale cena tak to uz ked aj kvalita ma byt tak necakam ze to bude zadara. fakt netusim ako vybrat podla coho...co je lespie ci bambus, ci bavlna ci ako to vlastne je rozdelene... co je lepsie...preto sa chcem radsej poradit s vami ked mate uz niekto skusenosti s tymto...ci su take ze v celku ci len take ze sa vymiena len ta vlozka?

cetera
22. jún 2011

@petrinka a ty mas ake? ja som natrafila na tie monkey ale cena tak to uz ked aj kvalita ma byt tak necakam ze to bude zadara. fakt netusim ako vybrat podla coho...co je lespie ci bambus, ci bavlna ci ako to vlastne je rozdelene... co je lepsie...preto sa chcem radsej poradit s vami ked mate uz niekto skusenosti s tymto...ci su take ze v celku ci len take ze sa vymiena len ta vlozka?

sima.p
22. jún 2011

ja som minule pozerala tie sweet monkey, no škoda, že už nevyskúšame, nemusia byť zlé, lebo sú bambusové... Ale im tu pokazilo reputáciu, že či nie sú čínske....

zfidorka
22. jún 2011

@cetera tie klasicke stvorce mas take este po nas, alebo teraz nove kupovane? lebo tie nove vela nenasaju ☹ pozri nase blogy, mame tam viacere popisane rozne druhy plienok, aspon na taku zbeznu orientaciu...
ak malemu vadi mokro, tak budes potrebovat bud stay dry vkladacky ekoplienky.sk/product/popolini-stay-dry-2-ks-104/, tie das na stvorec a na vrch vrchne nohavicky - mas take? vrchne nohavicky nejake priedusne, napr. tieto ekoplienky.sk/product/nohavicky-bum-genius-flip-468/, do nich mozes vymienat len vkladacky, zalezi kolko ti maly kaka, ze ci sa ti tie vrchne nohavicky rychlo nepospinia, to ich budes mat viac a skladat plienky napr. na novorodenecky sklad latkovepleny.info/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=8
alebo mozes kupit celu plienku so stay dry vrstvou, dobry pomer cena/vykon je tato ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonderoo-v2-186/

sima.p
22. jún 2011

A ešte k Bum gennius - tie sú super...

sima.p
22. jún 2011

@cetera mne sa inak na doma osvedčili viacvrstvové bavlnené plienky do PULiek, na von kapsovky a na noc nohavičkové a na to vlniaky. Nohavičkové Bum Hugger a Tots bots bambozle, ale oboje musím ešte riadne dovypchať. Ale ja som začala látkovať, ked mala malá rok a pol, takže s malým bábom nemám skúsenosť s látkovaním. Ale ak Tvojmu vadí mokro, tak by to chcelo aj niečo na pocit sucha. Ja ked som začínala, tak som začala sledovať túto tému a pozerala e-shopy, tam som sa toho dosť dozvedela.

witchka
22. jún 2011

@divoska no mne sa deje toto iste. Este mam aj vrece na ocurane Tots Bots, a na to sa to rovnako chyta. Len ja perem vsetko dokopy, kapsy, vkladacky, vrchne..no a taka IB s Minilala v jednej varke...vrazedna kombinacia 🙂 Minilala sa mi velmi pacia, aj su jednoduche, ale sa mi z nich vzdy na kraji precika. Teda su tie okraje kde je gumicka mokre. Je mi to luto, to sa mi napr. s IB nestalo nikdy. @ellysa skusim dakujem za tip uvidime, co to spravi

labutka
22. jún 2011

@divoska @witchka ohladom chlpkov, ano, na tej minilala sa mi zachtavali, ale nic hrozne. Aj na TB vreci, ale tiez nic hrozne. A este na krpcovych zamatovych veciach sa zachytavali. Ked mi to moc vadilo, prebehla som to s tym lepiacim odchlpovacim valcekom a bol klud.
Potom som odsledovala ze bum hugger pusta zmolky, tak som ho prala v sietke a zmolky som zo sietky vyberala. Ked som BH predala, robim to tak ako @ellysa pisala, vsetky chlpate vrchne gate som dala do sietky. Aj gro baby som dala do sietky, tam sa mi zacali otvarat suche zipsy. Stvorce mam kikko bambusove a MaM a tie nic nepustaju.

labutka
22. jún 2011

@witchka ked minilalu precika okolo nozky, skus viac zmensit. U nas to pomohlo. 😉

divoska
22. jún 2011

@labutka ja sem radsej ani fotku davat nebudem ale ta moja to schytala teda statocne 😀 jo chlpatych mame tiez niekolko, ale na tie stale preferujem pranie v ruke 🙂 /a nemusim cakat na nazbierania celej varky pracky a hned mi preschnu/. cize to moze byt jedine zo stvorcov. kedze bambusove frote, flis /zeby flis???/, pul a stay dry nema co zmolkovat. skusim teda odchlpit, a dat do vrecka ze co to spravi. ale ak to moc nepomoze tak budem moct odzmolkovavat pravidelne 😀

labutka
22. jún 2011

@divoska ale kludne to moze byt aj z niecoho,co si prala predtym 😉 kukni napriklad do vackov na riflach alebo v mikine. Alebo vnutro postelnych obliecok, ja ked som teraz obliekala periny, az som sa zlakla, jaky humac som tam nasla. A to neperem s plienkami. Kazdy matros pusta chlpky a niekde sa to zachyti...
flis podlmna nie, ja mam z modrej deky a modre chlpky nemam.
a ze rucne pranie, to ja nepoznaaam 😕😀

rosienka
22. jún 2011

Vcera mi konecne prisli plienocky od Wee Nations 4 ks 😵 Tak sa vytesujem. Spravim fotky ked ich vyperiem.
Baby, ako bojujete proti skvrnam od farbiacej kakanice? Snazim sa davat co najviac na nocnik, ale predsa len casto nevystihnem a just kako po ceresniach 😠 Drhla som to zlcovym aspon 5x a stale je to dost hnede. Flaky po cvikle som tiez musela viac krat vyprat kym konecne ako- tak vysli. Co na to najlepsie zabera?

wewe22
23. jún 2011

ahojte v poslednej dobe hodne bludim po internete a robim si prehlad o plienkach vela som nasla plienky znacky Baby Lucy a AIO su o hodne lacnejsie ako ine tak by som chcela vedet ci su dobre alebo sa to neoplati

petrinka
23. jún 2011

@cetera ja pouzivam doma site plienky (sme sa vytesili s mamou), potom sme mali nejake Baby Lucy, Pop-in, Little lamb a teraz som kupila aj nejake itti bitti, ale tie som este neskusala, lebo tie su pre dceru a ta je este v bruchu 🙂
s tymi doma sitymi som spokojna, ale to nie je pre teba dolezite 😉, baby lucy pre male babo stacia, ale pomaly schnu. je ich niekolko druhov, ja som mala najradsej tie organic, su makucke a na den stacia, pop-in ma vobec nenadchli, little lamb su fajn, tych mam najviac. cenovo su zaujimave. bambusky dobre tahali noc dost dlho (tak do roka), potom bolo treba vsemozne vypchavat. na den stacia aj LL bavlnene alebo kapsovky, mikrovlakno...(tie rychlo schnu)
popozeraj blogy latkariek tak ako ti povedala zfidorka a potom kontroluj eshopy, co sa kde oplati, lebo niekedy su to rozdiely...
ked nieco najdes, daj vediet! 🙂

labutka
23. jún 2011

@wewe22 ja som sa z baby lucy neskamaratila. Myslim ze kvalita a cena idu (vacsinou) ruka v ruke. 😉

crysmile
23. jún 2011

@wewe22 ja som zas dcerku odplienkovala na baby lucy organic a bamusovych nohavickovych, ale teraz su uz omnoho lepsie plienky ako vtedy.. takze radsej zainvestovat a kupit lepsie.. ja by som potom kupila ked bambusove tak skusit anavy, paci sa mi strih.. a baby kupovali little lamb, jednu som mala este pri dcerke, mne rychlo z toho vyrastla.. ale ja mam celkovo bambus velmi v laske.. teraz mam na novoška nachystane stvorce - popolini, aj ked sa scvrkavaju, tak sa mi paci ich kvalita, kiko eco lux, kiko bambus.. vkladacky baby lucy 30*30 a tie vacsie, neviem ci 40*40 alebo aky je to rozmer.. potom aj obycajne frote biele uteraciky.. potom mam nejake stay dry a flisove vkladacky a nejake aio, sio, kapsove.. a po dcerke este haipa daipa pastelky a k tomu snapku.. treba ak tak zobrat z kazdeho daco, nie vela.. ale ja ratam so stvorcovymi na zaciatok..

sima.p
23. jún 2011

Až na to dlhé schnutie mi Baby lucy až tak nevadili, len kvôli schnutiu som ich predala a kúpila radšej viacvrstvové plieny + pár kapsoviek no a na noc jasné že iné, aj ked najprv som si myslela, že na noc budeme dávať hnusky, ale potom sme aj na noc začali dávať látkovky... Ale ak chce niekto podporiť slovenského výrobcu a má kde v zime sušiť, tak nie sú až také hrozné, najmä tie organic. Anavy sa mi veľmi páčili, ale ked som ju vyskúšala, tak ma až tak neočarila, ale vyzerajú veľmi pekne Anavy. Viac sa mi funkčnosťou páči Tots bots bamboozle stretch ako Anavy.

cetera
23. jún 2011

baby dakujem ,ale ja mam v tom totalny chaos...vy tu pisete vselijake nazvy a uz len ked to citam mam dost...to je toho az tolko navyber? tak v skratke mi to neviete napisat ze napr. co pre male babo teda novorodenec a co potom? To su akoze tie vzorovane nohavicky a do nich sa davaju tie vkladacky co sa peru? Spravne som to pochopila? alebo su aj nejake take cele ako napr. jednorazovky a tie sa nerozoberjau a peru v celku? nejaky skrateny prehlad mi neviete napisat? myslim rozdelenie podla velkosti ci je alebo nieje alebo aky je rozdiel medzi bymusovymi a neviem akymi este a podla coho vyberat aby som kupila spravne...nejde teraz o cenu len aby to malo aj nejaky efekt...vdaka (uz som asi aj otravna)

crysmile
23. jún 2011

@cetera pozri si stranku latkovepleny.cz, velmi dobre je to tam popisane.. druhov je par, ale vela je znaciek, materialov tiez nie je najako vela - bavlna, bambus, polyesterovy flis, suedecloth, konope.. a kazdy tento material sa da aj rozne spracovat, teda napr. bambus mas frote, flauš, alebo tak nejak.. ale podstata je taka ze napr. bambus nasiakne viac ako bavlna.. no a proti mokru pouzivas materialy ako polyest. flis alebo suedecloth, to su tie stay dry vrstvy.. ja ked som zacinala latkovat, vsetko som si napisala - bolo toho na 5 A4 papierov.. sa mi o tom aj snivalo.. ale nie je to take strasne ako sa zda... napis polopate comu nechapes a my ti odpiseme.. ziadna ucena z neba nespadla, kazda sme si tym presli... mne je teraz jednoduchsie zacinat, ale ja som nelatkovala novoška, takze aj tak to bude nieco nove pre mna..

wewe22
23. jún 2011

dik za odpoved a este ma niekto skusenost s AIO?

crysmile
23. jún 2011

@wewe22 konkretne s ktorymi aio? tie su vhodne najma na paradu..

wewe22
23. jún 2011

@crysmile no neviem ake to konkretne su pisu len AIO kapsove no su take obrazkove

crysmile
23. jún 2011

@wewe22 to su tu z bazaru? lebo to su z ebay plienky a nemaju certifikat.. ale niektore su s nimi tu spokojne, ja mam tiez par na odskusanie, ale mam aj certifikovane a drahsie... ak nejake ine aio tak napis nazov..

estterka
23. jún 2011

@rosienka mne cviklu vypralo na prvkrat. ale vtedy som myslim nechala ten jeden den do prania plienku namocenu v lavore,lebo som sa toho obavala. teda aby to vobec nezaschlo.

estterka
23. jún 2011

@divoska ale hej,aj mne sa na nu lepia chlpky z oblecenia a podobne,neperiem stvorce. neviem,pekna je ta plienka,ale mne ju ako jedinu lakovku prekakala a niekolkokrat,nedoverujem jej na von a na dlhsie.